Breednet Results

HAWKESBURY - Sunday, June 9

Race 1 - Polytrack Metro & Prov Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:20.12 (34.60)
Prizemoney: $40,000
1
11/4
T: Brad Widdup
R: C Reith (56)
11/4
2f delago deluxe (AUS) x affair (AUS) (shamardal (USA))
Winning siblings: Diver,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
11/8F
T: James Cummings
R: Rachel King (59)
11/8F
3f lonhro (AUS) x palomares (AUS) (commands (AUS))
3
2.7
4/1
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (57.5)
4/1
3f zoustar (AUS) x hidden kisses (AUS) (hidden dragon (AUS))
5
4
10/1
T: S I Singleton
R: Mitchell Bell (57)
10/1
4m foreplay (AUS) x miszinfandel (AUS) (lion heart (USA))
6
9.8
80/1
T: N Mayfield-Smith
R: Tim Clark (58)
80/1
4m arena (AUS) x l'elegante (AUS) (valixir (IRE))
Race 2 - Schweppes Mdn Hcp (1500m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:30.72 (36.20)
Prizemoney: $35,000
1
15/8
T: G W Moore
R: R Dolan (53)
15/8
Winning siblings: Fiano, Peretti,
This nick: 48 runners; 35 winners; 7 SW. Details
2
2
8/1
T: B A Gentle
R: J Ford (54.5)
8/1
3g shrapnel (AUS) x swift gift (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.1
4/7F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (57)
4/7F
3g pierro (AUS) x call me pretty (USA) (peaks and valleys (USA))
4
4.6
100/1
T: G L Andrews
R: Ms R Murray (54.5)
100/1
5g dixie prospect (USA) x fetching (GB) (zamindar (USA))
5
6
20/1
T: P and P Snowden
R: S Clipperton (58)
20/1
3g frankel (GB) x give me five (GER) (monsun (GER))
6
6.2
25/1
T: T P Croft
R: G Buckley (54.5)
25/1
3f declaration of war (USA) x ballerina girl (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
7.9
Nodeel (5)
100/1
T: G D Hickman
R: Ms K Adams (55)
100/1
3f dundeel (NZ) x basamaat (IRE) (danehill (USA))
8
17.8
100/1
T: S I Singleton
R: Cejay Graham (52.5)
100/1
Race 3 - Blacktown Workers Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:17.17 (34.93)
Prizemoney: $35,000
1
7/4
T: P and P Snowden
R: S Clipperton (57)
7/4
This nick: 12 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
0.4
5/4F
T: G W Moore
R: Tim Clark (57)
5/4F
2c redoute's choice (AUS) x cat by the tale (USA) (tale of the cat (USA))
3
1.7
6/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (55)
6/1
4
3.5
11/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (57)
11/2
2g squamosa (AUS) x porcellanus (NZ) (high chaparral (IRE))
5
7.9
30/1
T: Lauri Parker
R: B Spriggs (57)
30/1
6
9.7
66/1
T: Richard Litt
R: R Dolan (53.5)
66/1
2f fighting sun (AUS) x miss alberta (AUS) (magic albert (AUS))
7
13.7
40/1
T: Patrick Webster
R: Travis Wolfgram (55)
40/1
2f sepoy (AUS) x bakarje diva (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
15.2
100/1
T: Kevin May
R: G Buckley (55)
100/1
9
17.2
40/1
T: Richard Litt
R: Cejay Graham (52)
40/1
2f delago deluxe (AUS) x mokasoi (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 4 - Conferencing At Hrc Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:58.62 (34.19)
Prizemoney: $35,000
1
Buzz (3)
11/4F
T: Craig Carmody
R: K S Latham (57)
11/4F
3g denman (AUS) x siren (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: Bravissimo,
This nick: 7 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.8
7/1
T: Joseph Pride
R: S Clipperton (57)
7/1
3g zoustar (AUS) x classic guitar (AUS) (lonhro (AUS))
3
2.3
13/2
T: Matthew Vella
R: C Reith (55)
13/2
3f trusting (AUS) x blue princess (AUS) (bluebird (USA))
4
2.4
40/1
T: T and P Vigouroux
R: C G O'Brien (57)
40/1
3g choisir (AUS) x posta (AUS) (more than ready (USA))
5
3
11/4F
T: J C Coyle
R: Tim Clark (55)
11/4F
3f benfica (AUS) x deep freeze (AUS) (nuclear freeze (USA))
6
4.9
100/1
T: N Mayfield-Smith
R: B Spriggs (55)
100/1
3f americain (USA) x venturoso (AUS) (benicio (AUS))
7
5
20/1
T: G K White
R: S Guymer (55)
20/1
3f zoffany (IRE) x leander hall (AUS) (el moxie (USA))
8
5.6
11/2
T: Bjorn Baker
R: J Ford (55)
11/2
3f bernardini (USA) x amelia's secret (AUS) (secret savings (USA))
9
7.3
11/1
T: Rebecca Brewer
R: K Jennings (57)
11/1
3g choistar (AUS) x ultimate trick (AUS) (favorite trick (USA))
10
8.3
12/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (55)
12/1
3f rothesay (AUS) x calibre cut (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
12.5
200/1
T: John Higgins
R: R Dolan (53.5)
200/1
3f magic albert (AUS) x amarouge (AUS) (red ransom (USA))
Race 5 - Jazcom Thoroughbreds (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 0:57.96 (33.84)
Prizemoney: $35,000
1
25/1
T: T and P Vigouroux
R: R Dolan (52.5)
25/1
6g canny lad (AUS) x dezhilla (AUS) (danehill dancer (IRE))
This nick: 9 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/9F
T: Brad Widdup
R: S Clipperton (58)
10/9F
3f hinchinbrook (AUS) x liamena (AUS) (not a single doubt (AUS))
3
0.8
Starry (7)
9/2
T: P and P Snowden
R: Tim Clark (56.5)
9/2
4
1.9
20/1
T: G M Brown
R: Cejay Graham (53)
20/1
4m all american (AUS) x flying away (AUS) (flying spur (AUS))
5
2.5
9/1
T: Edward Cummings
R: K Jennings (58.5)
9/1
4m smart missile (AUS) x eureka moment (AUS) (general nediym (AUS))
6
3.2
25/1
T: J C Coyle
R: J Ford (54)
25/1
6m murtajill (AUS) x mother's milk (NZ) (savabeel (AUS))
7
3.3
80/1
T: D Wagstaff
R: J Innes Jnr (54)
80/1
5g artie schiller (USA) x tureen (AUS) (keep the faith (AUS))
8
4.6
6/1
T: Matthew Vella
R: Mitchell Bell (59.5)
6/1
3g wanted (AUS) x ready for joy (USA) (more than ready (USA))
9
8
10/1
T: G Portelli
R: Rachel King (55)
10/1
3f choisir (AUS) x bezzera (AUS) (grand lodge (USA))
10
9.1
11/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (54.5)
11/1
3g pluck (USA) x fervent delight (AUS) (ferocity (AUS))
11
10.5
150/1
T: G L Andrews
R: Ms R Murray (54)
150/1
6m sebring (AUS) x paris who (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 6 - Solid Concrete (Bm64) (1300m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:17.32 (34.75)
Prizemoney: $35,000
1
Isilmo (4)
10/1
T: James Cummings
R: S Clipperton (59)
10/1
3g sepoy (AUS) x yavanna (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Kementari, Palurien, Telperion, Valaquenta,
This nick: 31 runners; 20 winners; 1 SW. Details
2
0.5
13/8F
T: Bjorn Baker
R: J Ford (60)
13/8F
3g zoustar (AUS) x cautious (AUS) (lonhro (AUS))
3
2.8
7/2
T: Clare Cunningham
R: C Reith (61)
7/2
5g savabeel (AUS) x stella livia (GB) (titus livius (FR))
4
3.3
20/1
T: R L Pearse
R: Rachel King (57)
20/1
6g reset (AUS) x commands a smile (AUS) (commands (AUS))
5
4.6
7/1
T: S Farley
R: Tim Clark (56.5)
7/1
4m i am invincible (AUS) x ay dee bee (AUS) (catcher in the rye (IRE))
6
4.7
30/1
T: M and D Kearney
R: R Dolan (52.5)
30/1
4g hard spun (USA) x willysfilly (AUS) (french deputy (USA))
7
5.6
50/1
T: J C Coyle
R: B Spriggs (54)
50/1
5m time thief (AUS) x siraiki (AUS) (singspiel (IRE))
8
6.1
16/1
T: C E Conners
R: J Innes Jnr (58.5)
16/1
9
6.9
9/2
T: G W Moore
R: G Schofield (58)
9/2
3g stratum (AUS) x brightlands star (AUS) (starcraft (NZ))
10
9.4
200/1
T: G L Andrews
R: Ms R Murray (54)
200/1
7g time thief (AUS) x secret habit (AUS) (royal academy (USA))
11
10.3
30/1
T: S I Singleton
R: Cejay Graham (58)
30/1
5g poet's voice (GB) x roseville (AUS) (yallah prince (AUS))
Race 7 - Hrc Motel Hcp (C2) (1500m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:30.36 (35.09)
Prizemoney: $35,000
1
Musume (5)
4/1F
T: Ms L Dean
R: S R Weatherley (56.5)
4/1F
3f bullet train (GB) x elkaydee (AUS) (strategic (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2018 Inglis Australian Weanling Sale
$5,000
Vendor: Bowness Stud, Young
Buyer: Kleran Pty Ltd
2
0.5
8/1
T: J C Deamer
R: C Reith (58.5)
8/1
4g lope de vega (IRE) x mimes (AUS) (desert king (IRE))
3
1
9/2
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (56.5)
9/2
4g shocking (AUS) x chickilicious (NZ) (stark south (USA))
4
2.8
9/1
T: N Mayfield-Smith
R: J Ford (54)
9/1
5g pendragon (NZ) x initial (AUS) (flying spur (AUS))
5
3
9/2
T: P and P Snowden
R: S Clipperton (56.5)
9/2
3f pierro (AUS) x impetuous (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
3.2
11/2
T: C J Waller
R: G Schofield (58)
11/2
4g reliable man (GB) x repenting (NZ) (ekraar (USA))
7
4.6
8/1
T: W M Slinkard
R: G Buckley (55)
8/1
3g poet's voice (GB) x lyrical (AUS) (librettist (USA))
8
5.4
8/1
T: Joseph Pride
R: Rachel King (55)
8/1
9
7.4
60/1
T: John Higgins
R: R Dolan (52.5)
60/1
4g choisir (AUS) x french elle (AUS) (honour and glory (USA))
10
7.5
60/1
T: Ms K Outtrim
R: J Innes Jnr (54)
60/1
11
9.8
40/1
T: M and D Kearney
R: Travis Wolfgram (54)
40/1
4g ocean park (NZ) x best of all (GER) (dylan thomas (IRE))
12
11.2
30/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Brock Ryan (57)
30/1
Race 8 - Weddings At Hrc (Bm64) (1800m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:49.38 (35.86)
Prizemoney: $35,000
1
Taj (12)
9/1
T: C J Waller
R: J Ford (56.5)
9/1
3g so you think (NZ) x little surfer girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Dancing Gidget, Palmateer,
This nick: 19 runners; 14 winners; 1 SW. Details
2
2
9/2
T: G A Ryan
R: Mitchell Bell (55)
9/2
3f bernardini (USA) x sweet corn (AUS) (scenic (IRE))
3
2.5
7/2F
T: Ms K Waugh
R: Tim Clark (59.5)
7/2F
5g uncle mo (USA) x no comment (AUS) (danzero (AUS))
4
2.9
6/1
T: Mark De Montfort
R: S Guymer (55.5)
6/1
4g dreamscape (AUS) x anton (AUS) (antonius pius (USA))
5
3.1
13/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: S Clipperton (60.5)
13/2
3g exceed and excel (AUS) x mabsam (AUS) (stratum (AUS))
6
3.9
12/1
T: J M Austin
R: R Dolan (61)
12/1
8g dubawi (IRE) x rovos (AUS) (greig (NZ))
7
5.4
20/1
T: D Lane
R: Jake Hull (57.5)
20/1
7g haradasun (AUS) x ionica (AUS) (commands (AUS))
8
7.3
12/1
T: J C Coyle
R: B Spriggs (57)
12/1
4g manhattan rain (AUS) x fabulous cat (JPN) (sunday silence (USA))
9
7.4
25/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (52.5)
25/1
5m helenus (AUS) x cuban girl (AUS) (hemingway (IRE))
10
8.6
Itasca (7)
11/1
T: S I Singleton
R: C Reith (57.5)
11/1
5g tickets (AUS) x southern surge (AUS) (southern image (USA))
11
12.3
50/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (57)
50/1
6g al samer (AUS) x larga vista (USA) (seeking the gold (USA))
12
14.4
12/1
T: Bjorn Baker
R: Rachel King (59.5)
12/1
4g wanted (AUS) x donna carina (AUS) (desert sun (GB))
13
22.7
100/1
T: E and L Longmire
R: J Innes Jnr (57)
100/1
7g roadhog (AUS) x alone again (AUS) (naturalism (NZ))
* Nick figures are for Australasia.