Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, October 11

Race 1 - Krop Industries Mdn Hcp (1500m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:31.41
Prizemoney: $14,000
1
9/1
T: LUKE PRICE
R: K SWEENEY (54.00)
9/1
3f noverre (USA) x adorara (USA) (silver hawk (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/1
T: C J WALLER
R: J PENZA (56.50)
5/1
3
1
1/2F
T: PETER SNOWDEN
R: J PARR (57.50)
1/2F
3c octagonal (NZ) x from the cellar (AUS) (hennessy (USA))
4
1.5
30/1
T: ROD CRAIG
R: MS K O'HARA (55.50)
30/1
5
3
6/1
T: JIM and GREG LEE
R: L FYFE (53.50)
6/1
3g orientate (USA) x prude (NZ) (prized (USA))
6
4.5
4/1
T: PETER SNOWDEN
R: TOMMY BERRY (55.00)
4/1
3g king's best (USA) x taylor dane (AUS) (danehill (USA))
Race 2 - Corrado/ Frank Distributors-65 (1600m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 1:37.50
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: PAUL MURRAY
R: K SWEENEY (56.50)
4/1
4m pins (AUS) x barzar babe (NZ) (danasinga (AUS))
Winning siblings: Pinzaara, Santorielli,
This nick: 41 runners; 30 winners; 2 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: PAUL MESSARA
R: J PENZA (55.50)
2/1F
4m hussonet (USA) x missing logic (USA) (danzig (USA))
3
4.2
15/2
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (57.00)
15/2
5g danewin (AUS) x zeds (AUS) (zeditave (AUS))
4
4.3
7/1
T: C E CONNERS
R: TOMMY BERRY (54.00)
7/1
4g brahms (USA) x present (AUS) (a gift (USA))
5
4.5
15/2
T: ANNE-MAREE ROBINSON
R: S POLLARD (55.00)
15/2
5g octagonal (NZ) x sandrunner (AUS) (at talaq (USA))
6
4.7
8/1
T: MS K WAUGH
R: MS K O'HARA (53.50)
8/1
4m galileo (IRE) x mystic melody (AUS) (magic ring (IRE))
7
7.8
5/2
T: D P SMITH
R: M LISTER (56.00)
5/2
5g twining (USA) x j.v. thoughtful (USA) (summing (USA))
Race 3 - Bartlett & Cachia Hcp (71) (1200m)
Class: Restricted 71 Track: Good Time: 1:09.91
Prizemoney: $14,000
1
13/8F
T: MS L ASPROS
R: MS K O'HARA (58.00)
13/8F
6g intergaze (AUS) x romanee (AUS) (brocco (USA))
This nick: 9 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/4
T: K R DRYDEN
R: K SWEENEY (54.50)
11/4
3
3
9/2
T: KEVIN MOSES
R: S MOSES (54.00)
9/2
4g black minnaloushe (USA) x message to my girl (NZ) (straight strike (USA))
4
3.8
7/1
T: MS G MARKWELL
R: J GRISEDALE (53.00)
7/1
5m strategic (AUS) x elegant beauty (NZ) (sir tristram (IRE))
5
4.5
11/4
T: D A WILLIAMS
R: DALE SPRIGGS (56.50)
11/4
6g sequalo (AUS) x flirting glance (AUS) (al ameen (USA))
Race 4 - Allfab Constructions Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:57.45
Prizemoney: $14,000
1
5/2
T: A J CUMMINGS
R: S MOSES (57.00)
5/2
Winning siblings: Aye Calypso, Lady Selene, Limoux, Snowstream,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
ZAROCK (10)
6/4F
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (51.50)
6/4F
3
1.7
20/1
T: JIM and GREG LEE
R: M BEADMAN (55.50)
20/1
4m postponed (USA) x tad irish (NZ) (omnicorp (NZ))
4
2.3
5/1
T: G MCFARLANE
R: J GRISEDALE (54.50)
5/1
5
4.3
30/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: J PENZA (57.00)
30/1
4m mister c. (USA) x batten down (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
7.5
8/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: MS K O'HARA (54.50)
8/1
3f giant's causeway (USA) x late night fun (AUS) (handy proverb (AUS))
7
10
30/1
T: BRIAN YOUNG
R: J LEE (54.50)
30/1
3f iglesia (AUS) x lizbeth (NZ) (royal academy (USA))
8
10.1
12/1
T: H A REEVES
R: JOSH ADAMS (50.50)
12/1
3f diogenes (AUS) x meringo road (AUS) (whiskey road (USA))
9
10.8
30/1
T: JIM and GREG LEE
R: L FYFE (55.50)
30/1
4m wild harmony (USA) x lunar miss (AUS) (blue vain (AUS))
10
10.9
11/1
T: E B MURRAY
R: S POLLARD (57.00)
11/1
4m high yield (USA) x rivatar (NZ) (star way (GB))
Race 5 - Collegians R.L.F.C. Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good Time: 0:57.68
Prizemoney: $14,000
1
9/4F
T: G A ROGERSON
R: L FYFE (54.00)
9/4F
3g tabkir (USA) x minnie me (AUS) (snippets (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
80/1
T: DAVID PFIEFFER
R: T JONES (58.00)
80/1
3
1.3
9/4F
T: S B HILL
R: S POLLARD (58.00)
9/4F
4g marwina (AUS) x something gold (AUS) (somethingdifferent (USA))
4
3.5
5/1
T: G MCFARLANE
R: J GRISEDALE (58.00)
5/1
4g honours list (IRE) x the baggy green (AUS) (rory's jester (AUS))
4
3.5
16/1
T: T J ROBINSON
R: J PENZA (58.00)
16/1
5h frisco view (USA) x exchanged (AUS) (spectacular spy (USA))
6
3.8
40/1
T: M J MURPHY
R: P ROWE (55.50)
40/1
3g shrewdy (AUS) x urania (AUS) (skilful star (AUS))
7
4
4/1
T: N J VOIGT
R: MS K O'HARA (55.50)
4/1
3g choisir (AUS) x eyes on me (NZ) (gold brose (AUS))
8
4.8
11/2
T: J R HAWKES
R: N CUMBERLAND (55.50)
11/2
3c danzero (AUS) x strange aura (NZ) (kreisler (IRE))
9
7
12/1
T: A J CUMMINGS
R: S MOSES (55.50)
12/1
3c johannesburg (USA) x angel baby (AUS) (red anchor (NZ))
10
11.8
AZARAX (6)
20/1
T: C HEYWOOD
R: K SWEENEY (55.50)
20/1
3g king of prussia (AUS) x just like red (AUS) (volcanic prince (AUS))
Race 6 - Waldean Industries Hcp (65) (1000m)
Class: Restricted 65 Track: Good Time: 0:57.22
Prizemoney: $14,000
1
10/9F
T: JOSEPH PRIDE
R: MITCHELL BELL (58.00)
10/9F
4g commands (AUS) x munum miss (AUS) (spritely knight (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/4
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (55.00)
9/4
3g zariz (AUS) x madam trish (AUS) (ivory's irish (AUS))
3
2.8
DRUID (2)
3/1
T: R J PRICE
R: TOMMY BERRY (55.00)
3/1
4g bite the bullet (USA) x annunaki (AUS) (air de france (USA))
4
3
16/1
T: C HEYWOOD
R: MS K O'HARA (57.00)
16/1
5
5
11/1
T: MS K GEORGE
R: P ROWE (54.50)
11/1
4m desert prince (IRE) x centennial (AUS) (snippets (AUS))
6
7
7/1
T: PAUL MURRAY
R: S POLLARD (53.50)
7/1
4m lion hunter (AUS) x waterfall (NZ) (westminster (NZ))
7
8.8
50/1
T: SCOTT WADE
R: MS N LYE (53.00)
50/1
6m shovhog (AUS) x mermaid (NZ) (crested wave (USA))
Race 7 - Snap/ Konica Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:25.14
Prizemoney: $14,000
1
UNSER (14)
11/4
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (54.00)
11/4
3g mossman (AUS) x indy cindy (USA) (a.p. indy (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/4F
T: G H WALTER
R: MS K O'HARA (58.00)
6/4F
3
0.7
9/4
T: E B MURRAY
R: K SWEENEY (54.00)
9/4
4g mr. henrysee (USA) x protective (AUS) (opera prince (AUS))
4
2.3
16/1
T: MS K WAUGH
R: A GIBBONS (56.00)
16/1
4m faltaat (USA) x juliette heights (GB) (shirley heights (GB))
5
2.4
14/1
T: MARK DAVIES
R: L FYFE (53.00)
14/1
4m orpen (USA) x elegant affair (AUS) (marscay (AUS))
6
2.8
30/1
T: R H THOMSEN
R: T JONES (54.00)
30/1
3f rhythm (USA) x golden flight (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
3.8
14/1
T: R H THOMSEN
R: M BEADMAN (53.00)
14/1
4g pins (AUS) x classic babe (NZ) (classic fame (USA))
8
3.9
20/1
T: L W CURTIS
R: J PENZA (54.50)
20/1
4m distant music (USA) x aly's affair (USA) (colonial affair (USA))
9
4.8
50/1
T: MS G MARKWELL
R: M LISTER (57.00)
50/1
5g zeditave (AUS) x talk band (USA) (dixieland band (USA))
10
5.5
40/1
T: MS G MARKWELL
R: MS B HONEYSETT (52.00)
40/1
11
11.3
25/1
T: PAUL MURRAY
R: S POLLARD (54.50)
25/1
Race 8 - Cleary Bros Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good Time: 1:24.12
Prizemoney: $14,000
1
7/1
T: MS K WAUGH
R: A GIBBONS (56.50)
7/1
5g city on a hill (USA) x rise above (NZ) (kreisler (IRE))
Winning siblings: Captain Marvel, Infinite Way, See Thru,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1
T: E B MURRAY
R: MS K O'HARA (57.00)
2/1
3
2.2
13/2
T: J J HUBBARD
R: M LISTER (53.00)
13/2
5m adam (AUS) x jeanne d'or (AUS) (le cordonnier (GB))
4
2.4
1/1F
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (57.50)
1/1F
5
3
7/2
T: D P SMITH
R: T JONES (54.00)
7/2
4m danehill dancer (IRE) x aria winner (USA) (theatrical (IRE))
6
4
16/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: J PENZA (53.00)
16/1
6m dangerous (AUS) x bette (AUS) (zoffany (USA))
7
5
16/1
T: G MCFARLANE
R: J GRISEDALE (53.00)
16/1
5g xaar (GB) x lady la salle (AUS) (marauding (NZ))
* Nick figures are for Australasia.