Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Tuesday, September 27

Race 1 - Gerroa Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.07 (33.41)
Prizemoney: $27,000
1
4/1
T: James Cummings
R: G Schofield (55)
4/1
3f savabeel (AUS) x ruud van slaats (NZ) (van nistelrooy (USA))
Winning siblings: Ocean's Fourteen, Slumberland, Smashing,
This nick: 9 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.3
4/11F
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (57)
4/11F
3c street cry (IRE) x rheinfels (AUS) (lonhro (AUS))
3
1.6
20/1
T: Mark Newnham
R: T Angland (57)
20/1
3g savabeel (AUS) x mill duckie (NZ) (magic ring (IRE))
4
2.1
10/1
T: M J Freedman
R: Taylor Marshall (57)
10/1
3g sufficient (NZ) x brindillemousse (AUS) (last tycoon (IRE))
5
2.5
16/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: B Shinn (57)
16/1
3c malibu moon (USA) x teamgeist (ARG) (mutakddim (USA))
6
5.5
60/1
T: David Payne
R: J Ford (57)
60/1
3g sebring (AUS) x sea gypsy (AUS) (rahy (USA))
7
7
Ozeki (5)
100/1
T: Craig Carmody
R: Mitchell Bell (57)
100/1
3g myboycharlie (IRE) x takriyma (IRE) (daylami (IRE))
8
8.3
30/1
T: David Payne
R: Ms K O'Hara (57)
30/1
3g sebring (AUS) x crimson sakura (AUS) (bite the bullet (USA))
Race 2 - Gerringong (Bm65) (2400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 2:35.69 (36.22)
Prizemoney: $27,000
1
11/4
T: Ms G Markwell
R: T Angland (59.5)
11/4
5m teofilo (IRE) x epona star (AUS) (red ransom (USA))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.8
9/1
T: Joseph Ible
R: B McDougall (56.5)
9/1
4g teofilo (IRE) x la sizeranne (NZ) (stravinsky (USA))
2
2.8
6/4F
T: Matthew Smith
R: J Ford (57)
6/4F
4
5.8
16/1
T: Ms T Bateup
R: Travis Wolfgram (58)
16/1
5
6.3
5/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (59.5)
5/2
4m makfi (GB) x hurricane mist (IRE) (spinning world (USA))
Race 3 - Werri Beach (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 0:58.33 (33.48)
Prizemoney: $27,000
1
12/1
T: Bryce Heys
R: J Ford (54)
12/1
4m duporth (AUS) x hansom cab (USA) (awesome again (CAN))
Winning siblings: Alberation, Pedrena,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
4/1
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (60)
4/1
4m nicconi (AUS) x lady min (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
3
2.5
3/1
T: Paul Murray
R: Aaron Williams (58.5)
3/1
4m krupt (AUS) x in good faith (AUS) (bureaucracy (NZ))
4
4
Clint (3)
7/1
T: W T Prain
R: J Penza (59.5)
7/1
6g choisir (AUS) x dodge city kitty (NZ) (elusive city (USA))
5
4.1
5/4F
T: Peter Robl
R: B Shinn (57)
5/4F
6
4.3
30/1
T: Natalie Jarvis
R: Ms M Kinny (53.5)
30/1
5g hard spun (USA) x miss jugah (AUS) (jugah (USA))
7
4.8
15/1
T: Scott Aspery
R: Ms R Freeman-Key (55)
15/1
4m time thief (AUS) x storyland (NZ) (tale of the cat (USA))
Race 4 - Willowvale Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.31 (34.01)
Prizemoney: $27,000
1
Ozark (6)
4/5F
T: J A O'Shea
R: J B McDonald (58)
4/5F
3c lonhro (AUS) x ouachita (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 35 runners; 30 winners; 6 SW. Details
2
0.5
5/2
T: Bjorn Baker
R: B Shinn (59)
5/2
3c not a single doubt (AUS) x isadora (AUS) (gold fever (USA))
3
0.7
20/1
T: C Karakatsanis
R: J Ford (58)
20/1
3g magic albert (AUS) x kvarena (AUS) (arena (AUS))
4
0.9
20/1
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (56)
20/1
3f star witness (AUS) x glenrae girl (AUS) (testa rossa (AUS))
5
3.4
Erebor (13)
25/1
T: David Payne
R: G Schofield (57.5)
25/1
3c spinning world (USA) x intelligente (AUS) (bel esprit (AUS))
6
3.8
Winch (12)
25/1
T: S I Singleton
R: C Reith (57.5)
25/1
3g manhattan rain (AUS) x hoist (AUS) (zeditave (AUS))
7
4.3
80/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (56)
80/1
3g moshe (AUS) x bonsai babe (AUS) (viscount (AUS))
8
5.3
50/1
T: S I Singleton
R: Y Ichikawa (56)
50/1
3f benfica (AUS) x goliard (NZ) (king's best (USA))
9
5.5
40/1
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (54)
40/1
3f swiss ace (AUS) x lichen moss (AUS) (mossman (AUS))
10
7.5
12/1
T: David Pfieffer
R: K McEvoy (58)
12/1
3c uncle mo (USA) x pearl ardane (AUS) (danehill (USA))
Race 5 - Illawarra Mercury Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:25.65 (34.38)
Prizemoney: $27,000
1
7/4F
T: John Thompson
R: B McDougall (58)
7/4F
4h fastnet rock (AUS) x eskimo queen (NZ) (shinko king (IRE))
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.1
15/2
T: Peter Robl
R: B El-Issa (54)
15/2
3f street cry (IRE) x deer valley (AUS) (lonhro (AUS))
3
2.6
15/2
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (54.5)
15/2
3f street cry (IRE) x obsequious (AUS) (lonhro (AUS))
4
2.8
5/2
T: P and P Snowden
R: B Shinn (56.5)
5/2
3c sebring (AUS) x sayahailmary (AUS) (keep the faith (AUS))
5
2.9
5/1
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (57)
5/1
3c lope de vega (IRE) x loving new (BRZ) (choctaw ridge (USA))
6
3.1
5/1
T: Joseph Pride
R: K McEvoy (58)
5/1
5g keeper (AUS) x heartache (NZ) (casual lies (USA))
7
7.4
25/1
T: J G Sargent
R: J Penza (54)
25/1
3f jimmy choux (NZ) x fasline (AUS) (fasliyev (USA))
8
13.9
66/1
T: Ms G Markwell
R: A Adkins (52.5)
66/1
5m reset (AUS) x my peggy fu (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 6 - Foxground Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.07 (33.85)
Prizemoney: $27,000
1
11/2
T: M, W and J Hawkes
R: C Reith (56.5)
11/2
3c dream ahead (USA) x ilhaam (AUS) (secret savings (USA))
Winning siblings: Almalad, Friends Of Ka Ying,
This nick: 10 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
0.2
13/8F
T: James Cummings
R: G Schofield (56.5)
13/8F
3g fastnet rock (AUS) x comical smile (USA) (comic strip (USA))
3
0.5
11/4
T: M J Freedman
R: K McEvoy (56.5)
11/4
3g showcasing (GB) x silkwood (NZ) (grosvenor (NZ))
4
0.8
7/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: J B McDonald (59)
7/1
4g lope de vega (IRE) x it's who deanie (AUS) (fuji kiseki (JPN))
5
2.1
7/1
T: T R Martin
R: Y Ichikawa (56.5)
7/1
3g al maher (AUS) x she's lovely (NZ) (zabeel (NZ))
6
2.6
20/1
T: W T Prain
R: M McGillivray (59)
20/1
4g arena (AUS) x palace capers (AUS) (archregent (CAN))
7
7.4
30/1
T: J G Sargent
R: B Shinn (57)
30/1
8
11.2
66/1
T: C Karakatsanis
R: B El-Issa (56.5)
66/1
3g congrats (USA) x double bay (USA) (war chant (USA))
9
11.4
80/1
T: C E Conners
R: Peter Wells (54.5)
80/1
3f beneteau (AUS) x growing market (USA) (green dancer (USA))
Race 7 - Jerrara (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:38.15 (33.96)
Prizemoney: $27,000
1
7/2
T: L J Bridge
R: Tim Clark (59.5)
7/2
6g sir percy (GB) x perceptible (NZ) (personal escort (USA))
Winning siblings: Anudjawun, Perceptive, Periscope,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/4
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (58)
15/4
3
0.9
7/2
T: Joseph Pride
R: B McDougall (59)
7/2
4g nicconi (AUS) x seduction line (AUS) (testa rossa (AUS))
4
1.4
30/1
T: G Portelli
R: B El-Issa (58)
30/1
5
1.6
10/1
T: J G Litt
R: J R Collett (59.5)
10/1
7g ad valorem (USA) x rosalba (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
1.8
20/1
T: S B Hill
R: Deanne Panya (54.5)
20/1
5m commands (AUS) x in the limelight (IRE) (sadler's wells (USA))
7
1.9
10/1
T: David Pfieffer
R: T Angland (57)
10/1
8
2
11/4F
T: Ms G Markwell
R: B Shinn (61.5)
11/4F
9
3.5
Bruadar (10)
60/1
T: R J Price
R: J Ford (54)
60/1
12g covetous (AUS) x offline (AUS) (king ivor (AUS))
10
5.3
80/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (56)
80/1
5m mossman (AUS) x in paradise (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.