Breednet Results

KILCOY - Saturday, December 1

Race 1 - Kilcoy Exchange Hotel Hcp (C2) (1060m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:02.70 (34.39)
Prizemoney: $14,500
1
13/2
T: Wayne Stephens
R: M Gray (54)
13/2
3f hinchinbrook (AUS) x lough rea (AUS) (monashee mountain (USA))
Winning siblings: Fillyrae Cyrus,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
12/1
T: B J Squair
R: K Yoshida (54)
12/1
3f love conquers all (AUS) x whitechapel (AUS) (giant's causeway (USA))
3
3
7/4F
T: Donald Baker
R: G Geran (59.5)
7/4F
3g falvelon (AUS) x miss glamour puss (AUS) (lion hunter (AUS))
4
3.3
2/1
T: L G Ross
R: Hannah English (53.5)
2/1
3f spirit of boom (AUS) x imanoremiss (AUS) (made of gold (USA))
5
3.4
5/2
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (58)
5/2
3g foxwedge (AUS) x my cara mia (AUS) (king's best (USA))
Race 2 - Pump-It Environmental Serv Mdn (1060m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:03.33 (35.08)
Prizemoney: $14,500
1
8/1
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (54)
8/1
3f the factor (USA) x longing (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Miss Kansas, Yitai Synergy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2F
T: L M Clarke
R: G Geran (57.5)
5/2F
4g stryker (AUS) x la viscomtessa (AUS) (viscount (AUS))
3
2.1
13/2
T: Ben Currie
R: Ms R Williams (57.5)
13/2
4h drumbeats (AUS) x anisette (AUS) (rubiton (AUS))
4
2.2
9/2
T: Ben Ahrens
R: M Gray (56)
9/2
3g albrecht (AUS) x encosta martini (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
2.7
15/2
T: Ms W Bannerot
R: N Fazackerley (54.5)
15/2
6g nicconi (AUS) x rose aly (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
2.8
12/1
T: G E Postle
R: Hannah Phillips (54.5)
12/1
6g bianconi (USA) x shazatak (AUS) (el moxie (USA))
7
3.3
Our Say (12)
100/1
T: Billy Healey
R: Ms R Ride (54)
100/1
3f rothesay (AUS) x cara blanca (AUS) (tale of the cat (USA))
8
3.5
50/1
T: T N Miller
R: Ms S Lacy (55.5)
50/1
9
5.3
25/1
T: G M Hay
R: J Hoopert (55.5)
25/1
4m red element (AUS) x merry shinko (AUS) (shinko forest (IRE))
10
5.7
7/2
T: L F Birchley
R: Beau Appo (57.5)
7/2
4g congrats (USA) x soda no ice (AUS) (belong to me (USA))
11
8.7
30/1
T: Kevin Martin
R: N Thomas (55.5)
30/1
Race 3 - Tattersalls R.C. Xmas Cup-Bm55 (1900m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:57.72 (37.53)
Prizemoney: $14,500
1
16/1
T: Kevin Martin
R: N Thomas (58.5)
16/1
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/1
T: T N Miller
R: Ms S Lacy (54)
11/1
3
1.5
7/2
T: Kenneth Deacon
R: Hannah Phillips (55)
7/2
8g get square (AUS) x chinese wall (AUS) (private agenda (AUS))
4
4.5
11/4F
T: G J Banks
R: Ms R Williams (59.5)
11/4F
5
7.3
9/2
T: Ms K Loy
R: M Gray (57)
9/2
6
7.5
4/1
T: Steven Thomas
R: Ms R Ride (54)
4/1
7g lucky owners (NZ) x polo lounge (NZ) (defensive play (USA))
7
9
40/1
T: Ms K Loy
R: Ms C Eaton (56.5)
40/1
6g dane shadow (AUS) x really flying (AUS) (real quiet (USA))
8
25
5/1
T: James Hepworth
R: Beau Appo (55)
5/1
7m onemorenomore (AUS) x jet past (SAF) (jet master (SAF))
Race 4 - Great Northern Cannonball-Bm80 (800m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 0:44.32 (32.26)
Prizemoney: $32,500
1
9/4F
T: K R Kemp
R: Ms R Williams (56)
9/4F
Winning siblings: Zarfastar, Zou Der Zee,
This nick: 13 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/1
T: Marcus Wilson
R: N Thomas (58.5)
7/1
3
0.6
7/2
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (54)
7/2
4h pluck (USA) x on cosmos (AUS) (fasliyev (USA))
4
1.9
9/2
T: Steven Thomas
R: G Geran (58)
9/2
5g denman (AUS) x vicereine (GB) (zamindar (USA))
5
2.9
Redex (2)
7/2
T: M G Nolan
R: M Schrapel (57)
7/2
4g golden archer (AUS) x regal estate (AUS) (show a heart (AUS))
6
4.7
80/1
T: S N Rodgers
R: Hannah English (54)
80/1
9g one cool cat (USA) x nella dane (AUS) (danehill (USA))
7
7
7/1
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (51)
7/1
5g sequalo (AUS) x forest dawn (AUS) (shinko forest (IRE))
8
7.3
50/1
T: A Donnelly
R: Ms R Ride (59)
50/1
9g bagger vance (AUS) x exceptions (AUS) (shovhog (AUS))
Race 5 - Butler McDermott Lawyers (C1) (1500m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:30.75 (35.81)
Prizemoney: $14,500
1
Mamzar (8)
16/1
T: Cherie Vick
R: R Faehr (54)
16/1
4m harbour watch (IRE) x salwa (AUS) (al maher (AUS))
Winning siblings: Leave Ya Numba, Moree Dreaming, Saaher,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
20/1
T: K Hickmott
R: Ms C Eaton (54)
20/1
5g nothing to lose (USA) x bagger princess (AUS) (bagger vance (AUS))
3
3
Raymax (2)
15/4
T: B J Hudson
R: Ms R Williams (58.5)
15/4
5g rothesay (AUS) x madam bubbles (NZ) (montjeu (IRE))
4
3.8
25/1
T: Steven Thomas
R: Ms R Ride (54)
25/1
4g helmet (AUS) x tamtheel (AUS) (flying spur (AUS))
5
5.1
16/1
T: B J Hudson
R: N Fazackerley (51.5)
16/1
6
5.4
8/1
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (51.5)
8/1
4m love conquers all (AUS) x dane peggy (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
7.4
15/8F
T: Joel Pengilly
R: C Small (58)
15/8F
3g poet's voice (GB) x cashorio (AUS) (oratorio (IRE))
8
7.8
11/4
T: M J Lakey
R: M Shimodaira (55.5)
11/4
6m onemorenomore (AUS) x ausvall (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
8.8
20/1
T: Ms L Garrett
R: N Thomas (59)
20/1
4g wanted (AUS) x elmfield (NZ) (tale of the cat (USA))
10
11.1
30/1
T: G M Hay
R: J Hoopert (54.5)
30/1
5g red element (AUS) x she's foxy (AUS) (foxhound (USA))
Race 6 - Kilcoy Global Foods Plate (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:08.79 (34.48)
Prizemoney: $14,500
1
7/1
T: C A Cousins
R: Hannah English (56)
7/1
6g medaglia d'oro (USA) x leone chiara (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
3
Tapa (8)
7/2
T: Billy Healey
R: N Thomas (57)
7/2
4m excelebration (IRE) x beebop (AUS) (success express (USA))
3
4.5
11/4F
T: L M Clarke
R: G Geran (59)
11/4F
4
5
3/1
T: J W Zielke
R: M Shimodaira (52.5)
3/1
3g dream ahead (USA) x just one time (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
6.3
8/1
T: Beau Gorman
R: Ms R Ride (59)
8/1
4g set alight (USA) x girly moment (AUS) (barely a moment (AUS))
6
7.6
9/2
T: S W Kendrick
R: Ms S Lacy (55.5)
9/2
7
9.4
30/1
T: S and A Barling
R: C Small (56)
30/1
4g eavesdropper (USA) x prend (AUS) (honour and glory (USA))
8
11.9
100/1
T: R L Mackay
R: N Fazackerley (54)
100/1
10m hussonet (USA) x the missus (AUS) (danzero (AUS))
* Nick figures are for Australasia.