Breednet Results

KILCOY - Sunday, January 26

Race 1 - Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Soft(6) Time: 1:11.09 (36.52)
Prizemoney: $8,000
1
8/1
T: Ms J Crompton
R: Sophie Wilcock (57.5)
8/1
5g master of design (AUS) x norway (AUS) (danzero (AUS))
Winning siblings: The Hummel,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/2
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (55)
7/2
7g o'lonhro (AUS) x trycentaine (NZ) (centaine (AUS))
3
3.8
4/1
T: L C Anderson
R: K Yoshida (59.5)
4/1
4g master of design (AUS) x tale of harmony (AUS) (tale of the cat (USA))
4
4.3
7/1
T: K Waller
R: Ms C Eaton (56)
7/1
5m instinction (AUS) x monmagic (AUS) (monashee mountain (USA))
5
5.3
4/1
T: Angela Plumb
R: Ms T Gray (57.5)
4/1
6
5.4
5/1
T: J M Judge
R: N Tomizawa (55)
5/1
5m bullet train (GB) x donna amore (AUS) (danewin (AUS))
7
5.6
3/1F
T: T B Thomas
R: Isabella Rabjones (55.5)
3/1F
4g spirit of boom (AUS) x heart of cortona (AUS) (show a heart (AUS))
8
5.9
Teya (14)
9/2
T: Stephen Kirkwood
R: Zoe White (54)
9/2
4g freeze (AUS) x emirati (AUS) (civic hope (AUS))
9
6.7
5/1
T: B C Gill
R: R Faehr (58.5)
5/1
5g red element (AUS) x beesem (AUS) (strategic (AUS))
10
7.1
9/1
T: G E Dempsey
R: Adam Sewell (55)
9/1
5g drumbeats (AUS) x alberta lane (AUS) (magic albert (AUS))
11
16.1
8/1
T: J L Mott
R: Michael Murphy (59.5)
8/1
5g teofilo (IRE) x araliya (AUS) (anabaa (USA))
12
29.1
12/1
T: S L Smith
R: W D O'Connell (57)
12/1
5g raheeb (AUS) x dantina (AUS) (dantibes (AUS))
Race 2 - Mdn Plate (1060m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:02.99 (35.82)
Prizemoney: $8,000
1
1/2F
T: Ms T Cotsiopoulos
R: N Tomizawa (56.5)
1/2F
4m benfica (AUS) x one saving grace (AUS) (secret savings (USA))
Winning siblings: Be Good, Southerly Grace,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
7.3
9/1
T: Robert G Smith
R: P Randall (56.5)
9/1
3
12.8
7/1
T: Lincoln Shayler
R: Natalie Morton (58.5)
7/1
4g fast 'n' famous (AUS) x eureka poems (AUS) (sports works (AUS))
4
12.9
7/2
T: G R Schwenke
R: K Yoshida (56.5)
7/2
4m unencumbered (AUS) x unusual choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
14.7
14/1
T: P M Kalinowski
R: Ms C Eaton (56.5)
14/1
6
16.2
14/1
T: Kym Afford
R: Hannah Phillips (56.5)
14/1
7m sharkbite (AUS) x darsawye (AUS) (eagle eyed (USA))
7
18.2
9/1
T: T B Thomas
R: Zoe White (55)
9/1
3f tycoon ruler (AUS) x zartacus (AUS) (spartacus (AUS))
8
19.2
11/1
T: Rob Davidson
R: Louise Dillon (56.5)
11/1
9
20.2
11/1
T: P M Busuttin
R: W D O'Connell (58.5)
11/1
10
23
4/1
T: Billy Healey
R: Adam Sewell (55.5)
4/1
2g falvelon (AUS) x cats of the night (AUS) (tale of the cat (USA))
11
23.2
14/1
T: Kym Afford
R: Melissa Cox (58.5)
14/1
6g solo flyer (AUS) x mookatan (AUS) (mookta (AUS))
12
29
5/1
T: T J Dougall
R: Hannah English (57)
5/1
3g kuroshio (AUS) x munja (AUS) (fantastic light (USA))
Race 3 - (Bm55) (800m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 0:45.51 (33.79)
Prizemoney: $8,000
1
9/4
T: M Callaghan
R: Nicholas Keal (61)
9/4
6g publishing (AUS) x come on irene (AUS) (knowledge (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
1/1F
T: N J O'Toole
R: Hannah English (62)
1/1F
6m choisir (AUS) x scarlet spur (AUS) (flying spur (AUS))
3
2
11/2
T: Stephanie Sixtus
R: Adam Sewell (56)
11/2
4m hinchinbrook (AUS) x lough rea (AUS) (monashee mountain (USA))
4
4.5
13/2
T: B J Hudson
R: N Tomizawa (56.5)
13/2
6g dane shadow (AUS) x magic music (AUS) (loosen up (USA))
5
5
8/1
T: J W Sutton
R: W D O'Connell (60.5)
8/1
7g reward for effort (AUS) x belsoeur (AUS) (royal academy (USA))
6
5.2
30/1
T: Steven Thomas
R: Isabella Rabjones (52)
30/1
7g rapid man (AUS) x chardonair (AUS) (bright treble (AUS))
7
5.7
Dansu (1)
9/1
T: Kym Afford
R: Louise Dillon (60.5)
9/1
6g set alight (USA) x super fund (AUS) (bianconi (USA))
8
7
14/1
T: Cherie Vick
R: R Faehr (58.5)
14/1
7g onemorenomore (AUS) x petulie (AUS) (magic albert (AUS))
9
8.5
4/1
T: S J Randall
R: M Schrapel (55)
4/1
7m shaft (AUS) x zinzin (AUS) (celtic swing (GB))
10
8.7
Telloff (14)
12/1
T: B P Phillips
R: Hannah Phillips (55)
12/1
5m bon hoffa (AUS) x dynomitella (AUS) (hidden dragon (AUS))
11
8.8
20/1
T: R Drysdale
R: Ms C Eaton (55)
20/1
8g felix the cat (USA) x dinna anchor (AUS) (red anchor (NZ))
Race 4 - (Bm55) (1900m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(6) Time: 1:59.92 (36.60)
Prizemoney: $8,000
1
4/5F
T: Brenton Andrew
R: Ms B Andrew (62.5)
4/5F
6g smart missile (AUS) x symileo (AUS) (galileo (IRE))
Winning siblings: Gundy Magic, Lady Of Kos, Qingdao,
This nick: 12 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.5
4/1
T: B C Gill
R: R Faehr (56)
4/1
5g drumbeats (AUS) x abode (AUS) (strategic (AUS))
3
2.6
Inkulu (8)
4/1
T: S L Smith
R: Montanna Savva (53)
4/1
8g denman (AUS) x greeting (AUS) (canny lad (AUS))
4
14.1
1/1
T: Ms A Willick
R: W D O'Connell (58.5)
1/1
3g stryker (AUS) x colour my world (FR) (peintre celebre (USA))
Race 5 - Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:32.66 (37.36)
Prizemoney: $8,000
1
Prunda (6)
3/1
T: Shane Parsons
R: Nicholas Keal (58.5)
3/1
Winning siblings: Esposito, Mr Versace,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2F
T: Ms A Willick
R: W D O'Connell (58.5)
5/2F
3
3.2
5/2F
T: P M Busuttin
R: K Yoshida (58.5)
5/2F
5g pentire (GB) x fairy oak (NZ) (high chaparral (IRE))
4
6.4
3/1
T: T J Dougall
R: Hannah English (58.5)
3/1
6g trusting (AUS) x pergram (AUS) (general nediym (AUS))
5
6.9
5/1
T: I A Livingstone
R: Melissa Cox (57)
5/1
3g mahisara (AUS) x gloriana girl (AUS) (flying spur (AUS))
6
7.7
3/1
T: B C Gill
R: R Faehr (56.5)
3/1
4m drumbeats (AUS) x mystic dragon (AUS) (hidden dragon (AUS))
7
13.7
7/2
T: Laura Cronan
R: P Randall (58.5)
7/2
8
14.9
12/1
T: R Drysdale
R: Vishan Venkaya (58.5)
12/1
4g carlton house (USA) x timeless appeal (AUS) (luskin star (AUS))
9
17.2
8/1
T: S J Randall
R: M Schrapel (58.5)
8/1
6g drumbeats (AUS) x point one (AUS) (general nediym (AUS))
* Nick figures are for Australasia.