Breednet Results

MOE - Tuesday, November 22

Race 1 - Cme Installations Mdn Plate (1114m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:07.25
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: R D Griffiths
R: M J Allen (58)
7/2
3g northern meteor (AUS) x spurcific (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Wineries,
This nick: 18 runners; 12 winners; 2 SW. Details
2
0.2
11/2
T: M S Hibbs
R: Jarrod Fry (56)
11/2
3f magnus (AUS) x sandon's dolly (AUS) (king's best (USA))
3
2.7
13/4
T: Shane Stockdale
R: Jack Martin (56)
13/4
3g statue of liberty (USA) x shanais (AUS) (air de france (USA))
4
3.4
9/4F
T: D C Harrison
R: Ben Allen (56)
9/4F
3f lago delight (AUS) x fayrouz (AUS) (sovereign red (NZ))
5
4.2
Midge (6)
8/1
T: Ms C Alderson
R: J R Todd (56)
8/1
3f therock (AUS) x kaaren's legacy (AUS) (dash for cash (AUS))
6
5.4
8/1
T: I R Hutchins
R: Patrick Moloney (58)
8/1
3g bushranger (IRE) x signed and sealed (AUS) (king charlemagne (USA))
7
30.4
30/1
T: C Gafa
R: Jacques Luxe (58)
30/1
3g wanted (AUS) x off the planet (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 2 - Moe Optical Mdn Plate (1014m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:00.71
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: Kane Harris
R: D W Stackhouse (58.5)
10/9F
4g rip van winkle (IRE) x ruud van slaats (NZ) (van nistelrooy (USA))
Winning siblings: Ocean's Fourteen, Savvan, Smashing,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
13/2
T: J F Moloney
R: Patrick Moloney (57)
13/2
3g kaphero (AUS) x fine feelings (AUS) (monde bleu (GB))
3
2.5
12/1
T: Ms S Trolove
R: I Gundogdu (55)
12/1
3f pluck (USA) x faveaux (AUS) (good journey (USA))
4
2.6
Kapara (7)
11/1
T: Ms M Croston
R: Ben Thompson (57)
11/1
3g kaphero (AUS) x arcamah (AUS) (mukaddamah (USA))
5
3.4
12/1
T: C G Murray
R: J Lyon (58.5)
12/1
5g god's own (AUS) x centoria (NZ) (centro (NZ))
6
5.1
13/4
T: R W Smerdon
R: Ryan Maloney (58.5)
13/4
4g equiano (FR) x join the dance (NZ) (stravinsky (USA))
7
8.4
30/1
T: Ms R Waymouth
R: J R Todd (58.5)
30/1
4g danerich (AUS) x tahitian gem (NZ) (montjeu (IRE))
8
9.4
20/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: B Higgins (55)
20/1
3f dash for cash (AUS) x princess ali (AUS) (ali-royal (IRE))
9
14.9
Kunzite (11)
66/1
T: Katrina Rose
R: Chris Caserta (56.5)
66/1
6g keltrice (AUS) x missy diamonds (AUS) (rancho ruler (AUS))
Race 3 - Powersauce Electrical Mdn (1214m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:15.82
Prizemoney: $20,000
1
6/4F
T: Trent Pennuto
R: B Higgins (58)
6/4F
5m denman (AUS) x kisani (AUS) (viscount (AUS))
This nick: 8 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.2
13/4
T: I R Hutchins
R: Patrick Moloney (58)
13/4
4m gonski (AUS) x domino effect (AUS) (chief's crown (USA))
3
2
7/4
T: Ms W Kelly
R: Ben Allen (56.5)
7/4
3f bon hoffa (AUS) x she's no miss (AUS) (desert king (IRE))
4
5.9
20/1
T: Ms M Croston
R: Ben Thompson (58)
20/1
4m alert (ARG) x aftertax (AUS) (bureaucracy (NZ))
5
8.7
66/1
T: C G Murray
R: J Lyon (58)
66/1
5m guillotine (NZ) x driving rein (NZ) (volksraad (GB))
6
9.4
16/1
T: M E Templeton
R: J R Todd (58)
16/1
5m al samer (AUS) x key to eternity (AUS) (sunday knight (AUS))
7
9.9
30/1
T: P L Caboche
R: J Kokotajlo (58)
30/1
6m supreme class (AUS) x scarlet alm (AUS) (swamp king (USA))
Race 4 - Classicbet.Com.Au (Bm64) (1114m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 1:07.54
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: Ms D Wynne
R: Ms S Wynne (57)
4/1
8m all chatter (USA) x arcamah (AUS) (mukaddamah (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
11/8F
T: Ms S Trolove
R: I Gundogdu (60.5)
11/8F
3
0.6
9/2
T: Ms W Kelly
R: Ben Allen (56)
9/2
4m bon hoffa (AUS) x fantagonal (AUS) (octagonal (NZ))
4
1.1
9/2
T: D J Walkley
R: Chris Caserta (59)
9/2
5g lago delight (AUS) x annie's courage (AUS) (rory's power (AUS))
5
1.4
6/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Jarrod Fry (59.5)
6/1
6
7.4
60/1
T: Ms R Mangan
R: Ms R Mangan (58)
60/1
Race 5 - Wilson Medic Rising Stars-Bm58 (1623m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:41.24
Prizemoney: $16,000
1
15/2
T: J L Wilson
R: Dylan Dunn (58.5)
15/2
5g hard spun (USA) x dame fortune (NZ) (yamanin vital (NZ))
Winning siblings: Pressure Drop,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Jake Bayliss (56)
8/1
3
1.1
16/1
T: Ms C Martindale
R: Jordan Grob (53.5)
16/1
8g king de lago (AUS) x theatrette (AUS) (racer's edge (AUS))
4
1.3
5/2F
T: M M Laurie
R: M J Dee (60.5)
5/2F
5
2
Bojoura (10)
25/1
T: Matthew Brown
R: M Aitken (53.5)
25/1
5m big brown (USA) x startina (AUS) (starcraft (NZ))
6
2.2
11/4
T: Trent Pennuto
R: Stephen Brown Jnr (57)
11/4
5g foreplay (AUS) x dance on command (AUS) (commands (AUS))
7
4
Vertigo (11)
16/1
T: Ms D Clover
R: Ben Thompson (55.5)
16/1
8m bel danoro (AUS) x estancia (AUS) (dehere (USA))
8
5.5
6/1
T: M G Price
R: Beau Mertens (57.5)
6/1
3g smart missile (AUS) x agony (AUS) (royal academy (USA))
9
11
10/1
T: Jackson Pallot
R: Chris Caserta (55.5)
10/1
9g promontory gold (USA) x eedaans (AUS) (snaadee (USA))
10
27
16/1
T: Jackson Pallot
R: Jack Martin (56.5)
16/1
3g clangalang (AUS) x light start (AUS) (tristalight (NZ))
Race 6 - Stirloch (Bm58) (1014m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:01.35
Prizemoney: $16,000
1
7/4F
T: Jerome Hunter
R: Stephen Brown Jnr (56.5)
7/4F
4m al maher (AUS) x high esprit (AUS) (bel esprit (AUS))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: Ms M Croston
R: Ben Thompson (56)
3/1
3
1.8
12/1
T: Craig Anderson
R: Paddy Pilley (52)
12/1
5g niello (AUS) x who's ya missus (AUS) (rohatyn (NZ))
4
2.2
6/1
T: Mark Stephenson
R: Jack Martin (58)
6/1
5
4
13/2
T: Marcus Fahler
R: J Duffy (60)
13/2
6m eavesdropper (USA) x pocaterra (USA) (wolf power (SAF))
6
4.5
11/1
T: R C Manning
R: Nathan Rose (54)
11/1
5m delzao (AUS) x cristessa (AUS) (lacryma cristi (IRE))
7
5
30/1
T: R J Stephens
R: J Benbow (54)
30/1
4m turffontein (AUS) x divine spirit (NZ) (cape cross (IRE))
8
8.5
8/1
T: Nathan McPherson
R: I Gundogdu (56)
8/1
5m danerich (AUS) x mota (AUS) (at talaq (USA))
9
28.5
Scoring (10)
100/1
T: Katrina Rose
R: Chris Caserta (52)
100/1
10g guiscard (AUS) x bequetee (AUS) (geiger counter (USA))
Race 7 - Win Network (Bm58) (1214m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:14.39
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: T A Scanlon
R: B Higgins (61)
9/1
Winning siblings: Airways, Ascend,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/4
T: M M Laurie
R: Chris Symons (59.5)
11/4
4m stryker (AUS) x la piazza (AUS) (dolphin street (FR))
3
1.2
15/2
T: I R Hutchins
R: Patrick Moloney (58.5)
15/2
4m wanted (AUS) x razero (AUS) (danzero (AUS))
4
1.5
9/4F
T: J F Moloney
R: Chelsea Hall (60)
9/4F
4h congrats (USA) x deloraine (AUS) (more than ready (USA))
5
3.5
16/1
T: Matthew Brown
R: Ms J Beriman (56)
16/1
4m hard spun (USA) x ginspiel (AUS) (singspiel (IRE))
6
5.8
8/1
T: L Xuereb
R: Ms K Furness (58)
8/1
7
6.1
15/4
T: B R Fox
R: Ben Thompson (58.5)
15/4
5g hard spun (USA) x miss evangeline (AUS) (success express (USA))
Race 8 - Monacellars (Bm58) (2081m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 2:12.13
Prizemoney: $16,000
1
8/1
T: Ms A Johnston
R: Alan Creighton (57.5)
8/1
5g testa rossa (AUS) x skye gold (AUS) (galileo (IRE))
Winning siblings: Blow Torch, Jomo,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: Richard Laming
R: J Lyon (57.5)
12/1
5m ekraar (USA) x ghemashah (AUS) (danewin (AUS))
3
0.4
8/1
T: Craig Blackshaw
R: Jake Bayliss (55)
8/1
6m marwina (AUS) x bello donna (AUS) (bellotto (USA))
4
3.1
15/2
T: Rachael Cunningham
R: A Lynch (57.5)
15/2
5
3.4
Beltum (4)
13/8F
T: L Xuereb
R: Ms L J Meech (58.5)
13/8F
5g stratum (AUS) x mehitabel (NZ) (tale of the cat (USA))
6
3.5
13/2
T: Matthew Brown
R: I Gundogdu (61.5)
13/2
6g dansili (GB) x modern look (GB) (zamindar (USA))
7
4.3
25/1
T: Cameron Templeton
R: B Higgins (59)
25/1
8
5
8/1
T: Paul and Tracey Templeton
R: Jarrod Fry (58.5)
8/1
8g arazi (USA) x arteo (AUS) (desert style (IRE))
9
6.3
9/1
T: M Gilmore
R: Patrick Moloney (60.5)
9/1
5g teofilo (IRE) x nusa dua (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
7.5
40/1
T: Jackson Pallot
R: Ben Thompson (57.5)
40/1
8g kempinsky (AUS) x oh joy (AUS) (ark regal (NZ))
* Nick figures are for Australasia.