Breednet Results

MORPHETTVILLE PARKS - Saturday, November 11

Race 1 - Goldin Farms (Bm70) (1250m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:15.12 (35.02)
Prizemoney: $45,000
1
6/1
T: Jackie Stoetzer
R: Todd Pannell (57)
6/1
3g ambidexter (AUS) x ready made devil (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1
T: Steven O'Dea
R: Raquel Clark (57)
2/1
3g your song (AUS) x tabulated (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
3.2
6/4F
T: P Stokes
R: Chris Caserta (54.5)
6/4F
3g all american (AUS) x rekindled glory (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
4.2
5/1
T: Ryan Balfour
R: Jamie Kah (54)
5/1
3g canford cliffs (IRE) x sorenstam (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.3
10/1
T: G D Searle
R: J Bowditch (56.5)
10/1
3g typhon (AUS) x lynvan gold (AUS) (made of gold (USA))
6
11.3
100/1
T: T H Jolly
R: Sairyn Fawke (53)
100/1
3g harbour watch (IRE) x youeffoh (AUS) (starcraft (NZ))
Race 2 - Holdfast Insurance (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 1:26.09 (34.65)
Prizemoney: $45,000
1
8/1
T: Lloyd Kennewell
R: Zac Spain (55)
8/1
Winning siblings: Convincible, Nicci's Gold,
This nick: 8 runners; 7 winners; 2 SW. Details
2
0.1
4/7F
T: Tony McEvoy
R: Jamie Kah (54.5)
4/7F
4m hussonet (USA) x fruit o' the vine (AUS) (testa rossa (AUS))
3
1.1
5/2
T: R R Jolly
R: Victor Wong (56)
5/2
5m dubleo (USA) x graphique (AUS) (galileo (IRE))
4
2
16/1
T: Ms M Smith
R: R J Hurdle (54)
16/1
4m krupt (AUS) x military training (AUS) (general nediym (AUS))
5
2.5
15/1
T: T T Oxlade
R: P Gatt (54.5)
15/1
Race 3 - Aami (Bm90) (1550m)
Class: Benchmark 90 Track: Good(4) Time: 1:35.19 (36.34)
Prizemoney: $45,000
1
8/1
T: T T Oxlade
R: R J Hurdle (58.5)
8/1
8g ustinov (AUS) x furia (AUS) (thunder gulch (USA))
Winning siblings: Bayfury, Staraponawish, Streiff,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/1
T: Grant Young
R: Ms C Lindop (54)
5/1
8g snitzel (AUS) x starnet (AUS) (last tycoon (IRE))
3
0.5
5/2F
T: R W Huxtable
R: D Tourneur (59)
5/2F
7g good journey (USA) x misty lane (AUS) (last tycoon (IRE))
4
1.6
11/4
T: P and P Snowden
R: Victor Wong (51)
11/4
6m pentire (GB) x the chunkster (AUS) (blevic (AUS))
5
3.6
Kirona (4)
7/2
T: Ryan Balfour
R: J Bowditch (54)
7/2
5m krupt (AUS) x tiona (AUS) (blevic (AUS))
6
5.6
8/1
T: Ms M Smith
R: J Holder (58.5)
8/1
8g red ransom (USA) x precious future (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 4 - Roberts Family (Bm70) (1950m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 2:02.85 (36.10)
Prizemoney: $35,000
1
15/8F
T: S P Gower
R: J Holder (55)
15/8F
4g fastnet rock (AUS) x silent heir (AUS) (sunday silence (USA))
Winning siblings: Temeyez,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
14/1
T: J E Hickmott
R: J Bowditch (57.5)
14/1
7g danerich (AUS) x pachouli (AUS) (royal academy (USA))
3
3.5
15/4
T: Jake Stephens
R: Todd Pannell (55.5)
15/4
4m rebel raider (AUS) x du quoin (AUS) (prince echo (IRE))
4
4.8
8/1
T: Grant Kluske
R: D Tourneur (55)
8/1
6g legal opinion (AUS) x alsaah (AUS) (al khawaaneeg (USA))
5
5.9
5/2
T: Tony McEvoy
R: Jamie Kah (56)
5/2
4g duporth (AUS) x daily flyer (AUS) (flying spur (AUS))
6
6.9
Sasun (3)
11/1
T: B D Brook
R: Ms K Bishop (56)
11/1
5g haradasun (AUS) x sajeune (AUS) (jeune (GB))
7
7.5
60/1
T: T H Jolly
R: Sairyn Fawke (53)
60/1
9g court of jewels (NZ) x baneful (AUS) (runyon (IRE))
8
8.7
30/1
T: S R Turner
R: P Gatt (59)
30/1
7g al maher (AUS) x star hit (AUS) (euclase (AUS))
Race 5 - Ubet (Bm64) (1550m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:36.34 (35.98)
Prizemoney: $30,000
1
2/1
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Raquel Clark (58.5)
2/1
4g rebel raider (AUS) x miss satchmo (AUS) (secret savings (USA))
Winning siblings: Carlaluisa,
This nick: 4 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
11/1
T: D W O'Leary
R: J Bowditch (57)
11/1
7g all bar one (AUS) x arborelle (AUS) (woodman (USA))
3
3.5
5/1
T: G V Richards
R: Jake Toeroek (59)
5/1
5g monaco consul (NZ) x swan river (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
3.6
13/8F
T: R R Jolly
R: P Gatt (58.5)
13/8F
4g street boss (USA) x dara seans (AUS) (giant's causeway (USA))
5
5.9
9/1
T: J F Macmillan
R: Ms K Bishop (56)
9/1
4g o'lonhro (AUS) x ernie's molly (NZ) (cullen (AUS))
6
6.2
20/1
T: Grant Young
R: D Tourneur (58.5)
20/1
5g congrats (USA) x dancesteps (NZ) (danehill (USA))
7
7.4
Sagano (7)
30/1
T: S Burford
R: Sairyn Fawke (55)
30/1
Race 6 - Hughes Limousines (Bm75) (1000m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 0:58.06 (33.92)
Prizemoney: $45,000
1
11/4
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (54.5)
11/4
4m i am invincible (AUS) x morecora (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: My Solaki,
This nick: 17 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
1.8
15/8F
T: Ryan Balfour
R: Todd Pannell (59)
15/8F
4m wanted (AUS) x ice mist (USA) (forest danger (USA))
3
2.8
4/1
T: B P Clarke
R: Victor Wong (53.5)
4/1
4g mint lane (USA) x as discreet (AUS) (saratoga springs (CAN))
4
3.1
20/1
T: J W Cornell
R: Ms C Lindop (58)
20/1
6g war pass (USA) x endless wonder (AUS) (danehill (USA))
5
3.4
Enki (8)
9/1
T: G V Richards
R: Anna Jordsjo (51)
9/1
4g danerich (AUS) x island nymph (AUS) (tobougg (IRE))
6
5.7
Ogunde (9)
16/1
T: Ryan Balfour
R: Jamie Kah (54)
16/1
9g oamaru force (AUS) x booze o'hara (AUS) (pirate army (USA))
7
6.3
10/1
T: Jon O'Connor
R: R J Hurdle (57.5)
10/1
6g gonski (AUS) x always vain (AUS) (keltrice (AUS))
8
8.7
Quarck (5)
20/1
T: Daniel Bowman
R: D Tourneur (56.5)
20/1
Race 7 - Schweppes (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:25.23 (34.95)
Prizemoney: $35,000
1
5/1
T: Lloyd Kennewell
R: Chris Caserta (56.5)
5/1
5g star witness (AUS) x wild soiree (USA) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 8 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/8F
T: Grant Young
R: Victor Wong (57)
11/8F
7g testa rossa (AUS) x decipher (AUS) (timber country (USA))
3
4.6
5/2
T: Tony McEvoy
R: Jamie Kah (55.5)
5/2
4g more than ready (USA) x cobbley (AUS) (falbrav (IRE))
4
5.4
12/1
T: Michael Hickmott
R: Anna Jordsjo (52)
12/1
4m beneteau (AUS) x matterhorn (AUS) (quest for fame (GB))
5
5.9
6/1
T: D R Jolly
R: J Holder (54)
6/1
5m street boss (USA) x cantakitwithya (AUS) (secret savings (USA))
6
6.8
40/1
T: G D Searle
R: P Gatt (54.5)
40/1
5m shaft (AUS) x profits rock (AUS) (zabeel (NZ))
7
8.9
100/1
T: G P Moody
R: Sairyn Fawke (53)
100/1
9m niello (AUS) x regal lagoon (NZ) (deputy governor (USA))
Race 8 - The Junction (Bm75) (1250m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 1:14.81 (34.79)
Prizemoney: $45,000
1
5/4F
T: Ryan Balfour
R: Jamie Kah (57)
5/4F
5g magnus (AUS) x jessi rae (AUS) (ascot knight (CAN))
Winning siblings: Jesse's Miss,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
6/1
T: C Curtis
R: Chris Caserta (52.5)
6/1
5g wanted (AUS) x kanpeki (AUS) (lion hunter (AUS))
3
2.5
8/1
T: G V Richards
R: J Bowditch (59.5)
8/1
5g casino prince (AUS) x could be something (AUS) (general nediym (AUS))
4
3.4
11/4
T: Daniel Bowman
R: D Tourneur (54)
11/4
4m time thief (AUS) x super seleccion (CAN) (seattle slew (USA))
5
3.5
11/1
T: W F Francis and G Kent
R: Zac Spain (52)
11/1
4m myboycharlie (IRE) x ballet belle (AUS) (fasliyev (USA))
6
3.8
20/1
T: M S Minervini
R: Todd Pannell (55)
20/1
5g all american (AUS) x special sweep (AUS) (end sweep (USA))
7
6
60/1
T: T T Oxlade
R: R J Hurdle (56)
60/1
6g good journey (USA) x sazende (NZ) (lord ballina (AUS))
* Nick figures are for Australasia.