Breednet Results

MORUYA - Tuesday, April 10

Race 1 - Ezywear Narooma Mdn Plate (1010m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.36 (34.44)
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: K J Parker
R: J Ford (57)
9/4
4m makfi (GB) x chinamora (AUS) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Beijing, Callide River, Parksville,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/9F
T: Cody Morgan
R: J Penza (58.5)
10/9F
3g animal kingdom (USA) x graskop (AUS) (manton (AUS))
3
3
6/1
T: G D Neale
R: B El-Issa (59)
6/1
4g fastnet rock (AUS) x lady firebird (NZ) (stravinsky (USA))
4
3.1
20/1
T: F J Walden
R: S Guymer (57)
20/1
4m pendragon (NZ) x white (AUS) (danasinga (AUS))
5
4.4
100/1
T: W A Hudd
R: Ms J Taylor (59)
100/1
4g snippetson (AUS) x family matters (AUS) (untouchable (AUS))
6
5.4
Sestina (12)
80/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (56.5)
80/1
7
5.6
60/1
T: G P Clarke
R: B McDougall (57)
60/1
4m time thief (AUS) x jinx johnson (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.6
16/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (57)
16/1
4m song of tara (IRE) x more than special (AUS) (more than ready (USA))
9
6.8
30/1
T: Luke Pepper
R: Nick Heywood (56.5)
30/1
3f mossman (AUS) x miss midas (AUS) (flying spur (AUS))
10
8.1
50/1
T: Matthew Wood
R: Ms M Kinny (57)
50/1
4m mosayter (USA) x miss marley (AUS) (magic albert (AUS))
11
8.9
60/1
T: Ms S Murray-Leslie
R: Ms K Adams (57)
60/1
12
9.9
30/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (56.5)
30/1
3f benfica (AUS) x grand moss (AUS) (mossman (AUS))
Race 2 - Stonefish Wines Hcp (1425m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:25.79 (35.39)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: R and L Clarke
R: J Penza (54.5)
9/10F
Winning siblings: Flying Murty,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/2
T: Ben Waldron
R: J Ford (54)
15/2
6g pendragon (NZ) x cardsino (AUS) (final card (AUS))
3
0.3
8/1
T: N F Gardner
R: Rachel Hunt (58.5)
8/1
7g bianconi (USA) x la ventana (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
1.8
6/1
T: Steven Cummins
R: B McDougall (54)
6/1
8g lonhro (AUS) x reverenza (AUS) (commands (AUS))
5
3.3
11/2
T: Joshua Manzelmann
R: B El-Issa (55)
11/2
5g medaglia d'oro (USA) x dorky (AUS) (grand lodge (USA))
6
3.5
12/1
T: K Dryden and S Collings
R: B P Ward (61)
12/1
5g zizou (AUS) x murrama (AUS) (magic albert (AUS))
7
8.8
16/1
T: Jayden Minehan
R: Jason Devrimol (55.5)
16/1
5m casino prince (AUS) x thundarosa (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 3 - Bay Bargain Shoes Mdn Hcp (1425m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:26.72 (36.03)
Prizemoney: $20,000
1
7/4F
T: Ms L Davies
R: J Grisedale (56.5)
7/4F
5m redente (AUS) x caralombo (AUS) (runyon (IRE))
Winning siblings: Mythalogical,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: B Joseph and P and M Jones
R: Nick Heywood (57.5)
5/2
3f manhattan rain (AUS) x choisie (AUS) (choisir (AUS))
3
1.8
25/1
T: T Gibson
R: R Bensley (57)
25/1
5g god's own (AUS) x fuji riva (AUS) (fuji kiseki (JPN))
4
3.1
9/2
T: Steven Cummins
R: B McDougall (56.5)
9/2
5g oratorio (IRE) x remarkable girl (AUS) (snippetson (AUS))
5
3.5
8/1
T: K J Parker
R: J Penza (57)
8/1
6
3.9
Lampito (11)
100/1
T: Natalie Jarvis
R: R Brewer (56.5)
100/1
4m mossman (AUS) x lucrezia (NZ) (zabeel (NZ))
7
4.7
80/1
T: M Petrovic
R: Jason Devrimol (57)
80/1
8
5.7
50/1
T: C C Pearson
R: Ms W Costin (56.5)
50/1
4m sirius slew (CAN) x ascension (AUS) (grand lodge (USA))
9
6.2
50/1
T: W A Hudd
R: S Pollard (57)
50/1
4g dylan thomas (IRE) x crowns mistress (AUS) (royal academy (USA))
10
6.4
15/2
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (58)
15/2
11
6.8
20/1
T: C C Pearson
R: S Guymer (58)
20/1
3g bearcat (AUS) x maybe babe (AUS) (agincourt (USA))
Race 4 - Bay Post & Moruya Examiner-C1 (1650m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:39.74 (35.40)
Prizemoney: $20,000
1
2/7F
T: James Cummings
R: J Penza (59)
2/7F
This nick: 16 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
5
13/4
T: S I Singleton
R: B El-Issa (59)
13/4
4g ready's image (USA) x lioneat (AUS) (lion hunter (AUS))
3
6.8
30/1
T: Ms L Bundy
R: Ms K Nisbet (57)
30/1
4m poet's voice (GB) x luanda (USA) (mr. prospector (USA))
4
7
30/1
T: K J Parker
R: J Ford (55)
30/1
3g tartan bearer (IRE) x cupcakes (AUS) (anabaa (USA))
6
8.8
100/1
T: Jacob Perrett
R: S Guymer (59)
100/1
5g al aseel (AUS) x cry baby (AUS) (street cry (IRE))
7
9
100/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (57)
100/1
4m von costa de hero (AUS) x romantic (AUS) (show a heart (AUS))
8
11
150/1
T: Ron Johnson
R: J Grisedale (56.5)
150/1
6g duke of marmalade (IRE) x intralase (AUS) (spinning world (USA))
9
11.2
100/1
T: W A Mathie
R: R Brewer (57.5)
100/1
3g uncle mo (USA) x woona (AUS) (end sweep (USA))
10
11.7
100/1
T: K Dryden and S Collings
R: B P Ward (59)
100/1
5g time thief (AUS) x magic merlot (AUS) (magic albert (AUS))
11
13
50/1
T: R J Howes
R: M Travers (56.5)
50/1
5g power of destiny (AUS) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
12
15.3
300/1
T: A Newing
R: S Pollard (55.5)
300/1
3f strada (AUS) x cherry queen (AUS) (al maheb (USA))
Race 5 - Great Northern Lager Hcp (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:17.54 (36.09)
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: Natalie Jarvis
R: J Grisedale (56)
8/1
4m ad valorem (USA) x amitola (AUS) (viscount (AUS))
Winning siblings: Address, Cottage, Hardspot, King Cobia,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/2
T: M Petrovic
R: P Scorse (53.5)
15/2
4m snippetson (AUS) x birkin (AUS) (sequalo (AUS))
3
1.8
Jaxim (2)
20/1
T: Ms L Lefoe
R: B El-Issa (60)
20/1
4g ready's image (USA) x heijem (AUS) (valixir (IRE))
4
2
300/1
T: G Boucher
R: Jessie Philpot (52)
300/1
5
2.2
20/1
T: Ms L Bundy
R: Ms K Nisbet (54)
20/1
4m hussonet (USA) x sundays girl (AUS) (choisir (AUS))
6
2.3
13/2
T: Thomas Lyttle
R: M Travers (56)
13/2
5m congrats (USA) x crystal empire (AUS) (statue of liberty (USA))
7
3.3
7/4F
T: Jason Edwards
R: J Penza (60)
7/4F
8
4.6
40/1
T: G P Vella
R: Ms W Costin (54)
40/1
5m o'lonhro (AUS) x chickasaw (NZ) (flying spur (AUS))
9
5.4
16/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (54)
16/1
4m dubleo (USA) x the shipping news (AUS) (hurricane sky (AUS))
10
5.5
3/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: J Ford (59)
3/1
3g pendragon (NZ) x stormy sac (AUS) (anabaa (USA))
11
6.8
50/1
T: Aaron Clarke
R: Rachel Hunt (55)
50/1
5g zupaone (AUS) x don't say a word (AUS) (don't say halo (USA))
12
10.6
Lauriz (8)
100/1
T: R H Kimber
R: S Pollard (54)
100/1
5m zariz (AUS) x laura's luskin (AUS) (luskin star (AUS))
Race 6 - Amh Auto Group (Bm56) (1425m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(3) Time: 1:26.82 (36.03)
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: Natalie Jarvis
R: S Guymer (56)
10/1
6m magic albert (AUS) x blue mistral (AUS) (hurricane sky (AUS))
Winning siblings: Terra Amata,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/2
T: K Dryden and S Collings
R: Jessie Philpot (60.5)
9/2
4g casino prince (AUS) x muppets (AUS) (snippets (AUS))
3
0.8
11/4F
T: S A Stephens
R: Ms M Kinny (54)
11/4F
5g hussonet (USA) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
4
1.2
4/1
T: Matthew J Stephens
R: P Scorse (57.5)
4/1
6m bryannbo's gift (NZ) x madam's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
1.4
Mucker (7)
9/2
T: Aaron Clarke
R: Rachel Hunt (58.5)
9/2
5g nadeem (AUS) x hukba (AUS) (shamardal (USA))
6
1.9
7/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (58.5)
7/1
7
2
20/1
T: M J Smith
R: Jason Devrimol (58.5)
20/1
8
2.5
16/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (55.5)
16/1
4m zoffany (IRE) x red's moxie (AUS) (el moxie (USA))
9
2.9
20/1
T: G Boucher
R: S Pollard (58.5)
20/1
6g churchill downs (AUS) x miss charmagne (AUS) (king charlemagne (USA))
Race 7 - East Coast Radio (Bm50) (1010m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 0:59.40 (34.87)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: G P Vella
R: Nick Heywood (60)
13/2
4g foreplay (AUS) x misdeeds (AUS) (marwina (AUS))
Winning siblings: Polygon Wood,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/4F
T: Natalie Jarvis
R: R Brewer (61.5)
15/4F
3f helmet (AUS) x diamondi (AUS) (fantastic light (USA))
3
0.5
11/2
T: J A Sylvester
R: J Penza (57)
11/2
4
0.6
4/1
T: Luke Pepper
R: Jessie Philpot (58)
4/1
4m tickets (AUS) x absolutely livid (AUS) (fasliyev (USA))
5
1.4
11/1
T: P J Facoory
R: Ms K Nisbet (55.5)
11/1
6
1.5
11/2
T: Natalie Jarvis
R: A Kajiya (61)
11/2
5g dubleo (USA) x supreme minstrel (AUS) (supremo (USA))
7
2
16/1
T: R J Peiti
R: S Pollard (57.5)
16/1
8g street sense (USA) x saskarla (AUS) (mr. henrysee (USA))
8
2.8
5/1
T: N J Olive
R: P Scorse (59.5)
5/1
5g hidden dragon (AUS) x fantastic flo jo (AUS) (fantastic light (USA))
9
4.8
Luckier (15)
150/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Kinny (54)
150/1
5m ready's image (USA) x topsinga (NZ) (danasinga (AUS))
10
6.6
30/1
T: Steven Cummins
R: B McDougall (59)
30/1
4m stryker (AUS) x dinkum star (AUS) (happy giggle (AUS))
11
12.4
40/1
T: B P Connell
R: R Bensley (58)
40/1
* Nick figures are for Australasia.