Breednet Results

MORUYA - Saturday, April 20

Race 1 - History Of Moruya J.C. Mdn (1650m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:41.43 (36.78)
Prizemoney: $12,000
1
15/4
T: G P Vella
R: Nick Heywood (59)
15/4
4g bullet train (GB) x swanky showoff (AUS) (show a heart (AUS))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3
Stardux (10)
11/4
T: Todd Smart
R: B P Ward (57)
11/4
4m teofilo (IRE) x accademia (AUS) (royal academy (USA))
3
4.5
9/4F
T: Luke Pepper
R: Ms K Nisbet (57)
9/4F
4m bull ripper (AUS) x generous maid (NZ) (generous (IRE))
4
4.6
Leola (6)
7/2
T: B Joseph and P and M Jones
R: Q Krogh (57)
7/2
4m sepoy (AUS) x diva's magic (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
6.1
25/1
T: Rob Potter
R: Ms C Gravener (55)
25/1
4m shrapnel (AUS) x agean princess (AUS) (thunder gulch (USA))
6
7.4
150/1
T: R J Peiti
R: A Kajiya (55)
150/1
5m olympus (AUS) x hello cocky (AUS) (ignatius (USA))
7
7.8
10/1
T: Tom Higgins
R: Josh Richards (57.5)
10/1
4g ocean park (NZ) x sara ann (NZ) (stravinsky (USA))
8
8.3
66/1
T: N J Osborne
R: M Travers (57)
66/1
9
8.5
15/1
T: J Rolfe
R: P Scorse (57)
15/1
10
9.5
80/1
T: Brooke Somers
R: R Brewer (59)
80/1
Race 2 - Priors Bus Service Hcp (C2) (1425m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:25.64 (36.36)
Prizemoney: $12,000
1
10/9F
T: Luke Pepper
R: Ms C Gravener (52)
10/9F
5m denman (AUS) x lasoron (AUS) (oarsman (AUS))
Winning siblings: Flash Of Heart, Grapevine, Sagaronne,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
15/2
T: Natalie Jarvis
R: Brock Ryan (54.5)
15/2
7g ad valorem (USA) x elaine (IRE) (common grounds (GB))
3
4.8
15/4
T: W A Mathie
R: Ms K Nisbet (56.5)
15/4
6g zariz (AUS) x summertown girl (AUS) (keepers (AUS))
4
5.3
11/2
T: A D Bourke
R: P Scorse (60.5)
11/2
5g smart missile (AUS) x sneakerella (AUS) (canny lad (AUS))
5
5.8
20/1
T: T Gibson
R: Josh Richards (53)
20/1
6g prince arthur (AUS) x belong to ten (AUS) (belong to me (USA))
6
10.1
8/1
T: Ms L Bundy
R: Kristina Rayner (52)
8/1
5m canny show (AUS) x sunsation (AUS) (desert sun (GB))
7
17.4
11/1
T: Mark Davies
R: M Travers (55)
11/1
8
23.7
30/1
T: C C Pearson
R: B P Ward (54)
30/1
4g bearcat (AUS) x maybe babe (AUS) (agincourt (USA))
Race 3 - Edie Novak Hcp (C1) (1010m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:59.23 (34.86)
Prizemoney: $12,000
1
8/1
T: Ms L Bundy
R: Ms K Nisbet (55)
8/1
5m hussonet (USA) x sundays girl (AUS) (choisir (AUS))
Winning siblings: Tulpar,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/1
T: Warren Ganderton
R: Q Krogh (57.5)
7/1
5g congrats (USA) x elusivity (AUS) (elusive quality (USA))
3
1.7
7/4F
T: G P Vella
R: Ms C Gravener (57)
7/4F
3g the factor (USA) x mixed up miss (AUS) (forest glow (USA))
4
3.2
14/1
T: Mark Gee
R: B P Ward (57)
14/1
3f krupt (AUS) x belle esteem (AUS) (high regard (AUS))
5
3.3
14/1
T: P J Korn
R: Josh Richards (53.5)
14/1
9g byblos (CHI) x sonatina (AUS) (salieri (USA))
6
3.4
16/1
T: K J Lamprecht
R: M Travers (54.5)
16/1
7
5.9
7/2
T: Natalie Jarvis
R: Brock Ryan (54)
7/2
8
6.9
9/1
T: Michael Gatty
R: Ms R Freeman-Key (54)
9/1
4g all too hard (AUS) x chakvetadze (AUS) (taimazov (ARG))
9
8.9
15/1
T: A L McRae
R: R Brewer (57.5)
15/1
3f albrecht (AUS) x bold countess (AUS) (danzero (AUS))
10
9.2
Srbska (4)
30/1
T: Mick Miladinovic
R: P Scorse (57.5)
30/1
5m shinzig (AUS) x princess dani (AUS) (lacryma cristi (IRE))
Race 4 - Elders B'mans Bay Pink Day Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.93 (35.29)
Prizemoney: $12,000
1
3/1
T: Ms L Bundy
R: Ms C Gravener (54.5)
3/1
5g tickets (AUS) x little diva (AUS) (reassure (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/4F
T: J M Cleary
R: Nick Heywood (57.5)
9/4F
3
1
11/2
T: Adam Wadick
R: Ms R Freeman-Key (54)
11/2
3f sepoy (AUS) x cloud song (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.8
8/1
T: G Backhouse
R: Brock Ryan (54)
8/1
4m swift alliance (AUS) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
5
2.6
8/1
T: G M Brown
R: Josh Richards (52.5)
8/1
6m intergaze (AUS) x cyclone babe (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
3.4
50/1
T: S W Coady
R: Q Krogh (55)
50/1
3f skilled (AUS) x circuit sands (AUS) (half hennessy (AUS))
7
3.8
30/1
T: M J Smith
R: P Scorse (55.5)
30/1
5m bon hoffa (AUS) x dignity lady (AUS) (manner hill (AUS))
8
4
11/2
T: Luke Pepper
R: B P Ward (54)
11/2
4g arena (AUS) x royal tower (AUS) (valixir (IRE))
9
6.3
80/1
T: S A Stephens
R: Kristina Rayner (55)
80/1
4g strada (AUS) x turntosuccess (AUS) (mossman (AUS))
10
6.8
16/1
T: A L McRae
R: R Brewer (57.5)
16/1
3g husson (ARG) x rein leica dane (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
11
8.6
25/1
T: Jamie Stewart
R: Ms K Nisbet (57.5)
25/1
3g globetrotter (USA) x rumbalara (GB) (intikhab (USA))
Race 5 - Amh Auto Grp Easter Cup (Bm66) (1425m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:25.79 (36.65)
Prizemoney: $12,000
1
Bart (2)
11/4
T: J M Cleary
R: Nick Heywood (61.5)
11/4
4g so you think (NZ) x spottswoode (NZ) (centaine (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
10/1
T: Natalie Jarvis
R: Brock Ryan (55)
10/1
7m magic albert (AUS) x blue mistral (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
0.6
9/2
T: W A Mathie
R: Ms C Gravener (53)
9/2
8m zariz (AUS) x summertown girl (AUS) (keepers (AUS))
5
2.6
13/2
T: Ms L Bundy
R: Ms K Nisbet (57)
13/2
5m poet's voice (GB) x luanda (USA) (mr. prospector (USA))
6
2.8
25/1
T: J Rolfe
R: M Travers (54.5)
25/1
5g champions gallery (GB) x soiree girl (AUS) (rory's jester (AUS))
7
3.2
Irenic (1)
30/1
T: Mark Gee
R: A Kajiya (60.5)
30/1
7g ad valorem (USA) x sweet submission (AUS) (mr. henrysee (USA))
8
7.7
Janis (4)
11/1
T: C Hensler
R: Kristina Rayner (56)
11/1
7m duporth (AUS) x girls rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 6 - Elders Mothers Day (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:11.52 (35.78)
Prizemoney: $12,000
1
9/2
T: Natalie Jarvis
R: Brock Ryan (60.5)
9/2
6g dubleo (USA) x supreme minstrel (AUS) (supremo (USA))
Winning siblings: Daisy Cuttem,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/1
T: J W Marzol
R: P Scorse (57)
5/1
4g star witness (AUS) x exhibit (AUS) (octagonal (NZ))
3
0.6
12/1
T: Gregory Whipp
R: R Brewer (60.5)
12/1
7g best as zariz (AUS) x sweet nikki (AUS) (mr. henrysee (USA))
4
1.1
7/2
T: Luke Pepper
R: Ms C Gravener (52.5)
7/2
3f arlington (AUS) x questessence (AUS) (quest for fame (GB))
5
1.3
9/4F
T: Adam Wadick
R: Ms R Freeman-Key (58)
9/4F
4g casino prince (AUS) x air she goes (AUS) (air de france (USA))
6
2.1
25/1
T: J W Marzol
R: M Travers (55.5)
25/1
7g charge forward (AUS) x high style (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
2.6
9/2
T: D J Rolfe
R: Ms K Nisbet (55.5)
9/2
5g salade (AUS) x evening charmer (USA) (woodman (USA))
8
5.6
20/1
T: A L McRae
R: B P Ward (54.5)
20/1
* Nick figures are for Australasia.