Breednet Results

MURRAY BRIDGE - Wednesday, July 4

Race 1 - Ubet Hrdl (Bm120) (3280m)
Class: Restricted Hurdle Track: Good(3) Time: 3:48.17 (37.98)
Prizemoney: $15,000
1
Tunes (4)
1/1F
T: Grant Young
R: M Kelly (67)
1/1F
9g viscount (AUS) x tin pan (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Apito, Brill, Dalgety, Hoagy,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
4.8
35/10
T: B D Brook
R: B Small (67.5)
35/10
6g oratorio (IRE) x sajeune (AUS) (jeune (GB))
3
39.8
16/10
T: Nick Smart
R: S Pateman (70)
16/10
5g strategic (AUS) x aflashack (AUS) (grand lodge (USA))
Race 2 - Murray Bridge Hotel Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:26.34 (36.95)
Prizemoney: $13,000
1
16/1
T: Ms J Giles
R: J Holder (58)
16/1
4g street sense (USA) x way cool (AUS) (royal academy (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
12/1
T: D B Aldridge
R: Kayla Crowther (56.5)
12/1
4g strategic (AUS) x ma bellamee (AUS) (blevic (AUS))
3
2.2
18/10F
T: Chris Bieg
R: Anna Jordsjo (54)
18/10F
3f frost giant (USA) x born princess (AUS) (elusive quality (USA))
4
3.8
15/1
T: S Adams
R: Ryusei Sakai (56)
15/1
5
5.2
4/1
T: S Burford
R: Sairyn Fawke (57.5)
4/1
6
5.4
32/10
T: Bill Papazaharoudakis
R: D Tourneur (55.5)
32/10
2c turffontein (AUS) x on par (AUS) (carnegie (IRE))
7
7.6
14/1
T: D W O'Leary
R: Raquel Clark (58)
14/1
4g face value (AUS) x ferroquest (AUS) (gallo di ferro (USA))
8
9.2
20/1
T: John Hyam
R: P Gatt (57.5)
20/1
9
9.4
200/1
T: J A Glatz
R: Wesley Cave (57.5)
200/1
3g bullet train (GB) x reinvent (AUS) (more than ready (USA))
10
9.8
100/1
T: Travis Doudle
R: R J Hurdle (56)
100/1
4m desert king (IRE) x brindabella (AUS) (bellotto (USA))
11
14
Sazanda (12)
50/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (56)
50/1
4m shrewd rhythm (AUS) x sazende (NZ) (lord ballina (AUS))
12
14.3
50/1
T: J E Hickmott
R: A K Chan (56)
50/1
3g reaan (AUS) x marana majic (AUS) (scenic (IRE))
13
19
60/1
T: K M Knowles
R: Dan Morgan (54)
60/1
4g pluck (USA) x blow (AUS) (end sweep (USA))
14
22
30/1
T: A B Beswick
R: Ms K Bishop (56)
30/1
4m reaan (AUS) x zaraya rose (AUS) (hawk wing (USA))
Race 3 - Hotel McLaren Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:59.32 (34.36)
Prizemoney: $15,000
1
28/10
T: Grant Young
R: Anna Jordsjo (55)
28/10
2f good journey (USA) x exalted blonde (AUS) (face value (AUS))
Winning siblings: Exalted Glory, Exalted Queen,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
32/10
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (56)
32/10
2f hinchinbrook (AUS) x indy game (USA) (a.p. indy (USA))
3
4.1
16/10F
T: D R Jolly
R: Todd Pannell (56.5)
16/10F
2f sizzling (AUS) x lady gazerra (AUS) (shamardal (USA))
4
4.3
10/1
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Raquel Clark (57)
10/1
2f rebel raider (AUS) x miss satchmo (AUS) (secret savings (USA))
5
4.9
15/2
T: David Tootell
R: Kayla Crowther (55)
15/2
2f reward for effort (AUS) x mission peak (AUS) (don't say halo (USA))
6
8.7
16/1
T: Greg Stephens
R: P Gatt (58)
16/1
2g stryker (AUS) x pywacket (AUS) (tale of the cat (USA))
7
9.1
80/1
T: Ms J Branford
R: A K Chan (54.5)
80/1
2f mint lane (USA) x jaalippy (AUS) (foxhound (USA))
Race 4 - Grosvenor Punters Club Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.57 (34.78)
Prizemoney: $13,000
1
4/1
T: R R Jolly
R: P Gatt (57.5)
4/1
3g ambidexter (AUS) x special kate (AUS) (dolphin street (FR))
Winning siblings: Call Me Dexter,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: D B Aldridge
R: Kayla Crowther (54)
7/1
3f helmet (AUS) x strega (AUS) (lake coniston (IRE))
3
2
12/1
T: K and H Frew
R: Todd Pannell (58)
12/1
5g o'lonhro (AUS) x cats pause (AUS) (catbird (AUS))
4
2.1
Bernie (1)
15/1
T: Grant Young
R: Ms K Bishop (58)
15/1
4g bernardini (USA) x joy and despair (AUS) (more than ready (USA))
5
2.7
3/1
T: W F Francis and G Kent
R: D Tourneur (57.5)
3/1
6
3
10/1
T: David Tootell
R: R J Hurdle (55.5)
10/1
3f reward for effort (AUS) x soaring colours (AUS) (not a single doubt (AUS))
7
5
30/1
T: B C Mueller
R: Raquel Clark (55.5)
30/1
3f kaphero (AUS) x nelcitus (AUS) (adam (AUS))
8
5.2
22/10F
T: S Burford
R: Sairyn Fawke (57.5)
22/10F
9
14.5
Ifican (14)
200/1
T: Talia Harrison
R: Dan Morgan (53.5)
200/1
4m swift alliance (AUS) x getyourown (AUS) (waterford road (AUS))
10
14.6
100/1
T: J E Hickmott
R: J Holder (55.5)
100/1
3f murtajill (AUS) x abbadee (AUS) (snaadee (USA))
11
19.7
60/1
T: J E Hickmott
R: A K Chan (54)
60/1
Race 5 - Swanport Hotel (Bm64) (900m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 0:51.20 (33.38)
Prizemoney: $15,000
1
18/10F
T: N O'Shea and A Downing
R: R J Hurdle (56.5)
18/10F
3g atomic (AUS) x mshindaji (AUS) (hemingway (IRE))
Winning siblings: Wala Pulka,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
7/1
T: B C Mueller
R: J Holder (59)
7/1
6g kaphero (AUS) x double spirits (AUS) (blevic (AUS))
3
2.2
11/1
T: Ms N Bruggemann
R: Ms K Bishop (56)
11/1
6m wilander (AUS) x brave accord (AUS) (kenny's best pal (AUS))
4
4.2
32/10
T: D R Jolly
R: Kayla Crowther (56)
32/10
4g myboycharlie (IRE) x secret sister (AUS) (secret savings (USA))
5
4.3
28/10
T: Grant Young
R: D Tourneur (55)
28/10
4m ad valorem (USA) x miss canny (AUS) (canny lad (AUS))
6
7.9
12/1
T: Scott Whittle
R: Gary Lo (56.5)
12/1
8g snippetson (AUS) x our red star (AUS) (red tony (IRE))
7
28.2
40/1
T: Steven Tootell
R: J Maund (56.5)
40/1
4m foxwedge (AUS) x treadmill (USA) (e dubai (USA))
Race 6 - District Hotel, Nairne (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:12.97 (35.49)
Prizemoney: $15,000
1
30/1
T: Talia Harrison
R: Ms K Bishop (54)
30/1
4g thewayyouare (USA) x go lucky (NZ) (jetball (AUS))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: D L Hewitt
R: A K Chan (57)
6/1
7m keltrice (AUS) x shuttlebug (AUS) (shuttlecock corner (USA))
3
0.4
15/2
T: Ms J Giles
R: Eran Boyd (58)
15/2
9g happy giggle (AUS) x wise as an owl (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.4
35/10F
T: Grant Young
R: D Tourneur (55)
35/10F
5m blevic (AUS) x exalted halo (AUS) (tayasu tsuyoshi (JPN))
5
2.8
35/10F
T: J E Hickmott
R: Raquel Clark (55)
35/10F
7m god's own (AUS) x love to dance (NZ) (citidancer (IRE))
6
3.3
20/1
T: Mick Kluske
R: J Potter (56.5)
20/1
6g devaraja (NZ) x castel gandolfo (AUS) (danzig connection (USA))
7
4.4
15/1
T: Grant Kluske
R: Anna Jordsjo (52.5)
15/1
3g sepoy (AUS) x miss independent (AUS) (choisir (AUS))
8
4.6
Deeks (10)
60/1
T: Ms E Faust
R: Gary Lo (51)
60/1
7g oratorio (IRE) x ezza (AUS) (snippets (AUS))
9
6.4
5/1
T: Ms S Nolan
R: S Cahill (58)
5/1
10
6.9
100/1
T: Scott Whittle
R: Sairyn Fawke (54.5)
100/1
5g recapitalize (AUS) x spureline (AUS) (flying spur (AUS))
11
13.1
7/1
T: Michael Vassallo
R: Todd Pannell (57)
7/1
Race 7 - Carlton Draught (Bm56) (1400m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(3) Time: 1:27.01 (35.94)
Prizemoney: $15,000
1
2/5F
T: Lloyd Kennewell
R: A K Chan (59)
2/5F
3g star witness (AUS) x miss bernardini (AUS) (bernardini (USA))
Winning siblings: Chase Award,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
3
2.6
7/1
T: W A Bogarts
R: J Holder (58)
7/1
8g strada (AUS) x amenique (AUS) (amen brother (USA))
4
2.7
25/1
T: Grant Young
R: P Gatt (59)
25/1
6m blevic (AUS) x keetah's lady (AUS) (akhadan (AUS))
5
6.5
14/1
T: Grant Kluske
R: Raquel Clark (59.5)
14/1
5g jet spur (AUS) x field of dreams (AUS) (sky chase (NZ))
6
7.6
65/10
T: Deane Pannell
R: Eran Boyd (54.5)
65/10
7
11
40/1
T: B O Potter
R: J Potter (57.5)
40/1
Race 8 - Beachy's Mannum Hotel (Bm60) (1600m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:40.02 (36.82)
Prizemoney: $15,000
1
25/10F
T: Chris Bieg
R: Todd Pannell (58.5)
25/10F
4g wanted (AUS) x miss stone (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/10F
T: Grant Young
R: Gary Lo (56.5)
25/10F
4g time thief (AUS) x laudation (AUS) (barathea (IRE))
3
0.9
8/1
T: Grant Young
R: J Bowditch (56)
8/1
7g starcraft (NZ) x rose o' war (AUS) (danehill (USA))
4
1.2
20/1
T: Peter Hardacre
R: Sairyn Fawke (55.5)
20/1
4g shrewd rhythm (AUS) x vocal dancer (AUS) (citidancer (IRE))
5
2.2
20/1
T: Kristi Evans
R: J Potter (54.5)
20/1
5g pendragon (NZ) x margobelle (AUS) (barathea (IRE))
6
2.4
Jarrvis (12)
25/1
T: Grant Kluske
R: A K Chan (52.5)
25/1
7g primus (AUS) x ma biche (AUS) (tertian (USA))
7
2.5
50/1
T: Ms K Jackson
R: Ms K Bishop (54)
50/1
7g choisir (AUS) x a right royal miss (AUS) (royal academy (USA))
8
3.1
Pippos (15)
100/1
T: B D Brook
R: Ryusei Sakai (52.5)
100/1
5g lookin at lucky (USA) x hilliard (AUS) (danehill (USA))
9
3.7
80/1
T: Ms K Johnson
R: Anna Jordsjo (52.5)
80/1
4m danzero (AUS) x patience well (AUS) (carnegie (IRE))
10
3.8
Alitaka (13)
80/1
T: Scott Whittle
R: D Tootell (54)
80/1
6g wanted (AUS) x jubilant spirit (AUS) (hurricane sky (AUS))
11
4.1
9/1
T: S R Turner
R: Raquel Clark (57)
9/1
4g mutawaajid (AUS) x ragnhild (AUS) (magnus (AUS))
12
4.2
55/10
T: Grant Young
R: D Tourneur (56.5)
55/10
8g blevic (AUS) x nature's belle (AUS) (naturalism (NZ))
13
4.3
150/1
T: Simon Bates
R: J Maund (54)
150/1
* Nick figures are for Australasia.