Breednet Results

NARROMINE - Monday, December 19

Race 1 - Signvision Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.64
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: M D Griffith
R: Kody Nestor (59)
6/1
4g tickets (AUS) x honor's emma (AUS) (opera prince (AUS))
Winning siblings: Scottish Soldier,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Trap (3)
80/1
T: C K Maxwell
R: D Pitomac (58.5)
80/1
6g rakti (GB) x racing down under (AUS) (undercut (USA))
3
0.5
Zelest (8)
16/1
T: G R Wright
R: Michael Hackett (56)
16/1
6g snitzel (AUS) x zest (AUS) (marauding (NZ))
4
1.7
6/4F
T: G D Lunn
R: M A Cahill (55.5)
6/4F
4g god's own (AUS) x african lady (AUS) (somalia (AUS))
5
3
7/2
T: W Collison
R: Clayton Gallagher (53.5)
7/2
3g magic albert (AUS) x toulon bay (AUS) (more than ready (USA))
6
3.3
60/1
T: T S Howlett
R: A Layt (57.5)
60/1
4g dubleo (USA) x belves (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
7
3.5
14/1
T: M J Lunn
R: D Northey (55.5)
14/1
3f walking or dancing (NZ) x saldiym (AUS) (general nediym (AUS))
8
3.8
100/1
T: A D McHardie
R: Ms N Burrells (54)
100/1
3g zariz (AUS) x desired gurl (AUS) (covetous (AUS))
9
6.8
40/1
T: Terry Fulwood
R: A Cavallo (55.5)
40/1
3g ready as (AUS) x curious dame (AUS) (danehill star (AUS))
10
10.8
80/1
T: G G Potter
R: Rasit Yetimova (57.5)
80/1
5g delago brom (AUS) x danaupair (NZ) (danasinga (AUS))
11
11.1
50/1
T: Gavin Groth
R: S Guymer (56)
50/1
5m snippetson (AUS) x jazzee (AUS) (filante (NZ))
12
12.5
100/1
T: Peter W Stanley
R: K Dunbar (55.5)
100/1
4m star marauder (AUS) x oakfield girl (AUS) (desert king (IRE))
200
5/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (55.5)
5/1
3f zupaone (AUS) x penina (AUS) (tuscanos (AUS))
Race 2 - Pet Medical Centre Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.82
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: Tim McIntosh
R: A Cavallo (57.5)
11/1
3g benfica (AUS) x harmony heights (AUS) (forest glow (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/1
T: S J Gleeson
R: Michael Hackett (57.5)
8/1
3g trotamondo (CHI) x debz reign (AUS) (danehill star (AUS))
3
1
11/4
T: Brett Thompson
R: S Guymer (57.5)
11/4
3g zariz (AUS) x chatterchic (AUS) (marechal (AUS))
4
2.2
6/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (55.5)
6/1
3f trotamondo (CHI) x briannon (AUS) (night shift (USA))
5
2.6
5/2F
T: Darren Hyde
R: Kody Nestor (59)
5/2F
6
3.9
6/1
T: G G Potter
R: Rasit Yetimova (57)
6/1
8m strategic (AUS) x critical (AUS) (grand lodge (USA))
7
7
20/1
T: G D Lunn
R: M A Cahill (57.5)
20/1
3g invincible spirit (IRE) x path of love (USA) (more than ready (USA))
8
7.1
10/1
T: W Collison
R: Clayton Gallagher (53.5)
10/1
9
8
50/1
T: Leslie Bryant
R: D Pitomac (57)
50/1
6m zeditave (AUS) x twist and pout (AUS) (peace command (AUS))
10
9.1
100/1
T: Ms D Hughes
R: Ms K Chater (59)
100/1
5g nicconi (AUS) x we've got issues (AUS) (strategic (AUS))
11
12.4
66/1
T: Peter W Stanley
R: A Banks (59)
66/1
5g shinzig (AUS) x unforgivable woman (AUS) (belong to me (USA))
12
19.6
Popcorn (12)
25/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (55.5)
25/1
3f kaphero (AUS) x anna's tale (AUS) (soldier's tale (USA))
Race 3 - Macquarie Clothing (Bm65) (1100m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:03.59
Prizemoney: $20,000
1
5/2
T: P J Nestor
R: Kaylee Kirkwood (59)
5/2
6m manton (AUS) x lace wing (GB) (caerleon (USA))
Winning siblings: Cotton On George, Devilenko, Riveted,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
6/4F
T: K R Parsons
R: Chris C Williams (61)
6/4F
5g time thief (AUS) x countess of fun (AUS) (encounter (AUS))
3
2.8
9/1
T: Mark Schmetzer
R: T J Green (55.5)
9/1
4m al maher (AUS) x coogee crown (NZ) (stravinsky (USA))
4
2.9
15/1
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (57)
15/1
4m star witness (AUS) x rokshana (AUS) (royal academy (USA))
5
3.6
11/1
T: Cameron Crockett
R: A Banks (56.5)
11/1
5m krupt (AUS) x global start (AUS) (agnes world (USA))
6
4.7
16/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (56)
16/1
6g zizou (AUS) x madame frost (AUS) (snowland (AUS))
7
4.8
12/1
T: Peter W Stanley
R: Kody Nestor (57.5)
12/1
5g tale of the cat (USA) x hot ticket (AUS) (success express (USA))
8
6.8
7/1
T: G R Wright
R: Kalina Bone (59)
7/1
9
12.7
20/1
T: C R Edgar
R: Ms K Chater (55.5)
20/1
Race 4 - West 'n' Owen Fuels Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:10.36
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: Brett Thompson
R: Ms L G Henry (54)
9/1
3f pluck (USA) x overly (AUS) (over (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/8F
T: Cameron Crockett
R: A Banks (56.5)
15/8F
3g ready's image (USA) x inoseyou (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
0.5
6/1
T: Cameron Crockett
R: Kody Nestor (61)
6/1
8g universal prince (AUS) x interlark (AUS) (intergaze (AUS))
4
0.7
7/1
T: G D Lunn
R: M A Cahill (56.5)
7/1
5g sharkbite (AUS) x oriental (AUS) (monde bleu (GB))
5
1.2
Sucker (4)
9/1
T: T S Howlett
R: T J Green (55.5)
9/1
6g dubai's choice (AUS) x pigs can fly (AUS) (grand lodge (USA))
6
1.5
8/1
T: M J Lunn
R: Rasit Yetimova (54.5)
8/1
6g dylan thomas (IRE) x con's amy (AUS) (canny lad (AUS))
7
2.8
16/1
T: G L Woodward
R: A Layt (54)
16/1
8
4.4
60/1
T: S J Gleeson
R: Michael Hackett (54.5)
60/1
5m crystal finale (AUS) x tillzaway (AUS) (king of brooklyn (AUS))
9
4.8
30/1
T: W T Martyn
R: Ms A Threadwell (54)
30/1
10
5.6
25/1
T: P J Nestor
R: S Guymer (54.5)
25/1
4g time thief (AUS) x aunt lilly (AUS) (noverre (USA))
11
5.9
6/1
T: Gavin Groth
R: K Dunbar (54)
6/1
6m dane shadow (AUS) x pharonia (AUS) (general nediym (AUS))
12
7.1
40/1
T: Dar Lunn
R: J Geppert (54)
40/1
8g brave hawk (AUS) x charmae (AUS) (our horizon (AUS))
13
9.2
30/1
T: R P Harrison
R: D Pitomac (54)
30/1
6g power of destiny (AUS) x mia amanda (AUS) (carry the crown (CAN))
Race 5 - Narromine Newsagency (Bm55) (1300m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:18.22
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (55)
16/1
Winning siblings: Sonic Girl,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
4/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (59)
4/1
4m duke of marmalade (IRE) x love one (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
1.4
3/1F
T: M E Jones
R: M A Cahill (59)
3/1F
4g denman (AUS) x rosmarino (AUS) (langfuhr (CAN))
4
1.5
11/1
T: A J Gibson
R: D Pitomac (58.5)
11/1
5g power of destiny (AUS) x possibility (AUS) (lucky owners (NZ))
5
1.6
7/1
T: Connie Greig
R: A Cavallo (59.5)
7/1
5m murphy's blu boy (AUS) x undara (AUS) (integra (AUS))
6
1.9
14/1
T: M A Milton
R: K Dunbar (56)
14/1
5m dubleo (USA) x raise for me (AUS) (belong to me (USA))
7
2.1
13/2
T: Kylie Kennedy
R: Chris C Williams (59.5)
13/2
7g foreplay (AUS) x suspended time (AUS) (gilded time (USA))
8
2.6
9/1
T: A D McHardie
R: Ms N Burrells (55)
9/1
6m casino prince (AUS) x quiet smytzer (AUS) (made of gold (USA))
9
6.7
16/1
T: W T Martyn
R: Ms A Threadwell (56.5)
16/1
7m zupaone (AUS) x danamour (AUS) (danger (AUS))
10
14
Acazano (16)
100/1
T: Ms D Hughes
R: Ms K Chater (54)
100/1
9g royal academy (USA) x ginzano (AUS) (mister c. (USA))
11
14.3
20/1
T: T S Howlett
R: Kaylee Kirkwood (55.5)
20/1
300
14/1
T: Ms K McCarroll
R: Kody Nestor (59)
14/1
9g royal academy (USA) x eliza may (AUS) (old spice (AUS))
300
9/1
T: G L Woodward
R: D Northey (62.5)
9/1
5g dylan thomas (IRE) x maid of antrim (AUS) (high yield (USA))
Race 6 - Rabbit Trap Hotel Albert-Bm55 (1600m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:37.57
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: C W Hodgson
R: A Banks (58)
11/2
6m zizou (AUS) x speedy star (AUS) (filante (NZ))
This nick: 9 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Stan (8)
12/1
T: Ms J Bowen
R: M A Cahill (58)
12/1
3g mutawaajid (AUS) x issy rose (AUS) (magic albert (AUS))
3
1.6
15/4F
T: C Lundholm
R: S Guymer (54.5)
15/4F
4
1.7
4/1
T: M A Milton
R: K Dunbar (60.5)
4/1
5
2.4
8/1
T: G L Woodward
R: Michael Hackett (58)
8/1
5m dylan thomas (IRE) x girvan (AUS) (gold ace (AUS))
6
3.6
16/1
T: W T Martyn
R: Ms A Threadwell (54)
16/1
6m get square (AUS) x inlet bay (AUS) (strategic (AUS))
7
4
7/1
T: Connie Greig
R: Chris C Williams (55)
7/1
8m stratum (AUS) x fly butterfly (USA) (deputy minister (CAN))
8
4.2
5/1
T: Connie Greig
R: A Cavallo (58.5)
5/1
5m haradasun (AUS) x barberton (AUS) (flying spur (AUS))
9
5.5
66/1
T: Leslie Bryant
R: D Pitomac (54)
66/1
6m encosta de lago (AUS) x lantern court (USA) (chester house (USA))
10
8
Lucient (13)
40/1
T: Leslie Bryant
R: Ms N Burrells (52.5)
40/1
7m danewin (AUS) x lenswood (AUS) (woodman (USA))
11
13.6
20/1
T: G D Lunn
R: Clayton Gallagher (60)
20/1
4g desert king (IRE) x la rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
12
14.3
25/1
T: P J Nestor
R: Kaylee Kirkwood (55.5)
25/1
4g flying spur (AUS) x moonlight music (AUS) (redoute's choice (AUS))
13
14.4
Donsgal (12)
12/1
T: Justin W Stanley
R: A Layt (54)
12/1
6m domesday (AUS) x codemus (AUS) (demus (AUS))
Race 7 - Dubbo Equine Hospital Hcp (800m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:44.43
Prizemoney: $20,000
1
4/7F
T: T S Howlett
R: A Cavallo (54)
4/7F
5m i am invincible (AUS) x cupro (AUS) (naturalism (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
4/1
T: Brett Thompson
R: M A Cahill (54)
4/1
5m shaft (AUS) x little poet (AUS) (frisco view (USA))
3
2.8
8/1
T: C Lundholm
R: S Guymer (54)
8/1
4g snippetson (AUS) x sippa bubbly (AUS) (beautiful crown (USA))
4
3.1
11/1
T: Dennis Bush
R: A Layt (54)
11/1
5
3.8
6/1
T: G L Woodward
R: Michael Hackett (58)
6/1
7g murphy's blu boy (AUS) x opera weekend (NZ) (paris opera (AUS))
6
5
Outside (10)
15/2
T: M K Wayman
R: K Dunbar (54)
15/2
10g commands (AUS) x ingres (AUS) (quest for fame (GB))
7
5.1
11/1
T: Kylie Kennedy
R: Kalina Bone (61)
11/1
8g dane shadow (AUS) x breaking news (AUS) (brief truce (USA))
* Nick figures are for Australasia.