Breednet Results

PINJARRA - Wednesday, December 26

Race 1 - Rowdy Cool Air Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.07 (33.69)
Prizemoney: $16,500
1
3/1
T: A G Durrant
R: Chris Parnham (56.5)
3/1
Winning siblings: Balmont Charge, Bonne Femme,
This nick: 4 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.5
6/1
T: Ms J Kelly
R: S McGruddy (58)
6/1
7g danehill express (AUS) x stormletto (AUS) (metal storm (FR))
3
2
80/1
T: G W Dupre
R: Jordan Turner (54.5)
80/1
3f smug (USA) x belle times (AUS) (numerous times (CAN))
4
2.2
40/1
T: Tameeka Brown
R: Ms N Hopwood (56)
40/1
4m planet five (USA) x dansiqe (AUS) (pricelessly (USA))
5
2.5
4/1
T: G and A Williams
R: W Pike (54.5)
4/1
3f trade fair (GB) x special spice (AUS) (old spice (AUS))
6
2.7
13/2
T: J P Taylor
R: J Brown (54.5)
13/2
3f hinchinbrook (AUS) x halon (AUS) (don't say halo (USA))
7
4
6/1
T: Tiarnna Robertson
R: S O'Donnell (54.5)
6/1
3f dick turpin (IRE) x freefoot (AUS) (oratorio (AUS))
8
4.5
150/1
T: Brian Rogers
R: C Staples (56)
150/1
5m famous roman (AUS) x lyrical gem (AUS) (danish harmony (AUS))
9
5
5/2F
T: Ms A King
R: T Turner (55)
5/2F
3f scandal keeper (USA) x classic miss (AUS) (bletchley park (IRE))
10
10.5
150/1
T: Krista Pike
R: N Rudland (56)
150/1
5m slater (AUS) x opera etoile (IRE) (sadler's wells (USA))
Race 2 - Mandurah Cup Jan 12 Mdn Plate (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:05.77 (35.14)
Prizemoney: $16,500
1
20/1
T: Brock Lewthwaite
R: J Brown (58)
20/1
4g blackfriars (AUS) x flashy doll (AUS) (general nediym (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
4
9/2
T: D R Harrison
R: Joseph Azzopardi (56)
9/2
4m dreamscape (AUS) x smart arch (AUS) (archway (IRE))
3
4.3
5/4F
T: P H Jordan
R: Ryan Hill (56.5)
5/4F
4
4.8
80/1
T: Frank Vanmaris
R: C Staples (58)
80/1
6g soldier's tale (USA) x zergo (AUS) (zabeel (NZ))
5
5
9/1
T: C G Willis
R: J Whiting (56)
9/1
6
5.3
10/1
T: Ms S L Miller
R: T Turner (56)
10/1
4m dick turpin (IRE) x british version (NZ) (british banker (CAN))
7
6.3
11/1
T: C G Willis
R: S McGruddy (56)
11/1
5m hard spun (USA) x fridays girl (AUS) (footstepsinthesand (GB))
8
7.5
8/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (58)
8/1
4g al maher (AUS) x ishinca (USA) (mt. livermore (USA))
9
8.3
12/1
T: Brock Lewthwaite
R: Jarrad Noske (58)
12/1
4g vital equine (IRE) x contentious (AUS) (yallah prince (AUS))
10
10.5
12/1
T: Nick Cox
R: Chris Parnham (56.5)
12/1
3g pierro (AUS) x danaupair starlet (AUS) (delago brom (AUS))
11
16.8
100/1
T: D R Couper
R: N Rudland (58)
100/1
6g sebring (AUS) x bombay sapphire (AUS) (desert style (IRE))
12
54.3
100/1
T: Robyn Cottman
R: Jordan Turner (58)
100/1
5g shocking (AUS) x fairfield flame (GER) (oasis dream (GB))
Race 3 - Venue Smart Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.56 (34.48)
Prizemoney: $16,500
1
2/1
T: T M Andrews
R: Chris Parnham (56.5)
2/1
3c magnus (AUS) x guessing game (AUS) (key business (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
13/8F
T: G and A Williams
R: W Pike (56.5)
13/8F
3
2.7
7/2
T: R J Piercey
R: Ryan Hill (58)
7/2
4g harbour watch (IRE) x grand performance (AUS) (palace music (USA))
3
2.7
Sunol (11)
16/1
T: Ms R Lockwood
R: Jordan Turner (54.5)
16/1
5
3
12/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (58)
12/1
4g blackfriars (AUS) x weona lady (AUS) (lonhro (AUS))
6
4.5
20/1
T: B A McDougall
R: C Staples (58)
20/1
4g rogano (AUS) x bellydance (AUS) (desert prince (IRE))
7
4.6
12/1
T: Ms S L Miller
R: Jarrad Noske (58)
12/1
4g patronize (AUS) x black dane (AUS) (blackfriars (AUS))
8
6.2
60/1
T: Frank Vanmaris
R: T Turner (56)
60/1
9
6.7
80/1
T: D S White
R: S O'Donnell (58)
80/1
10
25.5
80/1
T: N D Parnham
R: J Brown (54.5)
80/1
3f smart missile (AUS) x woodala (AUS) (woodman (USA))
Race 4 - L Pleasance Life M'ship Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.60 (34.62)
Prizemoney: $16,500
1
50/1
T: D and B Pearce
R: Joseph Azzopardi (58)
50/1
5g celtus (AUS) x full moon (NZ) (elusive city (USA))
Winning siblings: Moonlight Express, Strip The Moon,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
20/1
T: Campbell McCallum
R: S McGruddy (56)
20/1
4m so you think (NZ) x nicodora (AUS) (stratum (AUS))
3
1.9
9/10F
T: G and A Williams
R: W Pike (54.5)
9/10F
3f redoute's choice (AUS) x storm alert (AUS) (metal storm (FR))
4
2.2
25/1
T: N D Parnham
R: S Parnham (56.5)
25/1
5
2.3
60/1
T: Ms C Stelmach
R: C Staples (58)
60/1
4g henny hughes (USA) x ima kahn (AUS) (danetime (IRE))
6
2.4
6/4
T: G W Dupre
R: Chris Parnham (58)
6/4
4g vital equine (IRE) x haunts (AUS) (corporate raider (AUS))
7
4
100/1
T: J D Jachmann
R: Ryan Hill (58)
100/1
8
4.7
25/1
T: Brock Lewthwaite
R: Jarrad Noske (58)
25/1
4h magnus (AUS) x long walk (AUS) (over (AUS))
9
5.7
40/1
T: Ms R Lockwood
R: S O'Donnell (58)
40/1
5g alfred nobel (IRE) x hadani (AUS) (serheed (USA))
10
6.2
15/1
T: Ms P Wagg
R: Jordan Turner (54.5)
15/1
3f trade fair (GB) x around jindabyne (AUS) (akhenaton (AUS))
11
6.5
Jarman (8)
16/1
T: Nick Cox
R: J Whiting (56.5)
16/1
3g skilled (AUS) x taleer (AUS) (seattle dancer (USA))
Race 5 - Tabtouch-Better Your Bet (C5) (1000m)
Class: Class 5 Track: Good(4) Time: 0:57.90 (33.75)
Prizemoney: $19,000
1
Molten (2)
8/11F
T: Chris Gangemi
R: S McGruddy (59.5)
8/11F
4g street cry (IRE) x planet rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Angel Helena,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
12/1
T: Adam Fairey
R: T Turner (55.5)
12/1
6m lookin at lucky (USA) x hialeah star (AUS) (luskin star (AUS))
3
2.5
11/4
T: Brett Pope
R: Jordan Turner (56.5)
11/4
4
3
4/1
T: Nikki Davies
R: Joseph Azzopardi (59)
4/1
7g so secret (AUS) x kabushka (AUS) (king of kings (IRE))
5
5.5
15/1
T: J P Taylor
R: Kate Witten (56)
15/1
4m demerit (AUS) x once a week (AUS) (dr johnson (USA))
6
7.5
Clarke (9)
80/1
T: D M Luciani
R: J Whiting (54)
80/1
7
10.5
66/1
T: Krista Pike
R: N Rudland (56)
66/1
Race 6 - Rowdy Cool Air Hcp (C1) (1413m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:25.04 (35.56)
Prizemoney: $19,000
1
4/1
T: Brett Pope
R: Jordan Turner (56.5)
4/1
5m passenger (AUS) x guepard (AUS) (surtee (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/4F
T: T M Andrews
R: S McGruddy (57.5)
5/4F
3c my admiration (AUS) x sirosey (AUS) (choisir (AUS))
3
2.3
12/1
T: D S Barker
R: J Whiting (59)
12/1
4g trade fair (GB) x amusement park (AUS) (bletchley park (IRE))
4
2.5
10/1
T: M L Lane
R: Chris Parnham (58)
10/1
4g hard spun (USA) x miss ducati (AUS) (speed week (AUS))
5
2.8
16/1
T: Robyn Cottman
R: T Turner (56)
16/1
5m discorsi (AUS) x frizzled (AUS) (dehere (USA))
6
3
20/1
T: S R Wallace
R: S O'Donnell (57)
20/1
6m passenger (AUS) x meika (GB) (mark of esteem (IRE))
7
4.8
9/1
T: B V Watkins
R: Jarrad Noske (59)
9/1
4g dick turpin (IRE) x peggie's business (AUS) (key business (AUS))
8
6.8
12/1
T: Brett Pope
R: Mollie Clark (53.5)
12/1
4m so secret (AUS) x dance to heaven (AUS) (key business (AUS))
9
7
9/1
T: R M Witten
R: Kate Witten (57.5)
9/1
5g henny hughes (USA) x foo flyer (AUS) (flying pegasus (AUS))
10
15
100/1
T: G W Dupre
R: Joseph Azzopardi (56)
100/1
7m blackfriars (AUS) x corporate crown (AUS) (corporate raider (AUS))
Race 7 - Mandurah Mail Hcp (C3) (1500m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:32.71 (34.62)
Prizemoney: $19,000
1
5/4F
T: Ms S L Miller
R: Alan Kennedy (57)
5/4F
4m universal ruler (AUS) x church belle (AUS) (churchill downs (AUS))
Winning siblings: Ian's Special,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: Brett Pope
R: Mollie Clark (54.5)
4/1
6m saxon (AUS) x top quest (AUS) (top lunch (AUS))
3
1.5
20/1
T: Joshua Krispyn
R: T Turner (56)
20/1
5m domesday (AUS) x zahelana (AUS) (lonhro (AUS))
4
1.6
5/1
T: Ms R Lockwood
R: S O'Donnell (56)
5/1
6g oratorio (AUS) x buck the odds (AUS) (danetime (IRE))
5
1.7
15/2
T: N Parker
R: Chris Parnham (57.5)
15/2
3g trade fair (GB) x faslizan (AUS) (fasliyev (USA))
6
2.5
12/1
T: A M Bazeley
R: P Harvey (57.5)
12/1
7
3.2
30/1
T: Tameeka Brown
R: Joseph Azzopardi (58.5)
30/1
5g heritage (AUS) x flirtismo (AUS) (mcflirt (NZ))
8
3.5
20/1
T: Ms C Stelmach
R: C Staples (55)
20/1
3f galah (AUS) x witch target (AUS) (zedrich (AUS))
9
3.6
20/1
T: Ms P Kenney
R: Takahide Ikenushi (57.5)
20/1
4g discorsi (AUS) x shan dian (AUS) (rory's jester (AUS))
10
5.5
Cambo (9)
20/1
T: Ms T Itzstein
R: J Whiting (55)
20/1
11
6.7
80/1
T: Brian Rogers
R: Jordan Turner (55)
80/1
Race 8 - M M Ladies Day Feb 9 Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:11.51 (34.43)
Prizemoney: $19,000
1
3/1F
T: D and B Pearce
R: Jarrad Noske (58)
3/1F
4g toorak toff (AUS) x okiato (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Cailloux, Starkiato, Toffiato, Tykiato,
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.4
20/1
T: M L Lane
R: T Turner (58.5)
20/1
3
0.5
7/2
T: Ms R L Williams
R: P Harvey (58)
7/2
4m dane shadow (AUS) x pattie me lass (AUS) (lords a leaping (NZ))
4
0.8
20/1
T: Nick Cox
R: S Parnham (57)
20/1
4m not a single doubt (AUS) x oakmont (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
2.3
12/1
T: Holly Locke
R: Joseph Azzopardi (57.5)
12/1
4g dream ahead (USA) x danish moon (AUS) (danehill (USA))
6
2.8
9/1
T: Brett Pope
R: Alan Kennedy (57.5)
9/1
4m scandal keeper (USA) x fey miss (AUS) (canny lad (AUS))
7
3
50/1
T: T M Andrews
R: S McGruddy (55)
50/1
4m danehill express (AUS) x speed up (AUS) (canny lad (AUS))
8
3.8
Shouhou (13)
25/1
T: S R Wallace
R: J Whiting (55)
25/1
5m trade fair (GB) x madam miyasato (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
4.5
Niaychi (14)
150/1
T: G L Carige
R: Bonnie Palise (52)
150/1
6g balmont (USA) x time to earn (AUS) (danetime (IRE))
10
4.6
25/1
T: Brett Pope
R: Jordan Turner (58)
25/1
6g kendel star (AUS) x kopek (AUS) (fasliyev (USA))
11
5
9/2
T: Ms A King
R: Mollie Clark (56.5)
9/2
4g kendel star (AUS) x abby dee (AUS) (royal abjar (USA))
12
5.5
6/1
T: K J Mifflin
R: Chris Parnham (58)
6/1
5m scandal keeper (USA) x amazingtale (AUS) (tale of the cat (USA))
13
9.8
30/1
T: A M Bazeley
R: S O'Donnell (57)
30/1
6g vital equine (IRE) x indian angel (AUS) (metal storm (FR))
14
10.5
Apollo (7)
40/1
T: T M Andrews
R: C Staples (57.5)
40/1
5g so you think (NZ) x crevette (AUS) (danehill (USA))
* Nick figures are for Australasia.