Breednet Results

PIONEER PARK - Wednesday, July 8

Race 1 - Jj's Waste & Recycling (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:09.30 (35.53)
Prizemoney: $14,500
1
9/2
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (59)
9/2
3g dissident (AUS) x assail (AUS) (charge forward (AUS))
Winning siblings: Batangas Entry,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
7
9/2
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (57.5)
9/2
4g denman (AUS) x tina's debut (AUS) (gold carat (USA))
3
8.3
25/1
T: Sarah Robbins
R: W R Davis (55)
25/1
5m toorak toff (AUS) x fairessa (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
9
13/2
T: Sarah Robbins
R: Lorelle Crow (57)
13/2
5g red arrow (AUS) x moderna (AUS) (arena (AUS))
5
9.1
60/1
T: Ms E Wehr
R: Casey Hunter (55)
60/1
6
10.9
11/4F
T: J B Carroll
R: B Huppatz (59)
11/4F
5g bon hoffa (AUS) x miss anacapri (AUS) (benicio (AUS))
7
11.2
12/1
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (53)
12/1
8
11.4
20/1
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (55)
20/1
3g safeguard (AUS) x capozzene (USA) (capote (USA))
9
13
9/2
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (55)
9/2
4m declaration of war (USA) x dalleth (AUS) (fastnet rock (AUS))
10
14.4
9/1
T: M D Nyhan
R: J R Todd (58)
9/1
4g foxwedge (AUS) x bring the girl (AUS) (sebring (AUS))
Race 2 - XXXX Gold Hcp (64) (1200m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:09.33 (34.64)
Prizemoney: $15,000
1
15/4
T: Ms L Lefoe
R: Lorelle Crow (59.5)
15/4
5g denman (AUS) x assertive eagle (AUS) (danewin (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1F
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (59)
3/1F
3
1.2
15/2
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (59)
15/2
4
1.3
10/1
T: Greg Connor
R: J R Todd (56.5)
10/1
5
1.7
9/1
T: George Cooke
R: W R Davis (58.5)
9/1
6
3.9
9/2
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (60)
9/2
7
4.7
20/1
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (58.5)
20/1
6g toorak toff (AUS) x okiato (AUS) (flying spur (AUS))
8
6.7
40/1
T: Terry Huish
R: Casey Hunter (55)
40/1
8g zizou (AUS) x tenant's tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
9
17.9
4/1
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (56)
4/1
4m snippetson (AUS) x miss verdegaze (AUS) (intergaze (AUS))
Race 3 - Bt Daley Painting Hcp (58) (1100m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:03.64 (35.32)
Prizemoney: $14,500
1
3/1F
T: Jess Gleeson
R: W Kerford (57.5)
3/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (59.5)
7/2
3
2.8
12/1
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (55.5)
12/1
7g bushranger (IRE) x roseen (NZ) (kaapstad (NZ))
4
3
4/1
T: J B Carroll
R: B Huppatz (59)
4/1
5g moshe (AUS) x appetizer (AUS) (el moxie (USA))
5
4.1
12/1
T: Sarah Robbins
R: W R Davis (55)
12/1
6m tickets (AUS) x military band (AUS) (general nediym (AUS))
6
5
16/1
T: Carly Cook
R: Casey Hunter (58)
16/1
5g pluck (USA) x on cosmos (AUS) (fasliyev (USA))
7
5.7
9/2
T: Barry Cooke
R: Lorelle Crow (57)
9/2
4m darci brahma (NZ) x lucky we leica (AUS) (bradbury's luck (AUS))
8
8
16/1
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (59.5)
16/1
4g sizzling (AUS) x sparkling range (AUS) (eternity range (USA))
9
11.2
12/1
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (56.5)
12/1
5g reward for effort (AUS) x down the corridor (AUS) (invincible spirit (IRE))
10
13.2
16/1
T: Greg Connor
R: J R Todd (56)
16/1
7g big brown (USA) x ashenti (AUS) (ashkalani (IRE))
Race 4 - Yeperenye Shopping Centre-Bm76 (1100m)
Class: Benchmark 76 Track: Good(3) Time: 1:03.52 (34.60)
Prizemoney: $15,750
1
15/8F
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (57.5)
15/8F
5g toorak toff (AUS) x langtryst (AUS) (langfuhr (CAN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
11/2
T: K N Rogerson
R: W R Davis (56)
11/2
7g danerich (AUS) x gold magic (AUS) (magic albert (AUS))
3
2.2
9/2
T: Sarah Robbins
R: Lorelle Crow (56)
9/2
4g reward for effort (AUS) x exocet miss (AUS) (general nediym (AUS))
4
3.2
5/2
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (58)
5/2
5g bullet train (GB) x maghro (AUS) (lonhro (AUS))
5
9.8
15/2
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (59)
15/2
7g hinchinbrook (AUS) x believe 'n achieve (AUS) (beautiful crown (USA))
6
13
20/1
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (56)
20/1
8g strada (AUS) x wreckage (AUS) (zeditave (AUS))
Race 5 - Ladbrokes Odds Boost (Bm76) (1600m)
Class: Benchmark 76 Track: Good(3) Time: 1:34.67 (37.15)
Prizemoney: $15,750
1
13/8
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (59.5)
13/8
5g reward for effort (AUS) x explobo (AUS) (success express (USA))
Winning siblings: Rolls,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (59)
3/1
7g wanted (AUS) x ashamika (FR) (linamix (FR))
3
4
6/4F
T: K N Rogerson
R: W R Davis (57)
6/4F
6g duelled (AUS) x forgive (NZ) (no excuse needed (GB))
4
6.1
30/1
T: Ms U Dobbe
R: B Huppatz (55)
30/1
5
6.4
40/1
T: Ms E Wehr
R: Casey Hunter (55)
40/1
7g court of jewels (NZ) x surfing (NZ) (crested wave (USA))
6
8
9/1
T: R G Bell
R: J R Todd (55)
9/1
7g husson (ARG) x ransom claim (AUS) (red ransom (USA))
Race 6 - Think Water Alice Springs (58) (1400m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:23.68 (36.29)
Prizemoney: $14,500
1
13/4F
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (58.5)
13/4F
Winning siblings: Tycoon Tony,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
11/2
T: M D Nyhan
R: W Kerford (59)
11/2
5g artie schiller (USA) x in expectation (AUS) (more than ready (USA))
3
4.3
7/1
T: K J Lamprecht
R: R Vigar (56)
7/1
6g benfica (AUS) x greeting (AUS) (canny lad (AUS))
4
5
4/1
T: J B Carroll
R: Lorelle Crow (56)
4/1
6g snitzel (AUS) x great meadows (AUS) (singspiel (IRE))
5
6.2
6/1
T: Sarah Robbins
R: B Huppatz (58)
6/1
5m therock (AUS) x miss chills (AUS) (general nediym (AUS))
6
6.4
13/2
T: Greg Connor
R: J R Todd (58.5)
13/2
6g starcraft (NZ) x mrs. geiger (AUS) (geiger counter (USA))
7
8.7
Osiris (2)
8/1
T: Scott Westover
R: Casey Hunter (58.5)
8/1
3g spirit of boom (AUS) x beach lady (NZ) (scaredee cat (NZ))
8
9.5
14/1
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (55)
14/1
3f bullet train (GB) x saldiym (AUS) (general nediym (AUS))
9
13.7
100/1
T: Sarah Robbins
R: W R Davis (55)
100/1
10
18.1
20/1
T: Scott Westover
R: Dan Morgan (54)
20/1
3f all too hard (AUS) x christmas lily (AUS) (more than ready (USA))
* Nick figures are for Australasia.