Breednet Results

PIONEER PARK - Saturday, July 25

Race 1 - Cummins Mill Hcp (58) (1200m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:09.75
Prizemoney: $14,500
1
5/2F
T: Jess Gleeson
R: W Kerford (59.5)
5/2F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/2
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (55.5)
13/2
7g bushranger (IRE) x roseen (NZ) (kaapstad (NZ))
3
2.1
11/2
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (59)
11/2
4g denman (AUS) x tina's debut (AUS) (gold carat (USA))
4
5.6
20/1
T: M D Nyhan
R: Casey Hunter (55)
20/1
6m tickets (AUS) x military band (AUS) (general nediym (AUS))
5
6.3
13/2
T: Barry Cooke
R: Lorelle Crow (56)
13/2
4m darci brahma (NZ) x lucky we leica (AUS) (bradbury's luck (AUS))
6
6.5
7/1
T: Ms L Lefoe
R: Alice Lindsay (54.5)
7/1
5g reward for effort (AUS) x down the corridor (AUS) (invincible spirit (IRE))
7
7
15/2
T: J B Carroll
R: B Huppatz (59)
15/2
6g magnus (AUS) x montamigo (AUS) (kenny's best pal (AUS))
8
7.1
25/1
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (58.5)
25/1
4g sizzling (AUS) x sparkling range (AUS) (eternity range (USA))
9
7.3
5/1
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (57.5)
5/1
4m snippetson (AUS) x miss verdegaze (AUS) (intergaze (AUS))
10
14.1
40/1
T: Ms E Wehr
R: W R Davis (55.5)
40/1
Race 2 - Ladbrokes Back Yourself (Bm71) (1200m)
Class: Benchmark 71 Track: Good(3) Time: 1:09.35
Prizemoney: $16,000
1
9/4F
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (62)
9/4F
5g reward for effort (AUS) x explobo (AUS) (success express (USA))
Winning siblings: Rolls,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/1
T: Ms L Lefoe
R: Lorelle Crow (55.5)
5/1
5g denman (AUS) x assertive eagle (AUS) (danewin (AUS))
3
1
7/2
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (58.5)
7/2
5g bullet train (GB) x maghro (AUS) (lonhro (AUS))
4
5.6
11/2
T: Sarah Robbins
R: Alice Lindsay (54.5)
11/2
4g reward for effort (AUS) x exocet miss (AUS) (general nediym (AUS))
5
8.8
8/1
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (55.5)
8/1
6m magic albert (AUS) x chelsea rose (AUS) (hennessy (USA))
6
9.2
16/1
T: K N Rogerson
R: P Denton (58)
16/1
6g duelled (AUS) x forgive (NZ) (no excuse needed (GB))
7
9.3
13/2
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (60)
13/2
5g toorak toff (AUS) x langtryst (AUS) (langfuhr (CAN))
8
10
30/1
T: J B Carroll
R: B Huppatz (57.5)
30/1
7g manner hill (AUS) x legs first (AUS) (youthful legs (USA))
Race 3 - Red Centre Technology Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.55
Prizemoney: $14,500
1
4/1
T: K J Lamprecht
R: T Treichel (57)
4/1
4m equiano (FR) x demasheen (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Laverrod, Quideem, Yulong Progress,
This nick: 6 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.4
13/8F
T: Barry Cooke
R: Lorelle Crow (59)
13/8F
4g pins (AUS) x club med sands (NZ) (grosvenor (NZ))
3
1.9
3/1
T: Ms L Lefoe
R: Alice Lindsay (55.5)
3/1
3g safeguard (AUS) x capozzene (USA) (capote (USA))
4
2
8/1
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (58.5)
8/1
3g delago deluxe (AUS) x arrived (AUS) (choisir (AUS))
5
4.3
12/1
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (56.5)
12/1
3f bullet train (GB) x saldiym (AUS) (general nediym (AUS))
6
4.8
10/1
T: R G Bell
R: W Kerford (57)
10/1
7
9
16/1
T: Scott Westover
R: Dan Morgan (54.5)
16/1
3f all too hard (AUS) x christmas lily (AUS) (more than ready (USA))
8
10.7
20/1
T: D E Oxlade
R: B Huppatz (58.5)
20/1
3g sidestep (AUS) x stellenbosch love (AUS) (show a heart (AUS))
Race 4 - Bt Daley Painting Hcp (64) (1100m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:03.32
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (59)
6/1
Winning siblings: Preselection, Proxy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
5/2
T: Ms L Gillett
R: R Vigar (60)
5/2
3g dissident (AUS) x assail (AUS) (charge forward (AUS))
3
4.2
11/2
T: Greg Connor
R: W R Davis (56)
11/2
4
4.3
11/2
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (59)
11/2
5
4.7
16/1
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (57.5)
16/1
6g toorak toff (AUS) x okiato (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.5
40/1
T: M D Nyhan
R: Casey Hunter (55)
40/1
5m therock (AUS) x miss chills (AUS) (general nediym (AUS))
7
6.9
9/4F
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (59.5)
9/4F
8
7.5
30/1
T: Ms L Gillett
R: Alice Lindsay (56)
30/1
8g strada (AUS) x wreckage (AUS) (zeditave (AUS))
9
9.1
30/1
T: Terry Huish
R: B Huppatz (55)
30/1
8g zizou (AUS) x tenant's tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 5 - Peter Kittle Motor Company Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:04.78
Prizemoney: $14,500
1
7/1
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (55)
7/1
4m not a single doubt (AUS) x expected (AUS) (exceed and excel (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Osiris (5)
15/2
T: Scott Westover
R: R Vigar (58.5)
15/2
3g spirit of boom (AUS) x beach lady (NZ) (scaredee cat (NZ))
3
3.3
13/2
T: Ms L Lefoe
R: Lorelle Crow (58.5)
13/2
3g choisir (AUS) x curtain calls (AUS) (charge forward (AUS))
4
3.9
25/1
T: Jess Gleeson
R: Casey Hunter (57)
25/1
4m galah (AUS) x guess girl (AUS) (key business (AUS))
5
10.8
8/15F
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (58.5)
8/15F
3g dundeel (NZ) x eloisa (AUS) (danzero (AUS))
6
11.5
66/1
T: Sarah Robbins
R: W R Davis (59)
66/1
7
14.4
14/1
T: Garret Lynch
R: Alice Lindsay (56)
14/1
5g snippetson (AUS) x dawn patrol (AUS) (commands (AUS))
Race 6 - Wildfire Blooms (Bm54) (1000m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(3) Time: 0:58.03
Prizemoney: $14,500
1
11/4F
T: J B Carroll
R: B Huppatz (59.5)
11/4F
5g moshe (AUS) x appetizer (AUS) (el moxie (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
9/2
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (57)
9/2
5m bel esprit (AUS) x miss monashee (AUS) (monashee mountain (USA))
3
3.4
7/2
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (55.5)
7/2
4m declaration of war (USA) x dalleth (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
5.7
8/1
T: Carly Cook
R: Casey Hunter (58)
8/1
5g pluck (USA) x on cosmos (AUS) (fasliyev (USA))
5
6
80/1
T: K J Lamprecht
R: T Treichel (55)
80/1
6
6.1
6/1
T: R G Bell
R: Dan Morgan (58.5)
6/1
4g reward for effort (AUS) x sensational spirit (AUS) (invincible spirit (IRE))
7
7.3
11/1
T: Greg Connor
R: W R Davis (56)
11/1
7g big brown (USA) x ashenti (AUS) (ashkalani (IRE))
8
13.3
9/1
T: Sarah Robbins
R: Alice Lindsay (54.5)
9/1
3g zebedee (GB) x comrie (AUS) (choisir (AUS))
99
6/1
T: Scott Westover
R: Lorelle Crow (60)
6/1
6g stryker (AUS) x tarn princess (AUS) (picnicker (AUS))
Race 7 - Cummins Mill Hcp (64) (1600m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:35.72
Prizemoney: $15,000
1
7/2F
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (55)
7/2F
Winning siblings: Tycoon Tony,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: M D Nyhan
R: Lorelle Crow (59.5)
11/2
7g all american (AUS) x special sweep (AUS) (end sweep (USA))
3
2.8
7/2F
T: Jess Gleeson
R: Casey Hunter (55)
7/2F
5g arlington (AUS) x so please (NZ) (postponed (USA))
4
3.3
4/1
T: Greg Connor
R: W R Davis (55)
4/1
5
5.5
15/1
T: Ms U Dobbe
R: B Huppatz (55)
15/1
6
5.9
14/1
T: Ms L Lefoe
R: T Treichel (55)
14/1
6g purrealist (AUS) x sleaford (AUS) (bellotto (USA))
7
6.5
20/1
T: Ms E Wehr
R: Alice Lindsay (54.5)
20/1
7g court of jewels (NZ) x surfing (NZ) (crested wave (USA))
8
11.5
5/1
T: M D Nyhan
R: W Kerford (55.5)
5/1
5g artie schiller (USA) x in expectation (AUS) (more than ready (USA))
9
21.2
20/1
T: M D Nyhan
R: Dan Morgan (56)
20/1
* Nick figures are for Australasia.