Breednet Results

PORT MACQUARIE - Saturday, July 15

Race 1 - Rmc Plate (C1) (2000m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 2:08.39 (38.16)
Prizemoney: $10,000
1
4/7F
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (59)
4/7F
5g authorized (IRE) x lonrose (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Laszlo, Neruda, Paavo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
14/1
T: Ms J Hardy
R: Cejay Graham (51)
14/1
3f hinchinbrook (AUS) x bridie belle (NZ) (al akbar (AUS))
3
2.2
9/4
T: S S Cunningham
R: R Spokes (59)
9/4
4g street cry (IRE) x mayfield (GB) (danehill (USA))
4
13
60/1
T: Tess Wilkes
R: Jackson Murphy (57.5)
60/1
6g god's own (AUS) x classic dream (AUS) (regal classic (CAN))
5
14
16/1
T: M P O'Neill
R: R J Agnew (59)
16/1
4g tickets (AUS) x oh what a song (AUS) (octagonal (NZ))
Race 2 - John Fisher Plumbing Supp Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:33.61 (39.58)
Prizemoney: $10,000
1
7/4
T: S G Morton
R: B Looker (57)
7/4
3f duporth (AUS) x komachi (AUS) (commands (AUS))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.4
6/1
T: Ms J Hardy
R: Cejay Graham (54)
6/1
3f danewin (AUS) x hussidora (AUS) (hussonet (USA))
3
1.2
7/4F
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (59)
7/4F
6g primus (AUS) x blue booty (AUS) (personal flag (USA))
4
2
16/1
T: M P Byers
R: R Spokes (57)
16/1
3f gio ponti (USA) x spiral starway (AUS) (giant's causeway (USA))
5
5.4
20/1
T: Donna Stoddart
R: S Traecey (59)
20/1
4g sebring (AUS) x midnight fling (AUS) (danehill (USA))
6
13.8
Ahern (1)
12/1
T: Paul Matts
R: C P Franklin (59)
12/1
3g poet's voice (GB) x mymy justine (AUS) (canny lad (AUS))
7
16.7
Chui (3)
8/1
T: Luke A Thomas
R: R J Agnew (59)
8/1
4g congrats (USA) x antarctic miss (NZ) (ustinov (AUS))
8
22
30/1
T: Grant Allard
R: M Paget (57)
30/1
9
22.2
30/1
T: Grant Allard
R: Ms B Hodder (59)
30/1
3g pluck (USA) x red to riches (AUS) (red ransom (USA))
10
27
100/1
T: Tess Wilkes
R: Billy Cray (59)
100/1
3g not a single doubt (AUS) x gabrieli (AUS) (red ransom (USA))
11
41.9
Tianshi (13)
100/1
T: Robert Lane
R: J Kehoe (54.5)
100/1
Race 3 - Pipe King Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:07.82 (37.23)
Prizemoney: $10,000
1
12/1
T: R N Godbolt
R: Ms B Hodder (57)
12/1
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/5F
T: J A Sprague
R: R Spokes (55)
4/5F
5m starcraft (NZ) x miss funrho (AUS) (lonhro (AUS))
3
4.1
13/2
T: M P Byers
R: P Graham (55.5)
13/2
3f pluck (USA) x spinnawitch (AUS) (country reel (USA))
4
5.7
13/2
T: Ms K Owen
R: Chloe Baker (53)
13/2
5m power of destiny (AUS) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
5
6.7
16/1
T: Ms J Graham
R: M Paget (55)
16/1
2f all too hard (AUS) x miss fidler (AUS) (royal academy (USA))
6
8.6
100/1
T: Robert Lane
R: Shane Arnold (58)
100/1
7
10.5
30/1
T: Ms J Lynch
R: J Kehoe (55)
30/1
8
11.4
66/1
T: Kevin Tonks
R: R J Agnew (55)
66/1
4m red dazzler (AUS) x izabelascot (AUS) (el moxie (USA))
9
12
60/1
T: Ms K Owen
R: Jackson Murphy (54)
60/1
5g marwina (AUS) x hot dancer (AUS) (citidancer (IRE))
10
13.5
9/2
T: M J Robinson
R: B Looker (55)
9/2
3g super jet (USA) x tasman princess (NZ) (the jogger (USA))
11
15.5
60/1
T: Jessica McCusker
R: S Traecey (59)
60/1
4g super jet (USA) x sailor moon (AUS) (vice admiral (IRE))
Race 4 - Rheem Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:15.55 (37.42)
Prizemoney: $10,000
1
11/2
T: Ms J Hardy
R: R Spokes (57)
11/2
4m written tycoon (AUS) x sovereign song (AUS) (palace music (USA))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/4F
T: M J Robinson
R: B Looker (59)
5/4F
3
1.7
5/2
T: G Prosser
R: P Graham (54.5)
5/2
4g starcraft (NZ) x nonsensical (AUS) (hussonet (USA))
4
4.3
11/1
T: M A Stapleford
R: Jackson Murphy (52.5)
11/1
5
4.5
15/1
T: M A Stapleford
R: Chloe Baker (53)
15/1
6g hidden dragon (AUS) x gallant concept (NZ) (without fear (FR))
6
4.6
100/1
T: H R Dew
R: Shane Arnold (54)
100/1
5m youthful legs (USA) x sutton star (AUS) (magic albert (AUS))
7
5.3
50/1
T: Tess Wilkes
R: M Paget (55.5)
50/1
4g prince arthur (AUS) x devali (NZ) (desert prince (IRE))
8
5.5
100/1
T: Ms K Owen
R: Cejay Graham (51)
100/1
6g byblos (CHI) x hot dancer (AUS) (citidancer (IRE))
9
6.5
11/1
T: Jason Waters
R: S Lisnyy (55)
11/1
5g tale of the cat (USA) x santenay (NZ) (faltaat (USA))
10
6.7
80/1
T: M Boland
R: Billy Cray (54)
80/1
6g fastnet rock (AUS) x brakim lass (AUS) (west quest (CAN))
11
15.8
20/1
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (56)
20/1
4m dane fever (AUS) x cosmetic crown (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 5 - Caroma (Bm59) (1200m)
Class: Benchmark 59 Track: Soft(7) Time: 1:15.06 (37.77)
Prizemoney: $10,000
1
3/1F
T: Peter Reynolds
R: M Paget (60)
3/1F
4g commands (AUS) x defrock (AUS) (canny lad (AUS))
Winning siblings: Deprive, Don't Question Me,
This nick: 44 runners; 34 winners; 6 SW. Details
2
1.8
6/1
T: Ken Tynan
R: Kellie Holding (58)
6/1
9g techrico (NZ) x danse pas (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
2.6
80/1
T: Donna Stoddart
R: S Traecey (54)
80/1
8g danerich (AUS) x spartan lady (AUS) (spartacus (AUS))
4
2.9
12/1
T: H R Dew
R: Shane Arnold (58)
12/1
4m al maher (AUS) x hindsight (AUS) (show a heart (AUS))
5
3.8
5/1
T: Charmaine Barnes
R: Jackson Murphy (55.5)
5/1
7m elvstroem (AUS) x pedantic (AUS) (peintre celebre (USA))
6
3.9
150/1
T: H R Dew
R: R J Agnew (54)
150/1
6g tycoon ruler (AUS) x mata biru (AUS) (langfuhr (CAN))
7
5.7
7/2
T: Ms M De Gonneville
R: Cejay Graham (53.5)
7/2
5g henny hughes (USA) x gold waltz (AUS) (mr. henrysee (USA))
8
5.8
13/2
T: M J Robinson
R: B Looker (54)
13/2
5m ad valorem (USA) x bella lucy (AUS) (hussonet (USA))
9
6
12/1
T: Nathaniel Scott
R: C P Franklin (56.5)
12/1
5g show a heart (AUS) x thunderunder (AUS) (thunder gulch (USA))
10
7.2
16/1
T: Ms J Graham
R: P Graham (57)
16/1
4m al maher (AUS) x plenty of glamour (AUS) (desert sun (GB))
11
9.2
Corey (9)
16/1
T: M J Robinson
R: Chloe Baker (53)
16/1
7g flaring sun (AUS) x carefully (AUS) (dangerous (AUS))
Race 6 - Dux Hcp (C3) (1500m)
Class: Class 3 Track: Soft(7) Time: 1:34.99 (38.96)
Prizemoney: $10,000
1
4/1
T: D Lane
R: B Looker (58)
4/1
4g mosayter (USA) x comeinspina (NZ) (spinning world (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
60/1
T: Terry Evans
R: M Paget (54)
60/1
6g viking ruler (AUS) x sweet grove (NZ) (grosvenor (NZ))
3
2.6
8/1
T: M P Quinn
R: Chloe Baker (53)
8/1
5g shamardal (USA) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
4
2.7
8/1
T: Daniel Want
R: C P Franklin (58.5)
8/1
6g hard spun (USA) x verse (AUS) (quest for fame (GB))
5
3.1
80/1
T: Tess Wilkes
R: Billy Cray (54)
80/1
5g casino prince (AUS) x bella coureuse (AUS) (beautiful crown (USA))
6
5.4
8/1
T: Luke A Thomas
R: Ms B Hodder (54)
8/1
4m excites (AUS) x say when (AUS) (more than ready (USA))
7
5.7
15/2
T: G R Wright
R: Cejay Graham (51)
15/2
8
5.8
80/1
T: M Boland
R: Shane Arnold (54)
80/1
7m casino prince (AUS) x gifting (NZ) (generous (IRE))
9
6.7
8/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (57.5)
8/1
10
7.5
7/2F
T: J E Barr
R: R Spokes (57.5)
7/2F
5g duporth (AUS) x all our chips (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
8.3
30/1
T: Marnie Nitschke
R: Jackson Murphy (53)
30/1
4g floral pegasus (AUS) x inahury (NZ) (the commander (NZ))
12
9.3
8/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (54)
8/1
5m hidden dragon (AUS) x dances with stars (AUS) (celestial dancer (IRE))
13
16.4
12/1
T: V B Jones
R: R J Agnew (54)
12/1
5g starcraft (NZ) x tell someone (NZ) (o'reilly (NZ))
* Nick figures are for Australasia.