Breednet Results

RANDWICK-KENSINGTON - Thursday, November 22

Race 1 - Twilights Return To R'wick Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.23 (34.19)
Prizemoney: $50,000
1
Tenley (6)
16/1
T: James Cummings
R: K McEvoy (56)
16/1
Winning siblings: Biscayne Bay,
This nick: 20 runners; 12 winners; 4 SW. Details
2
0.1
2/1F
T: Mark Newnham
R: J B McDonald (56)
2/1F
2f sizzling (AUS) x jahre (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.9
2/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (56)
2/1
2f not a single doubt (AUS) x regrowth (AUS) (unbridled's song (USA))
4
5.3
Fowz (4)
16/1
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (56)
16/1
2f dream ahead (USA) x faiza (AUS) (danehill (USA))
5
5.4
Benoni (1)
50/1
T: C E Conners
R: C W Brown (56)
50/1
6
5.8
11/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: B Avdulla (56)
11/2
2f stratum (AUS) x impeach (AUS) (viscount (AUS))
7
7.9
4/1
T: P and P Snowden
R: T Angland (56)
4/1
2f rubick (AUS) x chelsea hotel (AUS) (dylan thomas (IRE))
Race 2 - Summer Racing Hcp (1250m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.71 (35.49)
Prizemoney: $50,000
1
6/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (55.5)
6/1
Winning siblings: Zastarisborn,
This nick: 19 runners; 15 winners; 2 SW. Details
2
0.4
4/1F
T: C J Waller
R: J B McDonald (55.5)
4/1F
3f zoustar (AUS) x one in a million (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
2.2
9/2
T: L J Bridge
R: K Jennings (57.5)
9/2
3g medaglia d'oro (USA) x madame pedrille (AUS) (secret savings (USA))
4
2.8
Helga (11)
10/1
T: L J Bridge
R: Rachel Hunt (51.5)
10/1
3f duporth (AUS) x brunnhilde (AUS) (untouchable (AUS))
5
3.3
100/1
T: A and E Cummings
R: L Magorrian (55.5)
100/1
3f redoute's choice (AUS) x eau de joie (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
3.5
11/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (57.5)
11/1
3c i am invincible (AUS) x moonlight music (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
4.5
16/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (57)
16/1
3g fighting sun (AUS) x ausvall (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
8.9
5/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: S R Weatherley (57.5)
5/1
3g your song (AUS) x that's amore (AUS) (more than ready (USA))
9
9
9/2
T: C J Waller
R: K McEvoy (56.5)
9/2
3g zoustar (AUS) x armanjena (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 3 - Anz Bloodstock News (Bm72) (2500m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(4) Time: 2:36.76 (35.38)
Prizemoney: $50,000
1
9/4F
T: R A Freedman
R: J B McDonald (59)
9/4F
7g empire maker (USA) x ravi's lovin (USA) (giant's causeway (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
9/4
T: C J Waller
R: S R Weatherley (58.5)
9/4
6g galileo (IRE) x ice mint (USA) (awesome again (CAN))
3
3.4
5/1
T: J G Sargent
R: Rachel King (59.5)
5/1
5g more than ready (USA) x zona (AUS) (zabeel (NZ))
4
5.3
Irenic (6)
4/1
T: Mark Gee
R: Rachel Hunt (51)
4/1
7g ad valorem (USA) x sweet submission (AUS) (mr. henrysee (USA))
5
9.3
20/1
T: E and L Longmire
R: R Dolan (51.5)
20/1
7g roadhog (AUS) x alone again (AUS) (naturalism (NZ))
6
14.5
11/1
T: M and D Kearney
R: G Buckley (54)
11/1
5g widden valley (AUS) x fabulash (AUS) (tobougg (IRE))
Race 4 - Events By Atc Sprint (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:04.02 (34.72)
Prizemoney: $50,000
1
16/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (59.5)
16/1
3g super easy (NZ) x spectacular (NZ) (spectatorial (AUS))
This nick: 6 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
12/1
T: G W Murray
R: T Angland (59)
12/1
3f fighting sun (AUS) x special mention (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
1.4
5/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (58.5)
5/1
3f i am invincible (AUS) x abound (AUS) (oratorio (IRE))
4
2.4
Mosuo (8)
9/2
T: Mark Newnham
R: R Dolan (53.5)
9/2
5
2.5
3/1
T: P and P Snowden
R: J Parr (60.5)
3/1
3f choisir (AUS) x booralee (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
2.7
7/4F
T: K A Lees
R: J B McDonald (58)
7/4F
3f per incanto (USA) x malaya (NZ) (towkay (AUS))
7
3.7
80/1
T: D Lane
R: Ms M Weir (55)
80/1
3f delago deluxe (AUS) x lucky beauty (AUS) (peintre celebre (USA))
8
6.8
100/1
T: Matthew Smith
R: J Ford (56)
100/1
3c choisir (AUS) x regally blonde (AUS) (royal academy (USA))
400
20/1
T: David Pfieffer
R: C W Brown (60)
20/1
3c zoustar (AUS) x marcovette (AUS) (st. covet (AUS))
Race 5 - Bowermans Furniture (Bm70) (1250m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:13.66 (34.86)
Prizemoney: $50,000
1
Baller (8)
11/4
T: A and E Cummings
R: Tommy Berry (55)
11/4
3c high chaparral (IRE) x fuwa (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 39 runners; 30 winners; 5 SW. Details
2
3.3
5/1
T: G K White
R: T Angland (60.5)
5/1
4g snitzel (AUS) x river thames (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
3.4
13/2
T: Joseph Pride
R: R Dolan (58.5)
13/2
4g duporth (AUS) x zalinda (NZ) (zabeel (NZ))
4
3.8
9/1
T: L J Bridge
R: Rachel Hunt (58.5)
9/1
5g congrats (USA) x siren (AUS) (more than ready (USA))
5
6.8
20/1
T: J C Deamer
R: J B McDonald (58.5)
20/1
7g magic albert (AUS) x sri lanka (AUS) (sri pekan (USA))
6
7.3
8/1
T: P M Perry
R: Tim Clark (56.5)
8/1
4g sebring (AUS) x free spirited (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
8.5
9/4F
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (60)
9/4F
4g all too hard (AUS) x booklet (AUS) (tale of the cat (USA))
8
10.8
40/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (57.5)
40/1
Race 6 - Tab Rewards (Bm70) (1550m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:33.03 (34.73)
Prizemoney: $50,000
1
Nai'a (4)
2/1F
T: James Cummings
R: J B McDonald (59.5)
2/1F
4m lonhro (AUS) x maka ena (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Guardian Spirit, Haikili,
This nick: 29 runners; 20 winners; 3 SW. Details
2
2
7/1
T: G Portelli
R: S R Weatherley (56.5)
7/1
3f pierro (AUS) x absolutely flying (AUS) (commands (AUS))
2020 Inglis Australian Easter Yearling Sale
$150,000
Vendor: Widden Stud, Widden Valley
Buyer: Laurel Oak Bloodstock (FBAA)
3
3.3
7/2
T: C J Waller
R: K McEvoy (60)
7/2
4m street cry (IRE) x joy of flight (AUS) (flying spur (AUS))
4
4.7
10/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (56.5)
10/1
4m eighth wonder (NZ) x nautical (NZ) (yachtie (AUS))
5
5.3
6/1
T: C J Waller
R: T Angland (57)
6/1
4m street cry (IRE) x shady henrietta (AUS) (mr. henrysee (USA))
6
5.5
Vihari (8)
16/1
T: P M Perry
R: J Ford (57)
16/1
7
5.6
10/1
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (60.5)
10/1
4m savabeel (AUS) x sitting pretty (NZ) (o'reilly (NZ))
8
8
16/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (61)
16/1
Race 7 - Australian Turf Club (Bm70) (1100m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:03.73 (34.99)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: G D Hickman
R: Rachel King (55)
20/1
6m strada (AUS) x aubade (AUS) (mukaddamah (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/10F
T: C Maher and D Eustace
R: K McEvoy (60)
9/10F
4g all too hard (AUS) x bel mer (AUS) (bel esprit (AUS))
3
0.3
8/1
T: A and E Cummings
R: T Angland (56)
8/1
4g your song (AUS) x spirit of grace (AUS) (dr. grace (NZ))
4
0.7
13/4
T: P M Perry
R: Tim Clark (60.5)
13/4
4m choisir (AUS) x french fantasy (AUS) (french deputy (USA))
5
3.9
15/1
T: G D Hickman
R: Tommy Berry (56.5)
15/1
9g reset (AUS) x more laurels (AUS) (more than ready (USA))
6
6.6
16/1
T: D R Mirfin
R: S R Weatherley (58)
16/1
6g i am invincible (AUS) x superline (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
12.3
10/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (58.5)
10/1
5g i am invincible (AUS) x chelsea lass (AUS) (bureaucracy (NZ))
* Nick figures are for Australasia.