Breednet Results

RANDWICK - Saturday, November 8

Race 1 - Catalan Opening Hcp (73) (1200m)
Class: Restricted 73 Track: Good Time: 1:09.80
Prizemoney: $70,000
1
ZAROCK (4)
8/1
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (52.50)
8/1
Winning siblings: Chief Of Peace, Like My Father,
This nick: 18 runners; 12 winners; 0 SW. Details
2
1
2/5F
T: PETER SNOWDEN
R: R M QUINN (58.00)
2/5F
3c lonhro (AUS) x quilt (AUS) (danehill (USA))
3
2.8
3/1
T: C J WALLER
R: D M GANDERTON (55.00)
3/1
3f choisir (AUS) x bomba (AUS) (last tycoon (IRE))
4
18
100/1
T: MS B CHEERS
R: P FERRIS (53.00)
100/1
3g e dubai (USA) x taakura (AUS) (carry the crown (CAN))
Race 2 - Testa Rossa Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good Time: 0:58.19
Prizemoney: $70,000
1
7/2F
T: J DENHAM
R: J PENZA (54.00)
7/2F
2f more than ready (USA) x satyric (AUS) (danehill (USA))
This nick: 166 runners; 111 winners; 11 SW. Details
2
2
13/2
T: C E CONNERS
R: J LLOYD (54.00)
13/2
2f hussonet (USA) x hide my grades (USA) (honor grades (USA))
3
2.2
7/1
T: MS B CHEERS
R: P FERRIS (57.00)
7/1
2g mull of kintyre (USA) x crafty luck (AUS) (rory's jester (AUS))
4
3.3
4/1
T: T R MARTIN
R: G SCHOFIELD (54.00)
4/1
2f mossman (AUS) x world peace (AUS) (danehill (USA))
5
5.7
7/2F
T: M, W and J HAWKES
R: A ROBINSON (56.00)
7/2F
2c redoute's choice (AUS) x savannah success (AUS) (success express (USA))
6
6.4
ROLLEM (2)
30/1
T: G D HICKMAN
R: D M GANDERTON (54.00)
30/1
2c tale of the cat (USA) x winning table (AUS) (bletchingly (AUS))
7
10.2
6/1
T: PETER SNOWDEN
R: R M QUINN (56.00)
6/1
2c exceed and excel (AUS) x moonsprite (GB) (seeking the gold (USA))
8
11.5
20/1
T: G D HICKMAN
R: G BUCKLEY (54.00)
20/1
Race 3 - Shaftesbury Avenue Hcp (2000m)
Class: Open Track: Good Time: 2:03.45
Prizemoney: $70,000
1
13/4
T: J B CUMMINGS
R: C AGNEW (53.00)
13/4
5g montjeu (IRE) x madame faubourg (NZ) (star board (NZ))
Winning siblings: Fabulous Dragon,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: DAVID PAYNE
R: J LLOYD (53.00)
11/2
6g lord ballina (AUS) x regal cent (NZ) (centaine (AUS))
3
1.2
10/9F
T: C J WALLER
R: D M GANDERTON (56.00)
10/9F
5g dehere (USA) x hunting gal (AUS) (huntingdale (IRE))
4
9.7
10/1
T: R J PRICE
R: J PENZA (53.00)
10/1
6g nothin' leica dane (AUS) x yasmin tudor (AUS) (polish patriot (USA))
5
10.7
14/1
T: MS G ENGLEBRECHT
R: A SPITERI (53.00)
14/1
6g danehill (USA) x lakab (USA) (manila (USA))
6
27.9
7/1
T: E B MURRAY
R: PETER WELLS (51.50)
7/1
7g rubiton (AUS) x broadway lil (AUS) (padroug (USA))
Race 4 - Inglis Classic Sale Feb (91) (1100m)
Class: Restricted 91 Track: Good Time: 1:03.38
Prizemoney: $70,000
1
4/5F
T: KEVIN MOSES
R: NATHAN BERRY (54.50)
4/5F
Winning siblings: One Hot Minute,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/1
T: PAUL MESSARA
R: D M GANDERTON (55.50)
9/1
3
1.1
7/2
T: C J WALLER
R: L V CASSIDY (53.50)
7/2
4g flying spur (AUS) x tambara (USA) (thunder gulch (USA))
4
2.8
15/1
T: R H THOMSEN
R: MS K O'HARA (54.00)
15/1
5m commands (AUS) x noonabelle (AUS) (red anchor (NZ))
5
2.9
16/1
T: ROD CRAIG
R: G SCHOFIELD (53.50)
16/1
7g intergaze (AUS) x clever caper (NZ) (clay hero (AUS))
6
4
OPTER (4)
20/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (55.50)
20/1
7
6.8
25/1
T: O KOOLMAN
R: R M QUINN (54.50)
25/1
6m jetball (AUS) x time is hope (AUS) (river rough (NZ))
8
7.7
15/1
T: P S CLANCY
R: G BUCKLEY (57.50)
15/1
5g zariz (AUS) x designing woman (AUS) (paint the stars (AUS))
Race 5 - U D Trucks Hcp (86) (1600m)
Class: Restricted 86 Track: Good Time: 1:35.89
Prizemoney: $70,000
1
15/2
T: G A ROGERSON
R: PETER WELLS (51.50)
15/2
Winning siblings: Archuleta, Ice Apple, Public Image,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/1
T: PETER SNOWDEN
R: J PARR (53.00)
4/1
5m octagonal (NZ) x sibylline (AUS) (chief's crown (USA))
3
2.5
9/4F
T: T R MARTIN
R: J A CASSIDY (53.50)
9/4F
4g anabaa (USA) x kylemore (AUS) (star watch (AUS))
4
2.9
50/1
T: C J WALLER
R: J PENZA (58.50)
50/1
5g king cugat (USA) x come on klaire (NZ) (sir tristram (IRE))
5
3
25/1
T: C E CONNERS
R: A ROBINSON (57.00)
25/1
4g mossman (AUS) x unique style (AUS) (rocket to mars (AUS))
6
3.7
7/2
T: C J WALLER
R: L V CASSIDY (55.50)
7/2
4g johannesburg (USA) x hunting gal (AUS) (huntingdale (IRE))
7
5
10/1
T: A J CUMMINGS
R: G BUCKLEY (53.00)
10/1
5g red ransom (USA) x really wild (USA) (wild again (USA))
8
5.2
8/1
T: J DENHAM
R: J LLOYD (56.00)
8/1
5m desert sun (GB) x sky queen (NZ) (hey baba riba (NZ))
9
5.7
12/1
T: MS B JOSEPH
R: G SCHOFIELD (56.00)
12/1
Race 6 - Bonanova Hcp (1200m)
Class: Rest 2 Metro Wins Track: Good Time: 1:09.46
Prizemoney: $70,000
1
KYLIE (10)
11/2
T: G H WALTER
R: R M QUINN (53.00)
11/2
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
7/2F
T: J A O'SHEA
R: G SCHOFIELD (59.00)
7/2F
4m flying spur (AUS) x la rose noir (NZ) (centaine (AUS))
3
2.6
IMTOPS (6)
13/2
T: JOSEPH PRIDE
R: L V CASSIDY (55.00)
13/2
6m high rolling (AUS) x evening line (NZ) (sir tristram (IRE))
4
2.7
9/2
T: MS K GAVENLOCK
R: G BUCKLEY (58.00)
9/2
4m twining (USA) x elysium (NZ) (concert dancer (USA))
5
2.8
7/1
T: PETER SNOWDEN
R: J PARR (54.50)
7/1
4m viscount (AUS) x clochan (AUS) (haulpak (AUS))
6
2.9
40/1
T: MS G MARKWELL
R: J INNES (55.00)
40/1
5m mr. henrysee (USA) x fly butterfly (USA) (deputy minister (CAN))
7
3
9/2
T: KEVIN MOSES
R: J QUINNELL (54.00)
9/2
4m magic albert (AUS) x sri lanka (AUS) (sri pekan (USA))
8
4.7
12/1
T: J C COYLE
R: D M GANDERTON (53.50)
12/1
4m more than ready (USA) x aragonce (AUS) (lake coniston (IRE))
9
5.4
20/1
T: N J VOIGT
R: J LLOYD (54.00)
20/1
4m youthful legs (USA) x celestial model (AUS) (celestial dancer (IRE))
10
25.2
30/1
T: ROD CRAIG
R: A ROBINSON (53.00)
30/1
6m intergaze (AUS) x cloudcrest (AUS) (pillaster (USA))
Race 7 - Korea Racing Assoc. Trophy-81 (2000m)
Class: Restricted 81 Track: Good Time: 2:07.49
Prizemoney: $70,000
1
2/1F
T: ROD CRAIG
R: G SCHOFIELD (54.50)
2/1F
4g arena (AUS) x quest for success (AUS) (quest for fame (GB))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
50/1
T: G A ROGERSON
R: L FYFE (55.50)
50/1
5g montjeu (IRE) x go norn (NZ) (clay hero (AUS))
3
0.8
7/2
T: G A ROGERSON
R: PETER WELLS (55.00)
7/2
4m danewin (AUS) x depot (USA) (alysheba (USA))
4
1.3
8/1
T: MS W INGS
R: R M QUINN (56.50)
8/1
5g mithrandir (AUS) x harvest rain (NZ) (centaine (AUS))
5
1.5
20/1
T: TERRY EVANS
R: J A CASSIDY (53.00)
20/1
6
1.6
5/1
T: P M PERRY
R: J LLOYD (55.50)
5/1
5g anabaa (USA) x how special (AUS) (persian heights (GB))
7
1.8
9/2
T: J B CUMMINGS
R: D M GANDERTON (54.50)
9/2
7h danehill (USA) x haddria (AUS) (dehere (USA))
8
5.2
30/1
T: C V HARDY
R: NATHAN BERRY (50.00)
30/1
5m perugino (USA) x angel's grosve (NZ) (grosvenor (NZ))
9
5.8
60/1
T: G T HOY
R: PATRICK MURPHY (56.50)
60/1
Race 8 - Planet Ruler Hcp (1400m)
Class: Rest 2 Metro Wins Track: Good Time: 1:23.70
Prizemoney: $70,000
1
5/1
T: KEVIN MOSES
R: J QUINNELL (53.00)
5/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: C J WALLER
R: D M GANDERTON (56.00)
5/1
6g bertolini (USA) x bahawir pour (USA) (green dancer (USA))
3
1.5
5/2
T: B A PARTELLE
R: A ROBINSON (56.50)
5/2
4h falvelon (AUS) x young vic (GB) (old vic (GB))
4
1.7
20/1
T: G PORTELLI
R: NATHAN BERRY (52.50)
20/1
5
1.8
8/1
T: G H WALTER
R: R M QUINN (54.50)
8/1
6m rahy (USA) x laoub (USA) (red ransom (USA))
6
2.9
9/4F
T: G A RYAN
R: B N STEWART (55.00)
9/4F
4g hussonet (USA) x almond essence (USA) (seattle slew (USA))
7
4.2
9/1
T: G H WALTER
R: TOMMY BERRY (54.50)
9/1
6g snippets (AUS) x our samosa (AUS) (danehill (USA))
8
4.5
80/1
T: C J WALLER
R: L V CASSIDY (56.50)
80/1
6g bahhare (USA) x perspicacious (NZ) (sound reason (CAN))
9
8.4
100/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: J A CASSIDY (56.50)
100/1
7g commands (AUS) x raiderette (AUS) (lunchtime (GB))
* Nick figures are for Australasia.