Breednet Results

RICHMOND - Saturday, October 27

Race 1 - (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 0:57.02
Prizemoney: $8,000
1
8/11F
T: G T Hickmott
R: Ms B Thomson (60)
8/11F
Winning siblings: Ebony Gold,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
2/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (64)
2/1
8g haradasun (AUS) x august queen (USA) (sovereign dancer (USA))
3
2.8
7/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: D Sparks (56)
7/1
4
3.5
9/4
T: Tanya Parry
R: D W Ballard (64.5)
9/4
6g wicked style (USA) x star lion (AUS) (lion hunter (AUS))
5
22.5
40/1
T: Justin Bawden
R: R McMahon (56.5)
40/1
8g street cry (IRE) x girona (AUS) (giant's causeway (USA))
Race 2 - (Bm55) (1200m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:09.48
Prizemoney: $8,000
1
1/1F
T: Tanya Parry
R: D W Ballard (60.5)
1/1F
4g sidereus (AUS) x flaxen belle (AUS) (choisir (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: Tanya Parry
R: R McMahon (59)
11/2
7m raheeb (AUS) x iona hunter (AUS) (lion hunter (AUS))
3
0.4
7/1
T: D Finter
R: J Felix (64)
7/1
4
1.6
25/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: J Esser (62)
25/1
5g sidereus (AUS) x brilliant facets (AUS) (flying spur (AUS))
5
3.9
9/1
T: D R Ballard
R: K Ballard (59.5)
9/1
5g not a single doubt (AUS) x simply fantastic (AUS) (fantastic light (USA))
6
4.4
13/4
T: K D Krogh
R: T Brummell (62.5)
13/4
6g wicked style (USA) x savings (AUS) (iglesia (AUS))
7
5.1
30/1
T: Tanya Parry
R: J Babarovich (62)
30/1
9g elusive quality (USA) x sight (AUS) (luskin star (AUS))
8
8.1
9/2
T: R J Cussons
R: P Cullen (59)
9/2
8g strada (AUS) x sunsation (AUS) (desert sun (GB))
9
8.2
25/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (58.5)
25/1
5g nothing to lose (USA) x peal of thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
10
19.2
30/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: D Sparks (57.5)
30/1
Race 3 - Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.28
Prizemoney: $8,000
1
1/1F
T: J E Barr
R: S Sheargold (59.5)
1/1F
Winning siblings: Ruby Georgie,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
8.5
4/1
T: Scott Seymour
R: J Babarovich (59.5)
4/1
4g exceedingly good (AUS) x cream on cream (AUS) (general nediym (AUS))
3
8.6
50/1
T: R Hermann
R: P Cullen (57.5)
50/1
5m speed 'n' power (NZ) x scottawin (AUS) (monde bleu (GB))
4
13.3
20/1
T: Tanya Parry
R: D Sparks (57.5)
20/1
5
13.5
7/2
T: Ms S Gabriel-Royes
R: J Esser (60)
7/2
6
16.8
15/4
T: J R Jackson
R: T Brummell (59.5)
15/4
6g wonderful world (AUS) x parlour games (AUS) (palace music (USA))
7
18
40/1
T: Tanya Parry
R: J Felix (59.5)
40/1
5g skilled (AUS) x chaparra (AUS) (canny lad (AUS))
8
19
3/1
T: G T Hickmott
R: Ms B Thomson (57)
3/1
3g daunting lad (AUS) x gift of the day (AUS) (red dazzler (AUS))
9
21.8
20/1
T: Tanya Parry
R: D W Ballard (60)
20/1
4g wicked style (USA) x oui bubbly (AUS) (danewin (AUS))
10
22.1
30/1
T: Scott Seymour
R: K Ballard (59.5)
30/1
11
99.3
15/1
T: R Hermann
R: R McMahon (59.5)
15/1
5g frightening (AUS) x de lago waters (AUS) (king de lago (AUS))
Race 4 - Plate (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:22.20
Prizemoney: $8,000
1
15/4
T: D R Ballard
R: D W Ballard (59.5)
15/4
5g reset (AUS) x clandon (AUS) (brief truce (USA))
Winning siblings: Abinger, Tarwin, Virginia Water,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.3
Jackoh (5)
12/1
T: R J Cussons
R: S Sheargold (59.5)
12/1
5g foreplay (AUS) x spritzer (AUS) (woodman (USA))
3
5.8
10/9F
T: R Hermann
R: P Cullen (59)
10/9F
4m real saga (AUS) x heartbreak (AUS) (commands (AUS))
4
7.5
Toucan (6)
11/4
T: R Hermann
R: J Babarovich (59.5)
11/4
4g dr doute's (AUS) x double dazzle (NZ) (dance floor (USA))
5
8.7
4/1
T: Justin Bawden
R: R McMahon (61)
4/1
5g choistar (AUS) x five straight (AUS) (king of kings (IRE))
6
12.5
15/4
T: Tanya Parry
R: J Felix (61)
15/4
7
13.2
30/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (57.5)
30/1
6m artie schiller (USA) x redance (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
15.2
30/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (57.5)
30/1
4m real saga (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
16.7
16/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (59)
16/1
5m denmarket (AUS) x costa complete (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
19
30/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: J Esser (60)
30/1
Race 5 - Open Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.18
Prizemoney: $8,000
1
13/8
T: Robert Burow
R: R McMahon (59.5)
13/8
8g choisir (AUS) x umoya (GB) (nashwan (USA))
Winning siblings: Emperor Of Oz, Split Of A Second,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
12/1
T: S J Royes
R: Ms B Thomson (61)
12/1
8g warhead (AUS) x craiglea miss (AUS) (waterford road (AUS))
3
0.7
9/10F
T: Glen Baker
R: J Babarovich (60.5)
9/10F
6g benicio (AUS) x fuji cee rocks (AUS) (fuji kiseki (JPN))
5
5.2
16/1
T: Tanya Parry
R: Tamara Tincknell (56.5)
16/1
8g fast 'n' famous (AUS) x mi centie (NZ) (centaine (AUS))
6
6.2
14/1
T: R Hermann
R: J Felix (56)
14/1
7
10.2
20/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: S Sheargold (56)
20/1
7g wicked style (USA) x no reserve (USA) (gone west (USA))
8
11.4
20/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (56.5)
20/1
9
17.9
16/1
T: K D Krogh
R: T Brummell (57)
16/1
8g alert (ARG) x video lass (AUS) (provideo (IRE))
* Nick figures are for Australasia.