Breednet Results

STONY CREEK - Tuesday, January 3

Race 1 - Basia Mille Vineyard Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:00.17 (34.60)
Prizemoney: $20,000
1
4/5F
T: J Leek Jnr
R: N Callow (57)
4/5F
3f grey swallow (IRE) x bel whistle (AUS) (bel esprit (AUS))
Winning siblings: Grey Whistle, Whistleonby,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
14/1
T: Luke Oliver
R: Jacob Rule (57)
14/1
3
2.7
5/2
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (57)
5/2
3f stryker (AUS) x princess pulse (NZ) (king of kings (IRE))
4
5.4
9/2
T: G Eurell
R: Thomas Sadler (57)
9/2
3f ilovethiscity (AUS) x no objection (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
15.4
11/1
T: M J Cerchi
R: Ryan Maloney (57)
11/1
Race 2 - Tac - Be Races Ready Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:07.35 (35.80)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: L J Bell
R: Chelsea Hall (57)
16/1
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
15/2
T: R Cluning
R: Nathan Punch (53.5)
15/2
4m bon hoffa (AUS) x news academy (AUS) (royal academy (USA))
3
1.1
6/1
T: Byron Cozamanis
R: M Aitken (54.5)
6/1
4m stryker (AUS) x our sistine (AUS) (peintre celebre (USA))
4
3.1
25/1
T: Nathan Dunn
R: Jacob Rule (58.5)
25/1
5g henrythenavigator (USA) x piccadilly (AUS) (royal academy (USA))
5
3.3
6/4F
T: Logan McGill
R: Jye McNeil (56.5)
6/4F
4m al samer (AUS) x testa the water (AUS) (testa rossa (AUS))
6
5.8
40/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: J Benbow (58.5)
40/1
5g bianconi (USA) x catino belle (AUS) (campo catino (IRE))
7
10.3
12/1
T: Shawn Mathrick
R: Brandon Stockdale (58.5)
12/1
4g sebring (AUS) x port isabel (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
11
Majals (4)
100/1
T: Ms S Gotts
R: M J Dee (58.5)
100/1
6g brief truce (USA) x booming success (AUS) (success express (USA))
9
11.5
Reddour (11)
5/2
T: J Leek Jnr
R: N Callow (56.5)
5/2
4m redente (AUS) x our expose (AUS) (export price (FR))
Race 3 - Waratah Hills Vineyard Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.94 (36.58)
Prizemoney: $20,000
1
3/1F
T: Adele Garraway
R: A Lynch (56.5)
3/1F
4m publishing (AUS) x our tintola (AUS) (show a heart (AUS))
Winning siblings: Command A Heart, Johnny Romance,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
7/1
T: Greg Hayes
R: Ms J Beriman (58.5)
7/1
4g dash for cash (AUS) x shebrew (AUS) (noalcoholic (FR))
3
5.3
5/1
T: Ms N Burke
R: Beau Mertens (55)
5/1
3f husson (ARG) x stratance (AUS) (stratum (AUS))
4
6
11/2
T: R Pecora
R: N Callow (56.5)
11/2
5m purrealist (AUS) x sminker (AUS) (giant's causeway (USA))
5
6.7
12/1
T: Ms S Peters
R: Jake Bayliss (55)
12/1
3f strategic (AUS) x play up (AUS) (al maher (AUS))
6
9
3/1
T: Henry Dwyer
R: M Aitken (53)
3/1
7
9.2
Suri (5)
150/1
T: R Cluning
R: Juana Andreou (54.5)
150/1
8m niello (AUS) x tomarg (AUS) (lord seymour (IRE))
8
21.2
13/2
T: G Eurell
R: Jye McNeil (55)
13/2
3f written tycoon (AUS) x stoke (AUS) (catbird (AUS))
Race 4 - Victorian Government (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:00.48 (35.06)
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: E V Musgrove
R: A Lynch (60.5)
9/1
4m strategic (AUS) x dansanna (FR) (anabaa (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/9F
T: R D Griffiths
R: Ryan Maloney (59.5)
4/9F
4m star witness (AUS) x tohaveandtohold (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.3
13/2
T: R Triplow
R: Brandon Stockdale (58.5)
13/2
4
2.5
13/2
T: Ms H Powell
R: Juana Andreou (58.5)
13/2
4m primus (AUS) x ellakeira (AUS) (invincible spirit (IRE))
5
6.5
25/1
T: Rick Pinsent
R: Nathan Punch (51.5)
25/1
6
7.5
40/1
T: J F Rattle
R: Ms K Furness (57)
40/1
7
8.3
30/1
T: Tabitha Cunningham
R: Ms J Da Rose (60.5)
30/1
5m raheeb (AUS) x countess ricardo (AUS) (stargazer (NZ))
Race 5 - Pink Roses (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:07.43 (35.44)
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: D R Brideoake
R: Ryan Maloney (57)
10/9F
4m magnus (AUS) x coniston gem (AUS) (greig (NZ))
Winning siblings: Gold Standard, Magnagem,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1
T: E V Musgrove
R: A Lynch (60.5)
20/1
11g desert sun (GB) x lismore (AUS) (chimes square (AUS))
3
1
5/1
T: R D Griffiths
R: M J Allen (59)
5/1
4g written tycoon (AUS) x addiction (AUS) (viscount (AUS))
4
2.2
7/2
T: Luke Oliver
R: Thomas Sadler (58)
7/2
3c snitzel (AUS) x chausson dore (IRE) (hawk wing (USA))
5
4.4
4/1
T: G R Mallinson
R: J Benbow (60)
4/1
7g danbird (AUS) x belle zeddaan (AUS) (keltrice (AUS))
Race 6 - Sentinel Times (Bm58) (1700m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:43.62 (36.20)
Prizemoney: $16,000
1
8/15F
T: J Leek Jnr
R: N Callow (62)
8/15F
6g pentire (GB) x flying venture (AUS) (flight bijou (NZ))
Winning siblings: Ready To Venture, Rediyme,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
15/2
T: Sarah Zschoke
R: M J Allen (61)
15/2
7g west quest (CAN) x bouquet of roses (AUS) (weasel clause (AUS))
3
7.8
16/1
T: R C Manning
R: J R Todd (54)
16/1
10g savabeel (AUS) x deautche express (NZ) (volksraad (GB))
4
8.5
10/1
T: Ms D Smith
R: Alan Creighton (58)
10/1
5g legal opinion (AUS) x alsaah (AUS) (al khawaaneeg (USA))
5
18.5
13/2
T: Wez Hunter
R: Jack Martin (60.5)
13/2
6g magnus (AUS) x johanna (AUS) (umatilla (NZ))
6
21.5
66/1
T: L M Childs
R: Juana Andreou (54.5)
66/1
7
33.5
14/1
T: P W Boag
R: M J Dee (58)
14/1
5m presence (AUS) x almoner (AUS) (zorro's lad (AUS))
Race 7 - Meeniyan Iga Plus Liquor-Bm64 (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:38.03 (38.32)
Prizemoney: $20,000
1
50/1
T: C G Murray
R: J Benbow (54)
50/1
6m moscow ballet (IRE) x daam lies (AUS) (mukddaam (USA))
Winning siblings: Prize Lad,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/4F
T: R J Besanko
R: Jye McNeil (59.5)
11/4F
8g presence (AUS) x space regent (AUS) (new regent (CAN))
3
2.5
4/1
T: Jim Cerchi Jnr
R: A Lynch (58.5)
4/1
6g strada (AUS) x kyrie (AUS) (luskin star (AUS))
4
3.2
11/2
T: G R Mallinson
R: Brandon Stockdale (57)
11/2
5g kingston rule (USA) x happy henrietta (AUS) (mr. henrysee (USA))
5
4.9
16/1
T: Margot McDougal
R: J R Todd (57.5)
16/1
5g sirius slew (CAN) x belinda miss (AUS) (steel heart (NZ))
6
5.2
15/2
T: K J Fythe
R: Juana Andreou (55.5)
15/2
5m bramshaw (AUS) x swiss storm (AUS) (kenvain (AUS))
7
6
9/1
T: G W McGreal
R: B Werner (58.5)
9/1
8
6.1
4/1
T: S C Bottomley
R: Ms K Furness (58)
4/1
4g snitzel (AUS) x triple crown (AUS) (catbird (AUS))
9
6.6
66/1
T: R C Manning
R: Ms J Da Rose (54)
66/1
6m snitzel (AUS) x rescues (AUS) (quest for fame (GB))
10
8.1
16/1
T: R Pecora
R: Ms J Beriman (54)
16/1
4m lago delight (AUS) x sin no more (AUS) (lacryma cristi (IRE))
Race 8 - Meeniyan Hotel (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:59.72 (35.16)
Prizemoney: $16,000
1
11/2
T: Mark Stephenson
R: Alan Creighton (59)
11/2
Winning siblings: Mukdalight, Stirrup,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
9/4F
T: R D Griffiths
R: M J Allen (60.5)
9/4F
6g street sense (USA) x appear (AUS) (danzero (AUS))
3
3.5
11/2
T: Ms L Shand
R: J R Todd (57)
11/2
4
4
15/4
T: Kane Harris
R: Chris Caserta (59.5)
15/4
4g rip van winkle (IRE) x ruud van slaats (NZ) (van nistelrooy (USA))
5
5.5
12/1
T: C C Parry
R: Ms K Furness (58.5)
12/1
7g artie schiller (USA) x party dancer (AUS) (party leader (USA))
6
5.8
14/1
T: Ms H Powell
R: Juana Andreou (55)
14/1
6g niello (AUS) x ellakeira (AUS) (invincible spirit (IRE))
7
8.8
4/1
T: Kane Harris
R: N Callow (67)
4/1
6g magnus (AUS) x jeune symbol (AUS) (jeune (GB))
8
12
Sparton (11)
100/1
T: K E Horobin
R: Rose Pearson (52.5)
100/1
9g shamardal (USA) x aterballetto (AUS) (vettori (IRE))
* Nick figures are for Australasia.