Breednet Results

STRATHALBYN - Wednesday, January 15

Race 1 - Strathalbyn Small Engines Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:42.77
Prizemoney: $17,500
1
16/10F
T: Justin Pickering
R: Lachlan Neindorf (56)
16/10F
4g so you think (NZ) x molto bene (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Rejinsky, So Bene,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/1
T: L Macdonald & A Gluyas
R: Jerry Chau (52.5)
8/1
3f so you think (NZ) x glory guru (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
2.8
4/1
T: Anthony Webster
R: Todd Pannell (56)
4/1
5m ocean park (NZ) x authoress (AUS) (fuji kiseki (JPN))
4
3.3
30/1
T: K M Sweeney
R: Sairyn Fawke (54.5)
30/1
3f krupt (AUS) x eight mile (AUS) (octagonal (NZ))
5
4.1
18/10
T: Grant Kluske
R: D Tourneur (56)
18/10
4m akeed mofeed (GB) x pipkin (AUS) (gallo di ferro (USA))
6
4.4
40/1
T: W A Bogarts
R: P Gatt (56.5)
40/1
3g skilled (AUS) x aly's affair (USA) (colonial affair (USA))
7
6.8
20/1
T: Simon Bates
R: Eran Boyd (58)
20/1
6g bianconi (USA) x riveret (AUS) (rubiton (AUS))
8
6.9
15/1
T: Grant Kluske
R: J Potter (58)
15/1
4g makfi (GB) x western star (NZ) (high chaparral (IRE))
9
8.8
50/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (56.5)
50/1
3g verrazano (USA) x afraah (AUS) (danehill (USA))
Race 2 - Milang Caravan Park Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:41.31
Prizemoney: $20,000
1
16/10F
T: L Macdonald & A Gluyas
R: Jerry Chau (55)
16/10F
4g rebel raider (AUS) x al juman (AUS) (al maher (AUS))
Winning siblings: Pearl Raider,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
35/10
T: Shayne Cahill
R: S Cahill (60)
35/10
5g americain (USA) x la poupee (AUS) (dash for cash (AUS))
3
4.1
25/10
T: Travis Doudle
R: Lachlan Neindorf (54.5)
25/10
3f star witness (AUS) x express central (AUS) (undoubtedly (AUS))
4
6
4/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (59)
4/1
5g reaan (AUS) x marana majic (AUS) (scenic (IRE))
5
7.7
20/1
T: Grant Kluske
R: D Tourneur (54)
20/1
5g good journey (USA) x slipshot (AUS) (scenic (IRE))
6
7.8
25/1
T: Kristi Evans
R: J Potter (56)
25/1
7
8.9
20/1
T: J D Smith
R: J Maund (58)
20/1
5g dalakhani (IRE) x breccia (NZ) (fastnet rock (AUS))
8
14.4
100/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (54)
100/1
6m hussonet (USA) x chlobo (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 3 - Finniss General Store Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:08.65
Prizemoney: $17,500
1
28/10
T: D M Koch
R: J Maund (56)
28/10
4m equiano (FR) x silent mode (AUS) (el moxie (USA))
Winning siblings: Miss Jane,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (54.5)
2/1F
3f star witness (AUS) x varella (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
2.5
45/10
T: R & C Jolly
R: Lachlan Neindorf (52.5)
45/10
3f al maher (AUS) x belle asteri (AUS) (fasliyev (USA))
4
2.9
55/10
T: John Hyam
R: Todd Pannell (56.5)
55/10
3g zebedee (GB) x justine's pride (NZ) (keeper (AUS))
5
4.4
10/1
T: G D Searle
R: Ms K Bishop (54.5)
10/1
3f mossman (AUS) x cortado (AUS) (more than ready (USA))
6
5.6
15/1
T: R & C Jolly
R: P Gatt (56.5)
15/1
3g deep field (AUS) x silvergilt (AUS) (medaglia d'oro (USA))
7
8.6
11/1
T: W F Francis & G Kent
R: J Potter (54.5)
11/1
3f fast 'n' famous (AUS) x possum pie (AUS) (fantastic light (USA))
8
9.1
60/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (58)
60/1
9
9.5
100/1
T: Simon Bates
R: D Tourneur (56)
100/1
6m bianconi (USA) x lola (AUS) (euclase (AUS))
10
13.4
40/1
T: G V Richards
R: Lizzie Annells (50.5)
40/1
3f better than ready (AUS) x testy (AUS) (testa rossa (AUS))
Race 4 - Strathalbyn Cup 2nd Feb. Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.31
Prizemoney: $17,500
1
6/1
T: G V Richards
R: B Vorster (54.5)
6/1
3f dream ahead (USA) x laiba (AUS) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Art Form, Wotsizname,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
16/1
T: K M Sweeney
R: Todd Pannell (58)
16/1
5m rebel raider (AUS) x call to mind (AUS) (centre stalls (IRE))
3
0.6
55/10
T: T T Oxlade
R: J Potter (57.5)
55/10
3g nicconi (AUS) x tarmons (AUS) (dodge (AUS))
4
0.8
55/10
T: S G Padman
R: S Cahill (57.5)
55/10
4g barbados (AUS) x star of ella (AUS) (honours list (IRE))
5
2.4
9/10F
T: Travis Doudle
R: J Holder (59)
9/10F
3g skilled (AUS) x henry's choice (GB) (green desert (USA))
6
3.4
50/1
T: L Macdonald & A Gluyas
R: Jerry Chau (55.5)
50/1
3g rebel raider (AUS) x too cool to fool (NZ) (gallant guru (AUS))
7
3.6
40/1
T: D E Magro
R: D Tootell (57.5)
40/1
3g akeed mofeed (GB) x mystic moment (AUS) (barely a moment (AUS))
8
6.3
15/1
T: Robert Atkinson
R: Eran Boyd (56)
15/1
9
8.2
12/1
T: W F Francis & G Kent
R: Lachlan Neindorf (55)
12/1
4m magnus (AUS) x missy memoirs (AUS) (rubiton (AUS))
10
11.2
100/1
T: Kirsten Mooney
R: Ms K Bishop (54)
100/1
5m ustinov (AUS) x mouhra (AUS) (al maher (AUS))
Race 5 - Congrats Ron Koch (Bm58) (2057m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:11.77
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: Chris Bieg
R: D Tourneur (55.5)
8/1
4g mint lane (USA) x fredericia (AUS) (danehill (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
35/10F
T: L Macdonald & A Gluyas
R: Jerry Chau (59)
35/10F
4g dalakhani (IRE) x perfect kiss (AUS) (royal academy (USA))
3
3.2
9/1
T: Ryan Balfour
R: S Cahill (57.5)
9/1
6g strategic (AUS) x star of ella (AUS) (honours list (IRE))
4
3.8
5/1
T: D C Saxon
R: Todd Pannell (57.5)
5/1
5
5
Elcano (10)
4/1
T: Bob Richard
R: Teagan Voorham (52.5)
4/1
4g high chaparral (IRE) x spottswoode (NZ) (centaine (AUS))
6
7.2
15/2
T: G V Richards
R: R J Hurdle (57.5)
15/2
7
7.8
60/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (54)
60/1
5m keep the faith (AUS) x elusive burst (AUS) (elusive city (USA))
8
8.1
Azdaja (8)
9/1
T: Ms S Jaensch
R: P Gatt (56)
9/1
4m domesday (AUS) x mahogany room (AUS) (high rolling (AUS))
9
10.4
100/1
T: T T Oxlade
R: Ms K Bishop (54)
100/1
4m good journey (USA) x gialisa (AUS) (fantastic light (USA))
10
11.3
20/1
T: Grant Kluske
R: Ms C Lions (56.5)
20/1
8g legal opinion (AUS) x alsaah (AUS) (al khawaaneeg (USA))
11
13.6
50/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (54)
50/1
8g blevic (AUS) x miss echuca (AUS) (dolphin street (FR))
12
14.7
7/1
T: Mick Kluske
R: B Vorster (60)
7/1
Race 6 - Harry Of All Trades Hcp (56) (1200m)
Class: Restricted 56 Track: Good(4) Time: 1:14.85
Prizemoney: $20,000
1
Hateech (10)
16/1
T: R & C Jolly
R: Lachlan Neindorf (52)
16/1
3f sidestep (AUS) x scatcat (AUS) (shaft (AUS))
Winning siblings: Heavy Rotation,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
4/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (60)
4/1
6g skilled (AUS) x miss artemis (AUS) (reset (AUS))
3
1.2
35/10
T: Ms E Hubbard
R: Sairyn Fawke (58)
35/10
4
2.1
20/1
T: W F Francis & G Kent
R: Eran Boyd (55.5)
20/1
6g skilled (AUS) x scottish tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
5
2.4
45/10
T: D Shepherd
R: J Maund (57)
45/10
4m equiano (FR) x cilla's choice (AUS) (lonhro (AUS))
6
3.1
30/1
T: G P Moody
R: Ms C Lions (54)
30/1
7m reward for effort (AUS) x randhawa (NZ) (monolith (AUS))
7
3.4
Florid (7)
6/1
T: J F Macmillan
R: Todd Pannell (57)
6/1
5g commands (AUS) x calle flora (USA) (street sense (USA))
8
4.3
28/10F
T: Kristi Evans
R: B Vorster (57)
28/10F
9
4.5
8/1
T: Travis Doudle
R: J Holder (57)
8/1
4g love conquers all (AUS) x curtain (AUS) (springsteen (AUS))
Race 7 - Northpoint Fleurieu Hcp (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:23.97
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: T T Oxlade
R: J Potter (59)
9/10F
4g typhon (AUS) x husson spirit (AUS) (hussonet (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.1
5/1
T: J F Macmillan
R: Eran Boyd (54)
5/1
6g o'lonhro (AUS) x ernie's molly (NZ) (cullen (AUS))
3
2.4
9/1
T: Ms E Hubbard
R: Ms C Lions (55.5)
9/1
5m rothesay (AUS) x raise a vain (AUS) (kenvain (AUS))
4
3
6/1
T: Shayne Cahill
R: S Cahill (58.5)
6/1
4m uncle mo (USA) x vandehere (AUS) (dehere (USA))
5
4.2
55/10
T: Ms S Jaensch
R: P Gatt (60)
55/10
4g moshe (AUS) x never imagine (AUS) (orpen (USA))
6
7.5
Keysor (5)
15/2
T: Kristi Evans
R: J Maund (54.5)
15/2
7
8.6
60/1
T: S Adams
R: Lachlan Neindorf (52)
60/1
8
17.6
100/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (54)
100/1
4m dr doute's (AUS) x millionsnmillions (AUS) (danehill dancer (IRE))
* Nick figures are for Australasia.