Breednet Results

TATURA - Sunday, December 10

Race 1 - Kevin Hicks Real Estate Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.10 (36.19)
Prizemoney: $22,000
1
9/4
T: N J Allport
R: Ms R Prest (56.5)
9/4
4g anacheeva (AUS) x riverlea realm (AUS) (al maher (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
6/4F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (55)
6/4F
3
6.8
5/2
T: L, D and T Wells
R: Ms L J Meech (57)
5/2
3g more than ready (USA) x sweet cheeks (AUS) (general nediym (AUS))
4
8.2
20/1
T: D J Williams
R: J Keating (58.5)
20/1
4g stryker (AUS) x whenever (AUS) (anabaa (USA))
5
8.3
16/1
T: Bryan Maher
R: Tahlia Hope (57)
16/1
6g churchill downs (AUS) x chance on me (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
9.8
50/1
T: Kate Goodrich
R: Jessica Eaton (54.5)
50/1
5m onemorenomore (AUS) x russian belle (NZ) (stravinsky (USA))
7
11.1
30/1
T: John Keane
R: B Park (58.5)
30/1
6g primus (AUS) x salerne (AUS) (king charlemagne (USA))
Race 2 - Drinking Driving Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.53 (35.18)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: J A McLean
R: Ms L J Meech (58)
5/1
3g stryker (AUS) x granshan (AUS) (grand lodge (USA))
Winning siblings: Caballo Grande,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
4/5F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (58)
4/5F
3g nicconi (AUS) x homedge (AUS) (god's own (AUS))
3
1.6
12/1
T: Trudi Christie
R: W Egan (58)
12/1
3g king cugat (USA) x fashion victim (AUS) (rory's jester (AUS))
4
1.7
13/4
T: A J Vasil
R: Jack Hill (58)
13/4
3g easy choice (AUS) x curzon dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
3.2
50/1
T: Adam O'Neill
R: J Keating (58)
50/1
3g dream ahead (USA) x rabia (NZ) (exceed and excel (AUS))
6
3.6
Shebaa (11)
20/1
T: B and A McKnight
R: Chelsea Hall (56)
20/1
3f moshe (AUS) x gemabaa (AUS) (anabaa (USA))
7
6.9
60/1
T: P A Banks
R: J R Todd (56)
60/1
3f bianconi (USA) x adulate (AUS) (flying spur (AUS))
8
7
60/1
T: S V Brown
R: Ms R Prest (56)
60/1
3g host (CHI) x quick retort (AUS) (elvstroem (AUS))
9
9.2
30/1
T: V T Nolen
R: Ms A Bryan (53)
30/1
3f turffontein (AUS) x georgian queen (AUS) (elvstroem (AUS))
Race 3 - Ladbrokes Mdn Plate (1450m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:28.62 (37.75)
Prizemoney: $22,000
1
16/1
T: Damien Hunter
R: Jack Hill (56.5)
16/1
5m astronomer royal (USA) x terrific tess (AUS) (grass wonder (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
Betley (1)
11/2
T: R G Symons
R: Ms L J Meech (58.5)
11/2
4g amadeus wolf (GB) x nandaly (AUS) (geiger counter (USA))
3
3
11/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: B Park (58.5)
11/1
4
5.2
4/1
T: Jody Thompson
R: Jarrod Fry (58.5)
4/1
6g golden snake (USA) x regal cavern (AUS) (lion cavern (USA))
5
6.2
7/2
T: S V Brown
R: Ms R Prest (55)
7/2
3g americain (USA) x and rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
6.7
20/1
T: Nathan Hobson
R: W Egan (57)
20/1
3g host (CHI) x classic jewel (AUS) (rubiton (AUS))
7
7.4
9/1
T: R W Harrison
R: J R Todd (56.5)
9/1
4m bel esprit (AUS) x apalachicola (AUS) (noalcoholic (FR))
8
15.4
15/1
T: C J Davis
R: Jessica Eaton (54.5)
15/1
9
25.4
11/4F
T: A R Coffey
R: Lachlan King (56.5)
11/4F
4g sebring (AUS) x chi chi (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 4 - Admoor Plumbing (Bm58) (1450m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:27.51 (37.47)
Prizemoney: $18,000
1
4/1
T: Jody Thompson
R: Lachlan King (59.5)
4/1
5g undoubtedly (AUS) x hanover (AUS) (marscay (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/4
T: John McArdle
R: Jessica Eaton (60)
13/4
3
8.1
Foyle (4)
8/1
T: B and A McKnight
R: Lewis German (57)
8/1
4
8.3
14/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (60)
14/1
4g lonhro (AUS) x haste ye back (AUS) (danewin (AUS))
5
10.8
40/1
T: R W Harrison
R: J R Todd (54.5)
40/1
5m kaphero (AUS) x tigresque (AUS) (hold that tiger (USA))
6
11.3
10/9F
T: Aaron Purcell
R: Ms L J Meech (61)
10/9F
3g poet's voice (GB) x iwannabelucky (AUS) (lucky owners (NZ))
7
15.3
40/1
T: T A Miles
R: Lee Smith (59.5)
40/1
7g danewin (AUS) x thanksgiving (NZ) (generous (IRE))
Race 5 - Escape Travel Shepparton-Bm58 (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:37.40 (37.39)
Prizemoney: $18,000
1
2/1F
T: R and S Cameron
R: W Egan (57)
2/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/4
T: Andrew Payne
R: Jarrod Fry (58.5)
11/4
6g street hero (USA) x on southbank (AUS) (festival hall (IRE))
3
2.4
15/2
T: G M Duryea
R: Ms R Prest (56.5)
15/2
6g mossman (AUS) x st martha (NZ) (bigstone (IRE))
4
2.7
9/1
T: F G Finnegan
R: Harry Grace (54)
9/1
3f power (GB) x natalia (NZ) (viking ruler (AUS))
5
4.2
9/2
T: Jody Thompson
R: Lachlan King (58)
9/2
7g dangerous (AUS) x tycoon pet (AUS) (last tycoon (IRE))
6
6
25/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Lee Smith (58)
25/1
7g publishing (AUS) x ski treasure (AUS) (portland pirate (AUS))
7
13
13/2
T: Brent Stanley
R: C J Parish (57.5)
13/2
3g arena (AUS) x royal tower (AUS) (valixir (IRE))
Race 6 - Varapodio Family Italian-Bm70 (1450m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:28.03 (35.07)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: A R Coffey
R: Lachlan King (57)
9/1
6g von costa de hero (AUS) x quintanella (AUS) (desert king (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Krusty (4)
15/2
T: S V Brown
R: Stephen Brown Jnr (59)
15/2
4g sebring (AUS) x upper crust (AUS) (octagonal (NZ))
3
0.2
5/2F
T: Archie Alexander
R: Ms L J Meech (60)
5/2F
5g hard spun (USA) x last quill (AUS) (last tycoon (IRE))
4
0.5
15/4
T: M G Price
R: Mikaela Lawrence (55.5)
15/4
5g starcraft (NZ) x aussie crawl (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
0.6
13/4
T: Patrick Payne
R: Tahlia Hope (55.5)
13/4
6
1.6
9/1
T: J E and C Ledger
R: Nathan Punch (56)
9/1
4g o'lonhro (AUS) x rustie bugles (AUS) (toy pindarri (NZ))
7
3.9
16/1
T: Logan McGill
R: Michael Poy (60)
16/1
6g churchill downs (AUS) x philliann (AUS) (bellotto (USA))
8
6.1
14/1
T: C J Davis
R: Jack Hill (58.5)
14/1
5m new approach (IRE) x change of class (AUS) (masterclass (USA))
9
12.1
66/1
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (57.5)
66/1
8g excellent art (GB) x magical moment (GB) (sadler's wells (USA))
Race 7 - Taig Brothers Isuzu (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:57.87 (34.83)
Prizemoney: $18,000
1
5/1
T: D F Hird
R: Jack Hill (57.5)
5/1
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2.3
16/1
T: Nathan Hobson
R: Chelsea Hall (57.5)
16/1
5g denman (AUS) x mokasoi (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
3.1
11/8F
T: D J McCarthy
R: Tahlia Hope (60)
11/8F
6g al maher (AUS) x chestnut star (AUS) (eternity range (USA))
4
3.1
80/1
T: Peter Williams
R: Samantha Noble (56)
80/1
4g oamaru force (AUS) x miss pimpernel (AUS) (elusive quality (USA))
5
3.2
5/1
T: Peter Smith
R: Ms L J Meech (57.5)
5/1
5m oamaru force (AUS) x never no more (AUS) (spartacus (AUS))
6
3.5
30/1
T: A E Cooper
R: Jessica Eaton (54)
30/1
6m zuberi (AUS) x rory's light (AUS) (rory's jester (AUS))
7
3.9
15/2
T: Adam O'Neill
R: Lachlan King (59)
15/2
6g not a single doubt (AUS) x eleebana (AUS) (lake coniston (IRE))
8
4.6
Solgaze (13)
30/1
T: P A Banks
R: J R Todd (54)
30/1
4m statue of liberty (USA) x inanna (AUS) (intergaze (AUS))
9
4.8
30/1
T: Ms G Johnstone
R: C J Parish (59.5)
30/1
9g manner hill (AUS) x taj lani (AUS) (brief truce (USA))
10
6.8
80/1
T: Ms A Macpherson
R: J Keating (57)
80/1
5m o'lonhro (AUS) x arapaho bess (AUS) (lake coniston (IRE))
11
7.2
9/1
T: Grant and Peter Dalziel
R: Nathan Punch (56.5)
9/1
4m nicconi (AUS) x uneasy silence (AUS) (flying spur (AUS))
12
7.7
60/1
T: D L Boal
R: Lewis German (51)
60/1
5m dane shadow (AUS) x untainted (AUS) (hussonet (USA))
* Nick figures are for Australasia.