Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, January 13

Race 1 - Rangeville A1 Women Hcp (C2) (1210m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:13.21 (37.03)
Prizemoney: $12,000
1
15/2
T: Troy Pascoe
R: Beau Appo (54.5)
15/2
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
9/4
T: T J Dougall
R: Hannah English (54.5)
9/4
4g drumbeats (AUS) x kosa (AUS) (sequalo (AUS))
3
1.9
13/2
T: M G Nolan
R: K Yoshida (55)
13/2
4
2.4
13/2
T: C Smith
R: Baylee Nothdurft (52.5)
13/2
4m clang (AUS) x shadow princess (AUS) (ombra della sera (AUS))
5
2.6
2/1F
T: M A Kropp
R: G Geran (58.5)
2/1F
4g sequalo (AUS) x prang (AUS) (dust in the wind (NZ))
6
2.8
15/2
T: Donald Pearson
R: Justin P Stanley (55.5)
15/2
7
3.8
11/1
T: K R Kemp
R: Ms R Ride (56)
11/1
4g rothesay (AUS) x daneready (AUS) (more than ready (USA))
8
4.6
80/1
T: Bevan Johnson
R: M Shimodaira (52)
80/1
5m jet spur (AUS) x tootsie zynsky (AUS) (noverre (USA))
Race 2 - Audi Centre Toowoomba Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:59.85 (35.32)
Prizemoney: $12,000
1
7/1
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (58.5)
7/1
3g bianconi (USA) x archie's girl (AUS) (archway (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
16/1
T: C W Weston
R: Brooke Ainsworth (55.5)
16/1
5m artie schiller (USA) x with decorum (AUS) (savoire vivre (GB))
3
1.5
12/1
T: T B Thomas
R: Nicholas Keal (54.5)
12/1
4
2.5
14/1
T: R W Stephenson
R: R Goltz (59)
14/1
4g duporth (AUS) x tunes of glory (NZ) (maroof (USA))
5
2.6
11/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (55)
11/1
6
3.1
30/1
T: P M Kalinowski
R: N Nishio (57)
30/1
5g artie schiller (USA) x elusive magic (AUS) (elusive quality (USA))
7
3.3
10/9F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (56)
10/9F
4m captain sonador (AUS) x updrafts (AUS) (dangerous (AUS))
8
4.6
12/1
T: M G Nolan
R: R M Goldsbury (55)
12/1
4m sebring (AUS) x cool and composed (NZ) (stravinsky (USA))
9
6.4
100/1
T: K T Webb
R: N Evans (54)
100/1
3g sidereus (AUS) x discord (AUS) (gilded time (USA))
10
7.7
9/2
T: M A Kropp
R: Leslie Tilley (55.5)
9/2
4m set alight (USA) x i'll wait (AUS) (our maizcay (AUS))
Race 3 - Pryde's Easifeed (Bm70) (1110m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:06.82 (36.66)
Prizemoney: $12,000
1
11/4
T: S P Tregea
R: N Tomizawa (55.5)
11/4
4m poet's voice (GB) x answer me (AUS) (belong to me (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (54.5)
7/4F
3
0.7
Dispel (7)
11/2
T: Ben Currie
R: Beau Appo (54)
11/2
3f choisir (AUS) x bernie's pride (AUS) (bernardini (USA))
4
1.1
3/1
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (56.5)
3/1
5
1.6
16/1
T: Troy Pascoe
R: P Romeo (57.5)
16/1
6g big brown (USA) x sontweni (IRE) (sadler's wells (USA))
6
1.7
30/1
T: John W Collins
R: Ms R Ride (58.5)
30/1
6g red dazzler (AUS) x ossie cossie (AUS) (mister c. (USA))
7
3.5
25/1
T: G P Stephens
R: Michael Murphy (52.5)
25/1
6g excites (AUS) x woodford (AUS) (woodman (USA))
Race 4 - Nuturf (Bm70) (1650m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:40.19 (36.81)
Prizemoney: $12,000
1
20/1
T: P M Kalinowski
R: N Nishio (54)
20/1
7g oratorio (IRE) x spy's lass (AUS) (spectacular spy (USA))
Winning siblings: Kolonaki, Pimpala Lass, Spy's Shadow, Sulmita,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
14/1
T: P Kings
R: G Geran (57.5)
14/1
6g benicio (AUS) x miss spot (AUS) (dodge (AUS))
3
2
2/1F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (54)
2/1F
6m wicked style (USA) x angel's trilogy (AUS) (don't say halo (USA))
4
2.5
7/1
T: S P Tregea
R: N Evans (56.5)
7/1
6g commands (AUS) x helena's opera (AUS) (helissio (FR))
5
4
3/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (58.5)
3/1
9m conatus (AUS) x road block (AUS) (sea road (AUS))
6
4.2
13/4
T: Paula Cartledge
R: M Shimodaira (59)
13/4
4g dane supreme (AUS) x sweet ascent (AUS) (deadly storm (USA))
7
5.5
8/1
T: T B Thomas
R: Nicholas Keal (56)
8/1
6g bradbury's luck (AUS) x riseupsinging (AUS) (singingintherain (USA))
Race 5 - Toowoomba Plastics Mdn Plate (1650m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:41.70 (37.95)
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: Neil Hocking
R: K Yoshida (55.5)
4/1
5m jet spur (AUS) x island rose (AUS) (iglesia (AUS))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: N J Petersen
R: G Geran (57.5)
10/1
5g benicio (AUS) x actress grace (AUS) (dr. grace (NZ))
3
2.3
11/4F
T: Paula Cartledge
R: M Shimodaira (54)
11/4F
3g haradasun (AUS) x french tilt (NZ) (snaadee (USA))
4
2.5
4/1
T: Joe Gleeson
R: Baylee Nothdurft (52.5)
4/1
3f bullet train (GB) x donna amore (AUS) (danewin (AUS))
5
3.8
Wakool (7)
15/2
T: G J Baker
R: Leslie Tilley (55.5)
15/2
4m host (CHI) x zeinab (AUS) (dante's fury (AUS))
6
5.1
3/1
T: K J Jones
R: Nicholas Keal (55.5)
3/1
5g teranaba (AUS) x love charm (AUS) (falbrav (IRE))
7
11.6
20/1
T: Kim Mothershaw
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
20/1
4m dane shadow (AUS) x secret affairs (AUS) (general nediym (AUS))
8
29.4
50/1
T: G R Green
R: Ms R Williams (56)
50/1
3g nicconi (AUS) x awesome venture (AUS) (awesome again (CAN))
Race 6 - Potters Boutique Hotel Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.95 (37.00)
Prizemoney: $12,000
1
7/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (56)
7/1
3g wanted (AUS) x cheeky nature (USA) (tiznow (USA))
Winning siblings: Mrs Ed Misses Ed,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: P M Cox
R: Baylee Nothdurft (53)
5/1
4m court command (AUS) x pretty tiara (AUS) (masterofceremonies (AUS))
3
2.1
50/1
T: J A Weidemann
R: Nicholas Keal (57)
50/1
5g tycoon ruler (AUS) x pennyquest (AUS) (with class (CAN))
4
2.2
6/4F
T: M A Kropp
R: Ms R Williams (57.5)
6/4F
3c all too hard (AUS) x rattled (AUS) (more than ready (USA))
5
2.4
20/1
T: P M Kalinowski
R: T Banks (55)
20/1
5g henny hughes (USA) x camstaad (NZ) (volksraad (GB))
6
2.9
20/1
T: Troy Pascoe
R: Hannah English (52.5)
20/1
4m magnus (AUS) x equilly ours (AUS) (desert king (IRE))
7
4.4
6/1
T: H R Richardson
R: Taylor Williams (53.5)
6/1
4g dane supreme (AUS) x miss ichi (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
5.9
13/4
T: Ben Currie
R: Ms S Bogenhuber (54)
13/4
4m show a heart (AUS) x persuades (AUS) (commands (AUS))
Race 7 - #dollysdream Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:00.29 (34.91)
Prizemoney: $12,000
1
9/10F
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (55)
9/10F
3g falvelon (AUS) x saint fran (AUS) (langfuhr (CAN))
Winning siblings: Madam Fran, Saint Element,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/4
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (57)
7/4
3g excites (AUS) x raffles class (AUS) (twining (USA))
3
4.5
12/1
T: K T Webb
R: N Evans (57)
12/1
4
4.6
Brutus (1)
15/2
T: Patrick Sexton
R: Hannah English (55.5)
15/2
3g easy rocking (AUS) x empress of rome (AUS) (holy roman emperor (IRE))
5
6.6
20/1
T: B J Hudson
R: Noriyuki Masuda (55)
20/1
3g immovable option (IRE) x stay in honour (AUS) (honours list (IRE))
6
11.1
Jabbs (3)
80/1
T: B L Fitzgerald
R: P Romeo (57)
80/1
3g moshe (AUS) x hartwood lady (AUS) (foxhound (USA))
* Nick figures are for Australasia.