Breednet Results

TOOWOOMBA - Friday, July 13

Race 1 - Neil Mansell Transport Mdn Hcp (1640m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:41.55 (37.36)
Prizemoney: $15,000
1
5/2
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (59)
5/2
3g bernardini (USA) x la sangre (AUS) (fastnet rock (AUS))
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
3.8
13/4
T: P H Duncan
R: Baylee Nothdurft (58.5)
13/4
3g casino prince (AUS) x shara princess (AUS) (desert prince (IRE))
3
11.1
Astana (6)
5/2F
T: K Waller
R: Corey Bayliss (54)
5/2F
3f dalakhani (IRE) x hold me tight (AUS) (refuse to bend (IRE))
4
12.1
3/1
T: R W Stephenson
R: R Goltz (59)
3/1
3g red dazzler (AUS) x araluen star (AUS) (spinning world (USA))
5
19.1
30/1
T: Ms T Green
R: J Hodge (54.5)
30/1
3g big brown (USA) x moodlighting (AUS) (mossman (AUS))
6
19.2
11/1
T: Kym Afford
R: J Missen (56)
11/1
3f sequalo (AUS) x avenel (AUS) (scenic (IRE))
Race 2 - K&R Plumbing Supplies Mdn (1210m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:14.68 (36.12)
Prizemoney: $15,000
1
6/4F
T: S P Tregea
R: N Tomizawa (55)
6/4F
3f zizou (AUS) x dane princess (AUS) (snippetson (AUS))
Winning siblings: Champagne Aunty,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2
T: C J White
R: Leslie Tilley (55)
7/2
3f red element (AUS) x ritual (AUS) (st. covet (AUS))
3
3.3
20/1
T: Michael Frappell
R: Baylee Nothdurft (57)
20/1
3g tycoon ruler (AUS) x add it up (AUS) (langfuhr (CAN))
4
3.8
7/4
T: Ben Currie
R: Ms R Williams (55)
7/4
3f denman (AUS) x crystal rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
4
8/1
T: B J Dais
R: Matthew Palmer (55)
8/1
3f longhorn (AUS) x swiss miss (AUS) (snowland (AUS))
6
5.3
100/1
T: Stephen Kirkwood
R: K Yoshida (57)
100/1
3g instinction (AUS) x amber rae (AUS) (sequalo (AUS))
7
6.1
50/1
T: B Robinson
R: J Hodge (54.5)
50/1
8
6.3
40/1
T: Patrick Sexton
R: M Schrapel (54)
40/1
3f murtajill (AUS) x kamulla (AUS) (conatus (AUS))
Race 3 - Qld Electrical Solution Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.86 (37.03)
Prizemoney: $15,000
1
3/1
T: Ms T Green
R: J Hodge (54.5)
3/1
3g walking or dancing (NZ) x court short (AUS) (court command (AUS))
Winning siblings: Crude Oil, Short Sara,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/4
T: Ben Ahrens
R: Leah Kilner (54.5)
11/4
3
1.4
5/2F
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (53.5)
5/2F
2f the factor (USA) x longing (AUS) (lonhro (AUS))
4
3.9
11/4
T: Tim Cook
R: Alannah Fancourt (55)
11/4
3f hinchinbrook (AUS) x tiyatro (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.1
7/1
T: Ben Ahrens
R: P Hammersley (55.5)
7/1
4m rothesay (AUS) x countless moments (AUS) (success express (USA))
6
6.6
40/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (57.5)
40/1
7
7.6
150/1
T: B Robinson
R: Matthew Palmer (57)
150/1
3g mulaazem (AUS) x miss thunder (AUS) (king of kings (IRE))
Race 4 - Carlton Dry Hcp (C3) (1050m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:03.64 (36.02)
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: S P Tregea
R: N Tomizawa (56.5)
5/1
Winning siblings: Command'n'conquer,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/4F
T: A Ross and T Sweeney
R: Alannah Fancourt (57.5)
5/4F
3g zupaone (AUS) x nosteppins (AUS) (snippetson (AUS))
3
1.8
3/1
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (54.5)
3/1
4g commands (AUS) x assertive sound (AUS) (zeditave (AUS))
4
4.6
11/1
T: T J Dougall
R: Hannah English (56)
11/1
4g drumbeats (AUS) x kosa (AUS) (sequalo (AUS))
5
5.6
60/1
T: B Robinson
R: Leslie Tilley (54)
60/1
5g sharkbite (AUS) x takook (AUS) (keltrice (AUS))
6
7.1
80/1
T: Ms W Bannerot
R: Brooke Ainsworth (54)
80/1
7
8.1
40/1
T: Patrick Sexton
R: M Schrapel (54)
40/1
5g ferocity (AUS) x polly waffle (AUS) (shovhog (AUS))
8
11.1
7/2
T: P M Kalinowski
R: R M Goldsbury (59)
7/2
6m duporth (AUS) x famous courtisan (AUS) (quest for fame (GB))
Race 5 - Potters Boutique Hotel (Bm70) (1640m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:40.80 (38.32)
Prizemoney: $16,000
1
9/1
T: K R Kemp
R: Dale Smith (55)
9/1
4g trusting (AUS) x strawberry malt (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2
T: Ben Currie
R: Leah Kilner (54.5)
5/2
4m trusting (AUS) x princess biscotte (AUS) (casino prince (AUS))
3
1
11/8F
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (54)
11/8F
3g teofilo (IRE) x real allure (AUS) (lure (USA))
4
1.4
6/1
T: B and D Guy
R: P Hammersley (55.5)
6/1
4g star witness (AUS) x think fast (AUS) (lucky owners (NZ))
5
1.6
8/1
T: Paula Cartledge
R: M Schrapel (58.5)
8/1
4g dane supreme (AUS) x sweet ascent (AUS) (deadly storm (USA))
6
4.6
40/1
T: B S Baldwin
R: Baylee Nothdurft (54)
40/1
5m captain sonador (AUS) x charm buster (NZ) (housebuster (USA))
7
5.1
12/1
T: M Callaghan
R: K Yoshida (55.5)
12/1
7g golden snake (USA) x swimmingly (AUS) (thunder gulch (USA))
8
6.4
60/1
T: P Duff
R: Mikiko Nakao (51)
60/1
9
8.4
20/1
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (55)
20/1
7g tycoon ruler (AUS) x diamonesque (AUS) (sri pekan (USA))
Race 6 - Outdoor Power Product Hcp (62) (1300m)
Class: Restricted 62 Track: Good(4) Time: 1:20.54 (36.93)
Prizemoney: $16,000
1
5/2F
T: L G Ross
R: Dale Smith (58)
5/2F
4m court command (AUS) x creola (AUS) (palace music (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3.3
7/2
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (58.5)
7/2
3f drumbeats (AUS) x beach lady (NZ) (scaredee cat (NZ))
3
3.4
15/4
T: E J Hayes
R: Beau Appo (56.5)
15/4
4
3.6
12/1
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (56)
12/1
4m easy rocking (AUS) x magic of one (AUS) (sanction (AUS))
5
4.6
8/1
T: K Hickmott
R: Baylee Nothdurft (54.5)
8/1
4m all american (AUS) x oui bubbly (AUS) (danewin (AUS))
6
5.6
30/1
T: R W Stephenson
R: R Goltz (56.5)
30/1
4m red dazzler (AUS) x hanawi (AUS) (saratoga springs (CAN))
7
5.9
15/2
T: B S Baldwin
R: Corey Bayliss (57.5)
15/2
4m rip van winkle (IRE) x tekeela (NZ) (thorn park (AUS))
8
9.4
12/1
T: T J Dougall
R: Hannah English (57.5)
12/1
6m masked assassin (AUS) x bijou (AUS) (spectrum (IRE))
9
12.7
8/1
T: P Duff
R: Brooke Ainsworth (57)
8/1
4m clang (AUS) x my girl (AUS) (iglesia (AUS))
Race 7 - Moore Trailers Hcp (62) (1300m)
Class: Restricted 62 Track: Good(4) Time: 1:21.17 (37.32)
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (56)
12/1
Winning siblings: Promontory,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/2
T: Jade Doolan
R: Baylee Nothdurft (58)
7/2
6g jet spur (AUS) x jeopardy (AUS) (lonhro (AUS))
3
1.3
7/2
T: T J Sears
R: N Tomizawa (57.5)
7/2
7g husson (ARG) x bella coureuse (AUS) (beautiful crown (USA))
4
3.6
10/1
T: G P Maroney
R: K Yoshida (54.5)
10/1
7g over (AUS) x just joyce (AUS) (springsteen (AUS))
5
4.1
40/1
T: Andrew Cameron
R: Rhiannon Payne (56.5)
40/1
6g ad valorem (USA) x salsify (AUS) (grand lodge (USA))
6
4.9
Selfie (1)
9/1
T: Michael Frappell
R: Sally Sweeney (57.5)
9/1
7g tycoon ruler (AUS) x majestic image (AUS) (coronation day (AUS))
7
5.2
11/2
T: T J Dougall
R: Hannah English (57)
11/2
5g walking or dancing (NZ) x toogoolawah (AUS) (legal opinion (AUS))
8
5.4
5/2F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (57)
5/2F
3g fastnet rock (AUS) x summer laugh (USA) (distorted humor (USA))
9
14.7
100/1
T: R J Hilton
R: Ms R Ride (54)
100/1
* Nick figures are for Australasia.