Breednet Results

TUNCURRY - Saturday, May 18

Race 1 - Tuncurry Beach Bowling Clb Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:19.55
Prizemoney: $12,000
1
13/2
T: Colt Prosser
R: Ms G McDonnell (53)
13/2
4m sidereus (AUS) x so elegant (AUS) (iglesia (AUS))
Winning siblings: Flying Fero,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/8F
T: K A Lees
R: A E Denby (57)
15/8F
3f hinchinbrook (AUS) x ovillers (AUS) (henrythenavigator (USA))
3
3.6
7/1
T: P Cheers
R: M Bennett (57)
7/1
3f your song (AUS) x winter princess (AUS) (snowland (AUS))
4
4.6
Kiltaza (13)
8/1
T: R and D Phegan
R: R J Agnew (59)
8/1
4g may'haab (AUS) x kelcentricity (AUS) (keltrice (AUS))
5
4.7
12/1
T: D Lane
R: Jacob Gilchrist (55)
12/1
6
4.9
5/1
T: Terry Evans
R: P Graham (59)
5/1
7
6.7
20/1
T: Tess Wilkes
R: J Grisedale (59)
20/1
4g trusting (AUS) x o ren ishii (USA) (first samurai (USA))
8
7
15/1
T: Tanya Randell
R: Cejay Graham (57)
15/1
9
7.3
Steven (4)
10/1
T: Nick Mitchell
R: M Paget (59)
10/1
4g annenkov (IRE) x unbridled secret (AUS) (unbridled's song (USA))
10
11.8
100/1
T: Ms D Lumsden
R: M Squires (59)
100/1
11
17.1
50/1
T: Terry Evans
R: Liam Blanch (56)
50/1
3g zoffany (IRE) x in the rye (AUS) (catcher in the rye (IRE))
12
29.1
30/1
T: Luke A Thomas
R: J Kehoe (59)
30/1
3g benfica (AUS) x so divine (GB) (so factual (USA))
Race 2 - Lakes And Ocean Hotel Hcp-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:25.18
Prizemoney: $12,000
1
3/1
T: M P O'Neill
R: Cejay Graham (54.5)
3/1
5g al aseel (AUS) x horbury terrace (AUS) (fantastic light (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
9/4F
T: Terry Evans
R: Liam Blanch (58)
9/4F
3
4.3
11/2
T: D Lane
R: Jacob Gilchrist (56)
11/2
4
5.2
12/1
T: Ms J Hardy
R: J Grisedale (54)
12/1
5g real saga (AUS) x thunderunder (AUS) (thunder gulch (USA))
5
5.9
25/1
T: K J Miller
R: M Bennett (55)
25/1
6
6.1
11/1
T: P Clare
R: M Paget (54)
11/1
6g time thief (AUS) x remember pru (AUS) (bletchingly (AUS))
7
7.6
12/1
T: S L Brewer
R: A E Denby (56)
12/1
4g pendragon (NZ) x casino hussler (AUS) (hussonet (USA))
8
10.4
13/2
T: D G Callaughan
R: Ms G McDonnell (51)
13/2
7g bernardini (USA) x sydney's quest (AUS) (quest for fame (GB))
9
20.2
30/1
T: Terry Evans
R: P Graham (54)
30/1
6g intergaze (AUS) x disarmament (AUS) (nuclear freeze (USA))
100
14/1
T: D Wagstaff
R: R J Agnew (55)
14/1
4g primus (AUS) x casino gal (AUS) (lucky owners (NZ))
Race 3 - Masonry Bricklaying (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 1:18.85
Prizemoney: $12,000
1
7/2F
T: M R Stitt
R: Cejay Graham (56)
7/2F
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
9/2
T: D Lane
R: Jacob Gilchrist (56.5)
9/2
3
1.2
7/2F
T: Terry Evans
R: P Graham (59)
7/2F
6g annenkov (IRE) x mithali (AUS) (jeune (GB))
4
2.8
9/1
T: T G Hardy
R: J Grisedale (62)
9/1
5
3.1
6/1
T: Dean Jackson
R: R J Agnew (58.5)
6/1
6g street sense (USA) x esther (AUS) (fasliyev (USA))
6
5.1
40/1
T: P Cheers
R: M Paget (54)
40/1
7
6
6/1
T: Colt Prosser
R: Ms G McDonnell (53)
6/1
8
6.3
20/1
T: P Cheers
R: M Bennett (55)
20/1
8g bernardini (USA) x feast (AUS) (grand lodge (USA))
9
6.4
20/1
T: D G Callaughan
R: Liam Blanch (54.5)
20/1
8g ready's image (USA) x daloot (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
6.8
25/1
T: Dean Jackson
R: J Kehoe (54)
25/1
6g o'reilly (NZ) x miraculous miss (AUS) (exceed and excel (AUS))
11
10
30/1
T: Ms C Reid
R: M Squires (54)
30/1
5m poet's voice (GB) x exceed expectation (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 4 - Coasting Home Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:59.46
Prizemoney: $12,000
1
10/1
T: Matthew McCudden
R: Liam Blanch (52.5)
10/1
4m sequalo (AUS) x catwalk minnie (AUS) (testa rossa (AUS))
Winning siblings: Chelsea Dagger,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Rubikat (14)
7/1
T: D Lane
R: M Squires (55)
7/1
4m denman (AUS) x miaow (USA) (storm cat (USA))
3
0.6
Kid Mac (13)
13/4
T: K G Faulds
R: J Kehoe (55)
13/4
4g monde bleu (GB) x bisraami (AUS) (raami (GB))
4
0.7
30/1
T: Aiden St Vincent
R: J Grisedale (55)
30/1
5
0.8
16/1
T: D Lane
R: Jacob Gilchrist (54.5)
16/1
6
2.1
6/1
T: G G Slattery
R: M Bennett (55)
6/1
7
2.2
30/1
T: Luke A Thomas
R: Ms G McDonnell (55)
30/1
5g dubleo (USA) x in the long grass (AUS) (catcher in the rye (IRE))
8
2.7
12/1
T: Ronald Broomhall
R: P Graham (56.5)
12/1
3f zariz (AUS) x campfire stories (AUS) (lion hunter (AUS))
9
5.7
66/1
T: Luke A Thomas
R: Cejay Graham (57)
66/1
4m zizou (AUS) x queen of swing (AUS) (king cugat (USA))
10
7.3
11/4F
T: Luke Hilton
R: M Paget (58.5)
11/4F
3g all too hard (AUS) x st. kate (AUS) (danehill (USA))
11
7.5
8/1
T: S J Hodge
R: A E Denby (56.5)
8/1
3f congrats (USA) x nocturne (AUS) (octagonal (NZ))
12
16.4
16/1
T: J A Berry
R: R J Agnew (55)
16/1
3f ready as (AUS) x hurricane run (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 5 - Occasions Jewellers (Bm58) (2100m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 2:12.50
Prizemoney: $12,000
1
7/2
T: Ms J Hardy
R: J Grisedale (55.5)
7/2
Winning siblings: The Dancer,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.8
11/4F
T: P Cheers
R: Ms G McDonnell (54)
11/4F
3
6
25/1
T: Tess Wilkes
R: Jacob Gilchrist (53)
25/1
7g casino prince (AUS) x bella coureuse (AUS) (beautiful crown (USA))
4
7
12/1
T: S J Hodge
R: Cejay Graham (54)
12/1
8g southern image (USA) x chocaholic (AUS) (general nediym (AUS))
5
7.1
30/1
T: P R Atkins
R: R J Agnew (55)
30/1
6
7.9
6/1
T: M R Stitt
R: P Graham (54)
6/1
7
8.7
3/1
T: K A Lees
R: A E Denby (56)
3/1
3f snitzel (AUS) x silken song (AUS) (unbridled's song (USA))
8
11.2
30/1
T: Nick Mitchell
R: M Bennett (55.5)
30/1
4m globetrotter (USA) x endearment (IRE) (sadler's wells (USA))
9
18.3
30/1
T: Dean Jackson
R: J Kehoe (54)
30/1
6g street sense (USA) x elle (AUS) (general nediym (AUS))
10
19.1
Sealum (8)
10/1
T: Nick Mitchell
R: M Paget (54)
10/1
6g stratum (AUS) x firm seal (AUS) (falbrav (IRE))
11
32.4
30/1
T: Tess Wilkes
R: M Squires (54)
30/1
7g super kid (NZ) x princess karen (AUS) (spinning world (USA))
Race 6 - Hawkesbury Raceclub/Motel-Bm58 (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(6) Time: 0:59.01
Prizemoney: $12,000
1
12/1
T: L J Fairhall
R: Jacob Gilchrist (56.5)
12/1
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1
T: Terry Evans
R: P Graham (59.5)
4/1
4g haradasun (AUS) x miss january (AUS) (high yield (USA))
3
0.3
7/2
T: Luke A Thomas
R: Cejay Graham (55.5)
7/2
6m nadeem (AUS) x jumaana (AUS) (lujain (USA))
4
1
5/2F
T: Luke A Thomas
R: A E Denby (56)
5/2F
4g hidden dragon (AUS) x you see a star (AUS) (our maizcay (AUS))
5
2.3
13/2
T: Ms L Sheppard
R: M Paget (54)
13/2
6m de beers (NZ) x ni night (AUS) (night shift (USA))
6
2.6
20/1
T: M P O'Neill
R: J Kehoe (60)
20/1
6g al aseel (AUS) x articlesandorders (AUS) (street cry (IRE))
7
3
8/1
T: T G Hardy
R: J Grisedale (62.5)
8/1
7g dubleo (USA) x elite encore (AUS) (king's theatre (IRE))
8
3.2
16/1
T: J Louizos
R: M Bennett (58)
16/1
5g krupt (AUS) x emma's magic (AUS) (magic albert (AUS))
9
5.9
12/1
T: Terry Evans
R: Liam Blanch (53)
12/1
5g tickets (AUS) x concentration (AUS) (intergaze (AUS))
* Nick figures are for Australasia.