Breednet Results

WANGARATTA - Tuesday, January 2

Race 1 - Wangaratta Bearings Mdn Plate (2000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:07.50 (36.88)
Prizemoney: $22,000
1
11/1
T: D J O'Prey
R: Lachlan King (55)
11/1
4m artie schiller (USA) x enacted (AUS) (reenact (AUS))
Winning siblings: Beegees,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
11/2
T: Aaron Purcell
R: Jack Hill (57)
11/2
3g manhattan rain (AUS) x dazzling (NZ) (star way (GB))
3
3.8
60/1
T: Ms A Macpherson
R: C J Parish (58.5)
60/1
5g savabeel (AUS) x street princess (AUS) (keltrice (AUS))
4
4.5
4/1
T: S V Vahala
R: Jarrod Fry (58.5)
4/1
4g pour moi (IRE) x heat storm (AUS) (green desert (USA))
5
5
6/1
T: Michael Gibson
R: Jacob Rule (58.5)
6/1
5g hard spun (USA) x took a chance (AUS) (unbridled's song (USA))
6
5.2
14/1
T: I W Lister
R: Ms N Beriman (56.5)
14/1
4m ladoni (GB) x erotunda (AUS) (savoire vivre (GB))
7
5.3
14/1
T: Doug Vickers
R: Ms S Metcalfe (55.5)
14/1
4g keep the faith (AUS) x jean rose (AUS) (special bond (AUS))
8
7
30/1
T: R P Wellington
R: L Attard (58.5)
30/1
5g lope de vega (IRE) x a material girl (AUS) (general nediym (AUS))
9
7.4
15/2
T: S A McIntosh
R: Ben Thompson (56.5)
15/2
10
7.5
100/1
T: A Waddell
R: S A McCullum (56.5)
100/1
8m old deuteronomy (USA) x navy lemoore (USA) (cutlass reality (USA))
11
11
9/4F
T: T P Donnelly
R: Ms L J Meech (58.5)
9/4F
4g reset (AUS) x la primera (AUS) (grand lodge (USA))
12
17
100/1
T: Bryan Maher
R: S Karlsson (58.5)
100/1
6g churchill downs (AUS) x chance on me (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 2 - Refridgetech Mdn Plate (1170m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.64 (36.33)
Prizemoney: $22,000
1
30/1
T: Adrian Corboy
R: J Duffy (58)
30/1
3g casino prince (AUS) x redance (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
30/1
T: Ms S Naylor
R: Jarrod Fry (56)
30/1
3
2
7/4F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Ben Thompson (58)
7/4F
3g street boss (USA) x oriental (AUS) (monde bleu (GB))
4
2.7
25/1
T: Luke Oliver
R: Ms N Beriman (56)
25/1
3f stryker (AUS) x half a minute (AUS) (half hennessy (AUS))
5
4.2
11/2
T: Adrian Duggan
R: Ms L J Meech (56)
11/2
3f excelebration (IRE) x you smarty pants (USA) (smarty jones (USA))
6
5.7
5/1
T: Adrian Corboy
R: C J Parish (56)
5/1
3f reaan (AUS) x instant (AUS) (prego (IRE))
7
6.7
9/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (58)
9/4
3g reward for effort (AUS) x dream chaser (AUS) (charge forward (AUS))
8
8.2
15/1
T: C D Widdison
R: N Souquet (58)
15/1
3g god's own (AUS) x diamonds for molly (AUS) (action star (AUS))
9
11
100/1
T: R P Wellington
R: L Attard (58)
100/1
3g statue of liberty (USA) x miss falsterbo (AUS) (peintre celebre (USA))
10
13.2
100/1
T: S Aldridge
R: Lee Smith (58)
100/1
3g street boss (USA) x orienski (AUS) (gonski (AUS))
11
18.2
40/1
T: Ms A Macpherson
R: Brooke Sweeney (58)
40/1
3g mulaazem (AUS) x power lane (AUS) (rubiton (AUS))
Race 3 - Yes Optus Wangaratta Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.01 (34.35)
Prizemoney: $22,000
1
9/4
T: Sylvia Thompson
R: Nathan Punch (54.5)
9/4
4m ready's image (USA) x ivorella (AUS) (king ivor (AUS))
Winning siblings: Lyrella,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/1
T: Luke Oliver
R: A Mallyon (58.5)
9/1
3
0.7
6/4F
T: J E and C Ledger
R: Ben Thompson (58.5)
6/4F
4g o'lonhro (AUS) x sahara sands (AUS) (desert king (IRE))
4
3.4
50/1
T: S S Cunningham
R: R Beattie (58.5)
50/1
5g gonski (AUS) x queen of kintyre (AUS) (mull of kintyre (USA))
5
7.4
9/2
T: A Fitzgerald
R: Ms N Beriman (58.5)
9/2
5g o'lonhro (AUS) x blue capri (AUS) (proven valour (AUS))
6
10.4
12/1
T: Adrian Corboy
R: C J Parish (55)
12/1
3f written tycoon (AUS) x triwonder (AUS) (kenny's best pal (AUS))
7
10.6
30/1
T: Russell Osborne
R: Ms L J Meech (57)
30/1
3g hillman (AUS) x prom queen (AUS) (testa rossa (AUS))
8
10.8
66/1
T: A Fitzgerald
R: Jacob Rule (58.5)
66/1
9
14.1
200/1
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (58.5)
200/1
10
14.3
200/1
T: R T Dale
R: B Vale (58.5)
200/1
4g hillman (AUS) x she's just ace (AUS) (el moxie (USA))
11
17.5
Zoeasy (13)
16/1
T: D S Archard
R: Brooke Sweeney (56.5)
16/1
4m zoffany (IRE) x easy play (AUS) (easy rocking (AUS))
Race 4 - Anytime Fitness Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.27 (35.79)
Prizemoney: $22,000
1
11/2
T: Lee and Shannon Hope
R: Tahlia Hope (57)
11/2
4g murtajill (AUS) x piece of class (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Franky Cold Medina, State Of Class,
This nick: 11 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.8
Medard (6)
11/1
T: Cameron Thompson
R: Jarrod Fry (58.5)
11/1
4g purrealist (AUS) x tempest belle (AUS) (hussonet (USA))
3
2.1
9/1
T: N A Blackiston
R: Ben Thompson (58.5)
9/1
4
2.2
9/1
T: D J O'Prey
R: J R Todd (57)
9/1
5
2.3
10/9F
T: P Morgan
R: Ms L J Meech (57)
10/9F
3g smart missile (AUS) x katiet (AUS) (mossman (AUS))
6
4.1
20/1
T: Peter Smith
R: Ms G Cartwright (55)
20/1
4m moshe (AUS) x beautiful brat (AUS) (blue gum (AUS))
7
5.1
Bruin (3)
100/1
T: Ms P Reeve
R: M Aitken (57)
100/1
4g hard spun (USA) x heavenly ransom (AUS) (red ransom (USA))
8
5.3
15/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lachlan King (53.5)
15/2
3f ocean park (NZ) x nina from pasadena (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
5.8
60/1
T: C J Davis
R: Nathan Punch (56.5)
60/1
4g nicconi (AUS) x lady briony (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
10
6.5
20/1
T: D J Bourne
R: J Duffy (55)
20/1
11
14.5
200/1
T: Peter Smith
R: Jacob Rule (58.5)
200/1
4g masterprint (AUS) x gondwana (AUS) (baryshnikov (AUS))
12
24.5
80/1
T: K Hann
R: A Mallyon (58.5)
80/1
4g amadeus wolf (GB) x royal flirt (AUS) (royal academy (USA))
13
25.8
50/1
T: P A Sweeney
R: H Coffey (55)
50/1
14
55.8
100/1
T: K J Evans
R: Michael Poy (55.5)
100/1
5g star marauder (AUS) x bazalgette (AUS) (palace music (USA))
Race 5 - Reflex Glass (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:58.42 (35.10)
Prizemoney: $18,000
1
6/1
T: E W Nichols
R: Ms S Metcalfe (56)
6/1
5m oamaru force (AUS) x metallic mover (AUS) (dash for cash (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/10F
T: D J McCarthy
R: Tahlia Hope (59.5)
9/10F
3g nicconi (AUS) x moulin lady (AUS) (reset (AUS))
3
1.5
Gojazz (6)
12/1
T: S S Cunningham
R: M Aitken (57)
12/1
5g gonski (AUS) x shamrock jazz (AUS) (almurtajaz (NZ))
4
2.5
8/1
T: Bryan Maher
R: S Karlsson (56)
8/1
5m purrealist (AUS) x ekberg (AUS) (untouchable (AUS))
5
3.2
20/1
T: P F Maher
R: Ben Thompson (59)
20/1
5g henrythenavigator (USA) x another sunday (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.4
100/1
T: W J Baynes
R: Lee Smith (54)
100/1
9g monde bleu (GB) x party light (AUS) (river of light (USA))
7
3.6
14/1
T: P A Sweeney
R: Brooke Sweeney (58)
14/1
6g hard spun (USA) x suraya (AUS) (brief truce (USA))
8
4.4
20/1
T: S S Cunningham
R: S A McCullum (54)
20/1
8m naturalism (NZ) x hawkesbury (AUS) (rancho ruler (AUS))
9
7.6
20/1
T: Ms A Macpherson
R: Jarrod Fry (58)
20/1
4g commands (AUS) x how discreet (AUS) (dubai destination (USA))
10
10.6
150/1
T: R T Dale
R: B Vale (54)
150/1
8g golden snake (USA) x cointreau (AUS) (bluebird (USA))
11
11.1
8/1
T: Ms E Haworth
R: Michael Poy (58)
8/1
4g king of prussia (AUS) x western mist (AUS) (rustic amber (IRE))
Race 6 - Crownbet (Bm64) (1590m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:36.26 (36.19)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: M D Moroney
R: Ms N Beriman (55)
20/1
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
3/1F
T: S Fliedner
R: H Coffey (58.5)
3/1F
4g all american (AUS) x prayers'n'promises (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.1
7/2
T: J A Fraser
R: M Aitken (58.5)
7/2
6g keep the faith (AUS) x route sixty six (NZ) (redoute's choice (AUS))
4
4
15/4
T: D E Oliver
R: Ms L J Meech (58.5)
15/4
4m moshe (AUS) x roof raiser (AUS) (bianconi (USA))
5
6.7
14/1
T: S S Cunningham
R: Lachlan King (58)
14/1
8g excellent art (GB) x magical moment (GB) (sadler's wells (USA))
6
7
6/1
T: C D Widdison
R: N Souquet (59)
6/1
4g street boss (USA) x spur reef (IRE) (flying spur (AUS))
7
7.1
13/4
T: J E and C Ledger
R: Ben Thompson (61)
13/4
4g o'lonhro (AUS) x rustie bugles (AUS) (toy pindarri (NZ))
8
10.4
80/1
T: Ms J Corley
R: Tahlia Hope (57.5)
80/1
Race 7 - Northo Hotel Wangaratta (Bm58) (1170m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:09.70 (36.14)
Prizemoney: $18,000
1
2/1F
T: G A Osborne
R: Ms L J Meech (58.5)
2/1F
4m real saga (AUS) x klairzero (AUS) (danzero (AUS))
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.2
60/1
T: Sylvia Thompson
R: Ms G Cartwright (56.5)
60/1
5m magnus (AUS) x amazing daisy (AUS) (jugah (USA))
3
1.5
7/1
T: J E and C Ledger
R: Ben Thompson (58.5)
7/1
5m redente (AUS) x royal tempest (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
1.6
5/1
T: S Aldridge
R: Ms N Beriman (62)
5/1
5g gonski (AUS) x sheqel (AUS) (dash for cash (AUS))
5
1.7
25/1
T: Ms R Hoysted
R: Ms K Furness (58)
25/1
5g wanted (AUS) x zolletta (NZ) (zabeel (NZ))
6
2.4
13/2
T: G D Lunn
R: Tahlia Hope (61.5)
13/2
7
3.6
7/2
T: R Tait
R: Ms S Hunter (59)
7/2
8
3.8
14/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (55.5)
14/1
3f god's own (AUS) x miss gundowring (AUS) (lake coniston (IRE))
9
4.8
40/1
T: S S Cunningham
R: R Beattie (57)
40/1
6m not a single doubt (AUS) x olnistto (AUS) (giant's causeway (USA))
10
7.1
20/1
T: Ms K Brewster
R: S A McCullum (58.5)
20/1
11
15.1
80/1
T: Ms B Bamford
R: J R Todd (54)
80/1
5g redente (AUS) x rosebud avenue (AUS) (keep the faith (AUS))
Race 8 - Wangarattacarnival.Com.Au-Bm58 (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:24.98 (36.57)
Prizemoney: $18,000
1
6/1
T: Luke Oliver
R: Ben Thompson (58.5)
6/1
4g new approach (IRE) x paramount (AUS) (monashee mountain (USA))
Winning siblings: Eptimum, Of Importance, Supreme Belief,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Ms N Beriman (58)
5/1
6g churchill downs (AUS) x miss boss (AUS) (bellotto (USA))
3
1.6
9/4F
T: J E and C Ledger
R: Nathan Punch (58)
9/4F
4
1.7
12/1
T: Ms T Josephs
R: Ms G Cartwright (52.5)
12/1
5g street sense (USA) x desert ibis (AUS) (desert prince (IRE))
5
2.3
12/1
T: G M Duryea
R: Tahlia Hope (59.5)
12/1
6g octagonal (NZ) x tudor flame (AUS) (kingston rule (USA))
6
3.1
40/1
T: S S Cunningham
R: R Beattie (59.5)
40/1
5g street cry (IRE) x mayfield (GB) (danehill (USA))
7
4.1
30/1
T: Russell Osborne
R: Brooke Sweeney (58)
30/1
4g moshe (AUS) x rubijay (NZ) (private call (USA))
8
4.4
30/1
T: R J Mutimer
R: J R Todd (54)
30/1
9
5.1
7/2
T: C J Davis
R: M Aitken (61.5)
7/2
8g racer's edge (AUS) x fiona (AUS) (famous nick (AUS))
10
5.2
10/1
T: B J Jones
R: Lachlan King (58.5)
10/1
5g turffontein (AUS) x act of grace (AUS) (top of the pack (AUS))
11
5.3
66/1
T: J A Fraser
R: S A McCullum (57.5)
66/1
12
20.3
150/1
T: R T Dale
R: B Vale (54)
150/1
7g adam (AUS) x falak of cash (AUS) (falak (USA))
* Nick figures are for Australasia.