Breednet Results

WYCHEPROOF - Saturday, October 29

Race 1 - Tac Plan To Get Home Later Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:02.05
Prizemoney: $10,000
1
15/4
T: Ms J Duncan
R: H Coffey (59.5)
15/4
6g green perfume (USA) x silk route (AUS) (spinning world (USA))
Winning siblings: Silk King, The Mallee Route,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
10/9F
T: S G Noble
R: Samantha Noble (55)
10/9F
5m authorized (IRE) x prayer (AUS) (desert prince (IRE))
3
1.2
5/4
T: Ms H Stuchbree
R: R N Booth (57.5)
5/4
5m written tycoon (AUS) x highest peak (AUS) (voltage peak (AUS))
4
3.4
4/1
T: B M Cole
R: Ms C Puls (57.5)
4/1
5m deadly storm (USA) x olivet lady (AUS) (rare pearl (FR))
5
13.4
6/1
T: Steven Noll
R: Ms H McKechnie (57.5)
6/1
5m super kid (NZ) x sweet spot (NZ) (volksraad (GB))
6
21.4
12/1
T: Steven Noll
R: J Keating (59.5)
12/1
6g shaft (AUS) x with daring (AUS) (red ransom (USA))
Race 2 - McLennan Bulk Fuel (Bm64) (1050m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:01.31
Prizemoney: $10,000
1
8/11F
T: A R Coffey
R: H Coffey (60)
8/11F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
7/2
T: L A Bennewith
R: J Keating (57.5)
7/2
6m incumbent (AUS) x danviva (AUS) (danzero (AUS))
3
5
7/4
T: B and G James
R: Jessica Eaton (52)
7/4
5g bernardini (USA) x brilliantes (AUS) (falvelon (AUS))
4
6
6/1
T: Ms N Bruggemann
R: Anna Jordsjo (52)
6/1
5m red arrow (AUS) x eurostorm (AUS) (rhythm (USA))
5
8
10/1
T: Steven Noll
R: Ms C Puls (55)
10/1
6g break the vault (AUS) x sweet lips (AUS) (greenlander (GB))
Race 3 - Buloke Times Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.32
Prizemoney: $10,000
1
13/4
T: R G Symons
R: Ms H McKechnie (57.5)
13/4
5m reset (AUS) x look hither (AUS) (palace music (USA))
Winning siblings: Jose Wales, Royal Glance,
This nick: 5 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
2.5
7/1
T: Keith Rawiller
R: Jacques Luxe (59.5)
7/1
3
4.5
9/10F
T: A R Coffey
R: H Coffey (57.5)
9/10F
4m alert (ARG) x winnow (AUS) (choisir (AUS))
4
4.6
15/1
T: James Wardeiner
R: Ms C Puls (57.5)
15/1
4m floral pegasus (AUS) x safety first (AUS) (well protected (AUS))
5
5.1
3/1
T: Dan O'Sullivan
R: Samuel Payne (59.5)
3/1
6
6.1
4/1
T: Ms B Dunn
R: R N Booth (59.5)
4/1
5g turffontein (AUS) x arcangela (AUS) (galileo (IRE))
7
8.3
11/2
T: A J Dudley
R: J Keating (59.5)
11/2
5g de beers (NZ) x rosetta may (AUS) (jeune (GB))
Race 4 - Swan Hill Bus Lines (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:23.64
Prizemoney: $10,000
1
4/7F
T: A R Coffey
R: H Coffey (62)
4/7F
4g zariz (AUS) x burrum beez (AUS) (guam holiday (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2
T: C J Cassar
R: R N Booth (59)
5/2
8g strategic (AUS) x villa lante (AUS) (filante (NZ))
3
1.8
7/1
T: Frank Conlan
R: Ms H McKechnie (59)
7/1
6g big brown (USA) x enticer (GB) (bahhare (USA))
4
2.5
9/2
T: E J Bourke
R: J Keating (59.5)
9/2
6g kempinsky (AUS) x otama (AUS) (dolphin street (FR))
5
4.7
5/2
T: Rodney Foster
R: Ms C Puls (57.5)
5/2
4m equiano (FR) x puttin on the ritz (AUS) (strategic (AUS))
6
5.5
4/1
T: Ms N Bruggemann
R: Anna Jordsjo (54)
4/1
7
20.5
8/1
T: Ms J Duncan
R: Jessica Eaton (52)
8/1
9m black hawk (GB) x decima (AUS) (demus (AUS))
Race 5 - Elders Mt Wycheproof Cup (1800m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:49.84
Prizemoney: $20,000
1
4/5F
T: A R Coffey
R: H Coffey (55)
4/5F
5g von costa de hero (AUS) x quintanella (AUS) (desert king (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Neona (5)
4/1
T: Jason Hunter
R: Anna Jordsjo (52)
4/1
8g ne coupez pas (USA) x kimona (AUS) (royal academy (USA))
3
3.8
4/5F
T: R E Laing
R: A Lynch (59.5)
4/5F
8g pentire (GB) x our discretion (AUS) (twig moss (FR))
4
3.9
4/1
T: D T Curran
R: Ms H McKechnie (55)
4/1
Race 6 - Hayden Kelly & Family Mdn Hcp (1800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:53.80
Prizemoney: $10,000
1
4/5F
T: A R Coffey
R: H Coffey (57.5)
4/5F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
9/1
T: E J Bourke
R: Samuel Payne (59.5)
9/1
3
3.1
7/2
T: Ms J Duncan
R: R N Booth (59.5)
7/2
4
4.3
6/1
T: Ms H Davies
R: J Keating (57.5)
6/1
5m golden snake (USA) x lycadere (AUS) (lacryma cristi (IRE))
5
7.3
7/4
T: T and K O'Sullivan
R: Jessica Eaton (56.5)
7/4
4g bachelor duke (USA) x zaria (NZ) (zabeel (NZ))
Race 7 - Wimmera Mallee Accounting-Bm58 (1800m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:49.91
Prizemoney: $10,000
1
1/2F
T: A R Coffey
R: H Coffey (61.5)
1/2F
6g mossman (AUS) x acquisition (AUS) (woodman (USA))
Winning siblings: Queen Dana,
This nick: 11 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
5
4/1
T: S V Gebert
R: Ms H McKechnie (55)
4/1
8g playing hours (USA) x orchid rain (AUS) (brackenbury (AUS))
3
6.8
11/1
T: Jason Hunter
R: Samuel Payne (56)
11/1
4
7.2
2/1
T: T and K O'Sullivan
R: Jessica Eaton (55.5)
2/1
4m soldier's tale (USA) x judy (AUS) (st. jude (AUS))
5
11
5/2
T: Ms N Bruggemann
R: Anna Jordsjo (54.5)
5/2
6g benicio (AUS) x ali gee (AUS) (ali-royal (IRE))
6
13.2
11/1
T: Stephen Field
R: Gary Phillips (55)
11/1
6g testafiable (AUS) x palixandre (AUS) (pine circle (USA))
* Nick figures are for Australasia.