Breednet Results

WYONG - Sunday, February 22

Race 1 - Bondi Blonde Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:58.56
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: CRAIG ROBERTS
R: D NIKOLIC (57.50)
7/2
4g elusive quality (USA) x dubai ice (AUS) (danehill (USA))
This nick: 60 runners; 49 winners; 5 SW. Details
2
0.5
SPOOFS (12)
11/4F
T: PETER SNOWDEN
R: R M QUINN (54.50)
11/4F
3f octagonal (NZ) x parody (AUS) (star watch (AUS))
3
0.6
50/1
T: P M FARRELL
R: A ROBINSON (54.00)
50/1
3f pure theatre (AUS) x miss doopsy (AUS) (bite the bullet (USA))
4
1.1
SPHENE (9)
15/1
T: D P SMITH
R: TIM CLARK (55.00)
15/1
4m fasliyev (USA) x miss fitting (AUS) (simonstad (NZ))
5
1.5
7/1
T: T R MARTIN
R: N CUMBERLAND (54.50)
7/1
6
1.9
30/1
T: M J CLOUT
R: DALE SPRIGGS (55.00)
30/1
4m za-im (GB) x flying tradition (AUS) (black zephyr (NZ))
7
2.3
3/1
T: JOSEPH PRIDE
R: J BOWMAN (57.50)
3/1
3c commands (AUS) x agile (AUS) (canny lad (AUS))
8
3
STRUM (3)
14/1
T: L W CURTIS
R: MS E WILSON (54.50)
14/1
4g volcanic prince (AUS) x kruddler (AUS) (military plume (NZ))
9
3.2
16/1
T: S I SINGLETON
R: P ROBL (55.50)
16/1
3f bold expectation (AUS) x ashemma (NZ) (star way (GB))
10
3.3
20/1
T: S FARLEY
R: L CUMBERLAND (51.00)
20/1
3f dyslexia (AUS) x flirting rules (AUS) (octagonal (NZ))
11
8.4
66/1
T: I B FINN
R: T JONES (55.50)
66/1
5g intergaze (AUS) x shahne tartan (NZ) (coronation day (AUS))
12
9.9
100/1
T: MS J PRACEY
R: J QUINNELL (56.00)
100/1
4g fasliyev (USA) x sweet please (AUS) (el cuite (USA))
13
10.1
20/1
T: MS A TURNER and M POLETTI
R: PETER WELLS (55.50)
20/1
3f nuclear freeze (USA) x royal reply (AUS) (quest for fame (GB))
14
19.7
66/1
T: MS K GEORGE
R: M A BUTLER (55.50)
66/1
Race 2 - Bluetongue Premium Lager Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:10.66
Prizemoney: $14,000
1
40/1
T: P M PERRY
R: D NIKOLIC (55.50)
40/1
2g danasinga (AUS) x aurora australis (USA) (southern halo (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
9/1
T: J C COYLE
R: P ROBL (57.00)
9/1
2c tale of the cat (USA) x celebria (AUS) (peintre celebre (USA))
3
1.8
11/8F
T: MARK DE MONTFORT
R: J A CASSIDY (57.00)
11/8F
2g dane shadow (AUS) x ta ta (AUS) (royal academy (USA))
4
2.3
16/1
T: J J HUBBARD
R: P FERRIS (57.00)
16/1
2g filante (NZ) x mariadorf (AUS) (lord seymour (IRE))
5
3.2
SOLATUS (11)
16/1
T: ROD CRAIG
R: J BOWMAN (56.50)
16/1
2g conatus (AUS) x solla sellew (AUS) (keltrice (AUS))
6
4.1
MOROSI (13)
9/2
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (55.00)
9/2
2f grass wonder (USA) x political pet (AUS) (bureaucracy (NZ))
7
4.2
9/1
T: STEPHEN SCHOFIELD
R: L CUMBERLAND (53.50)
9/1
2g danasinga (AUS) x kaafickle (NZ) (kaapstad (NZ))
8
4.6
FAUVE (15)
6/1
T: G A RYAN
R: G SCHOFIELD (54.00)
6/1
2f elvstroem (AUS) x bektris (AUS) (sir tristram (IRE))
9
5
20/1
T: G A RYAN
R: TIM CLARK (57.00)
20/1
2c clangalang (AUS) x vinifera lady (AUS) (dieu d'or (AUS))
10
15.1
25/1
T: LUKE GRIFFITH
R: R THOMPSON (57.00)
25/1
2g danasinga (AUS) x tongsai bay (AUS) (desert prince (IRE))
11
18.2
20/1
T: P M FARRELL
R: A ROBINSON (55.00)
20/1
2f techrico (NZ) x lady bruce (NZ) (vice regal (NZ))
12
19.9
RENTRAP (18)
66/1
T: G F DRURY
R: S THURLOW (55.00)
66/1
2g partners choice (USA) x deep bench (AUS) (double income (AUS))
13
20.7
80/1
T: J M QUINLAN
R: MS V SCHUBERT (54.00)
80/1
2c falvelon (AUS) x garina (NZ) (grosvenor (NZ))
Race 3 - Wyong Rugby League F.C. Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:20.53
Prizemoney: $14,000
1
7/1
T: MS T VIGOUROUX
R: MS K O'HARA (58.00)
7/1
4g orpen (USA) x vanity d'or (AUS) (kenvain (AUS))
Winning siblings: Jack And Ice, Still The Man,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
10/1
T: D C ROBB
R: J BOWMAN (55.50)
10/1
3
0.8
8/1
T: MS W LAPOINTE
R: C G O'BRIEN (58.00)
8/1
5g mr. henrysee (USA) x rosita's gem (AUS) (zephyr zip (NZ))
4
4.3
11/2
T: K A LEES
R: A ROBINSON (55.50)
11/2
3f giant's causeway (USA) x passing hope (IRE) (sadler's wells (USA))
5
4.5
BULIMBA (11)
8/1
T: B K CROSS
R: R M QUINN (55.50)
8/1
3f danehill dancer (IRE) x carry the star (NZ) (star of luskin (AUS))
6
5.2
60/1
T: K A LEES
R: P J FALVEY (55.50)
60/1
3f red ransom (USA) x spottswoode (NZ) (centaine (AUS))
7
5.3
4/1F
T: M C CONNERS
R: C AGNEW (57.50)
4/1F
3g falvelon (AUS) x it's a val (AUS) (oenjay star (AUS))
8
5.6
KILTRY (9)
60/1
T: MS K GAVENLOCK
R: A GIBBONS (56.00)
60/1
4m mull of kintyre (USA) x the travien (AUS) (bureaucracy (NZ))
9
5.7
5/1
T: KEVIN MOSES
R: J QUINNELL (55.50)
5/1
10
8.2
15/2
T: R T LEEMON
R: D NIKOLIC (57.50)
15/2
11
9.4
10/1
T: PAUL MESSARA
R: G SCHOFIELD (57.50)
10/1
12
9.8
66/1
T: TOM HAMILTON
R: P FERRIS (58.00)
66/1
4g nediym (IRE) x hickory crown (AUS) (beautiful crown (USA))
13
10.8
60/1
T: ROD CRAIG
R: PETER WELLS (57.50)
60/1
3g intergaze (AUS) x saginaw (AUS) (snippets (AUS))
14
28.2
40/1
T: S I SINGLETON
R: M LISTER (56.00)
40/1
4m genuine (JPN) x swirling (NZ) (salieri (USA))
Race 4 - Pacific Beverages Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:20.82
Prizemoney: $14,000
1
4/5F
T: J A O'SHEA
R: J BOWMAN (56.00)
4/5F
4m zabeel (NZ) x silk ending (USA) (end sweep (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
STAIR (14)
11/1
T: PETER SNOWDEN
R: D NIKOLIC (55.50)
11/1
3f commands (AUS) x step (AUS) (grand lodge (USA))
3
1.5
100/1
T: L J TILLEY
R: A GIBBONS (57.50)
100/1
3g tobougg (IRE) x noble paradise (NZ) (noble bijou (USA))
4
2.1
25/1
T: ROD CRAIG
R: R M QUINN (55.50)
25/1
3f catbird (AUS) x miscellanea (AUS) (vettori (IRE))
5
3.3
50/1
T: G H WALTER
R: MS C JOHNSON (55.00)
50/1
4g pentire (GB) x sugarland (NZ) (the jogger (USA))
6
3.8
25/1
T: S J HOLGATE
R: M LISTER (58.00)
25/1
4g universal prince (AUS) x sandringham (AUS) (grand lodge (USA))
7
4
20/1
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (57.50)
20/1
3g red ransom (USA) x prospect fever (USA) (mr. prospector (USA))
8
4.2
9/1
T: LYNDALL OLSON
R: R THOMPSON (57.50)
9/1
3g general nediym (AUS) x marmoso (AUS) (marscay (AUS))
9
5.8
13/2
T: G A RYAN
R: TIM CLARK (55.50)
13/2
3f nediym (IRE) x corrofin (AUS) (jade hunter (USA))
10
6.2
60/1
T: MS J CASHIN
R: C G O'BRIEN (58.00)
60/1
5g orpen (USA) x no etoile (AUS) (noalcoholic (FR))
11
7.4
SOBO (8)
9/1
T: A J CUMMINGS
R: G SCHOFIELD (57.50)
9/1
3g rock of gibraltar (IRE) x perfect evening (IRE) (sadler's wells (USA))
12
8.1
80/1
T: SCOTT WADE
R: MS N LYE (57.50)
80/1
13
8.8
SHARPEN (10)
11/1
T: B J ONIKUL
R: MS K O'HARA (56.00)
11/1
4m shovhog (AUS) x mammoth (AUS) (marscay (AUS))
14
19.3
KALINYA (12)
40/1
T: MS J RIDGE
R: P FERRIS (55.50)
40/1
3f more than ready (USA) x mighty disco (AUS) (mighty avalanche (AUS))
Race 5 - Bluetongue Trad. Pilsener (65) (2100m)
Class: Restricted 65 Track: Dead Time: 2:11.21
Prizemoney: $14,000
1
11/4F
T: G H WALTER
R: J BOWMAN (57.50)
11/4F
4g e dubai (USA) x papeete (GB) (arazi (USA))
Winning siblings: Doubos, Monkery, Tuamotu,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
6.8
15/2
T: MS A TURNER and M POLETTI
R: T JONES (56.50)
15/2
4g strategic (AUS) x royal reply (AUS) (quest for fame (GB))
3
1.8
13/2
T: W P CAVE
R: TOMMY BERRY (54.00)
13/2
5g real quiet (USA) x millions (AUS) (last tycoon (IRE))
4
9.1
12/1
T: VIC BATES
R: PETER WELLS (58.50)
12/1
7g dream well (FR) x aggressive (NZ) (val dansant (CAN))
5
9.5
MODIK (16)
20/1
T: T WONG
R: MS K O'HARA (53.00)
20/1
5g bellotto (USA) x crown fiesta (AUS) (last tycoon (IRE))
6
10.5
8/1
T: MS J PRACEY
R: P FERRIS (55.00)
8/1
4m beautiful crown (USA) x hey pretty momma (AUS) (king of kings (IRE))
7
11.4
15/1
T: G D HICKMAN
R: R THOMPSON (59.50)
15/1
5g flying spur (AUS) x boulevard (AUS) (success express (USA))
8
11.9
25/1
T: MS K WAUGH
R: TIM CLARK (56.50)
25/1
7g rubiton (AUS) x rancho supreme (AUS) (rancho ruler (AUS))
9
12
11/2
T: G M BEGG
R: G SCHOFIELD (58.50)
11/2
4g danewin (AUS) x dynamite lady (AUS) (zeditave (AUS))
10
13.2
15/2
T: S FARLEY
R: J QUINNELL (57.50)
15/2
4g van nistelrooy (USA) x jeanetta cochrane (IRE) (sadler's wells (USA))
11
13.5
30/1
T: R N GRAHAM
R: MS V SCHUBERT (56.00)
30/1
5g dangerous (AUS) x love 'em (AUS) (palace music (USA))
12
14.2
TUMLEH (13)
12/1
T: J J HUBBARD
R: DANIEL EDMONDS (53.50)
12/1
4m octagonal (NZ) x marskidorf (AUS) (marauding (NZ))
13
16.7
40/1
T: ROBERT LANE
R: R M QUINN (55.00)
40/1
5g peintre celebre (USA) x pherozity (NZ) (heroicity (AUS))
14
36.2
66/1
T: J P DRAKE
R: MS L G HENRY (53.00)
66/1
Race 6 - Bluetongue Ginger Beer Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:39.75
Prizemoney: $14,000
1
12/1
T: MS K GAVENLOCK
R: DALE SPRIGGS (55.50)
12/1
3f carnegie (IRE) x midnight breaker (NZ) (housebuster (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: J BOWMAN (58.00)
7/1
4g honours list (IRE) x radium springs (NZ) (sir tristram (IRE))
3
0.5
15/1
T: R A BAILEY
R: T JONES (58.00)
15/1
4
1.3
7/2F
T: S FARLEY
R: C G O'BRIEN (58.00)
7/2F
4g align (AUS) x osprey ridge (AUS) (bluebird (USA))
5
2.2
20/1
T: ROD CRAIG
R: R M QUINN (58.00)
20/1
6
3.2
11/2
T: D P SMITH
R: TIM CLARK (55.50)
11/2
3f anabaa (USA) x denver night (JPN) (timber country (USA))
7
3.6
12/1
T: S I SINGLETON
R: PETER WELLS (58.00)
12/1
5g scenic (IRE) x emma (AUS) (danehill (USA))
8
4.7
11/2
T: R L PEARSE
R: G SCHOFIELD (58.00)
11/2
4g brief truce (USA) x damaflo (AUS) (mukaddamah (USA))
9
5.7
8/1
T: MS T VIGOUROUX
R: MS K O'HARA (56.00)
8/1
4m johan cruyff (GB) x shaana rose (NZ) (conquistarose (USA))
10
6.6
8/1
T: ROD CRAIG
R: P ROBL (58.00)
8/1
4g snaadee (USA) x express (AUS) (boucher (USA))
11
10.1
20/1
T: G L ANDREWS
R: P J FALVEY (56.00)
20/1
4m don eduardo (NZ) x springtime romance (AUS) (last tycoon (IRE))
12
10.3
40/1
T: WAYNE SEELIN
R: L CUMBERLAND (52.50)
40/1
Race 7 - Bluetongue Light Hcp (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:19.69
Prizemoney: $14,000
1
6/1
T: J J HUBBARD
R: G SCHOFIELD (54.50)
6/1
3f belong to me (USA) x jennadorf (AUS) (cossack warrior (AUS))
Winning siblings: Jenawin, Red Dorf,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.5
7/2
T: PETER SNOWDEN
R: D NIKOLIC (55.50)
7/2
4m viscount (AUS) x arise (AUS) (marauding (NZ))
3
0.5
4/1
T: MS W LAPOINTE
R: C G O'BRIEN (56.50)
4/1
4m ishiguru (USA) x margaret river (AUS) (brief truce (USA))
4
5.4
50/1
T: J A SYLVESTER
R: MS E WEISZBACH (53.00)
50/1
4m manner hill (AUS) x corie bet (AUS) (bletchencore (AUS))
5
6.2
3/1F
T: K A LEES
R: J BOWMAN (56.50)
3/1F
4m catbird (AUS) x kiss n' a shilling (NZ) (crested wave (USA))
6
7.5
CATGUT (5)
16/1
T: MS A DAVIES
R: B HULL (55.00)
16/1
4m octagonal (NZ) x strings (AUS) (palace music (USA))
7
7.8
10/1
T: MS K WAUGH
R: TIM CLARK (53.00)
10/1
4m galileo (IRE) x mystic melody (AUS) (magic ring (IRE))
8
10.3
60/1
T: R J SMITH
R: MS N LYE (53.00)
60/1
5m mr. henrysee (USA) x cave hunter (AUS) (jade hunter (USA))
9
11.7
25/1
T: A J CUMMINGS
R: TOMMY BERRY (52.00)
25/1
3f hussonet (USA) x rarely caught (NZ) (danzatore (CAN))
10
11.8
4/1
T: KEVIN MOSES
R: J QUINNELL (56.00)
4/1
4m choisir (AUS) x focused (AUS) (dehere (USA))
Race 8 - Bluetongue Cup (71) (1200m)
Class: Restricted 71 Track: Dead Time: 1:09.70
Prizemoney: $40,000
1
15/4
T: S FARLEY
R: TOMMY BERRY (57.50)
15/4
4g mr. henrysee (USA) x fidgit (AUS) (twig moss (FR))
Winning siblings: Shaker,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: R R MILLIGAN
R: D NIKOLIC (54.00)
16/1
5m rubiton (AUS) x killara park (AUS) (sir dapper (AUS))
3
2
9/1
T: C E CONNERS
R: MS L G HENRY (59.00)
9/1
5g catbird (AUS) x let's reminisce (NZ) (commemorate (USA))
4
2.3
10/1
T: K A LEES
R: DALE SPRIGGS (59.00)
10/1
5
2.7
15/8F
T: MS K GAVENLOCK
R: P ROBL (57.50)
15/8F
3g fubu (AUS) x self evident (AUS) (umatilla (NZ))
6
2.9
8/1
T: J A SYLVESTER
R: R THOMPSON (58.50)
8/1
5g vitrinite (NZ) x corie bet (AUS) (bletchencore (AUS))
7
4.4
50/1
T: D C ROBB
R: P FERRIS (58.00)
50/1
8
4.6
12/1
T: A G SCORSE
R: B SPRIGGS (53.50)
12/1
5g beautiful crown (USA) x our indian ruby (AUS) (youthful legs (USA))
9
5.8
25/1
T: K J PARKER
R: B VASSALLO (56.50)
25/1
6g dr fong (USA) x ragnette (AUS) (sir laurence (NZ))
10
6.6
20/1
T: D C ROBB
R: J BOWMAN (58.50)
20/1
5g pentire (GB) x biennale (AUS) (royal academy (USA))
11
7.1
100/1
T: L J TILLEY
R: MS K O'HARA (53.00)
100/1
7g waterford road (AUS) x sahara surprise (AUS) (grand chaudiere (CAN))
12
7.5
BENGAL (8)
14/1
T: G N JUDD
R: A GIBBONS (58.00)
14/1
4g kbenjar (AUS) x almimzar (AUS) (al khawaaneeg (USA))
13
9.1
25/1
T: ROD CRAIG
R: TIM CLARK (53.00)
25/1
5g intergaze (AUS) x come in glory (AUS) (zeditave (AUS))
14
9.7
25/1
T: S I SINGLETON
R: G SCHOFIELD (59.50)
25/1
7g spectrum (IRE) x centority (NZ) (centaine (AUS))
15
11.9
LEILUNA (15)
80/1
T: R R MILLIGAN
R: MS V SCHUBERT (53.50)
80/1
5m orpen (USA) x milluna special (IRE) (niniski (USA))
Race 9 - Strawberry Hill Stud Hcp (C1) (1350m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:19.67
Prizemoney: $14,000
1
3/1F
T: D P SMITH
R: G SCHOFIELD (57.50)
3/1F
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
10/1
T: PETER SNOWDEN
R: D NIKOLIC (55.00)
10/1
4g viscount (AUS) x sketches (AUS) (danehill (USA))
3
2
7/2
T: G H WALTER
R: R M QUINN (55.00)
7/2
3g dehere (USA) x hula wonder (AUS) (hula chief (NZ))
4
3.2
4/1
T: K A LEES
R: A ROBINSON (59.00)
4/1
5
4.6
16/1
T: A M BRITT
R: S THURLOW (57.00)
16/1
4g danzero (AUS) x wilcando (NZ) (defensive play (USA))
6
4.8
50/1
T: S FARLEY
R: M LISTER (53.50)
50/1
5g springsteen (AUS) x jade moss (AUS) (twig moss (FR))
7
5.5
10/1
T: G H WALTER
R: MS K O'HARA (58.00)
10/1
8
5.6
25/1
T: ANNE-MARIE RUTTLEY
R: N PAINE (53.00)
25/1
4g belong to me (USA) x albanella (GER) (caerleon (USA))
9
6
40/1
T: R J DAVIES
R: MS E WEISZBACH (53.00)
40/1
5g rigoletto (AUS) x pirate's melody (AUS) (pirate army (USA))
10
8.9
PUNJAB (8)
50/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: C AGNEW (56.00)
50/1
3g conatus (AUS) x cousin annie (AUS) (timber country (USA))
11
10.2
100/1
T: ANDREW EASTCOTT
R: P FERRIS (53.00)
100/1
12
10.9
SONARAN (15)
50/1
T: MS A TURNER and M POLETTI
R: PETER WELLS (53.00)
50/1
5g desert prince (IRE) x salisopra (NZ) (three legs (GB))
13
12.1
WRIT (12)
50/1
T: MS K GAVENLOCK
R: DALE SPRIGGS (54.00)
50/1
3g zeditave (AUS) x moral (AUS) (godswalk (USA))
14
13.1
9/1
T: S FARLEY
R: C G O'BRIEN (56.50)
9/1
15
14.7
50/1
T: L J TILLEY
R: A GIBBONS (53.00)
50/1
* Nick figures are for Australasia.