Breednet Results

WYONG - Thursday, April 19

Race 1 - Wyong Race Again May 3 Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.71 (34.22)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: James Cummings
R: T Angland (58.5)
7/2
3g lonhro (AUS) x applegate (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Cloudy, Manseneta,
This nick: 25 runners; 19 winners; 3 SW. Details
2
0.2
3/1
T: M and D Kearney
R: J Parr (59)
3/1
4g hard spun (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
3
1.5
11/4
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (57)
11/4
4
2.5
Cormac (2)
5/2F
T: C J Waller
R: G Schofield (58.5)
5/2F
5
2.7
9/2
T: Brett Thompson
R: C W Brown (56.5)
9/2
3f street cry (IRE) x kaaptive empress (AUS) (kaaptive edition (NZ))
6
13.1
100/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: C G O'Brien (58.5)
100/1
Race 2 - Early Bird Membership $55 Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:37.49 (34.86)
Prizemoney: $30,000
1
11/4
T: C J Waller
R: B Avdulla (58)
11/4
3f pierro (AUS) x courting destiny (IRE) (noverre (USA))
Winning siblings: Woman Of Gold,
2
0.2
7/2
T: Matthew Vella
R: G Buckley (57)
7/2
3f rip van winkle (IRE) x miss krisdel (NZ) (spectatorial (AUS))
3
1.7
9/4F
T: A and E Cummings
R: C W Brown (57)
9/4F
3f your song (AUS) x royal feeling (AUS) (viscount (AUS))
4
2.5
10/1
T: J L Roberts
R: B McDougall (57)
10/1
5g zabeel (NZ) x eloa (NZ) (volksraad (GB))
5
3
11/4
T: G W Moore
R: A Adkins (56)
11/4
6
6.4
60/1
T: J G Sargent
R: S Guymer (55.5)
60/1
3f so you think (NZ) x corkage (NZ) (zabeel (NZ))
Race 3 - Clubs Challenge Raceday Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.38 (33.73)
Prizemoney: $30,000
1
Sanity (9)
10/9F
T: James Cummings
R: B Avdulla (55)
10/9F
3f lonhro (AUS) x firm (AUS) (night shift (USA))
Winning siblings: Concentrate, Miss Alignment, Trim,
This nick: 14 runners; 12 winners; 5 SW. Details
2
1.3
13/2
T: Ms C Murnane
R: C G O'Brien (57)
13/2
3g delago deluxe (AUS) x increase (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.5
5/2
T: K A Lees
R: C Reith (55)
5/2
3f snitzel (AUS) x miss judgement (AUS) (strategic (AUS))
4
1.8
25/1
T: G W Moore
R: A Adkins (57)
25/1
3g golden archer (AUS) x musical orbit (AUS) (palace music (USA))
5
2.8
9/2
T: Allan Kehoe
R: B McDougall (55)
9/2
3f foxwedge (AUS) x mermaid island (IRE) (mujadil (USA))
6
4.4
150/1
T: P M Farrell
R: B Spriggs (55)
150/1
3f time thief (AUS) x sutton miss (AUS) (youthful legs (USA))
7
5.9
16/1
T: G R Nickson
R: R Thompson (55)
16/1
3f choisir (AUS) x ivyrose (AUS) (strategic (AUS))
8
7
100/1
T: Wayne Austin
R: J Penza (55)
100/1
3f delago deluxe (AUS) x lady ice (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
8.5
150/1
T: R J Davies
R: G Buckley (55)
150/1
3f benfica (AUS) x myrtle beach (AUS) (bluebird (USA))
Race 4 - Men Of Football Ctrl Coast Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.31 (35.23)
Prizemoney: $30,000
1
Taniko (2)
4/15F
T: James Cummings
R: B Avdulla (58.5)
4/15F
Winning siblings: Archery Butts, Couvre Lit, Duvet, Ticked,
This nick: 18 runners; 12 winners; 4 SW. Details
2
3.5
100/1
T: Wayne Seelin
R: C G O'Brien (56.5)
100/1
3
4
7/1
T: Craig Carmody
R: Ms W Costin (56.5)
7/1
4
4.6
8/1
T: G Portelli
R: T Angland (59)
8/1
5
5.4
30/1
T: G W Moore
R: A Adkins (56.5)
30/1
3f choisir (AUS) x fantastic angel (NZ) (howbaddouwantit (USA))
6
8.4
Zanjan (11)
10/1
T: Ms J Bowen
R: J Penza (56.5)
10/1
4m zoffany (IRE) x chic gal (AUS) (galileo (IRE))
7
10.4
100/1
T: T Wong
R: J Kehoe (57.5)
100/1
4g domesday (AUS) x mikli (NZ) (zabeel (NZ))
8
18.4
66/1
T: Michael Plummer
R: B Spriggs (56.5)
66/1
4m tickets (AUS) x really vexing (AUS) (charge forward (AUS))
Race 5 - Phoenix Fire Protection (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:37.54 (35.34)
Prizemoney: $30,000
1
60/1
T: R R Milligan
R: B McDougall (54)
60/1
5m recapitalize (AUS) x firefly magic (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Magic Arli, Malea Magic,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/1
T: John Bannister
R: A Layt (54)
11/1
5g california dane (AUS) x silent dawn (AUS) (best western (AUS))
3
1
9/1
T: G R Nickson
R: J Penza (54.5)
9/1
5g beneteau (AUS) x la petite coquette (AUS) (invincible spirit (IRE))
4
2.9
11/2
T: Justin W Stanley
R: Jean Van Overmeire (59.5)
11/2
4g host (CHI) x lotus blossom (AUS) (show a heart (AUS))
5
3.2
13/8F
T: Jason Attard
R: J Ford (57)
13/8F
5m casino prince (AUS) x open cut (AUS) (made of gold (USA))
6
4.4
20/1
T: Terry Evans
R: A Adkins (55.5)
20/1
4g authorized (IRE) x sandie (NZ) (footstepsinthesand (GB))
7
5.5
15/2
T: S J Hodge
R: Rachel King (54)
15/2
5m youthful legs (USA) x nikkirina (AUS) (beautiful crown (USA))
8
6.9
5/2
T: Mark Schmetzer
R: Rachel Hunt (57)
5/2
5m duke of marmalade (IRE) x love one (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 6 - Csr Bradford (Bm63) (2100m)
Class: Benchmark 63 Track: Good(4) Time: 2:13.62 (34.14)
Prizemoney: $30,000
1
13/2
T: C J Waller
R: T Angland (58)
13/2
3g ocean park (NZ) x glitz 'n' glam (AUS) (air express (IRE))
Winning siblings: Statement Piece,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: R A Freedman
R: G Schofield (58.5)
5/1
4g reset (AUS) x goujon (AUS) (snitzel (AUS))
3
1
16/1
T: A J Denham
R: R Thompson (57.5)
16/1
5g bernardini (USA) x sibylline (AUS) (chief's crown (USA))
4
1.2
7/1
T: D K Weir
R: B Avdulla (58.5)
7/1
4m fastnet rock (AUS) x cryptic miss (AUS) (snippets (AUS))
5
1.3
15/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (54)
15/1
6
1.7
20/1
T: J A Steinmetz
R: B McDougall (55.5)
20/1
6g reset (AUS) x on the loose (AUS) (strategic (AUS))
7
1.9
5/1
T: J G Sargent
R: K S Latham (58)
5/1
4g raise the flag (GB) x the cloud (NZ) (classic fame (USA))
8
2.1
Douro (5)
80/1
T: Dar Lunn
R: A Layt (58)
80/1
6g flying spur (AUS) x morgalicious (NZ) (stravinsky (USA))
9
4
12/1
T: G L Woodward
R: Rachel Hunt (56.5)
12/1
10
5.7
15/2
T: Richard Litt
R: A Hyeronimus (55)
15/2
4m song of tara (IRE) x what a giggle (AUS) (air de france (USA))
11
7.2
15/4F
T: Glen Thompson
R: C W Brown (58.5)
15/4F
7m husson (ARG) x benidouna (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
7.3
80/1
T: R A Bailey
R: R Dolan (51)
80/1
8g hannouma (IRE) x spark sept (FR) (septieme ciel (USA))
* Nick figures are for Australasia.