Breednet Results

Other Meetings ▶
Wednesday, July 14
Happy Valley
Sunday, July 11
Sha Tin
Wednesday, July 7
Happy Valley
Sunday, July 4
Sha Tin
Thursday, July 1
Sha Tin

SHA TIN - Sunday, April 8

Race 1 - Chaoyangmen Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 0:56.90 (22.46)
Prizemoney: $880,000
1
13/4
T: F C Lor
R: J Moreira (57.5)
13/4
3g red giant (USA) x daly charm (AUS) (best western (AUS))
Winning siblings: Hold It Harvey, Mr Crane,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
9/4F
T: W Y So
R: N Rawiller (57.5)
9/4F
3g strategic (AUS) x forget ima lady (AUS) (lion hunter (AUS))
3
2.8
12/1
T: C Fownes
R: O Doleuze (58.5)
12/1
6g snitzel (AUS) x thunder belle (AUS) (thunder gulch (USA))
4
4
10/1
T: A T Millard
R: C Wong (54)
10/1
4g casamento (IRE) x three times (GB) (bahamian bounty (GB))
5
4.3
9/1
T: J Moore
R: D Whyte (57)
9/1
3g star witness (AUS) x high aspirations (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
5.3
20/1
T: K W Lui
R: M L Yeung (55)
20/1
4g battle paint (USA) x limelight (NZ) (deputy governor (USA))
7
6.3
40/1
T: P Yiu
R: U Rispoli (57.5)
40/1
3g smart missile (AUS) x storm signal (NZ) (keltrice (AUS))
8
6.4
11/1
T: P Yiu
R: N Callan (57.5)
11/1
3g fastnet rock (AUS) x pretty proud (USA) (mr. greeley (USA))
9
6.5
40/1
T: L Ho
R: M Chadwick (56.5)
40/1
7g tale of the cat (USA) x dance move (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
8.3
66/1
T: K H Ting
R: H N Wong (57)
66/1
9g towkay (AUS) x crystal jet (NZ) (clay hero (AUS))
11
10.8
11/2
T: D J Hall
R: Z Purton (55)
11/2
4g magic albert (AUS) x lagerphone (AUS) (fastnet rock (AUS))
12
11.5
100/1
T: L Ho
R: W M Lai (53.5)
100/1
3g danerich (AUS) x fantastic glen (AUS) (fantastic light (USA))
13
11.8
100/1
T: C S Shum
R: A Sanna (56)
100/1
3g floral pegasus (AUS) x tiroliza (AUS) (not a single doubt (AUS))
14
11.9
20/1
T: C Fownes
R: M F Poon (57)
20/1
Race 2 - Dengshikou Hcp (C5) (1800m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:50.48 (24.35)
Prizemoney: $660,000
1
13/2
T: P D O'Sullivan
R: J Moreira (58)
13/2
6g battle paint (USA) x dominica (NZ) (cape cross (IRE))
Winning siblings: Trent, Zac Command,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
16/1
T: P Yiu
R: M Chadwick (52)
16/1
5g bernardini (USA) x god love it (AUS) (st. covet (AUS))
3
0.8
15/2
T: C Fownes
R: N Callan (58.5)
15/2
7g iffraaj (GB) x up on points (GB) (royal academy (USA))
4
2.3
25/1
T: C W Chang
R: O Doleuze (55.5)
25/1
4g stratum (AUS) x new edition (USA) (stormy atlantic (USA))
5
3.5
11/4F
T: P D O'Sullivan
R: C Schofield (60.5)
11/4F
4g cape blanco (IRE) x mi centie (NZ) (centaine (AUS))
6
4.5
15/4
T: K W Lui
R: M F Poon (56.5)
15/4
5g makfi (GB) x starboard light (GB) (mark of esteem (IRE))
7
6.5
11/1
T: Richard Gibson
R: K Teetan (52.5)
11/1
5g lonhro (AUS) x selwan (USA) (mt. livermore (USA))
8
7
66/1
T: D Ferraris
R: H N Wong (50)
66/1
9
8.5
14/1
T: F C Lor
R: K C Leung (53)
14/1
10
10.3
40/1
T: A S Cruz
R: W M Lai (51.5)
40/1
5g excellent art (GB) x ashlyn (AUS) (baryshnikov (AUS))
11
21.8
60/1
T: A Lee
R: M L Yeung (50.5)
60/1
8g scaredee cat (NZ) x demerara (NZ) (danasinga (AUS))
12
25
100/1
T: C W Chang
R: K C Ng (56.5)
100/1
4g starcraft (NZ) x accomplishment (AUS) (flying spur (AUS))
300
20/1
T: Y S Tsui
R: A Sanna (56)
20/1
400
13/2
T: M J Freedman
R: D Whyte (54.5)
13/2
7g exceed and excel (AUS) x anse victorin (USA) (mt. livermore (USA))
Race 3 - Dongzhimen Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:47.46 (23.80)
Prizemoney: $880,000
1
25/1
T: C H Yip
R: M F Poon (57.5)
25/1
Winning siblings: Aspirate, Copy Boy,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
13/2
T: K H Ting
R: C Schofield (54)
13/2
5g pins (AUS) x savamour (NZ) (savabeel (AUS))
3
2.8
15/4
T: L Ho
R: N Rawiller (60.5)
15/4
5g delightful choice (AUS) x missun (AUS) (masterclass (USA))
4
3
10/1
T: P D O'Sullivan
R: M L Yeung (50.5)
10/1
5g o'reilly (NZ) x honolulu (NZ) (savabeel (AUS))
5
3.8
16/1
T: C Fownes
R: U Rispoli (55.5)
16/1
5g paco boy (IRE) x tereshkina (IRE) (sadler's wells (USA))
6
4
2/1F
T: K L Man
R: Z Purton (57.5)
2/1F
4g savabeel (AUS) x sotela (AUS) (commands (AUS))
7
4.1
11/2
T: A S Cruz
R: J Moreira (60.5)
11/2
5g roderic o'connor (IRE) x biz bar (GB) (tobougg (IRE))
8
4.3
100/1
T: C W Chang
R: K Teetan (60.5)
100/1
7g champs elysees (GB) x puzzling (GB) (peintre celebre (USA))
9
4.8
100/1
T: D Ferraris
R: A Sanna (57.5)
100/1
4g arcano (IRE) x miss azeza (GB) (dutch art (GB))
10
5.2
8/1
T: F C Lor
R: K C Leung (53.5)
8/1
7g librettist (USA) x la luciole (AUS) (last tycoon (IRE))
11
5.3
60/1
T: C Fownes
R: C Wong (54.5)
60/1
12
5.4
20/1
T: L Ho
R: S Clipperton (60.5)
20/1
5g sebring (AUS) x steal my love (AUS) (marauding (NZ))
Race 4 - Beijing Clubhouse Anniv.Cup-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.26 (22.53)
Prizemoney: $1,310,000
1
16/1
T: J Moore
R: S Clipperton (56)
16/1
3g stratum (AUS) x fleeting touch (USA) (touch gold (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.3
9/4
T: Richard Gibson
R: C Schofield (60)
9/4
4g i am invincible (AUS) x zebithea (AUS) (barathea (IRE))
3
0.5
40/1
T: D J Hall
R: M F Poon (49.5)
40/1
4
0.8
4/7F
T: C H Yip
R: Z Purton (60.5)
4/7F
3g sebring (AUS) x suzy rocks (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
2.8
100/1
T: A S Cruz
R: K C Ng (50)
100/1
6
3.3
7/1
T: W Y So
R: J Moreira (55.5)
7/1
4g nicconi (AUS) x delarouze (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.8
100/1
T: P D O'Sullivan
R: H N Wong (49.5)
100/1
5g postponed (USA) x coimbra (AUS) (mossman (AUS))
8
4.3
100/1
T: P Yiu
R: M L Yeung (55.5)
100/1
9
4.4
60/1
T: C S Shum
R: N Rawiller (56)
60/1
10
6.8
100/1
T: Y S Tsui
R: A Sanna (54)
100/1
6g bernardini (USA) x la falette (NZ) (faltaat (USA))
11
7.3
66/1
T: K H Ting
R: C Wong (49)
66/1
12
9.5
80/1
T: L Ho
R: U Rispoli (54.5)
80/1
6g statue of liberty (USA) x prompt (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 5 - Jianguomen Hcp (C4) (1650m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:39.20 (24.02)
Prizemoney: $880,000
1
13/4F
T: C H Yip
R: Z Purton (60.5)
13/4F
5g hard spun (USA) x royal tour (AUS) (quest for fame (GB))
This nick: 8 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.5
14/1
T: C Fownes
R: U Rispoli (54.5)
14/1
7g shinzig (AUS) x mota (AUS) (at talaq (USA))
3
0.8
10/1
T: P Yiu
R: N Callan (60.5)
10/1
8g refuse to bend (IRE) x doregan (IRE) (bahhare (USA))
4
3.5
66/1
T: Y S Tsui
R: A Sanna (56)
66/1
5g o'reilly (NZ) x former glory (USA) (dynaformer (USA))
5
4.5
16/1
T: L Ho
R: K C Ng (52.5)
16/1
8g postponed (USA) x kew (NZ) (casual lies (USA))
6
4.8
6/1
T: J Moore
R: J Moreira (60)
6/1
7
5
40/1
T: A Lee
R: M L Yeung (53)
40/1
7g thorn park (AUS) x on the board (AUS) (spectrum (IRE))
8
5.1
30/1
T: P D O'Sullivan
R: H N Wong (49.5)
30/1
6g keeper (AUS) x she's got spunk (NZ) (o'reilly (NZ))
9
5.5
7/1
T: A T Millard
R: O Doleuze (56.5)
7/1
4g all american (AUS) x jarada (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
5.8
5/1
T: F C Lor
R: D Whyte (58)
5/1
5g dutch art (GB) x czarna roza (GB) (polish precedent (USA))
11
5.9
12/1
T: Richard Gibson
R: C Wong (55.5)
12/1
5g iffraaj (GB) x china choice (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
8.3
66/1
T: K W Lui
R: M Chadwick (54.5)
66/1
4g darci brahma (NZ) x bella rosalia (GB) (singspiel (IRE))
13
17.8
15/2
T: D Ferraris
R: K Teetan (57)
15/2
4g show a heart (AUS) x kamiri (AUS) (king ivor (AUS))
14
20.8
25/1
T: D J Hall
R: M F Poon (57.5)
25/1
Race 6 - Dongcheng District Hcp (C3) (1800m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:47.55 (23.40)
Prizemoney: $1,310,000
1
5/1
T: A S Cruz
R: M F Poon (58)
5/1
7g galileo (IRE) x luas line (IRE) (danehill (USA))
This nick: 50 runners; 36 winners; 6 SW. Details
2
0.8
16/1
T: C S Shum
R: C Schofield (55)
16/1
4g guillotine (NZ) x dosh (NZ) (danske (NZ))
3
1.1
7/2
T: F C Lor
R: J Moreira (52)
7/2
4
1.5
Sangria (11)
8/1
T: D Ferraris
R: K Teetan (52.5)
8/1
5g american post (GB) x noozhah (GB) (singspiel (IRE))
5
1.8
30/1
T: Richard Gibson
R: K C Leung (52.5)
30/1
6
2
25/1
T: A T Millard
R: C Wong (49)
25/1
6g high chaparral (IRE) x cashier (AUS) (danehill (USA))
7
2.3
9/4F
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (58.5)
9/4F
5g tavistock (NZ) x dantessa (NZ) (danasinga (AUS))
8
4
6/1
T: F C Lor
R: N Callan (58.5)
6/1
9
4.3
10/1
T: C S Shum
R: N Rawiller (59.5)
10/1
5g rip van winkle (IRE) x medrano (AUS) (general nediym (AUS))
10
4.8
30/1
T: D J Hall
R: A Sanna (54)
30/1
7g gallant guru (AUS) x enzed (NZ) (anziyan (USA))
11
9.3
100/1
T: W Y So
R: H N Wong (55.5)
100/1
12
12.3
60/1
T: A Lee
R: M L Yeung (54.5)
60/1
6g holy roman emperor (IRE) x raydaniya (IRE) (in the wings (GB))
Race 7 - The Sprint Cup (1200m) Gr2
Class: Open Track: Good Time: 1:09.02 (21.39)
Prizemoney: $4,000,000
1
5/4
T: J J Size
R: J Moreira (56)
5/4
4g hinchinbrook (AUS) x flion fenena (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Pell Mell,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.3
10/9F
T: F C Lor
R: N Rawiller (58)
10/9F
3
0.8
9/1
T: A S Cruz
R: Z Purton (56)
9/1
5g starcraft (NZ) x sunday service (AUS) (sunday silence (USA))
4
2.5
66/1
T: A S Cruz
R: N Callan (56)
66/1
7g dandy man (IRE) x umlani (IRE) (great commotion (USA))
5
3
25/1
T: K W Lui
R: D Whyte (56)
25/1
7g shamardal (USA) x pearl dance (USA) (nureyev (USA))
6
3.1
25/1
T: J Moore
R: S Clipperton (56)
25/1
7g dylan thomas (IRE) x flame of sydney (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.3
100/1
T: F C Lor
R: C Schofield (56)
100/1
8g first defence (USA) x family (USA) (danzig (USA))
8
5
9/1
T: J J Size
R: B Prebble (56)
9/1
6g falkirk (NZ) x cadence (NZ) (rhythm (USA))
Race 8 - The Chairman's Trophy (1600m) Gr2
Class: Open Track: Good Time: 1:32.84 (22.70)
Prizemoney: $4,000,000
1
40/1
T: A S Cruz
R: N Callan (56)
40/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.3
12/1
T: J J Size
R: N Rawiller (56)
12/1
5g encosta de lago (AUS) x alsatia (AUS) (marauding (NZ))
3
1.1
8/1
T: T P Yung
R: K C Leung (56)
8/1
5g mastercraftsman (IRE) x sharp point (USA) (point given (USA))
4
1.3
7/2
T: A S Cruz
R: J Moreira (56)
7/2
5g shamardal (USA) x nina celebre (IRE) (peintre celebre (USA))
5
1.8
9/2
T: J Moore
R: D Whyte (58)
9/2
5g road to rock (AUS) x stylish bel (AUS) (bel esprit (AUS))
6
2.3
80/1
T: J J Size
R: O Doleuze (56)
80/1
5g lilbourne lad (IRE) x nisriyna (IRE) (intikhab (USA))
7
3.8
16/1
T: J Moore
R: S Clipperton (56)
16/1
6h polan (FR) x high zaff (GB) (high chaparral (IRE))
8
5
9/2
T: L Ho
R: K Teetan (56)
9/2
5g thorn park (AUS) x udiditagain (NZ) (d'cash (AUS))
9
5.3
66/1
T: C Fownes
R: G Mosse (56)
66/1
6g zanzibari (USA) x bargouzine (USA) (stravinsky (USA))
10
5.5
2/1F
T: A S Cruz
R: Z Purton (58)
2/1F
5g archipenko (USA) x here to eternity (USA) (stormy atlantic (USA))
Race 9 - Jinbao Street Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 0:55.45 (22.23)
Prizemoney: $1,860,000
1
40/1
T: K W Lui
R: W M Lai (56)
40/1
8g compton place (GB) x guermantes (GB) (distant relative (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/4F
T: W Y So
R: J Moreira (55)
5/4F
4g congrats (USA) x secover (AUS) (danehill (USA))
3
1.6
30/1
T: A S Cruz
R: U Rispoli (54)
30/1
7g show a heart (AUS) x jessepic (AUS) (general nediym (AUS))
4
2
10/1
T: J J Size
R: K Teetan (54)
10/1
5
3
60/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (50.5)
60/1
8g mr nancho (ARG) x raving (NZ) (centaine (AUS))
6
3.1
25/1
T: T P Yung
R: C Wong (47.5)
25/1
5g coats choice (AUS) x blue blond (NZ) (stravinsky (USA))
7
4.3
2/1
T: A S Cruz
R: Z Purton (56)
2/1
4g fastnet rock (AUS) x mimi lebrock (AUS) (show a heart (AUS))
8
4.5
66/1
T: C Fownes
R: G Mosse (55)
66/1
6g hidden dragon (AUS) x tycoon rhythm (AUS) (last tycoon (IRE))
9
4.8
12/1
T: D J Hall
R: M F Poon (49.5)
12/1
5g starcraft (NZ) x top cuban (AUS) (anabaa (USA))
10
5.5
100/1
T: C S Shum
R: K C Leung (53)
100/1
5g darci brahma (NZ) x anca (NZ) (howbaddouwantit (USA))
11
6
8/1
T: J Moore
R: D Whyte (60.5)
8/1
4g red element (AUS) x trail of secrets (AUS) (secret savings (USA))
12
8
100/1
T: Richard Gibson
R: C Schofield (55)
100/1
4g siyouni (FR) x etoile nocturne (FR) (medicean (GB))
13
14
Shamal (2)
80/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (57)
80/1
6g siyouni (FR) x sagalix (FR) (linamix (FR))
14
23.3
25/1
T: Y S Tsui
R: A Sanna (56.5)
25/1
5g nicconi (AUS) x edgeton (AUS) (racer's edge (AUS))
Race 10 - Wangfujing Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:22.32 (22.65)
Prizemoney: $1,310,000
1
12/1
T: A T Millard
R: C Schofield (55.5)
12/1
6g i am invincible (AUS) x fidele (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 34 runners; 27 winners; 3 SW. Details
2
0.2
11/2
T: T P Yung
R: M L Yeung (59)
11/2
5g sebring (AUS) x elle labelle (AUS) (elvstroem (AUS))
3
1
15/2
T: K H Ting
R: J Moreira (57.5)
15/2
5g big bad bob (IRE) x dreamaway (IRE) (oasis dream (GB))
4
1.1
9/2F
T: F C Lor
R: K Teetan (57.5)
9/2F
5g shocking (AUS) x mostly (NZ) (strategic image (AUS))
5
1.3
5/1
T: L Ho
R: N Rawiller (60)
5/1
5g per incanto (USA) x irish magic (NZ) (o'reilly (NZ))
6
1.8
6/1
T: C H Yip
R: N Callan (57.5)
6/1
4g dash for cash (AUS) x letter from france (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
2.5
30/1
T: J Moore
R: S Clipperton (60)
30/1
6g clang (AUS) x mezentseva (AUS) (defecting dancer (GB))
8
2.8
9/1
T: P D O'Sullivan
R: A Sanna (52)
9/1
5g husson (ARG) x ourkohinoor (AUS) (king cugat (USA))
9
3.5
40/1
T: K H Ting
R: M F Poon (52.5)
40/1
6g road to rock (AUS) x hanabananah (AUS) (king charlemagne (USA))
10
5
14/1
T: W Y So
R: H N Wong (56.5)
14/1
6g postponed (USA) x bislieri (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
6
100/1
T: C W Chang
R: W M Lai (54)
100/1
4g frankel (GB) x drops (IRE) (kingmambo (USA))
12
6.8
30/1
T: C Fownes
R: K C Ng (50)
30/1
4g helmet (AUS) x without precedent (FR) (polish precedent (USA))
13
7
10/1
T: C S Shum
R: Z Purton (54.5)
10/1
5g shamardal (USA) x cape dollar (IRE) (cape cross (IRE))
14
13.5
100/1
T: D Ferraris
R: K C Leung (60.5)
100/1
5g high chaparral (IRE) x azumi (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.