Breednet Results

AWAPUNI - Friday, March 3

Race 1 - Gallagher Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 2:10.39
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: B E Newman
R: L T Hemi (55.5)
1/1F
5m red giant (USA) x real defensive (NZ) (defensive play (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/5
T: A M Clement
R: A F Jones (58.5)
4/5
5g cecconi (AUS) x saint lucy (AUS) (marscay (AUS))
3
4.2
5/3
T: M K Oulaghan
R: M Tanaka (58.5)
5/3
6g mr. nancho (ARG) x zalfie (NZ) (don eduardo (NZ))
4
4.5
Cashel (8)
9/9
T: J R Wheeler
R: L J Allpress (58)
9/9
3g bachelor duke (USA) x castlebar (NZ) (volksraad (GB))
5
5
8/7
T: T K Corric
R: S M McKay (58.5)
8/7
6
5.1
11/10
T: T L Riddell
R: J K Riddell (58.5)
11/10
5g tavistock (NZ) x alyssum (NZ) (prized (USA))
7
8.2
3/4
T: F J Auret
R: J Parkes (56.5)
3/4
4m o'reilly (NZ) x charmaine (NZ) (centaine (AUS))
8
10
7/8
T: W S Moorehead
R: C W Johnson (58.5)
7/8
5g falkirk (NZ) x hymn for her (NZ) (thorn park (AUS))
9
10.9
Demi (14)
12/12
T: Ms J Millar
R: R J Hannam (56)
12/12
10
11
10/11
T: M N Eales
R: B R Hutton (56.5)
10/11
11
11.1
6/6
T: R and C Bothwell
R: D L Turner (58.5)
6/6
4g battle paint (USA) x dominica (NZ) (cape cross (IRE))
12
11.9
2/2
T: D and E Haworth
R: R J Myers (56.5)
2/2
4m indy king (USA) x kapastar (NZ) (kaapstad (NZ))
13
14.1
13/13
T: P D Pascoe
R: R M Goldsbury (54.5)
13/13
4m road to rock (AUS) x porotene jewel (NZ) (danasinga (AUS))
Race 2 - Agricom (Bm85) (1550m)
Class: Benchmark 85 Track: Dead(4) Time: 1:33.29
Prizemoney: $10,000
1
7/7
T: Ms S Kay
R: N Teeluck (54)
7/7
Winning siblings: Amarone, Dolcetto, Fiano, Mataro,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
1/4F
T: Ms L Tanner
R: S M McKay (57.5)
1/4F
6g savabeel (AUS) x eden (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.6
3/2
T: B C McDermott
R: C W Johnson (54)
3/2
6g gold centre (AUS) x miss shania (NZ) (oregon (USA))
4
2.1
2/1
T: R J Patterson
R: R J Hannam (54)
2/1
4g keeper (AUS) x bouquet toss (USA) (nureyev (USA))
5
4.6
6/5
T: J H Scott
R: D G Bradley (54)
6/5
7m castelli (NZ) x aradhana (NZ) (i conquer (NZ))
6
5.1
Wiggle (1)
5/6
T: T L Riddell
R: J K Riddell (59)
5/6
7g gold centre (AUS) x faberge (NZ) (towkay (AUS))
7
7.4
4/3
T: K T Myers
R: R J Myers (54)
4/3
5m sakhee's secret (GB) x melancholy miss (NZ) (traditionally (USA))
Race 3 - Nufarm (Bm75) (1200m)
Class: Benchmark 75 Track: Dead(4) Time: 1:10.95
Prizemoney: $10,000
1
2/2
T: J G Bary
R: J K Riddell (58.5)
2/2
5m no excuse needed (GB) x xpectacular (NZ) (shinko king (IRE))
Winning siblings: Chouxperb,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
1/1F
T: Ms L Latta
R: R J Hannam (57.5)
1/1F
4m showcasing (GB) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
3.9
4/3
T: R and C Bothwell
R: A F Jones (56)
4/3
6m any suggestion (AUS) x can konka (NZ) (i conquer (NZ))
4
4
3/4
T: Nz-David Hayes
R: L T Hemi (54.5)
3/4
7m coats choice (AUS) x yushun star (NZ) (desert sun (GB))
5
5.5
7/7
T: Ms G Temperton
R: R J Myers (54)
7/7
6m gold centre (AUS) x klassic (NZ) (pompeii court (USA))
6
5.6
6/5
T: Ms E L Holmes
R: D L Turner (54.5)
6/5
7
19.6
5/6
T: Ms S Gordon
R: J Parkes (59)
5/6
7g spartacus (IRE) x outstanding affair (NZ) (last tycoon (IRE))
Race 4 - Tui - Backing A Winner Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:12.38
Prizemoney: $10,000
1
9/9
T: Ms T Keegan
R: S M McKay (57.5)
9/9
3g o'reilly (NZ) x hideaway (NZ) (centaine (AUS))
This nick: 126 runners; 80 winners; 8 SW. Details
2
0.1
5/6
T: M P Breslin
R: R J Myers (55.5)
5/6
3f bernardini (USA) x the quarewan (AUS) (supremo (USA))
3
0.5
2/2
T: R J Bergerson
R: M Tanaka (55.5)
2/2
3f iffraaj (GB) x tinkerbabu (AUS) (giant's causeway (USA))
4
3.8
6/5
T: K Gray
R: L J Allpress (57.5)
6/5
5
6.2
4/4
T: R J Patterson
R: R J Hannam (55.5)
4/4
3f danroad (AUS) x molly's prize (NZ) (prized (USA))
6
8.1
10/10
T: G R Vile
R: B R Hutton (55.5)
10/10
3f nadeem (AUS) x star guest (NZ) (pentire (GB))
7
9.7
3/3
T: D M Goldsbury
R: R M Goldsbury (53.5)
3/3
3f redoute's choice (AUS) x cierzo (NZ) (centaine (AUS))
8
11.5
8/8
T: Ms L Latta
R: L T Hemi (54.5)
8/8
3f jimmy choux (NZ) x charming elle (AUS) (al samer (AUS))
9
11.6
1/1F
T: T L Riddell
R: J K Riddell (57.5)
1/1F
3g nadeem (AUS) x virgin islands (NZ) (o'reilly (NZ))
10
14.4
7/7
T: D M Goldsbury
R: A F Jones (55.5)
7/7
3f stravinsky (USA) x pennies in heaven (NZ) (pompeii court (USA))
Race 5 - Pgg Wrightson Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:12.75
Prizemoney: $10,000
1
2/4
T: J R Wheeler
R: J Parkes (56)
2/4
3f zacinto (GB) x bossanova (NZ) (pins (AUS))
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
3/2
T: G R Vile
R: L J Allpress (56)
3/2
3f fully fledged (NZ) x our aspiration (NZ) (mi preferido (USA))
3
1.4
1/1F
T: K Gray
R: R J Myers (56.5)
1/1F
4m showcasing (GB) x impulse (NZ) (flying spur (AUS))
4
1.8
8/8
T: Ms D J Parry
R: N Teeluck (56.5)
8/8
4g buffalo man (CAN) x alma june (NZ) (almutawakel (GB))
5
2.2
4/3
T: Ms J Millar
R: M Tanaka (56.5)
4/3
4m thorn park (AUS) x hayley's mist (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
3.7
5/5
T: Ms L Pickford
R: R J Hannam (56.5)
5/5
4m road to rock (AUS) x mya (AUS) (desert king (IRE))
7
5.6
7/7
T: S A Sharrock
R: A K Chan (53.5)
7/7
4m pins (AUS) x rich return (NZ) (centaine (AUS))
8
10.2
6/6
T: E and J Rayner
R: D L Turner (56.5)
6/6
4m eighth wonder (NZ) x kai iwi lass (NZ) (al akbar (AUS))
Race 6 - Meridian Energy Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:24.79
Prizemoney: $10,000
1
2/2
T: Ms J Millar
R: M Tanaka (56)
2/2
3f nadeem (AUS) x tinkermia (NZ) (johar (USA))
Winning siblings: Trilli, Vroom,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1
12/11
T: Ms H Weller
R: R M Goldsbury (54.5)
12/11
4m castledale (IRE) x high vibes (NZ) (asti bay (NZ))
3
1.1
7/7
T: Ms D J Parry
R: N Teeluck (54.5)
7/7
7m colombia (NZ) x sanserif (NZ) (wiganthorpe (IRE))
4
2.1
4/5
T: M K Oulaghan
R: D L Turner (58.5)
4/5
4g per incanto (USA) x cadonna (NZ) (don eduardo (NZ))
5
2.3
6/6
T: S A Sharrock
R: A K Chan (53.5)
6/6
5m pentire (GB) x embraced (NZ) (westminster (NZ))
6
2.4
10/10
T: J H Scott
R: C W Johnson (56.5)
10/10
6m falkirk (NZ) x bellapreneur (NZ) (entrepreneur (GB))
7
2.7
1/1F
T: Nz-David Hayes
R: R J Myers (56.5)
1/1F
8
3.5
14/14
T: W J Thurlow
R: S M McKay (56)
14/14
3f hinchinbrook (AUS) x luscilla (NZ) (entrepreneur (GB))
9
5.7
3/3
T: S A Sharrock
R: L J Allpress (56)
3/3
3f mastercraftsman (IRE) x larrinka (NZ) (volksraad (GB))
10
6.6
9/8
T: B D Revell
R: R J Hannam (56)
9/8
11
6.9
8/9
T: Ms L Latta
R: J K Riddell (58)
8/9
3g showcasing (GB) x fudge (NZ) (o'reilly (NZ))
12
7
Ethnee (15)
13/13
T: B Wallace
R: A F Jones (56.5)
13/13
4m iffraaj (GB) x striking asset (NZ) (van nistelrooy (USA))
13
8.2
5/4
T: Ms J Vandenberg
R: H S Tinsley (58.5)
5/4
5g indy king (USA) x muy bueno (NZ) (senor pete (USA))
14
10.3
11/12
T: Ms L Latta
R: L T Hemi (55.5)
11/12
5m shinko king (IRE) x wai (NZ) (towkay (AUS))
Race 7 - Farmlands Mdn (1550m)
Class: Maiden Track: Dead(4) Time: 1:34.92
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: S A Sharrock
R: A K Chan (53.5)
1/1F
4m alamosa (NZ) x cuvee (AUS) (snippets (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/4
T: R J Bergerson
R: H S Tinsley (58)
4/4
3g cape blanco (IRE) x cold shoulder (NZ) (volksraad (GB))
3
4.3
2/2
T: Ms L Pickford
R: R J Hannam (58.5)
2/2
5g mettre en jeu (NZ) x pompous spi (NZ) (deputy governor (USA))
4
7.1
3/3
T: Ms L Latta
R: J K Riddell (58.5)
3/3
5g roc de cambes (NZ) x fidgette (AUS) (viking ruler (AUS))
5
7.9
Moorish (11)
8/9
T: M K Oulaghan
R: M Tanaka (56.5)
8/9
6
8.1
6/5
T: K Gray
R: L J Allpress (58)
6/5
3g towkay (AUS) x gifted mission (NZ) (generous (IRE))
7
8.2
5/7
T: G D Innes
R: N Teeluck (56.5)
5/7
4g st reims (NZ) x lovely honey (NZ) (towkay (AUS))
8
10.4
12/12
T: J R Wheeler
R: J Parkes (58.5)
12/12
9
11.7
14/14
T: M K Oulaghan
R: R M Goldsbury (54)
14/14
3f pentire (GB) x nordic dancer (NZ) (generous (IRE))
10
13
11/11
T: Ms L Latta
R: S M McKay (58.5)
11/11
4g pentire (GB) x our tristajet (NZ) (jetball (AUS))
11
14.9
13/13
T: W J Thurlow
R: A F Jones (56)
13/13
3f zoffany (IRE) x stella rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
12
17.1
Fetish (12)
10/10
T: B E Newman
R: D L Turner (56.5)
10/10
4m pins (AUS) x roaring meg (NZ) (centaine (AUS))
13
18.5
7/6
T: K T Myers
R: K J Cowan (52)
7/6
3f nadeem (AUS) x arica (NZ) (anziyan (USA))
100
0
9/8
T: K Gray
R: B R Hutton (58)
9/8
3g sakhee's secret (GB) x claudia jessie (NZ) (indian danehill (IRE))
Race 8 - Power Farming (Bm65) (2100m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(4) Time: 2:09.17
Prizemoney: $10,000
1
1/1F
T: Ms L Latta
R: D G Bradley (58.5)
1/1F
6g bahhare (USA) x bawl (NZ) (generous (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
9/9
T: A I Bambry
R: R M Goldsbury (55.5)
9/9
4m nom du jeu (NZ) x sitting on a hill (NZ) (city on a hill (USA))
3
3.7
3/3
T: K Gray
R: H R Andrew (55.5)
3/3
6g castledale (IRE) x zdenka (AUS) (western symphony (USA))
4
4.1
5/5
T: J R Wheeler
R: L J Allpress (57.5)
5/5
4g nadeem (AUS) x celestial trump (NZ) (star way (GB))
5
4.6
11/11
T: G N Nicholson
R: D L Turner (59)
11/11
5g pentire (GB) x little deuce coupe (AUS) (flying spur (AUS))
6
5
7/8
T: Ms P Macdonald
R: J K Riddell (58.5)
7/8
4g el hermano (NZ) x malvern lass (NZ) (kreisler (IRE))
7
6.5
2/4
T: T and N Kaye
R: L T Hemi (55.5)
2/4
5m keeper (AUS) x zarzino (NZ) (zabeel (NZ))
8
6.6
6/6
T: F J Auret
R: M Singh (51)
6/6
5m darci brahma (NZ) x the bod (AUS) (spectrum (IRE))
9
8
14/14
T: K M Duncan
R: N Teeluck (55.5)
14/14
10
13.7
4/2
T: Ms J Millar
R: M Tanaka (56)
4/2
11
14.3
J'walke (12)
8/7
T: K M Duncan
R: A K Chan (53)
8/7
5g darci brahma (NZ) x colourship (GB) (rainbow quest (USA))
12
14.4
13/13
T: P D Pascoe
R: C W Johnson (56)
13/13
5g o'reilly (NZ) x porotene express (NZ) (danasinga (AUS))
13
20.2
10/10
T: R J Mudgway
R: R J Hannam (56.5)
10/10
5m road to rock (AUS) x zeta black (AUS) (black hawk (GB))
14
22.7
12/12
T: G P Harris
R: H S Tinsley (57)
12/12
5m zed (NZ) x ruahine rose (NZ) (hunza court (NZ))
* Nick figures are for Australasia.