Breednet Results

Other Meetings ▶
Thursday, April 15
Otaki
Wednesday, April 14
Ruakaka
Sunday, April 11
Pukekohe Park
Saturday, April 10
Riccarton Park
Te Aroha
Friday, April 9
Awapuni
Thursday, April 8
Wanganui
Wednesday, April 7
Ashburton
Monday, April 5
Riverton
Tauranga
Saturday, April 3
Awapuni
Ellerslie
Riverton
Wednesday, March 31
Matamata
Sunday, March 28
Tauherenikau
Saturday, March 27
Riccarton Park
Tauranga
Friday, March 26
New Plymouth Raceway
Wednesday, March 24
Pukekohe Park
Monday, March 22
Wingatui
Sunday, March 21
Te Aroha
Saturday, March 20
Tauranga
Trentham
Thursday, March 18
Ashburton
Wednesday, March 17
Matamata
Sunday, March 14
Gore

AWAPUNI - Thursday, November 15

Race 1 - Creative Catering (Bm65) (2100m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 2:10.81
Prizemoney: $22,500
1
7/2F
T: R R Manning
R: J L Waddell (56.5)
7/2F
5m all american (AUS) x riddling (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Countess Natasha,
This nick: 33 runners; 22 winners; 0 SW. Details
2
3
7/4F
T: Ms L Latta
R: J Parkes (57.5)
7/4F
4m ocean park (NZ) x fiaba (NZ) (defensive play (USA))
3
3.2
12/1
T: Ms T Keegan
R: D S Johnson (58.5)
12/1
5g mastercraftsman (IRE) x kilshanny lass (NZ) (lord ballina (AUS))
4
4
8/1
T: A M Clement
R: S M McKay (58.5)
8/1
7g red giant (USA) x veda em (NZ) (cape cross (IRE))
5
4.5
30/1
T: G N Nicholson
R: J J Fawcett (53.5)
30/1
5g keeper (AUS) x grove nymph (NZ) (grosvenor (NZ))
6
4.9
20/1
T: Ms S Gordon
R: M Singh (54)
20/1
4m darci brahma (NZ) x myback (NZ) (dubawi (IRE))
7
5.2
12/1
T: F J Auret
R: Timothy Johnson (57.5)
12/1
5m nom du jeu (NZ) x centinelle (NZ) (centaine (AUS))
8
5.4
25/1
T: K Gray
R: R J Myers (59)
25/1
7g sandtrap (USA) x itsa belt (NZ) (istidaad (USA))
9
5.9
14/1
T: Ms L Tanner
R: D L Turner (56)
14/1
5m nadeem (AUS) x song (NZ) (danasinga (AUS))
10
7.2
Kolee (4)
14/1
T: Erin Hocquard
R: Z W Moki (55)
14/1
6m shinko king (IRE) x sanlee (NZ) (san luis (AUS))
11
8
50/1
T: Joanne Roylands
R: D G Bradley (58)
50/1
6g battle paint (USA) x invitation (NZ) (one cool cat (USA))
12
8.5
10/1
T: J G Bary
R: C E Lammas (57.5)
10/1
5g jimmy choux (NZ) x xpectacular (NZ) (shinko king (IRE))
Race 2 - Precast Concrete Manawatu-Bm72 (2100m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 2:08.91
Prizemoney: $25,000
1
4/1F
T: F J Auret
R: J Parkes (57)
4/1F
4g postponed (USA) x lady mulroy (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 20 runners; 14 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: R J Bergerson
R: D S Johnson (57)
6/1
7g savabeel (AUS) x cantante (NZ) (centaine (AUS))
3
0.6
9/2
T: M P Breslin
R: J L Waddell (58.5)
9/2
4g fully fledged (NZ) x cindz (NZ) (van nistelrooy (USA))
4
1
5/2
T: G R Vile
R: C E Lammas (58)
5/2
5g darci brahma (NZ) x screen siren (NZ) (montjeu (IRE))
5
1.4
16/1
T: M K Oulaghan
R: D L Turner (55.5)
16/1
5m nadeem (AUS) x eva kelly (NZ) (o'reilly (NZ))
6
3.2
Finn (3)
20/1
T: A R Macgregor
R: L T Hemi (58.5)
20/1
7g le bec fin (NZ) x rosetta stone (NZ) (pat's victory (USA))
7
7.5
15/2
T: G J Haigh
R: S O'Malley (56)
15/2
8
10.8
16/1
T: F J Auret
R: M Singh (57)
16/1
9
17.8
8/1
T: Ms L Latta
R: Timothy Johnson (55.5)
8/1
Race 3 - Feilding Flooring Extra Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:11.39
Prizemoney: $35,000
1
4/1F
T: Ms E L Holmes
R: D L Turner (54)
4/1F
7g stratum (AUS) x rhone ranger (AUS) (danzero (AUS))
Winning siblings: Park Ranger, The Pipe,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
10/9
T: J G Bary
R: C E Lammas (54.5)
10/9
4m iffraaj (GB) x toposhforu (NZ) (howbaddouwantit (USA))
3
1.8
7/4
T: A R Macgregor
R: J Parkes (56)
7/4
6g per incanto (USA) x miss sarah (NZ) (towkay (AUS))
4
3.6
20/1
T: A D Schumacher
R: J J Fawcett (54.5)
20/1
8g librettist (USA) x zorzi (NZ) (kaapstad (NZ))
5
3.7
9/1
T: M P Breslin
R: D A Hirini (58)
9/1
8g alamosa (NZ) x anca (NZ) (howbaddouwantit (USA))
Race 4 - Tryden Electrical Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.95
Prizemoney: $10,000
1
4/1F
T: G R Vile
R: Z W Moki (53.5)
4/1F
3f burgundy (NZ) x another call (NZ) (howbaddouwantit (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/1
T: R J Bergerson
R: J L Waddell (57.5)
7/1
3c savabeel (AUS) x karla bruni (NZ) (pins (AUS))
3
2.3
Piriaka (10)
12/1
T: K Gray
R: T K Allan (55.5)
12/1
3f tartan bearer (IRE) x jungletime (AUS) (street cry (IRE))
4
3.6
5/1
T: J W Richards
R: D S Johnson (55.5)
5/1
3f per incanto (USA) x moss lady (NZ) (authorized (IRE))
5
3.7
25/1
T: Joshua Shaw
R: D G Bradley (57.5)
25/1
3g super easy (NZ) x nikki's bride (NZ) (o'reilly (NZ))
6
3.9
25/1
T: T A Preston
R: C E Lammas (57.5)
25/1
3g fabulous (NZ) x ellie'o (NZ) (golan (IRE))
7
4.2
9/2
T: J Benner and H Wynyard
R: R J Myers (55.5)
9/2
3f per incanto (USA) x eutrophy (AUS) (testa rossa (AUS))
8
4.7
30/1
T: K Gray
R: M Singh (53.5)
30/1
3f tavistock (NZ) x a'guin ace (NZ) (o'reilly (NZ))
9
6.7
30/1
T: Ms L Latta
R: Timothy Johnson (57.5)
30/1
3g sebring (AUS) x full of spirit (AUS) (flying spur (AUS))
10
8.2
20/1
T: G R Vile
R: W F Pinn (54.5)
20/1
3g the factor (USA) x sicilia (AUS) (flying spur (AUS))
11
8.4
7/1
T: F J Auret
R: J Parkes (55.5)
7/1
3f ocean park (NZ) x la collina (NZ) (van nistelrooy (USA))
12
12.2
15/1
T: Ms L Pickford
R: S M McKay (57.5)
15/1
3g thewayyouare (USA) x sola gratia (AUS) (black minnaloushe (USA))
13
17
20/1
T: G D Innes
R: D L Turner (57.5)
20/1
Race 5 - Prof Plumbing/Gas Fitting-Bm65 (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:10.40
Prizemoney: $22,500
1
13/8
T: F P Campbell
R: J Parkes (57.5)
13/8
3g per incanto (USA) x la singa (NZ) (danasinga (AUS))
Winning siblings: In Another Life,
This nick: 19 runners; 14 winners; 2 SW. Details
2
0.4
16/1
T: G R Vile
R: S M McKay (56)
16/1
5m fully fledged (NZ) x our aspiration (NZ) (mi preferido (USA))
3
0.5
13/2
T: R J Patterson
R: D G Bradley (58.5)
13/2
4g burgundy (NZ) x precious (NZ) (stravinsky (USA))
4
2
Magico (5)
3/1F
T: J Benner and H Wynyard
R: J L Waddell (56.5)
3/1F
4m per incanto (USA) x our aspiration (NZ) (mi preferido (USA))
5
2.4
10/1
T: K Gray
R: T K Allan (59)
10/1
4g rip van winkle (IRE) x all in black (NZ) (don eduardo (NZ))
6
4.2
16/1
T: Ms T Keegan
R: D S Johnson (56.5)
16/1
5g o'reilly (NZ) x hideaway (NZ) (centaine (AUS))
7
4.4
7/1
T: Ms J Millar
R: R J Myers (55.5)
7/1
3f jakkalberry (IRE) x explosive girl (NZ) (san luis (AUS))
8
4.5
50/1
T: Ms K Lawrence
R: L T Hemi (56.5)
50/1
5g nadeem (AUS) x cosmic flight (NZ) (star way (GB))
9
5.8
40/1
T: B R Marriott
R: Z W Moki (53.5)
40/1
6m showcasing (GB) x belle (NZ) (high chaparral (IRE))
10
6.6
Exhibit (12)
60/1
T: D M Goldsbury
R: Timothy Johnson (54)
60/1
5m iffraaj (GB) x royal show (NZ) (deputy governor (USA))
11
9.1
40/1
T: C J Bothwell
R: D L Turner (54)
40/1
6m captain rio (GB) x sharp melody (NZ) (daggers drawn (USA))
Race 6 - Manawatu Itm Bldg Centre-Bm72 (1400m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(3) Time: 1:22.59
Prizemoney: $25,000
1
12/1
T: Ms T Keegan
R: L T Hemi (56)
12/1
5m tavistock (NZ) x flash drive (AUS) (shamardal (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
8/1
T: Ms J Millar
R: R J Myers (57)
8/1
5m nadeem (AUS) x tinkermia (NZ) (johar (USA))
3
2.6
25/1
T: A G Furness
R: J J Fawcett (54)
25/1
6m testa rossa (AUS) x regal thrills (AUS) (royal academy (USA))
4
3.1
15/4
T: Ms L Latta
R: Timothy Johnson (59)
15/4
4g o'reilly (NZ) x elusive dreams (NZ) (elusive city (USA))
5
3.2
60/1
T: Angela Greig
R: C L O'Beirne (55)
60/1
6
3.4
13/2
T: M P Breslin
R: J L Waddell (57.5)
13/2
4g denman (AUS) x queen of quilts (AUS) (viscount (AUS))
7
3.7
25/1
T: F J Auret
R: M Singh (56.5)
25/1
5g perfectly ready (AUS) x censitive (NZ) (centaine (AUS))
8
4
10/1
T: Joshua Shaw
R: J Parkes (56.5)
10/1
4m power (GB) x ransom success (AUS) (red ransom (USA))
9
4.4
Toms (2)
10/1
T: D and E Haworth
R: S M McKay (59)
10/1
5g towkay (AUS) x steel stilettos (AUS) (hussonet (USA))
10
5.2
25/1
T: C J Bothwell
R: D L Turner (57.5)
25/1
11
7
3/1F
T: S A Sharrock
R: W F Pinn (53.5)
3/1F
3f shamexpress (NZ) x london dream (NZ) (handsome ransom (AUS))
12
7.5
10/1
T: J W Richards
R: D S Johnson (57)
10/1
4m reliable man (GB) x double babu (NZ) (centaine (AUS))
13
18.5
Suffign (13)
100/1
T: S M Hamill
R: T K Allan (54)
100/1
Race 7 - Humphries Construction Hcp (1550m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:31.49
Prizemoney: $35,000
1
7/4
T: J Benner and H Wynyard
R: J L Waddell (59)
7/4
5h iffraaj (GB) x western star (NZ) (high chaparral (IRE))
Winning siblings: Selica,
This nick: 9 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.5
9/4
T: R J Bergerson
R: D S Johnson (57)
9/4
6g alamosa (NZ) x karaka (NZ) (kings island (IRE))
3
2.8
4/1F
T: P R Moseley
R: D L Turner (54)
4/1F
5g per incanto (USA) x city class rose (NZ) (city on a hill (USA))
4
4.1
15/1
T: G R Vile
R: R J Myers (54)
15/1
7m castledale (IRE) x tenor of joy (NZ) (kingfisher mill (USA))
5
4.6
9/1
T: F P Campbell
R: W F Pinn (51)
9/1
6
5.4
25/1
T: K T Myers
R: Z W Moki (59.5)
25/1
7
5.5
40/1
T: G R Vile
R: S M McKay (54.5)
40/1
6g road to rock (AUS) x st jessie (AUS) (jetball (AUS))
8
5.6
50/1
T: Ms L Tanner
R: M Singh (52)
50/1
8g savabeel (AUS) x eden (AUS) (zeditave (AUS))
9
6.6
30/1
T: E Carson
R: D A Hirini (52)
30/1
5g patapan (USA) x raglan road (NZ) (postponed (USA))
10
12.1
30/1
T: G R Vile
R: C E Lammas (56)
30/1
7g zed (NZ) x star guest (NZ) (pentire (GB))
Race 8 - Pak Design (Bm65) (1550m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:32.63
Prizemoney: $10,000
1
3/1F
T: R J Bergerson
R: D S Johnson (57.5)
3/1F
5m iffraaj (GB) x tinkerbabu (AUS) (giant's causeway (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
15/1
T: K T Myers
R: R J Myers (58.5)
15/1
5g nadeem (AUS) x shana singa (NZ) (danasinga (AUS))
3
3.3
Allure (10)
11/1
T: Ms C A Bambry
R: J J Fawcett (54)
11/1
4m lonhro (AUS) x captivate (NZ) (stravinsky (USA))
4
3.5
Wafer (9)
7/4
T: M P Breslin
R: J L Waddell (57)
7/4
6m alamosa (NZ) x salada (NZ) (sandtrap (USA))
5
3.7
16/1
T: G J Haigh
R: S O'Malley (54.5)
16/1
6g raise the flag (GB) x anam cara (NZ) (straight strike (USA))
6
4.7
25/1
T: K T Myers
R: C E Lammas (58.5)
25/1
5g pins (AUS) x tesoro (NZ) (prized (USA))
7
5.2
20/1
T: W R Jones
R: D L Turner (55)
20/1
5m helmet (AUS) x benko (AUS) (bianconi (USA))
8
6.2
15/1
T: Ms L Latta
R: J Parkes (59)
15/1
6g makfi (GB) x egeria (IRE) (daylami (IRE))
9
6.3
20/1
T: C J Bothwell
R: W F Pinn (54)
20/1
4m road to rock (AUS) x joypoloy (NZ) (viking ruler (AUS))
10
6.4
14/1
T: S and E Clotworthy
R: Timothy Johnson (58)
14/1
7g brilliance (USA) x lady flossie (NZ) (al akbar (AUS))
11
8.4
8/1
T: Ms S Walsh
R: T K Allan (59)
8/1
6g thano (ARG) x tamahere star (NZ) (star way (GB))
12
10.4
100/1
T: K Gray
R: M Singh (54)
100/1
Race 9 - Bunnings (Bm65) (1550m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:32.92
Prizemoney: $22,500
1
Aridity (11)
12/1
T: R J Patterson
R: D G Bradley (57)
12/1
4m mastercraftsman (IRE) x casual chick (NZ) (casual lies (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Larima (10)
9/2F
T: Ms J Millar
R: R J Myers (57.5)
9/2F
4m pour moi (IRE) x splinter (NZ) (thorn park (AUS))
3
2.4
30/1
T: J M Bliss
R: J J Fawcett (57.5)
30/1
5g fully fledged (NZ) x ziggyinthemiddle (NZ) (fantastic light (USA))
4
2.5
10/1
T: Ms T Keegan
R: D S Johnson (59.5)
10/1
6g chinese dragon (USA) x satin cinders (NZ) (dance floor (USA))
5
3.3
16/1
T: I J Adams
R: W F Pinn (56)
16/1
6
3.5
Adonis (7)
20/1
T: A I Bambry
R: M Singh (56.5)
20/1
6g perfectly ready (AUS) x veil (NZ) (faltaat (USA))
7
3.7
11/2
T: L W Somervell
R: L T Hemi (60)
11/2
8
4.2
Altius (3)
30/1
T: Chris Rauhihi
R: D L Turner (59.5)
30/1
8g savabeel (AUS) x natural rhythm (NZ) (natural (NZ))
9
4.7
40/1
T: Ms T Bliss
R: Z W Moki (53.5)
40/1
7m roc de cambes (NZ) x latino lady (NZ) (spartacus (IRE))
10
5.2
9/2F
T: F J Auret
R: J Parkes (58.5)
9/2F
4g pierro (AUS) x stellaphyta (NZ) (high chaparral (IRE))
11
5.7
30/1
T: Ms L Latta
R: Timothy Johnson (58.5)
30/1
4g excelebration (IRE) x elle's decree (AUS) (red ransom (USA))
12
7
10/1
T: G R Vile
R: C E Lammas (57)
10/1
13
9.3
Eternal (13)
13/2
T: J Benner and H Wynyard
R: J L Waddell (57)
13/2
4m azamour (IRE) x svita (AUS) (success express (USA))
14
9.5
25/1
T: G I Alton
R: S M McKay (60)
25/1
8g alamosa (NZ) x cannsea (AUS) (canny lad (AUS))
* Nick figures are for Australasia.