Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, June 13
Phar Lap Raceway
Saturday, June 12
Te Rapa
Trentham
Thursday, June 10
New Plymouth Raceway
Wednesday, June 9
Matamata
Monday, June 7
Ellerslie
Sunday, June 6
Wingatui
Saturday, June 5
Ellerslie
Wanganui
Friday, June 4
Ashburton
Thursday, June 3
Awapuni
Wednesday, June 2
Cambridge
Saturday, May 29
Ellerslie
Trentham
Friday, May 28
Wingatui
Thursday, May 27
Pukekohe Park
Wednesday, May 26
Hastings
Sunday, May 23
Hawera
Saturday, May 22
Awapuni
Te Rapa
Thursday, May 20
Phar Lap Raceway
Wednesday, May 19
Cambridge
Sunday, May 16
Ascot Park
Saturday, May 15
Arawa Park
New Plymouth Raceway
Friday, May 14
Matamata
Thursday, May 13
Wanganui
Wednesday, May 12
Ashburton

RICCARTON PARK - Wednesday, November 15

Race 1 - One Good Horse At Avonhead Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.59
Prizemoney: $30,000
1
Pipiana (14)
9/1
T: M and M Pitman
R: S R Weatherley (54)
9/1
Winning siblings: Rather Salubrious,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2019 NZB South Island Sale
$20,000
Vendor: Berkley Stud
Buyer: Mr Tao Gu
2019 NZB Karaka Book 2
Vendor: Berkley Stud
Buyer: Withdrawn
2
4.8
50/1
T: M and M Pitman
R: J R Lowry (57)
50/1
3g gallant guru (AUS) x lurk (NZ) (seasoned star (AUS))
3
5.1
14/1
T: Jo-Ann Gordon
R: G A Jogoo (55.5)
14/1
6m alamosa (NZ) x raise the roof (NZ) (maroof (USA))
4
5.3
20/1
T: M and M Pitman
R: P Shaikh (53)
20/1
5
6.8
16/1
T: N and B Blatch
R: T R Moseley (56.5)
16/1
4m iffraaj (GB) x grey swallow (NZ) (pentire (GB))
6
7
20/1
T: J and K Parsons
R: C E Lammas (58.5)
20/1
4g per incanto (USA) x explosive girl (NZ) (san luis (AUS))
7
7.8
Mowenna (20)
25/1
T: J and K Parsons
R: K J Cowan (53.5)
25/1
4m swiss ace (AUS) x umachelle (AUS) (umatilla (NZ))
8
8.6
20/1
T: Andrew Carston
R: A B Collett (56.5)
20/1
5m iffraaj (GB) x la vazza (NZ) (jungle pocket (JPN))
9
10.2
40/1
T: L J Stewart
R: A M Morgan (57.5)
40/1
6g edenwold (CAN) x smokey lady (NZ) (all glory (NZ))
10
10.7
8/1
T: S Kennedy and A Furlong
R: S T Collett (55)
8/1
3f o'reilly (NZ) x pinderella (NZ) (pins (AUS))
11
11
25/1
T: L M Robinson
R: S L Wynne (56.5)
25/1
4m rios (NZ) x pinpoint (NZ) (pins (AUS))
12
11.5
12/1
T: K and P Hughes
R: R J Myers (55)
12/1
3f super easy (NZ) x crack a dawn (NZ) (diamond express (NZ))
13
11.8
8/1
T: M and M Pitman
R: M Cameron (55)
8/1
3f pins (AUS) x pyjamas (NZ) (centaine (AUS))
14
12
25/1
T: M and M Pitman
R: K L Gundowry (55)
25/1
3f jimmy choux (NZ) x spritza (NZ) (grosvenor (NZ))
15
12.3
15/2
T: L G Didham
R: M R Du Plessis (58.5)
15/2
4g jimmy choux (NZ) x celestial (NZ) (traditionally (USA))
16
13.3
66/1
T: Ms T J Foley
R: L Callaway (58.5)
66/1
5g onceuponatime (NZ) x olini (NZ) (spectacular love (USA))
17
13.4
6/1F
T: P E Gray
R: C W Johnson (56.5)
6/1F
4m nadeem (AUS) x free form (AUS) (octagonal (NZ))
18
13.5
16/1
T: K and P Hughes
R: L T Hemi (58.5)
16/1
4g sakhee's secret (GB) x menta verde (NZ) (straight strike (USA))
Race 2 - Perfect Packaging Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.46
Prizemoney: $20,000
1
Jakaya (14)
11/1
T: J and K Parsons
R: M Cameron (56.5)
11/1
4m guillotine (NZ) x asset (NZ) (golan (IRE))
Winning siblings: Special Force,
This nick: 8 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
50/1
T: D B Frye
R: K L Gundowry (56.5)
50/1
5m howbaddouwantit (USA) x lady colleen (NZ) (northerly native (USA))
3
1.4
15/1
T: Danny Crozier
R: L G Innes (58.5)
15/1
5g alamosa (NZ) x blondini (NZ) (big spender (NZ))
4
1.8
25/1
T: M P McCann
R: S Muniandy (58.5)
25/1
4g ego (NZ) x mount albert lions (NZ) (almutawakel (GB))
5
3.2
16/1
T: Peter Rudkin
R: J R Lowry (58.5)
16/1
4g per incanto (USA) x sivocci (AUS) (testa rossa (AUS))
6
3.4
2/1F
T: K T Myers
R: R J Myers (58.5)
2/1F
4g nadeem (AUS) x shana singa (NZ) (danasinga (AUS))
7
3.7
5/2
T: S Kennedy and A Furlong
R: S T Collett (55)
5/2
3f zed (NZ) x dantessa (NZ) (danasinga (AUS))
8
4.7
Pamir (17)
40/1
T: J M Luxton
R: R Firdhaus (54.5)
40/1
9
5.8
40/1
T: P G Craw
R: T R Moseley (58.5)
40/1
6g sir percy (GB) x historic filly (AUS) (danehill (USA))
10
8.3
Macario (16)
20/1
T: M and M Pitman
R: P Shaikh (54.5)
20/1
5m duelled (AUS) x vivache (NZ) (magic of sydney (AUS))
11
9.2
60/1
T: D Champion and K Murphy
R: S R Weatherley (57.5)
60/1
4g cape cross (IRE) x almrose (IRE) (holy roman emperor (IRE))
12
9.3
30/1
T: D Champion and K Murphy
R: M R Du Plessis (56.5)
30/1
4m red giant (USA) x spectralia (JPN) (dream well (FR))
13
17
Castle (4)
8/1
T: Ms Sharon Robertson
R: S L Wynne (58.5)
8/1
4g shocking (AUS) x bewarned (NZ) (danske (NZ))
14
19.4
40/1
T: L R Beckett
R: C E Lammas (58.5)
40/1
5g minstrel court (AUS) x sniffin the tears (NZ) (spectacularphantom (USA))
15
25.4
40/1
T: S B Laming
R: D R Bothamley (58.5)
40/1
16
27.9
Citrus (13)
80/1
T: M P McCann
R: Bb Hong (52.5)
80/1
4m red giant (USA) x ballyalla (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 3 - Farmers Mill Hcp (2000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 2:04.09
Prizemoney: $40,000
1
6/1
T: Kelvin Tyler
R: C A Campbell (50)
6/1
6g towkay (AUS) x shivnivas (NZ) (centaine (AUS))
Winning siblings: Jakblak, Pichola,
This nick: 31 runners; 18 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1
T: A and H Bull
R: K J Cowan (55.5)
3/1
9g darci brahma (NZ) x royal kiss (IRE) (royal academy (USA))
3
1
2/1F
T: C J Waller
R: S Muniandy (57.5)
2/1F
6g gallant guru (AUS) x mega babe (NZ) (personal escort (USA))
4
1.2
13/2
T: K T Myers
R: C W Johnson (53.5)
13/2
6g chinese dragon (USA) x doodle (GB) (green desert (USA))
5
1.4
3/1
T: R C Balcombe
R: R J Myers (53)
3/1
5m red giant (USA) x o'erin (NZ) (o'reilly (NZ))
6
3.4
12/1
T: S D Blair-Edie
R: L Callaway (54)
12/1
7m st reims (NZ) x fly the coop (NZ) (flying pegasus (IRE))
Race 4 - Nzb Ready To Run Sale 3yo (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.84
Prizemoney: $30,000
1
9/10
T: M and M Pitman
R: C W Johnson (55.5)
9/10
3f savabeel (AUS) x eudora (NZ) (pins (AUS))
Winning siblings: Master Hero, Save The Stars,
This nick: 112 runners; 83 winners; 15 SW. Details
2
3.5
3/1F
T: Ms L Latta
R: L G Innes (58.5)
3/1F
3g dalghar (FR) x tyndinsky (NZ) (stravinsky (USA))
3
4
30/1
T: Ms S McKay
R: T R Moseley (55.5)
30/1
4
5.5
14/1
T: A and H Bull
R: K J Cowan (53)
14/1
3g darci brahma (NZ) x tattinger (NZ) (centaine (AUS))
5
9.8
16/1
T: S Kennedy and A Furlong
R: S T Collett (57.5)
16/1
3g showcasing (GB) x busted love (AUS) (flying spur (AUS))
6
10.1
50/1
T: D Champion and K Murphy
R: J L Morris (54)
50/1
3f burgundy (NZ) x gimmick (NZ) (sir tristram (IRE))
7
11
60/1
T: Peter Rudkin
R: L T Hemi (56)
60/1
3g wanted (AUS) x tunes of glory (NZ) (maroof (USA))
8
12.5
30/1
T: L M Robinson
R: T Jonker (51)
30/1
3f jimmy choux (NZ) x dear diary (IRE) (desert prince (IRE))
9
15.9
7/1
T: Steven Woodsford
R: A B Collett (55.5)
7/1
3f bernardini (USA) x beauty leap (NZ) (flying spur (AUS))
10
16.1
12/1
T: L R Beckett
R: C K Kwo (52.5)
12/1
11
22.5
100/1
T: C L Spittles
R: L Callaway (56)
100/1
3g raise the flag (GB) x hubba (AUS) (danzero (AUS))
Race 5 - Bidfood Butchery (Bm85) (1400m)
Class: Benchmark 85 Track: Good(3) Time: 1:23.13
Prizemoney: $30,000
1
14/1
T: Ms T Rae
R: S R Weatherley (58)
14/1
6g darci brahma (NZ) x lucky be lucky (USA) (storm cat (USA))
This nick: 4 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/1F
T: Ms S McKay
R: G A Jogoo (57)
5/1F
6g pins (AUS) x look at moiye (NZ) (o'reilly (NZ))
3
0.5
6/1
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (57.5)
6/1
5g pins (AUS) x raining (NZ) (centaine (AUS))
4
1.8
Astrid (6)
9/2
T: S Autridge and J Richards
R: C E Lammas (56)
9/2
6m pins (AUS) x astralita (AUS) (kenny's best pal (AUS))
5
2.8
12/1
T: J and K Parsons
R: M Cameron (59)
12/1
6
5.1
15/2
T: Bevan Wilson
R: M R Du Plessis (54)
15/2
4m zacinto (GB) x sound decision (NZ) (volksraad (GB))
7
5.3
Tabard (3)
60/1
T: K T Myers
R: R J Myers (58.5)
60/1
4g coats choice (AUS) x sparkler (NZ) (bigstone (IRE))
8
27.7
11/8
T: P Harris and K Moore
R: K J Cowan (51)
11/8
Race 6 - Valachi Downs C'bury Breeders (1400m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.27
Prizemoney: $80,000
1
Heni (3)
7/2
T: M P Breslin
R: R J Myers (55)
7/2
7m towkay (AUS) x bahhzaar (NZ) (bahhare (USA))
Winning siblings: Princess Ani, Tarihira,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2.5
5/1F
T: M and M Pitman
R: S L Wynne (55)
5/1F
3
3.3
25/1
T: N F Ridley
R: Ms K Williams (55)
25/1
6m iffraaj (GB) x latestu (AUS) (royal academy (USA))
4
3.4
60/1
T: L M Robinson
R: S R Weatherley (55)
60/1
5m per incanto (USA) x likenothinelsie (NZ) (howbaddouwantit (USA))
5
3.9
12/1
T: N J Auret
R: L T Hemi (55)
12/1
6
4.2
12/1
T: L and R Didham
R: A B Collett (55.5)
12/1
7m sakhee's secret (GB) x middlebrook (AUS) (royal academy (USA))
7
4.3
Zawhip (12)
13/2
T: Bevan Wilson
R: C W Johnson (55)
13/2
4m zacinto (GB) x the persuader (NZ) (personal escort (USA))
8
4.4
14/1
T: K T Myers
R: D A Hirini (54)
14/1
6m iffraaj (GB) x ciampino (AUS) (woodman (USA))
9
5
Coulee (1)
12/1
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (57)
12/1
6m gallant guru (AUS) x cherry creek (AUS) (monashee mountain (USA))
10
6.2
20/1
T: S J McKee
R: S T Collett (55)
20/1
5m per incanto (USA) x belle chantecler (NZ) (redoute's choice (AUS))
11
7.3
12/1
T: B and S Anderton
R: C R Barnes (55)
12/1
7m falkirk (NZ) x zerperfluous (NZ) (zerpour (IRE))
12
7.9
5/1F
T: S Autridge and J Richards
R: C E Lammas (55)
5/1F
5m lookin at lucky (USA) x highland lights (AUS) (fantastic light (USA))
13
18.8
60/1
T: Patrick Collins
R: J L Morris (55)
60/1
6m alamosa (NZ) x double elle (NZ) (generous (IRE))
Race 7 - Halls Refrigerated T'port-Bm75 (2000m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 2:04.03
Prizemoney: $30,000
1
10/1
T: W P Hillis
R: S R Weatherley (53)
10/1
8g elusive city (USA) x gia maria (NZ) (famous star (GB))
Winning siblings: Cashmere Mafia, Outrageous Fortune,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
20/1
T: A J Meadows
R: S T Collett (54)
20/1
3
2.6
4/1F
T: Danny Crozier
R: M Cameron (54)
4/1F
6m keeper (AUS) x lady cavalier (NZ) (towkay (AUS))
4
3.9
Vantaa (4)
12/1
T: T and L Prendergast
R: Ms K Williams (56)
12/1
6g towkay (AUS) x heureka (NZ) (yamanin vital (NZ))
5
4
Shakti (1)
16/1
T: Jo-Ann Gordon
R: D R Bothamley (60)
16/1
8g duelled (AUS) x show'em babe (AUS) (show a heart (AUS))
6
4.9
Wagner (5)
6/1
T: Tarissa Mitchell
R: S L Wynne (56)
6/1
5g civics (AUS) x opera rose (NZ) (straussbrook (AUS))
7
5.4
Wazuzu (3)
9/2
T: K T Myers
R: R J Myers (56.5)
9/2
5g le bec fin (NZ) x breaker dawn (NZ) (lord ballina (AUS))
8
6.1
10/1
T: J and K Parsons
R: C W Johnson (54.5)
10/1
5m showcasing (GB) x louders (NZ) (danasinga (AUS))
9
6.2
Fergie (12)
60/1
T: Shane Laming
R: C A Campbell (51)
60/1
7m handsome ransom (AUS) x lismore park (NZ) (kingdom bay (NZ))
10
6.9
Lin (6)
20/1
T: J and K Parsons
R: G A Jogoo (54)
20/1
6m tavistock (NZ) x for love (NZ) (omnicorp (NZ))
11
11.4
15/4
T: K T Myers
R: A B Collett (55)
15/4
5g excellent art (GB) x kudamm (AUS) (cape cross (IRE))
Race 8 - Lindauer Stewards Stakes (1200m) Gr3
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:08.06
Prizemoney: $100,000
1
5/1F
T: K and P Hughes
R: S T Collett (53)
5/1F
4m showcasing (GB) x sinalot (NZ) (st. petersburg (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
11/2
T: S J McKee
R: S C Spratt (54)
11/2
6g swiss ace (AUS) x derrydane (NZ) (danehill (USA))
3
0.5
15/2
T: M and M Pitman
R: M Cameron (54.5)
15/2
6g street cry (IRE) x gamble me (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
2
6/1
T: A M Cowan
R: R Cuneen (59.5)
6/1
6g perfectly ready (AUS) x pica pica (NZ) (stravinsky (USA))
5
2.1
20/1
T: Ms T Rae
R: A B Collett (53)
20/1
6g iffraaj (GB) x exquisitely (AUS) (snippets (AUS))
6
4.1
9/2
T: K T Myers
R: L G Innes (60.5)
9/2
8g bachelor duke (USA) x kadesa (NZ) (zabeel (NZ))
7
4.5
Batman (3)
25/1
T: N F Ridley
R: M R Du Plessis (57.5)
25/1
8g falkirk (NZ) x zuri (NZ) (kaapstad (NZ))
8
4.6
7/2
T: Michael Daly
R: Ms K Williams (53)
7/2
4g per incanto (USA) x turf fire (NZ) (o'reilly (NZ))
9
5
14/1
T: M and M Pitman
R: C W Johnson (54)
14/1
8g nadeem (AUS) x fiery sunset (USA) (cape canaveral (USA))
10
10.5
25/1
T: Steven Prince
R: S R Weatherley (53)
25/1
5m coats choice (AUS) x o'ruby (NZ) (o'reilly (NZ))
Race 9 - Amicus Insurance Brokers Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.23
Prizemoney: $30,000
1
40/1
T: S D Blair-Edie
R: C W Johnson (58.5)
40/1
6g iffraaj (GB) x high society (IRE) (key of luck (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
30/1
T: M and M Pitman
R: K L Gundowry (56.5)
30/1
5m savabeel (AUS) x dandee topwin (AUS) (danewin (AUS))
3
0.3
7/1F
T: S Kennedy and A Furlong
R: S T Collett (56.5)
7/1F
4
0.4
16/1
T: T Charles and P Corbett
R: T Jonker (55.5)
16/1
4g sepoy (AUS) x alessandra (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
0.4
7/4F
T: K and L Rae and K Williams-Tuhoro
R: T R Moseley (56.5)
7/4F
5m savabeel (AUS) x frivolous (NZ) (black minnaloushe (USA))
6
1.4
9/2
T: Andrew Carston
R: R J Myers (56.5)
9/2
7
2.4
14/1
T: K T Myers
R: S J Macnab (58.5)
14/1
4g tiger prawn (SAF) x key message (NZ) (sandtrap (USA))
8
3.2
12/1
T: Ms T Rae
R: L G Innes (58.5)
12/1
9
3.9
20/1
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (58.5)
20/1
4g raise the flag (GB) x enzed (NZ) (anziyan (USA))
10
4.6
Nakuru (3)
40/1
T: Andrew Carston
R: M Cameron (58.5)
40/1
5g don eduardo (NZ) x sonatina (NZ) (grosvenor (NZ))
11
4.7
60/1
T: Shane Laming
R: S L Wynne (58.5)
60/1
6g edenwold (CAN) x daisy bridge (NZ) (waikiki star (USA))
12
5.3
30/1
T: Jo-Ann Gordon
R: G A Jogoo (55.5)
30/1
13
7.4
20/1
T: S and M Smith
R: M R Du Plessis (56.5)
20/1
4m tavistock (NZ) x shibboleth (NZ) (cape cross (IRE))
14
7.7
Zayzay (20)
50/1
T: Murray Tapper
R: Ms K Williams (56.5)
50/1
4m fast 'n' famous (AUS) x cielo (NZ) (stravinsky (USA))
15
9.1
Advent (21)
60/1
T: J C Blackadder
R: A B Collett (56.5)
60/1
4m echoes of heaven (AUS) x baldaque (NZ) (grosvenor (NZ))
16
11.8
Oreo (17)
66/1
T: D Champion and K Murphy
R: S R Weatherley (55.5)
66/1
4m rios (NZ) x aiglette (NZ) (krona (NZ))
17
13.8
50/1
T: M P Breslin
R: D A Hirini (55.5)
50/1
4m bernardini (USA) x the quarewan (AUS) (supremo (USA))
18
99.9
60/1
T: N and B Blatch
R: J L Morris (56.5)
60/1
4m jimmy choux (NZ) x likes to rule (NZ) (deputy governor (USA))
Race 10 - 13th Coupland's Bakeries Mile (1600m) Gr2
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:35.32
Prizemoney: $230,000
1
13/2
T: M K Oulaghan
R: A B Collett (52)
13/2
5g per incanto (USA) x ages past (NZ) (slavic (USA))
Winning siblings: Twilight Doll,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
1
13/4
T: M and M Pitman
R: C W Johnson (52)
13/4
5g al maher (AUS) x dance hit (NZ) (tights (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 2 SW. Details
3
0.5
80/1
T: L M Robinson
R: S L Wynne (52)
80/1
4
1
5/2F
T: W P Hillis
R: S R Weatherley (55)
5/2F
5
1.3
8/1
T: R J Bergerson
R: S T Collett (52)
8/1
5g alamosa (NZ) x karaka (NZ) (kings island (IRE))
6
1.7
6/1
T: A and M Brown
R: R Cuneen (52.5)
6/1
4m so you think (NZ) x star affair (NZ) (star way (GB))
7
1.9
20/1
T: J S Bull
R: K J Cowan (58)
20/1
8
2.2
30/1
T: B and S Anderton
R: J R Lowry (59)
30/1
9g gallant guru (AUS) x lady vital (NZ) (yamanin vital (NZ))
9
3.3
40/1
T: Kelvin Tyler
R: M R Du Plessis (52)
40/1
10
4.9
30/1
T: K T Myers
R: Ms K Williams (52)
30/1
6m shaft (AUS) x fraise (NZ) (stravinsky (USA))
11
10.1
Ringo (3)
15/2
T: M P Breslin
R: L G Innes (55.5)
15/2
8g fastnet rock (AUS) x akris (NZ) (zabeel (NZ))
Race 11 - Romano's Pizzas (Bm65) (2500m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 2:41.34
Prizemoney: $30,000
1
5/1F
T: Ms L Latta
R: M Tanaka (58.5)
5/1F
4g savabeel (AUS) x our careyes (IRE) (sadler's wells (USA))
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: M J Harris
R: C W Johnson (56)
12/1
5h o'reilly (NZ) x russian embassy (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1.5
11/4
T: K T Myers
R: R J Myers (55.5)
11/4
5m savabeel (AUS) x yanna marie (NZ) (lord ballina (AUS))
4
2.5
Pickup (7)
20/1
T: K M James
R: S Muniandy (57.5)
20/1
4g zacinto (GB) x lifter (NZ) (danzighill (AUS))
5
4.5
16/1
T: M and M Pitman
R: M Cameron (54.5)
16/1
6m nom du jeu (NZ) x quick time (NZ) (zabeel (NZ))
6
4.6
20/1
T: Steven Woodsford
R: A B Collett (55.5)
20/1
7
6.4
16/1
T: Ms Sharon Robertson
R: S L Wynne (57)
16/1
5m road to rock (AUS) x pose for me (NZ) (lord ballina (AUS))
8
6.7
Carlow (1)
20/1
T: K T Myers
R: D A Hirini (59)
20/1
8g lucky unicorn (AUS) x tudor era (NZ) (nassipour (USA))
9
7.5
10/1
T: K T Myers
R: S J Macnab (57)
10/1
4g showcasing (GB) x mangatete miss (NZ) (stark south (USA))
10
9
20/1
T: L G Dobbs
R: J L Morris (58.5)
20/1
5g sir percy (GB) x little gem (GB) (night shift (USA))
11
9.1
13/2
T: T Charles and P Corbett
R: T Jonker (51.5)
13/2
5g sebring (AUS) x love connection (JPN) (sunday silence (USA))
12
9.8
Moby (9)
30/1
T: D Champion and K Murphy
R: M R Du Plessis (56)
30/1
5g edenwold (CAN) x mossman coup (AUS) (mossman (AUS))
13
29.4
11/1
T: K G Harrison
R: T R Moseley (59)
11/1
5g istidaad (USA) x mrs king (NZ) (magic of sydney (AUS))
* Nick figures are for Australasia.