Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Monday, January 30

Race 1 - Hcp (C5) (Syn) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:13.37 (36.89)
Prizemoney: $35,000
1
11/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
11/1F
4g showcasing (GB) x queens move (AUS) (king of kings (IRE))
Winning siblings: Siam Sapphire, The Aftershock,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
500/1
T: L Khoo
R: T See (55)
500/1
3
2.1
40/1
T: H W Tan
R: O Placais (57)
40/1
4
2.3
40/1
T: H K Tan
R: M M Firdaus (56)
40/1
3g choisir (AUS) x semine (AUS) (viscount (AUS))
5
4.1
50/1
T: M W Walker
R: M Nunes (56)
50/1
4g showcasing (GB) x halloween (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
4.6
60/1
T: R B Marsh
R: I Azhar (57)
60/1
4g red arrow (AUS) x yahero (AUS) (mr. henrysee (USA))
7
4.8
40/1
T: H W Tan
R: S John (57)
40/1
3g reaan (AUS) x thawaabet (AUS) (nadeem (AUS))
8
4.9
100/1
T: M Yusof
R: S Shafrizal (55)
100/1
7g beautiful crown (USA) x stirred (AUS) (langfuhr (CAN))
9
7.7
300/1
T: S Lam
R: K A'isisuhairi (56.5)
300/1
7g keeper (AUS) x kharlie princess (NZ) (centaine (AUS))
10
11
300/1
T: H W Tan
R: Alan Munro (56)
300/1
3g benfica (AUS) x fantastic bella (AUS) (fantastic light (USA))
11
15.8
150/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56)
150/1
3g drumbeats (AUS) x rainbow's angel (AUS) (perugino (USA))
12
27.6
Alan (8)
40/1
T: L K Laxon
R: G Boss (56.5)
40/1
6g darci brahma (NZ) x wake up suzie (NZ) (hereward the wake (USA))
Race 2 - Mdn (Syn) (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:59.22 (36.07)
Prizemoney: $75,000
1
15/1
T: S Gray
R: V Duric (57)
15/1
3g darci brahma (NZ) x miss elusive (AUS) (elusive quality (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
7
20/1
T: H W Tan
R: N Juglall (57)
20/1
3g align (AUS) x volta (NZ) (senor pete (USA))
3
8
100/1
T: H W Tan
R: O Placais (57)
100/1
3g swiss ace (AUS) x rosenborg (AUS) (danehill (USA))
4
9.3
10/1F
T: D Meagher
R: D R Beasley (57)
10/1F
3g ad valorem (USA) x favorite spice (AUS) (favorite trick (USA))
5
9.4
500/1
T: D Kok
R: Y Salim (54)
500/1
3g henrythenavigator (USA) x shanpanichi (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
10.4
66/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
66/1
3g thewayyouare (USA) x black beauty (NZ) (black minnaloushe (USA))
7
11.4
Honor (10)
100/1
T: M W Walker
R: M Nunes (55.5)
100/1
8
11.5
300/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (56)
300/1
3g postponed (USA) x ready and able (AUS) (more than ready (USA))
9
12.5
300/1
T: C T Kuah
R: Alan Munro (57)
300/1
3g pins (AUS) x miss katella (NZ) (the commander (NZ))
10
15
200/1
T: T Kieser
R: G Boss (57)
200/1
3g oamaru force (AUS) x bent zena (AUS) (rancho ruler (AUS))
Race 3 - (Bm83) (1400m)
Class: Benchmark 83 Track: Good Time: 1:23.22 (35.93)
Prizemoney: $100,000
1
25/1
T: S Gray
R: C C Wong (52)
25/1
8g pentire (GB) x forsaken gold (AUS) (tierce (AUS))
Winning siblings: Ace Amigo,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
50/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (49)
50/1
5g time thief (AUS) x chloris (AUS) (scenic (IRE))
3
1.5
20/1
T: R Le Grange
R: O Placais (53)
20/1
5g selkirk (USA) x kesara (GB) (sadler's wells (USA))
4
3
100/1
T: H W Tan
R: D R Beasley (55.5)
100/1
5g sufficient (NZ) x calabria (NZ) (o'reilly (NZ))
5
5
16/1F
T: R Le Grange
R: N Juglall (51.5)
16/1F
4g galileo (IRE) x christmas kid (USA) (lemon drop kid (USA))
6
7
40/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (54)
40/1
4h galileo (IRE) x remember when (IRE) (danehill dancer (IRE))
7
8
20/1
T: M Clements
R: V Duric (54)
20/1
6g iffraaj (GB) x kilsheelan marie (NZ) (lord ballina (AUS))
8
9.8
150/1
T: T Kieser
R: G Boss (57)
150/1
7m modigliani (USA) x imaculatconception (IRE) (definite article (GB))
9
23.3
500/1
T: H W Tan
R: N Nurshahril (52)
500/1
6g econsul (NZ) x gem of gems (AUS) (peintre celebre (USA))
Race 4 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.10 (36.02)
Prizemoney: $35,000
1
25/1
T: J O'Hara
R: T See (54)
25/1
4g elusive city (USA) x sea paint (IRE) (peintre celebre (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
14/1F
T: S Baertschiger
R: D R Beasley (54.5)
14/1F
4g towkay (AUS) x m'lady mcginnis (NZ) (monolith (AUS))
3
1
100/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (53)
100/1
4g new approach (IRE) x redesign (AUS) (commands (AUS))
4
1.5
50/1
T: M W Walker
R: M Nunes (53)
50/1
4g sakhee's secret (GB) x spin 'n grin (NZ) (spinning world (USA))
5
2
100/1
T: S Gray
R: I Amirul (50)
100/1
4g darci brahma (NZ) x pavan (NZ) (centaine (AUS))
6
3
Cerdan (11)
40/1
T: L K Laxon
R: G Boss (52.5)
40/1
4g danewin (AUS) x folie d'amour (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
3.2
25/1
T: S Gray
R: V Duric (54)
25/1
4g alamosa (NZ) x true belt (NZ) (al akbar (AUS))
8
3.3
80/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (52)
80/1
4g red giant (USA) x melroy (AUS) (commands (AUS))
9
5.1
50/1
T: J O'Hara
R: C C Wong (56)
50/1
6g bunker (NZ) x justa pass (NZ) (istidaad (USA))
10
5.4
200/1
T: D Hill
R: B Vorster (52.5)
200/1
11
8.4
500/1
T: T Kieser
R: Alan Munro (52.5)
500/1
3c dash for cash (AUS) x epic journey (AUS) (danehill dancer (IRE))
12
10.2
500/1
T: J Peters
R: O Chavez (54.5)
500/1
4g ad valorem (USA) x coronado's pride (JPN) (coronado's quest (USA))
13
21.2
200/1
T: D Meagher
R: N Juglall (53)
200/1
3g smart missile (AUS) x varied (AUS) (grand lodge (USA))
Race 5 - Hcp (C5) (Syn) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:00.29 (36.26)
Prizemoney: $35,000
1
20/1
T: M Yusof
R: Y Salim (56)
20/1
6g henny hughes (USA) x jodhabai (AUS) (danewin (AUS))
Winning siblings: Gonzo's Girl,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.8
30/1
T: L Dragon
R: O Placais (56)
30/1
4g duke of marmalade (IRE) x onwards (AUS) (zeditave (AUS))
3
3.6
40/1
T: Zl Mok
R: K A'isisuhairi (59)
40/1
4g coats choice (AUS) x proms (NZ) (centaine (AUS))
4
3.7
25/1
T: S Yeoh
R: S Shafrizal (57)
25/1
4g keeper (AUS) x mumtaz (NZ) (cape cross (IRE))
5
4.7
500/1
T: L Khoo
R: I Saifudin (51)
500/1
5g hussonet (USA) x deposition (AUS) (mr. innocent (AUS))
6
5.7
16/1F
T: H W Tan
R: M Nunes (59)
16/1F
6g snippetson (AUS) x haleconia (AUS) (danehill (USA))
7
5.9
100/1
T: H K Tan
R: T H Koh (58)
100/1
5g electronic zone (USA) x molly 'o (NZ) (o'reilly (NZ))
8
6.4
66/1
T: M W Walker
R: Z Syed (54.5)
66/1
3g coats choice (AUS) x petrofyed (AUS) (hussonet (USA))
9
6.7
300/1
T: S Lam
R: I Amirul (54)
300/1
5g commands (AUS) x cashew (AUS) (royal academy (USA))
10
12
100/1
T: S Lam
R: S John (58)
100/1
7g dubleo (USA) x shackelite (AUS) (mossman (AUS))
11
16
100/1
T: D Hill
R: C C Wong (57)
100/1
4g tiger prawn (SAF) x testella (AUS) (testa rossa (AUS))
12
16.5
Roma (11)
150/1
T: H Takaoka
R: S Anandan (49.5)
150/1
7m stromberg carlson (AUS) x relic (AUS) (quest for fame (GB))
Race 6 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.37 (36.11)
Prizemoney: $60,000
1
30/1
T: M Clements
R: Alan Munro (55)
30/1
4g ad valorem (USA) x fraoch (AUS) (viscount (AUS))
Winning siblings: Choupette,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
10/1F
T: D Koh
R: C C Wong (56)
10/1F
4g statue of liberty (USA) x rocka mirage (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
1.5
150/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (55.5)
150/1
4g darci brahma (NZ) x battocchi (NZ) (success express (USA))
4
3.3
200/1
T: J Peters
R: N Juglall (50.5)
200/1
7g came home (USA) x eta carinae (JPN) (forestry (USA))
5
4.6
500/1
T: L Khoo
R: S Anandan (50.5)
500/1
4g lope de vega (IRE) x free dig (AUS) (more than ready (USA))
6
4.7
30/1
T: C I Brown
R: B Vorster (50)
30/1
7g iffraaj (GB) x timewee (USA) (romanov (IRE))
7
7.2
60/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (57.5)
60/1
8
8
80/1
T: M W Walker
R: M Nunes (56.5)
80/1
4g showcasing (GB) x ever a lady (AUS) (at talaq (USA))
9
9.5
150/1
T: H K Tan
R: T H Koh (53.5)
150/1
10
9.6
Hades (1)
150/1
T: C T Kuah
R: W S Chan (54.5)
150/1
11
10.1
100/1
T: L K Laxon
R: G Boss (53.5)
100/1
6g chinese dragon (USA) x agulira (NZ) (straight strike (USA))
12
12.9
30/1
T: J O'Hara
R: I Amirul (51)
30/1
5m bachelor duke (USA) x desire (NZ) (danehill dancer (IRE))
13
13.1
400/1
T: H W Tan
R: N Nurshahril (50)
400/1
4g rothesay (AUS) x montare (NZ) (montjeu (IRE))
14
18.4
500/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (51.5)
500/1
7g artie schiller (USA) x blazeland (AUS) (canny lad (AUS))
Race 7 - Hcp (C5) (Syn) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:13.40 (37.03)
Prizemoney: $35,000
1
60/1
T: M W Walker
R: M Nunes (56.5)
60/1
5m elusive city (USA) x pretty ready (NZ) (more than ready (USA))
Winning siblings: Show Honey, Sulmona, Wicked Romance,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
20/1
T: L Khoo
R: C K Ng (51.5)
20/1
4g gorky park (NZ) x stravinaki (NZ) (stravinsky (USA))
3
3.1
Helen (1)
16/1F
T: L K Laxon
R: V Duric (59)
16/1F
5m falkirk (NZ) x torch (NZ) (deputy governor (USA))
4
4.1
30/1
T: D Hill
R: S Sam (57.5)
30/1
6g volksraad (GB) x the persuader (NZ) (personal escort (USA))
5
4.6
150/1
T: S Baertschiger
R: H Syafiq (54.5)
150/1
4g sebring (AUS) x quirina (GB) (red ransom (USA))
6
7.4
Dragon (8)
80/1
T: M Yusof
R: D R Beasley (55)
80/1
8g danzero (AUS) x paris nights (NZ) (le grand seigneur (CAN))
7
7.7
60/1
T: Zl Mok
R: Alan Munro (56)
60/1
6g so secret (AUS) x colorado times (AUS) (numerous times (CAN))
8
9
200/1
T: D Hill
R: S Anandan (49.5)
200/1
7m shamardal (USA) x timeless art (USA) (magesterial (USA))
9
9.8
300/1
T: L Khoo
R: W S Chan (52.5)
300/1
10
11.8
20/1
T: D Kok
R: M Ewe (56.5)
20/1
9g zabeel (NZ) x rationable (NZ) (housebuster (USA))
11
15.1
100/1
T: H Takaoka
R: D David (50.5)
100/1
8g king kamehameha (JPN) x atarama (IRE) (sadler's wells (USA))
Race 8 - Hcp (C5) (Syn) (1800m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:56.18 (37.39)
Prizemoney: $35,000
1
80/1
T: J O'Hara
R: T See (54.5)
80/1
8g gallant guru (AUS) x hollywood heights (NZ) (felix the cat (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
50/1
T: S Burridge
R: Y Salim (54)
50/1
8g darci brahma (NZ) x southern cry (NZ) (kaapstad (NZ))
3
3.5
80/1
T: S Burridge
R: O Placais (55)
80/1
4
4
60/1
T: S Yeoh
R: N Juglall (54)
60/1
4m teofilo (IRE) x calm customer (NZ) (pentire (GB))
5
4.1
50/1
T: H W Tan
R: O Chavez (54.5)
50/1
4g rip van winkle (IRE) x caernarfon (NZ) (volksraad (GB))
6
5.1
50/1
T: D Koh
R: I Saifudin (50.5)
50/1
6g guillotine (NZ) x quadriga (NZ) (zabeel (NZ))
7
6.1
150/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50.5)
150/1
4m spicule (JPN) x uguisujo (JPN) (fusaichi concorde (JPN))
8
7.6
14/1F
T: L Khoo
R: Alan Munro (56.5)
14/1F
6g keeper (AUS) x blurred (NZ) (desert prince (IRE))
9
13.1
25/1
T: D Meagher
R: D R Beasley (58.5)
25/1
10
14.1
30/1
T: M W Walker
R: M Nunes (52.5)
30/1
7g casino prince (AUS) x razzle (NZ) (zabeel (NZ))
11
18.4
500/1
T: L Dragon
R: S Anandan (49.5)
500/1
9g seidnazar (AUS) x electric elle (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
23.4
150/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (55)
150/1
5g flying spur (AUS) x fiddly (AUS) (red ransom (USA))
Race 9 - (Bm83) (Syn) (1100m)
Class: Benchmark 83 Track: Synthetic Time: 1:05.68 (30.04)
Prizemoney: $100,000
1
25/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (58.5)
25/1
Winning siblings: Expectation, One In One Out,
This nick: 34 runners; 22 winners; 0 SW. Details
2
0.2
80/1
T: M Yusof
R: S Shafrizal (51.5)
80/1
4g magnus (AUS) x subprime (AUS) (dubai destination (USA))
3
1.7
16/1
T: D Koh
R: C C Wong (52)
16/1
4g hard spun (USA) x bahamian star (AUS) (bahamian bounty (GB))
4
1.8
50/1
T: M Clements
R: M Rodd (58)
50/1
6g darci brahma (NZ) x star charm (NZ) (cape cross (IRE))
5
2.6
14/1F
T: M W Walker
R: M Nunes (53)
14/1F
6
4.6
150/1
T: L Dragon
R: H Syafiq (50.5)
150/1
6g kaphero (AUS) x ellexcell (AUS) (octagonal (NZ))
7
4.7
30/1
T: D Kok
R: G Boss (57.5)
30/1
5g tavistock (NZ) x timpin (NZ) (pins (AUS))
8
7
200/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (50.5)
200/1
9
7.2
500/1
T: D Meagher
R: D R Beasley (56.5)
500/1
5g savabeel (AUS) x pin oak (SAF) (fort wood (USA))
10
8.2
500/1
T: Zl Mok
R: O Chavez (54.5)
500/1
11
8.3
Awesome (13)
300/1
T: S Yeoh
R: Alan Munro (52.5)
300/1
4g showcasing (GB) x hermitage (NZ) (generous (IRE))
12
10.1
500/1
T: M Clements
R: B Vorster (53)
500/1
6g testa rossa (AUS) x gathering storm (SAF) (joshua dancer (USA))
Race 10 - Hcp (C4) (Syn) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.17 (30.41)
Prizemoney: $60,000
1
40/1
T: M Clements
R: V Duric (57)
40/1
5g turffontein (AUS) x night sky dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Wessels,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2017 Inglis Ready 2 Race Sale
Vendor: Nolen Racing, Benalla
Buyer: Passed in - $ 45,000
2
0.1
12/1
T: M W Walker
R: R Zawari (56)
12/1
3
1.6
40/1
T: M W Walker
R: M Nunes (54)
40/1
4g star witness (AUS) x marie doree (FR) (river bay (USA))
4
2.4
150/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
150/1
5g redoute's choice (AUS) x kisma (AUS) (snippets (AUS))
5
2.5
100/1
T: D Koh
R: M Zaki (56.5)
100/1
6g stravinsky (USA) x down view (USA) (gone west (USA))
6
4
150/1
T: M W Walker
R: C K Ng (48.5)
150/1
4g exceed and excel (AUS) x alamantra (AUS) (elusive quality (USA))
7
4.8
300/1
T: H W Tan
R: Alan Munro (56.5)
300/1
3c captain sonador (AUS) x just hilda (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
5.8
100/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (54)
100/1
7g host (CHI) x bright bead (AUS) (scenic (IRE))
9
7.1
66/1
T: H W Tan
R: O Placais (57)
66/1
6g tale of the cat (USA) x mighty atalanta (AUS) (mighty avalanche (AUS))
10
8.4
300/1
T: D Hill
R: B Vorster (50.5)
300/1
8g perfectly ready (AUS) x veloce mondo (AUS) (spinning world (USA))
11
10.4
11/1F
T: T Kieser
R: G Boss (54)
11/1F
3g tycoon ruler (AUS) x over and over (AUS) (baryshnikov (AUS))
12
11.9
500/1
T: C T Kuah
R: K A'isisuhairi (51)
500/1
4m a. p. warrior (USA) x yen (CAN) (lure (USA))
Race 11 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.74 (37.17)
Prizemoney: $60,000
1
Deimos (6)
20/1
T: C I Brown
R: V Duric (54)
20/1
3g showcasing (GB) x divinity (AUS) (woodman (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
11/1F
T: M W Walker
R: R Zawari (56)
11/1F
4g kaphero (AUS) x solamina (AUS) (scenic (IRE))
3
5.5
25/1
T: J O'Hara
R: N Juglall (54)
25/1
5g nicconi (AUS) x san lorenzo (UAE) (machiavellian (USA))
4
5.6
60/1
T: L K Laxon
R: Alan Munro (51.5)
60/1
4m battle paint (USA) x show royal (NZ) (traditionally (USA))
5
5.9
80/1
T: L Khoo
R: M Zaki (50.5)
80/1
5g librettist (USA) x o'sara (NZ) (o'reilly (NZ))
6
6
200/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (50)
200/1
4g hard spun (USA) x iron kogu (JPN) (taiki shuttle (USA))
7
6.5
400/1
T: H Takaoka
R: S Anandan (49.5)
400/1
8
7
40/1
T: H W Tan
R: O Placais (56)
40/1
4g keeper (AUS) x blackrock college (NZ) (volksraad (GB))
9
7.1
66/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (56)
66/1
5g redoute's choice (AUS) x glimmers (AUS) (success express (USA))
10
7.9
300/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (52.5)
300/1
5g moss vale (IRE) x alynamix (IRE) (linamix (FR))
11
8.1
500/1
T: S Yeoh
R: S John (53)
500/1
4g tobique (AUS) x alapache (NZ) (al akbar (AUS))
12
9.4
300/1
T: M Clements
R: J Powell (56)
300/1
7g danroad (AUS) x country road (AUS) (success express (USA))
13
9.5
150/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (52)
150/1
* Nick figures are for Australasia.