Breednet Results

SINGAPORE - Friday, May 18

Race 1 - Hcp (C5) (Syn) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:13.89 (25.43)
Prizemoney: $20,000
1
12/1F
T: H W Tan
R: V Duric (58)
12/1F
4g gemologist (USA) x lemon pop lassie (USA) (lemon drop kid (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
15/1
T: L Khoo
R: A B Collett (57)
15/1
4g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
3
3.6
100/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (53.5)
100/1
5g gorky park (NZ) x stravinaki (NZ) (stravinsky (USA))
4
3.7
100/1
T: M Yusof
R: C C Wong (50)
100/1
10g quest for fame (GB) x ancestors (AUS) (sanction (AUS))
5
4
100/1
T: J Peters
R: M Rodd (58)
100/1
4m empire maker (USA) x eta carinae (JPN) (forestry (USA))
6
5.8
400/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (50)
400/1
3g sufficient (NZ) x barchetta (NZ) (gleam machine (USA))
7
6.3
60/1
T: D Hill
R: T H Koh (56.5)
60/1
7g strada (AUS) x show 'em girl (AUS) (snippets (AUS))
8
6.8
150/1
T: K S Tan
R: A Ismadi (52)
150/1
7g blackfriars (AUS) x double bonus (AUS) (second empire (IRE))
9
8.1
100/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (53)
100/1
4g darci brahma (NZ) x molly coco (NZ) (savabeel (AUS))
10
8.6
25/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (57.5)
25/1
3g choisir (AUS) x sestiere (AUS) (shamardal (USA))
11
8.7
100/1
T: K Y Young
R: Alan Munro (53)
100/1
7g volksraad (GB) x the persuader (NZ) (personal escort (USA))
12
9.2
300/1
T: D Kok
R: T See (53.5)
300/1
4g hard spun (USA) x moussaieff (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 2 - Mdn (Syn) (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:59.99 (36.25)
Prizemoney: $85,000
1
20/1
T: K Y Young
R: I Azhar (57)
20/1
3g guillotine (NZ) x molly 'o (NZ) (o'reilly (NZ))
Winning siblings: Mueled,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
100/1
T: Ms D Logan
R: B Vorster (57)
100/1
3g wanted (AUS) x tarcoola ice (AUS) (zeditave (AUS))
3
0.6
15/1F
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
15/1F
3g your song (AUS) x bring kisses (AUS) (sebring (AUS))
4
1.6
Burkaan (10)
16/1
T: Ms D Logan
R: A B Collett (50)
16/1
2g burgundy (NZ) x meranti (AUS) (woodman (USA))
5
2.1
40/1
T: D Kok
R: M Ewe (56)
40/1
3g sidereus (AUS) x kirra sand (NZ) (o'reilly (NZ))
6
2.6
80/1
T: K S Tan
R: C C Wong (56)
80/1
3g husson (ARG) x noetic (AUS) (cape cross (IRE))
7
3.1
80/1
T: D Meagher
R: O Placais (57)
80/1
3g arlington (AUS) x timecutter (AUS) (ready's image (USA))
8
8.4
500/1
T: C T Kuah
R: T H Koh (54.5)
500/1
9
10.2
Aabir (5)
40/1
T: M W Walker
R: V Duric (57)
40/1
3g o'reilly (NZ) x neraan (AUS) (elusive quality (USA))
10
22.5
100/1
T: L Khoo
R: N Juglall (57)
100/1
3g alamosa (NZ) x classical (NZ) (stravinsky (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:11.72 (24.64)
Prizemoney: $45,000
1
6/1F
T: J Peters
R: C J Grylls (56.5)
6/1F
3g vocalised (USA) x tense (IRE) (invincible spirit (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
100/1
T: Zl Mok
R: M Zaki (55.5)
100/1
3
5.8
100/1
T: D Koh
R: C C Wong (50.5)
100/1
5g wanted (AUS) x surfari (AUS) (imperial prince (IRE))
4
5.9
150/1
T: K S Tan
R: I Azhar (54.5)
150/1
6g swiss ace (AUS) x lily (NZ) (one cool cat (USA))
5
6.1
80/1
T: Zl Mok
R: T See (56)
80/1
7g manner hill (AUS) x georgia (AUS) (naturalism (NZ))
6
6.3
200/1
T: J Saimee
R: S Noh (55)
200/1
5g keeper (AUS) x mumtaz (NZ) (cape cross (IRE))
7
7.1
30/1
T: H W Tan
R: V Duric (57)
30/1
4g anacheeva (AUS) x informal (AUS) (shamardal (USA))
8
7.2
150/1
T: D Hill
R: O Placais (52)
150/1
9
7.4
40/1
T: S Gray
R: M Rodd (57)
40/1
10
9.2
200/1
T: H Takaoka
R: Alan Munro (55.5)
200/1
6g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
11
14.7
Joyous (12)
500/1
T: M Yusof
R: T H Koh (49.5)
500/1
6g iffraaj (GB) x casual walk (NZ) (creese (GB))
12
22
400/1
T: J O'Hara
R: K A'isisuhairi (54)
400/1
5m war chant (USA) x citinpretty (AUS) (citidancer (IRE))
Race 4 - Kranji Nursery Stakes (Syn) (1000m)
Class: Open Track: Synthetic Time: 0:59.49 (36.07)
Prizemoney: $90,000
1
40/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (55)
40/1
Winning siblings: Bach's Air,
This nick: 4 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
2.5
25/1
T: Ms D Logan
R: A B Collett (55)
25/1
2g kuroshio (AUS) x larksong (AUS) (singspiel (IRE))
3
3.8
30/1
T: H W Tan
R: V Duric (55)
30/1
2c the factor (USA) x catered (AUS) (red ransom (USA))
4
4.3
40/1
T: H Takaoka
R: O Placais (55)
40/1
2g congrats (USA) x swing dance (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
4.5
300/1
T: J Saimee
R: Alan Munro (53.5)
300/1
2f gingerbread man (AUS) x irish rumour (AUS) (citidancer (IRE))
6
6
Drone (1)
10/1F
T: M Clements
R: G Boss (57)
10/1F
2g golden archer (AUS) x shovella (AUS) (shovhog (AUS))
7
6.2
200/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
200/1
2g swiss ace (AUS) x lion blanc (AUS) (reset (AUS))
8
7
60/1
T: D L Freedman
R: C J Grylls (55)
60/1
2g zoustar (AUS) x faster pussycat (AUS) (flying spur (AUS))
9
8.8
66/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (55)
66/1
2g jet spur (AUS) x party jewel (AUS) (red dazzler (AUS))
10
15.8
300/1
T: T Kieser
R: K A'isisuhairi (55)
300/1
Race 5 - Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Dead Time: 1:22.44 (35.81)
Prizemoney: $80,000
1
16/1
T: D L Freedman
R: V Duric (54.5)
16/1
3g power (GB) x victoria belle (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Belle Testa,
This nick: 7 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.8
12/1F
T: S Gray
R: G Boss (54)
12/1F
4g manhattan rain (AUS) x prima nova (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.1
40/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (54)
40/1
7g darci brahma (NZ) x star charm (NZ) (cape cross (IRE))
4
2.6
100/1
T: M W Walker
R: C K Ng (53)
100/1
5g kaphero (AUS) x solamina (AUS) (scenic (IRE))
5
3.6
100/1
T: S Baertschiger
R: A B Collett (53.5)
100/1
3g smart missile (AUS) x fornini (AUS) (stravinsky (USA))
6
3.8
400/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (51)
400/1
4g oratorio (AUS) x petite angel (AUS) (marooned (GB))
7
5.3
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
50/1
8
6.1
150/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (52)
150/1
9
6.2
50/1
T: J Peters
R: Alan Munro (51.5)
50/1
3g showcasing (GB) x zafonique (NZ) (bigstone (IRE))
10
7.2
100/1
T: D Koh
R: C C Wong (55)
100/1
11
8
66/1
T: L Khoo
R: N Juglall (53)
66/1
5g gorky park (NZ) x centaureilly (NZ) (o'reilly (NZ))
12
8.5
Presto (13)
300/1
T: M Yusof
R: M M Firdaus (50)
300/1
4g daliapour (IRE) x traverse (AUS) (good journey (USA))
13
29
500/1
T: L Dragon
R: O Placais (52)
500/1
8g lacryma cristi (IRE) x popular tune (AUS) (let's get physical (AUS))
Race 6 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:36.59 (48.94)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (58)
16/1
4g myboycharlie (IRE) x maria antica (AUS) (ignatius (USA))
Winning siblings: Royal Trieste,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
500/1
T: S Gray
R: A Ismadi (50)
500/1
3g bated breath (GB) x sesmen (GB) (inchinor (GB))
3
0.6
30/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (58)
30/1
4
1.1
Call It (13)
80/1
T: S Burridge
R: Alan Munro (52)
80/1
5
2.4
30/1
T: M W Walker
R: C J Grylls (56)
30/1
6
5.9
Foresto (10)
12/1F
T: D L Freedman
R: V Duric (56)
12/1F
3g excelebration (IRE) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
7
6.7
100/1
T: D Kok
R: R Woodworth (58)
100/1
6g harbinger (GB) x take one's eye (JPN) (sunday silence (USA))
8
8.2
500/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50)
500/1
3f kurofune (USA) x glorious arch (JPN) (sunday silence (USA))
9
8.7
300/1
T: D Koh
R: P Dellorto (55)
300/1
7g commands (AUS) x candles (AUS) (al hareb (USA))
10
11.5
Phuket (12)
500/1
T: D L Freedman
R: D Moor (56)
500/1
3g medaglia d'oro (USA) x classic music (IRE) (danehill dancer (IRE))
11
12.3
80/1
T: T Kieser
R: O Placais (58)
80/1
4g echoes of heaven (AUS) x ath luan (NZ) (thorn park (AUS))
12
12.4
150/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (54)
150/1
4g dash for cash (AUS) x epic journey (AUS) (danehill dancer (IRE))
13
12.6
200/1
T: R B Marsh
R: M Kellady (58)
200/1
4g fast 'n' famous (AUS) x desert inn (NZ) (desert sun (GB))
14
16.9
500/1
T: H W Tan
R: T See (57)
500/1
4g mr. nancho (ARG) x another jewel (NZ) (anziyan (USA))
Race 7 - Hcp (C4) (Non Premier) (Syn) (1600m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:39.26 (49.56)
Prizemoney: $45,000
1
12/1F
T: D Meagher
R: Alan Munro (57)
12/1F
5g multiplex (GB) x skerries (IRE) (dr fong (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
300/1
T: L Dragon
R: S Noh (55)
300/1
3
2.5
100/1
T: C I Brown
R: N Juglall (51)
100/1
4
3
Casey (11)
40/1
T: D L Freedman
R: M Kellady (52.5)
40/1
3g guillotine (NZ) x cape treasure (AUS) (cape cross (IRE))
5
5.5
66/1
T: D Kok
R: V Duric (56.5)
66/1
6g harbinger (GB) x champagne marie (JPN) (tanino gimlet (JPN))
6
5.6
100/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50.5)
100/1
4g screen hero (JPN) x kirarin (JPN) (symboli kris s (USA))
7
5.7
100/1
T: L Dragon
R: T See (53)
100/1
6g northern meteor (AUS) x easy tee (USA) (lil e. tee (USA))
8
6.2
150/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (56)
150/1
5g sakhee's secret (GB) x spin 'n grin (NZ) (spinning world (USA))
9
6.7
30/1
T: M W Walker
R: R Zawari (55)
30/1
6g sir percy (GB) x pesky (NZ) (paris opera (AUS))
10
7.2
30/1
T: J O'Hara
R: G Boss (57)
30/1
6g gallant guru (AUS) x irish jig (NZ) (o'reilly (NZ))
11
7.7
30/1
T: S Burridge
R: C J Grylls (53.5)
30/1
3g husson (ARG) x queen of peace (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
92.2
200/1
T: J Saimee
R: O Placais (54.5)
200/1
Race 8 - Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:22.40 (35.53)
Prizemoney: $80,000
1
20/1F
T: S Burridge
R: M Rodd (56)
20/1F
4g rothesay (AUS) x falcrest (NZ) (faltaat (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
30/1
T: J Peters
R: O Placais (53.5)
30/1
4g dragon pulse (IRE) x emsiyah (USA) (bernardini (USA))
3
3
30/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (57)
30/1
5g giant's causeway (USA) x go go (USA) (falstaff (USA))
4
3.5
400/1
T: H W Tan
R: M Zaki (50.5)
400/1
5g authorized (IRE) x anything but love (AUS) (flying spur (AUS))
5
3.6
40/1
T: S Gray
R: D Moor (53)
40/1
5g darci brahma (NZ) x trouville (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
4.1
150/1
T: C I Brown
R: N Juglall (51.5)
150/1
4g high chaparral (IRE) x kurylenko (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
4.6
20/1F
T: D L Freedman
R: C J Grylls (52.5)
20/1F
3g fastnet rock (AUS) x sayuri san (AUS) (fuji kiseki (JPN))
8
5.4
25/1
T: S Baertschiger
R: B Vorster (54)
25/1
9
5.5
150/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56.5)
150/1
5g street cry (IRE) x kakakakatie (AUS) (zeditave (AUS))
10
7
150/1
T: S Burridge
R: V Duric (55.5)
150/1
5m starcraft (NZ) x gibraltar moon (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
11
9.3
Bandido (12)
200/1
T: J O'Hara
R: A B Collett (52.5)
200/1
5g medaglia d'oro (USA) x lady belvedere (AUS) (royal academy (USA))
12
9.6
300/1
T: D Meagher
R: T See (53)
300/1
4g foxwedge (AUS) x jive (CAN) (dynaformer (USA))
13
9.7
200/1
T: M Yusof
R: S Noh (55)
200/1
5g rios (NZ) x danish wedding (NZ) (danasinga (AUS))
Race 9 - Hcp (C4) (Premier) (Syn) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.08 (36.60)
Prizemoney: $60,000
1
60/1
T: L Dragon
R: P Dellorto (53)
60/1
Winning siblings: Canaletto, Jericho,
This nick: 17 runners; 14 winners; 2 SW. Details
2
1
20/1
T: S Burridge
R: M Rodd (57)
20/1
5g dash for cash (AUS) x my fair lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1.8
50/1
T: J Peters
R: Alan Munro (56.5)
50/1
3g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
4
2.3
150/1
T: J Saimee
R: S Noh (55)
150/1
5g kyllachy (GB) x laurentina (GB) (cadeaux genereux (GB))
4
2.3
14/1F
T: M W Walker
R: V Duric (57)
14/1F
4g alamosa (NZ) x danewhisper (AUS) (danehill (USA))
6
2.8
60/1
T: K S Tan
R: C C Wong (54.5)
60/1
4g guillotine (NZ) x no porsche needed (NZ) (no excuse needed (GB))
7
3.3
200/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (52.5)
200/1
6g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
8
4.3
60/1
T: L Khoo
R: G Boss (57)
60/1
3g nadeem (AUS) x cassini (AUS) (reset (AUS))
9
4.8
40/1
T: L Khoo
R: A B Collett (56)
40/1
10
6.8
Farees (7)
50/1
T: K Y Young
R: M Kellady (56.5)
50/1
4g foxwedge (AUS) x rose of cimmaron (AUS) (bite the bullet (USA))
11
7.3
100/1
T: Zl Mok
R: R Woodworth (56)
100/1
8g host (CHI) x bright bead (AUS) (scenic (IRE))
12
7.8
Lizaz (8)
200/1
T: S Gray
R: A Ismadi (54.5)
200/1
6g alamosa (NZ) x graphite (NZ) (bigstone (IRE))
* Nick figures are for Australasia.