Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Friday, September 21

Race 1 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:11.99 (36.01)
Prizemoney: $20,000
1
11/1F
T: D L Freedman
R: M Rodd (57)
11/1F
3g zoustar (AUS) x faster pussycat (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 12 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
1.8
30/1
T: D Hill
R: K A'isisuhairi (54)
30/1
5g pluck (USA) x lalani (AUS) (lonhro (AUS))
3
1.9
20/1
T: M W Walker
R: V Duric (57.5)
20/1
4
4
150/1
T: K Y Young
R: D Moor (53.5)
150/1
5g o'lonhro (AUS) x penmorfa (IRE) (pennekamp (USA))
5
8.3
100/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (57)
100/1
4g o'lonhro (AUS) x kastenessen (AUS) (balestrini (IRE))
6
8.6
200/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (55)
200/1
4g street cry (IRE) x fanfares (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
8.8
66/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (57)
66/1
4g so you think (NZ) x little diamond a (USA) (dixie union (USA))
8
9.8
80/1
T: R B Marsh
R: A K Lim (54.5)
80/1
5g o'reilly (NZ) x kiwi park (NZ) (thorn park (AUS))
9
11.6
500/1
T: C T Kuah
R: R Firdhaus (50)
500/1
10
12.9
50/1
T: S Burridge
R: Marc R Lerner (55.5)
50/1
11
13.4
500/1
T: H W Tan
R: F Da Silva (56)
500/1
3c bel esprit (AUS) x kerr (AUS) (stratum (AUS))
12
14.7
60/1
T: L Khoo
R: B Vorster (51)
60/1
4g niagara (AUS) x tithe (NZ) (maroof (USA))
Race 2 - Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:05.36 (29.87)
Prizemoney: $85,000
1
30/1
T: D L Freedman
R: D Moor (57)
30/1
3g street boss (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
Axel (2)
50/1
T: M W Walker
R: V Duric (57)
50/1
3g darci brahma (NZ) x josephines fortune (NZ) (encosta de lago (AUS))
3
3.8
150/1
T: D Hill
R: K A'isisuhairi (57)
150/1
3g pins (AUS) x rochfort (NZ) (cecconi (AUS))
4
4.1
Flaunt (6)
200/1
T: L Dragon
R: J Powell (57)
200/1
5
5.1
Gamely (1)
25/1
T: R Le Grange
R: N Juglall (57)
25/1
3g golden archer (AUS) x tiny temptress (AUS) (favorite trick (USA))
6
7.4
200/1
T: Ms D Logan
R: I Amirul (55)
200/1
7
9.4
6/1F
T: H W Tan
R: T See (56)
6/1F
3g stryker (AUS) x lady diva (AUS) (polish navy (USA))
8
9.7
400/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (54)
400/1
3g smart missile (AUS) x forest city girl (USA) (deputy minister (CAN))
9
11
300/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
300/1
3g sizzling (AUS) x lagerphone (AUS) (fastnet rock (AUS))
10
12.8
400/1
T: L Khoo
R: F Da Silva (55.5)
400/1
3f captain rio (GB) x la bella rouge (NZ) (green perfume (USA))
Race 3 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 1:12.67 (36.05)
Prizemoney: $20,000
1
25/1
T: R B Marsh
R: J Powell (55)
25/1
4m iffraaj (GB) x always happy (USA) (aldebaran (USA))
Winning siblings: Harry Dream, Paletas,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
66/1
T: Ms D Logan
R: E Aslam (54.5)
66/1
4g your song (AUS) x cathie's lane (AUS) (tertian (USA))
3
0.6
10/1F
T: M Yusof
R: T See (58)
10/1F
4g daliapour (IRE) x morning calm (AUS) (anabaa (USA))
4
1.9
20/1
T: M W Walker
R: V Duric (58.5)
20/1
4g pour moi (IRE) x fairy tipsy (NZ) (casual lies (USA))
5
3.9
400/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (55.5)
400/1
4g jimmy choux (NZ) x sprites delight (AUS) (kenny's best pal (AUS))
6
4.4
500/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (53.5)
500/1
4g alamosa (NZ) x panthera (NZ) (one cool cat (USA))
7
5.4
100/1
T: J Saimee
R: N Juglall (50.5)
100/1
5g dream ahead (USA) x bora blues (GB) (peintre celebre (USA))
8
8.4
40/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (51)
40/1
4g choisir (AUS) x sestiere (AUS) (shamardal (USA))
9
8.7
40/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (58.5)
40/1
4g rothesay (AUS) x tootsie zynsky (AUS) (noverre (USA))
10
11
200/1
T: C T Kuah
R: Marc R Lerner (56)
200/1
6g captain rio (GB) x dawn almighty (AUS) (danehill (USA))
11
19.5
400/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (53.5)
400/1
4g kitten's joy (USA) x anecdote (USA) (first samurai (USA))
Race 4 - Kranji Stakes (D) (1600m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 1:40.35 (51.57)
Prizemoney: $38,000
1
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (58)
20/1
4m so you think (NZ) x palos de lago (NZ) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: London Banker,
This nick: 19 runners; 14 winners; 1 SW. Details
2
1.8
25/1
T: J Saimee
R: V Duric (58)
25/1
6g keeper (AUS) x mumtaz (NZ) (cape cross (IRE))
3
1.9
Oliver (10)
20/1F
T: S Baertschiger
R: J Powell (56.5)
20/1F
6g encosta de lago (AUS) x tropicana lady (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.9
50/1
T: H W Tan
R: F Da Silva (58)
50/1
7g real saga (AUS) x nepro (AUS) (orpen (USA))
5
3.4
50/1
T: L Dragon
R: Marc R Lerner (58)
50/1
7g northern meteor (AUS) x easy tee (USA) (lil e. tee (USA))
6
5.7
100/1
T: K S Tan
R: I Amirul (54.5)
100/1
6g flying spur (AUS) x fleur de chine (NZ) (centaine (AUS))
7
7.7
500/1
T: J Peters
R: B Vorster (58)
500/1
4g sepoy (AUS) x always remembered (IRE) (galileo (IRE))
8
8.2
25/1
T: M W Walker
R: R Zawari (57)
25/1
7g sir percy (GB) x pesky (NZ) (paris opera (AUS))
9
9
100/1
T: D Koh
R: D Moor (58)
100/1
8g langfuhr (CAN) x sky fraulein (USA) (sky mesa (USA))
10
11.8
400/1
T: J O'Hara
R: A K Lim (54)
400/1
4g alamosa (NZ) x frescoes (AUS) (lonhro (AUS))
11
15.3
200/1
T: L Khoo
R: N Hanafi (54)
200/1
5g saperavi (NZ) x a la votre (NZ) (volksraad (GB))
Race 5 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.98 (36.66)
Prizemoney: $20,000
1
30/1
T: D Kok
R: M Ewe (54.5)
30/1
Winning siblings: Glenross, Locks Well, My Melody, Tungketta,
This nick: 61 runners; 39 winners; 3 SW. Details
2
2.8
Aeolus (1)
150/1
T: C T Kuah
R: T H Koh (56.5)
150/1
5g alamosa (NZ) x blondini (NZ) (big spender (NZ))
3
3.3
300/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (50.5)
300/1
4m ekraar (USA) x chica mala (NZ) (danasinga (AUS))
4
4.1
Simpang (10)
50/1
T: K S Tan
R: T Krisna (50)
50/1
10g rusty spur (USA) x goewin (NZ) (his royal highness (NZ))
5
4.4
16/1F
T: D Koh
R: N Juglall (53.5)
16/1F
5g canford cliffs (IRE) x optimizing (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
5.2
30/1
T: M Yusof
R: P Dellorto (54)
30/1
9g keeper (AUS) x finissima (AUS) (fasliyev (USA))
7
6
80/1
T: H Takaoka
R: M M Firdaus (49.5)
80/1
6m vermilion (JPN) x gouter de roi (JPN) (special week (JPN))
8
7.3
Rory (6)
300/1
T: D Meagher
R: C S Chin (52)
300/1
9g rusty spur (USA) x sister sam (NZ) (vain promise (AUS))
9
7.4
60/1
T: C T Kuah
R: R Firdhaus (50.5)
60/1
4g istan (USA) x lovers spat (USA) (yankee gentleman (USA))
10
7.9
20/1
T: D Meagher
R: F Yusoff (52.5)
20/1
5g red element (AUS) x rosebowl (AUS) (king of roses (AUS))
11
9.7
Zahir (4)
80/1
T: R B Marsh
R: T See (55)
80/1
7g any suggestion (AUS) x zevita (AUS) (zeditave (AUS))
12
9.8
100/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (53.5)
100/1
4g super easy (NZ) x miss mocha (NZ) (senor pete (USA))
Race 6 - Hcp (C4) (Premier) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.08 (36.01)
Prizemoney: $60,000
1
12/1F
T: J Peters
R: V Duric (57)
12/1F
4g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Moatize, Montpellier, Shezagoodcatch,
This nick: 25 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
1.8
20/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
20/1
6g pins (AUS) x regal ash (GB) (green desert (USA))
3
2.1
66/1
T: L Dragon
R: P Dellorto (53)
66/1
4
3.6
66/1
T: R B Marsh
R: T See (55.5)
66/1
7g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
5
3.9
40/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (56)
40/1
4g falkirk (NZ) x catch the day (NZ) (keeper (AUS))
6
6.4
66/1
T: D L Freedman
R: D Moor (55)
66/1
4g lonhro (AUS) x pilbara sand (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
6.9
16/1
T: R Le Grange
R: B Vorster (57)
16/1
4g master of hounds (USA) x malibuwed (USA) (malibu moon (USA))
8
9.2
300/1
T: D Meagher
R: C S Chin (54)
300/1
5g magic albert (AUS) x chattel (AUS) (grand lodge (USA))
Race 7 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.80 (36.02)
Prizemoney: $20,000
1
Raptor (4)
25/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (55)
25/1
5g congrats (USA) x shaunavon (USA) (el prado (IRE))
Winning siblings: South West Rocks,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
25/1
T: H Takaoka
R: I Amirul (55)
25/1
3
1.6
25/1
T: D Hill
R: T H Koh (56)
25/1
6g fastnet rock (AUS) x most striking (USA) (giant's causeway (USA))
2016 NZB Premier Yearling Sale
$500,000
Vendor: Haunui Farm
Buyer: Astute Bloodstock/Hawkes Racing
4
4.6
200/1
T: K S Tan
R: N Juglall (55.5)
200/1
8g conatus (AUS) x it's platonic (NZ) (trustful (AUS))
5
5.1
Larson (6)
15/1F
T: J Peters
R: J Powell (56.5)
15/1F
4g guillotine (NZ) x jodie (NZ) (king's chapel (AUS))
6
6.6
60/1
T: D Hill
R: M Rodd (56.5)
60/1
4g conatus (AUS) x our nicki (AUS) (falvelon (AUS))
7
7.4
200/1
T: D Koh
R: I Saifudin (57)
200/1
7g edenwold (CAN) x sparks will fly (NZ) (almutawakel (GB))
8
8.2
66/1
T: Zl Mok
R: D Moor (57)
66/1
5g guillotine (NZ) x treasured choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
8.4
100/1
T: D Koh
R: R Woodworth (55.5)
100/1
7g casino prince (AUS) x brittansky (NZ) (stravinsky (USA))
10
9.2
300/1
T: L Khoo
R: A K Lim (54.5)
300/1
6g kodiac (GB) x right after moyne (IRE) (imperial ballet (IRE))
11
11
150/1
T: D Hill
R: K A'isisuhairi (55.5)
150/1
5g pour moi (IRE) x madam stravinsky (NZ) (stravinsky (USA))
12
11.3
100/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (54)
100/1
7g kaphero (AUS) x masterkova (AUS) (fairy king (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (Non Premier) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.40 (36.48)
Prizemoney: $45,000
1
60/1
T: K S Tan
R: M Kellady (55.5)
60/1
5g canford cliffs (IRE) x crevasse (AUS) (snowland (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
14/1F
T: D Hill
R: V Duric (57)
14/1F
3
1.8
15/1
T: S Burridge
R: Marc R Lerner (57)
15/1
4g skilled (AUS) x lady green (AUS) (grandera (IRE))
4
4.1
Howl (2)
66/1
T: D Meagher
R: T See (56)
66/1
5g showcasing (GB) x trouville (AUS) (hurricane sky (AUS))
5
6.1
150/1
T: J O'Hara
R: A K Lim (52.5)
150/1
6g per incanto (USA) x one keen lass (NZ) (canny lad (AUS))
6
6.6
500/1
T: K Y Young
R: R Iskandar (47.5)
500/1
5g pins (AUS) x centelise (NZ) (centaine (AUS))
7
7.6
200/1
T: K Y Young
R: M Ewe (55.5)
200/1
4g niagara (AUS) x peace (NZ) (ishiguru (USA))
8
7.7
16/1
T: H W Tan
R: N Juglall (55.5)
16/1
3g husson (ARG) x mel's pocket (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
8
60/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
60/1
5g conatus (AUS) x lion awake (AUS) (lion hunter (AUS))
10
8.5
500/1
T: L Dragon
R: C S Chin (49.5)
500/1
6g coats choice (AUS) x sweet spot (AUS) (royal academy (USA))
11
12.5
500/1
T: R B Marsh
R: D Moor (52.5)
500/1
6g thorn park (AUS) x clarens (NZ) (star way (GB))
Race 9 - Hcp (C4) (Non Premier) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:59.35 (36.30)
Prizemoney: $45,000
1
Ottawa (1)
16/1
T: J Peters
R: M Rodd (57.5)
16/1
5g foxwedge (AUS) x marie soleil (USA) (louis quatorze (USA))
Winning siblings: Foxwedge Phoebe, Sunfast, Waitakere,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2017 MM Adelaide Yearling Sale
$20,000
Vendor: Ridgeview Park Muskerry Vic
Buyer: Yu Long Investments (Australia) Pty Ltd
2016 MM National Weanling Sale Select Session
$5,000
Vendor: Newgate Farm Scone NSW
Buyer: Phil Sloane
2
1
Drone (5)
11/1F
T: M Clements
R: G Boss (53.5)
11/1F
3g golden archer (AUS) x shovella (AUS) (shovhog (AUS))
2019 MM Gold Coast 2YOs In Training Sale
$20,000
Vendor: Raheen Stud, Darling Downs, Qld
Buyer: WA Racing
3
4.5
300/1
T: L Dragon
R: T See (55.5)
300/1
7g redoute's choice (AUS) x kisma (AUS) (snippets (AUS))
4
5.3
30/1
T: J Peters
R: B Vorster (52)
30/1
6g per incanto (USA) x seebright (NZ) (anziyan (USA))
5
5.5
200/1
T: D Hill
R: K A'isisuhairi (54)
200/1
6
6
Rafale (8)
400/1
T: Zl Mok
R: T H Koh (50.5)
400/1
5g alamosa (NZ) x pure strike (NZ) (volksraad (GB))
7
6.5
25/1
T: K Y Young
R: M Ewe (55.5)
25/1
7g pins (AUS) x cent to win (NZ) (centaine (AUS))
8
7.3
100/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (50.5)
100/1
7g i am invincible (AUS) x evil sisters (NZ) (stravinsky (USA))
9
8.1
100/1
T: J O'Hara
R: A K Lim (51)
100/1
5g exceed and excel (AUS) x akhmatova (USA) (saint ballado (CAN))
10
9.9
150/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (50.5)
150/1
4g alamosa (NZ) x dementieva (NZ) (volksraad (GB))
11
10.4
Dayuan (12)
400/1
T: D Hill
R: R Iskandar (46)
400/1
6g bernardini (USA) x luellen (AUS) (danzero (AUS))
* Nick figures are for Australasia.