Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, July 25
Singapore
Sunday, July 18
Singapore
Saturday, July 10
Singapore
Saturday, July 3
Singapore

SINGAPORE - Friday, May 31

Race 1 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:10.78 (35.55)
Prizemoney: $30,000
1
15/1F
T: D Kok
R: M Rodd (56.5)
15/1F
5g sepoy (AUS) x caiguna (AUS) (dubai destination (USA))
Winning siblings: Echo Point, Meehni, Seguna, Serena Bay, Wimlah,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
66/1
T: J Lim
R: J See (56)
66/1
3
0.2
30/1
T: M W Walker
R: A B Riduan (52.5)
30/1
5g coats choice (AUS) x explain (NZ) (success express (USA))
4
1.7
60/1
T: M W Walker
R: R Zawari (58)
60/1
3g alamosa (NZ) x broadway express (AUS) (snitzel (AUS))
5
2.5
25/1
T: D Meagher
R: S Shafrizal (56)
25/1
6g publishing (AUS) x star hussar (AUS) (luskin star (AUS))
6
2.7
150/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (56.5)
150/1
4g sebring (AUS) x wynnstay avenue (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
2.8
100/1
T: L Dragon
R: T Rehaizat (57)
100/1
8
3.1
150/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (58)
150/1
9
3.6
Leo (2)
100/1
T: Ms D Logan
R: N Zyrul (56)
100/1
10
4.4
200/1
T: S Gray
R: I Amirul (58)
200/1
3g showcasing (GB) x celerity (NZ) (volksraad (GB))
11
7.4
30/1
T: J Saimee
R: V Duric (56.5)
30/1
Race 2 - 2&3yo Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:58.25 (35.38)
Prizemoney: $75,000
1
40/1
T: L Dragon
R: J Powell (57)
40/1
3g elvstroem (AUS) x lominata (AUS) (esperero (USA))
Winning siblings: Atomic Lokade, Corcovado,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
60/1
T: Zl Mok
R: T See (56)
60/1
3g rip van winkle (IRE) x options (NZ) (casual lies (USA))
3
6
30/1
T: Ms D Logan
R: J See (55)
30/1
4
7
25/1
T: J Lim
R: K A'isisuhairi (54.5)
25/1
3g trinniberg (USA) x front cover (USA) (western expression (USA))
5
8.8
400/1
T: Zl Mok
R: T Rehaizat (54)
400/1
6
10.1
400/1
T: S Baertschiger
R: N Zyrul (48.5)
400/1
2g burgundy (NZ) x lottery (NZ) (carnegie (IRE))
7
10.9
300/1
T: K Y Young
R: C C Wong (57)
300/1
3g fighting sun (AUS) x quid pro quo (AUS) (clangalang (AUS))
8
12.7
400/1
T: J Tan
R: D Moor (57)
400/1
3g pentire (GB) x miss thorn (NZ) (thorn park (AUS))
9
12.8
200/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (57)
200/1
3g written tycoon (AUS) x annesong (AUS) (rubiton (AUS))
10
13
9/1F
T: J Peters
R: V Duric (57)
9/1F
3g highly recommended (AUS) x theron (NZ) (sandtrap (USA))
11
13.5
400/1
T: S Gray
R: I Amirul (56)
400/1
3g trade fair (GB) x moonstrummer (NZ) (stravinsky (USA))
12
16
300/1
T: H W Tan
R: C K Ng (52.5)
300/1
3f the factor (USA) x more than promised (USA) (more than ready (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.06 (18.57)
Prizemoney: $50,000
1
50/1
T: D Meagher
R: S Shafrizal (58)
50/1
5g bachelor duke (USA) x justawins (NZ) (stark south (USA))
Winning siblings: Justastate,
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.8
100/1
T: K Y Young
R: D Moor (54)
100/1
5g o'lonhro (AUS) x penmorfa (IRE) (pennekamp (USA))
2
3.8
20/1
T: D Koh
R: V Duric (58)
20/1
5g dylan thomas (IRE) x joie de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
4.3
200/1
T: K S Tan
R: C C Wong (50.5)
200/1
7g swiss ace (AUS) x lily (NZ) (one cool cat (USA))
5
4.4
100/1
T: S Baertschiger
R: A Syahir (56)
100/1
6g pins (AUS) x regal ash (GB) (green desert (USA))
6
5.4
12/1F
T: S Baertschiger
R: A B Riduan (54.5)
12/1F
7
5.6
Mach (7)
40/1
T: S Burridge
R: Raquel Clark (55.5)
40/1
3g casino prince (AUS) x black eye (AUS) (success express (USA))
8
7.4
400/1
T: Zl Mok
R: J P Van Der Merwe (53.5)
400/1
5g swiss ace (AUS) x rosenborg (AUS) (danehill (USA))
9
8.2
100/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (53)
100/1
6g bel esprit (AUS) x blue quail (AUS) (bluebird (USA))
10
10.7
66/1
T: D Meagher
R: C S Chin (55)
66/1
4g myboycharlie (IRE) x ellielaura (AUS) (hussonet (USA))
11
16
300/1
T: K Y Young
R: T See (53.5)
300/1
3g myboycharlie (IRE) x cha cha chestnut (AUS) (elusive quality (USA))
12
28
100/1
T: L Dragon
R: T Rehaizat (56.5)
100/1
Race 4 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.92
Prizemoney: $20,000
1
30/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (57.5)
30/1
5g jimmy choux (NZ) x dominatrix (AUS) (marauding (NZ))
Winning siblings: Alana's Dream, Sadist, The Playroom, Voyeur,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
16/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (57.5)
16/1F
2
2.5
20/1
T: M W Walker
R: A B Riduan (53.5)
20/1
4g shocking (AUS) x choices are (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
3.3
30/1
T: S Gray
R: I Amirul (56.5)
30/1
4g showcasing (GB) x divinity (AUS) (woodman (USA))
5
4.6
100/1
T: J Saimee
R: K A'isisuhairi (57.5)
100/1
4g align (AUS) x perfect set (AUS) (reset (AUS))
6
4.9
200/1
T: D Meagher
R: S Shafrizal (54)
200/1
7
6.7
300/1
T: C T Kuah
R: J P Van Der Merwe (57.5)
300/1
6g volksraad (GB) x kohinoor (NZ) (bigstone (IRE))
8
6.8
400/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (56)
400/1
5m lohengrin (JPN) x wanita lestari (JPN) (eishin sandy (JPN))
9
7.1
30/1
T: J Saimee
R: V Duric (57.5)
30/1
4g pour moi (IRE) x far south (NZ) (stark south (USA))
10
8.6
500/1
T: K Y Young
R: M Ewe (57.5)
500/1
4g niagara (AUS) x peace (NZ) (ishiguru (USA))
11
9.1
500/1
T: H W Tan
R: C K Ng (53)
500/1
12
12.9
200/1
T: Ms D Logan
R: T See (56.5)
200/1
4r cape blanco (IRE) x pride of tralee (NZ) (redoute's choice (AUS))
13
32.2
400/1
T: K Y Young
R: C C Wong (57.5)
400/1
4g tickets (AUS) x melcordy smile (AUS) (domesday (AUS))
Race 5 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:40.13 (26.18)
Prizemoney: $30,000
1
150/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (50)
150/1
5g hard spun (USA) x moussaieff (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: High Torque, Karakoram, The Mallee Mob,
This nick: 8 runners; 6 winners; 2 SW. Details
2
0.8
150/1
T: M W Walker
R: R Zawari (57)
150/1
4g pour moi (IRE) x november rain (NZ) (stravinsky (USA))
3
1.1
15/1F
T: M W Walker
R: V Duric (56)
15/1F
4
1.5
30/1
T: K Y Young
R: A Syahir (56)
30/1
5g zoffany (IRE) x having you on (AUS) (johann quatz (FR))
5
3.3
60/1
T: H W Tan
R: C K Ng (53)
60/1
6
4.3
66/1
T: L Khoo
R: N Zyrul (53.5)
66/1
4g alamosa (NZ) x classical (NZ) (stravinsky (USA))
7
5.8
200/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (57.5)
200/1
3g magic albert (AUS) x razzle (NZ) (zabeel (NZ))
8
6
40/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (56.5)
40/1
9
7
300/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (53.5)
300/1
10
7.5
20/1
T: M W Walker
R: A B Riduan (51)
20/1
4g alamosa (NZ) x panthera (NZ) (one cool cat (USA))
11
7.8
150/1
T: R B Marsh
R: T See (55.5)
150/1
5g postponed (USA) x ready and able (AUS) (more than ready (USA))
12
16.6
200/1
T: Ms D Logan
R: D Moor (56)
200/1
5g gemologist (USA) x lemon pop lassie (USA) (lemon drop kid (USA))
Race 6 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:11.86 (25.01)
Prizemoney: $30,000
1
80/1
T: J Lim
R: T H Koh (57)
80/1
5g mayson (GB) x faciascura (GB) (oratorio (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
60/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (56.5)
60/1
5m alamosa (NZ) x tad infinitum (NZ) (traditionally (USA))
3
4.3
50/1
T: J Saimee
R: M Rodd (59)
50/1
4g pour moi (IRE) x special belt (NZ) (pentire (GB))
4
4.8
25/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (55.5)
25/1
3g bernardini (USA) x tranquility cove (USA) (rock hard ten (USA))
5
5.3
400/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (49.5)
400/1
4g myboycharlie (IRE) x la vedette (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
6.6
300/1
T: K Y Young
R: A Syahir (56)
300/1
5g globetrotter (USA) x verneau (USA) (lion cavern (USA))
7
6.7
20/1F
T: M W Walker
R: A B Riduan (56)
20/1F
4m burgundy (NZ) x breezed (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
6.9
100/1
T: J Lim
R: M Ewe (59.5)
100/1
6g fastnet rock (AUS) x most striking (USA) (giant's causeway (USA))
9
7.1
40/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (51.5)
40/1
5g canford cliffs (IRE) x optimizing (AUS) (exceed and excel (AUS))
10
8.1
25/1
T: J Tan
R: Ben Thompson (60)
25/1
6m exceed and excel (AUS) x te akau coup (NZ) (thorn park (AUS))
11
8.4
200/1
T: M Yusof
R: T See (53.5)
200/1
5g coats choice (AUS) x stylish annie (NZ) (volksraad (GB))
12
8.9
100/1
T: K Y Young
R: T Rehaizat (55.5)
100/1
4g phenomenons (AUS) x silver springs (AUS) (exceed and excel (AUS))
13
9.9
300/1
T: H W Tan
R: J See (51.5)
300/1
14
12.7
300/1
T: L Khoo
R: Z Zuriman (56)
300/1
6g gorky park (NZ) x stravinaki (NZ) (stravinsky (USA))
Race 7 - Hcp (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 0:58.86 (24.03)
Prizemoney: $70,000
1
14/1
T: M W Walker
R: V Duric (56)
14/1
Winning siblings: Head On, King,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1F
T: J Peters
R: M Rodd (57.5)
12/1F
4g vocalised (USA) x tense (IRE) (invincible spirit (IRE))
3
0.6
60/1
T: C I Brown
R: N Zyrul (53)
60/1
4g denman (AUS) x iltizaam (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
2.4
200/1
T: D Meagher
R: C S Chin (52)
200/1
6g exceedingly good (AUS) x kakama (NZ) (pentire (GB))
5
2.5
150/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (52.5)
150/1
6
3
66/1
T: D Meagher
R: S Shafrizal (58)
66/1
5h invincible spirit (IRE) x cabaret (IRE) (sadler's wells (USA))
7
3.2
40/1
T: D L Freedman
R: D Moor (56)
40/1
3g street boss (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
8
4
60/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (57)
60/1
9
5.3
Trigamy (12)
500/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (49.5)
500/1
10
6.8
200/1
T: R B Marsh
R: Callan Murray (55.5)
200/1
11
8.8
60/1
T: L Dragon
R: T See (54)
60/1
4g bullbars (AUS) x blancpain (NZ) (generous (IRE))
Race 8 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:05.54 (18.70)
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: D Meagher
R: S Shafrizal (53.5)
40/1
7g bianconi (USA) x loving me (AUS) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Big Acheeva, Mecum, Millime, Nariel Dash,
This nick: 9 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
300/1
T: J Tan
R: P Dellorto (50)
300/1
6g dane shadow (AUS) x snippet street (AUS) (street cry (IRE))
3
0.6
Longhu (1)
9/1F
T: S Baertschiger
R: A B Riduan (55.5)
9/1F
6g per incanto (USA) x sacred steps (NZ) (elusive city (USA))
4
1.1
300/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (50)
300/1
5g o'reilly (NZ) x starbelly (NZ) (stravinsky (USA))
5
1.6
150/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (56)
150/1
5g red giant (USA) x wandane (AUS) (danehill (USA))
6
2.1
30/1
T: R B Marsh
R: K A'isisuhairi (54)
30/1
6g swiss ace (AUS) x poetic music (NZ) (stravinsky (USA))
7
2.2
150/1
T: J Lim
R: Raquel Clark (53)
150/1
6m onceuponatime (NZ) x manasari (USA) (galileo (IRE))
8
5
25/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (57)
25/1
4g denman (AUS) x boat quay (AUS) (belong to me (USA))
9
7.3
150/1
T: J Peters
R: M Nizar (49)
150/1
6g per incanto (USA) x seebright (NZ) (anziyan (USA))
10
11.1
80/1
T: D L Freedman
R: D Moor (59)
80/1
* Nick figures are for Australasia.