Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore
Sunday, March 14
Singapore

SINGAPORE - Friday, November 1

Race 1 - Hcp (C5) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:05.75 (35.68)
Prizemoney: $30,000
1
8/1F
T: R Le Grange
R: V Duric (58)
8/1F
4g written tycoon (AUS) x annesong (AUS) (rubiton (AUS))
Winning siblings: Dark Whirlwind, Make Mine Magnus,
This nick: 5 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
2.5
Reign (2)
100/1
T: J O'Hara
R: S Noh (58)
100/1
5g power (GB) x beejay belle (NZ) (perfectly ready (AUS))
3
2.8
100/1
T: K S Tan
R: F Yusoff (52)
100/1
8g dark angel (IRE) x belle rebelle (IRE) (in the wings (GB))
4
3.1
Tsurian (10)
60/1
T: J Saimee
R: M Nizar (52)
60/1
7g kyllachy (GB) x laurentina (GB) (cadeaux genereux (GB))
5
3.4
40/1
T: D Meagher
R: Jessica Eaton (54.5)
40/1
7g publishing (AUS) x star hussar (AUS) (luskin star (AUS))
6
4.4
40/1
T: K Y Young
R: J See (55)
40/1
5g niagara (AUS) x murphy's cash (AUS) (aucash (AUS))
7
5.2
200/1
T: J Saimee
R: S Shafrizal (54.5)
200/1
7g keeper (AUS) x mumtaz (NZ) (cape cross (IRE))
8
5.3
80/1
T: L Khoo
R: C S Chin (53.5)
80/1
6g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
9
5.6
Gratus (8)
150/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (56.5)
150/1
5g rip van winkle (IRE) x moirai (AUS) (not a single doubt (AUS))
10
7.9
300/1
T: J Lim
R: M Ewe (57)
300/1
9g flower alley (USA) x sister marilyn (USA) (saint ballado (CAN))
11
8.9
Aabir (1)
60/1
T: M W Walker
R: R Zawari (58)
60/1
5g o'reilly (NZ) x neraan (AUS) (elusive quality (USA))
Race 2 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:37.26 (36.19)
Prizemoney: $20,000
1
200/1
T: J Tan
R: C S Chin (55)
200/1
Winning siblings: Mr Fatkid,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: S Gray
R: V Duric (58)
25/1
5g excelebration (IRE) x shanghai visit (IRE) (peintre celebre (USA))
3
1.1
66/1
T: S Gray
R: I Amirul (57)
66/1
4g trade fair (GB) x moonstrummer (NZ) (stravinsky (USA))
4
1.9
30/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (58)
30/1
4g jet spur (AUS) x party jewel (AUS) (red dazzler (AUS))
5
2.4
150/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (51)
150/1
3g zoffany (IRE) x abound (AUS) (oratorio (IRE))
6
3.2
150/1
T: D Koh
R: S Noh (57)
150/1
7
3.4
200/1
T: D Kok
R: M Zaki (51)
200/1
3g roc de cambes (NZ) x en garde (NZ) (duelled (AUS))
8
4.9
20/1F
T: D Kok
R: R Woodworth (58)
20/1F
5g mizzen mast (USA) x sunset ride (USA) (artie schiller (USA))
9
7.2
400/1
T: K S Tan
R: D Moor (58)
400/1
10
7.7
Darling (10)
30/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (55)
30/1
4m rulership (JPN) x wisteria (JPN) (manhattan cafe (JPN))
11
12.7
60/1
T: K S Tan
R: C C Wong (58)
60/1
4g showcasing (GB) x tempranillo (NZ) (faltaat (USA))
12
22.2
50/1
T: S Gray
R: A B Collett (58)
50/1
5g showcasing (GB) x divinity (AUS) (woodman (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:11.46 (37.91)
Prizemoney: $50,000
1
Atlas (4)
11/1F
T: C I Brown
R: Ben Thompson (54)
11/1F
3g atlante (AUS) x update (NZ) (o'reilly (NZ))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Vulcan (5)
11/1F
T: S Baertschiger
R: A B Collett (52)
11/1F
4g per incanto (USA) x mayfair (NZ) (grosvenor (NZ))
3
0.7
Ottawa (2)
40/1
T: J Peters
R: L P Beuzelin (56)
40/1
6g foxwedge (AUS) x marie soleil (USA) (louis quatorze (USA))
2016 Inglis Scone Select Yearling Sale
$5,000
Vendor: Middlebrook Valley Lodge, Scone
Buyer: S Thompson
2015 MM National Weanling Sale Select Session
Vendor: Newgate Farm Scone NSW
Buyer: Psd $52500 Res $60000
4
1.5
40/1
T: M W Walker
R: J P Van Der Merwe (50)
40/1
5g fastnet rock (AUS) x myrrh (NZ) (nassipour (USA))
5
2.5
40/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (51.5)
40/1
5g shocking (AUS) x choices are (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
4.5
200/1
T: D Koh
R: C C Wong (56)
200/1
4g fighting sun (AUS) x arikara (AUS) (casino prince (AUS))
Race 4 - Hcp (C5) (1100m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:05.66 (35.82)
Prizemoney: $30,000
1
40/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (57)
40/1
5m equiano (FR) x enrol (GB) (pivotal (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
20/1
T: H W Tan
R: M Rodd (59)
20/1
5g tale of the cat (USA) x elle point (USA) (distorted humor (USA))
3
5
12/1F
T: J Saimee
R: V Duric (57.5)
12/1F
6g dream ahead (USA) x bora blues (GB) (peintre celebre (USA))
4
6.8
100/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (58)
100/1
5
7
150/1
T: Zl Mok
R: J See (56.5)
150/1
6g guillotine (NZ) x treasured choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
7.8
50/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (55)
50/1
4h thewayyouare (USA) x blackberry nip (NZ) (thorn park (AUS))
7
9.1
60/1
T: L Khoo
R: A B Collett (54)
60/1
7g gorky park (NZ) x moyvore (NZ) (grosvenor (NZ))
8
9.6
100/1
T: H W Tan
R: C C Wong (55)
100/1
7g keeper (AUS) x blackrock college (NZ) (volksraad (GB))
9
10.6
150/1
T: J O'Hara
R: D Moor (57.5)
150/1
6g hard spun (USA) x moussaieff (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
10.7
150/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (51)
150/1
11g king kamehameha (JPN) x atarama (IRE) (sadler's wells (USA))
11
12.7
500/1
T: C T Kuah
R: N Zyrul (49.5)
500/1
4g algorithms (USA) x hello gypsy (USA) (quiet american (USA))
Race 5 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.50 (35.82)
Prizemoney: $50,000
1
14/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (53)
14/1
4g o'reilly (NZ) x frockstar (NZ) (pins (AUS))
Winning siblings: Hendrix,
This nick: 82 runners; 61 winners; 6 SW. Details
2
1.8
15/2F
T: S Baertschiger
R: J See (57)
15/2F
4g darci brahma (NZ) x aterballetto (NZ) (stravinsky (USA))
3
2.6
100/1
T: M W Walker
R: J P Van Der Merwe (50)
100/1
7g iffraaj (GB) x nuance (NZ) (star way (GB))
4
3.6
50/1
T: M W Walker
R: A B Collett (52)
50/1
6g coats choice (AUS) x sefidi (NZ) (bigstone (IRE))
5
3.9
80/1
T: K Y Young
R: D Moor (56)
80/1
6
4.2
300/1
T: D Kok
R: M Zaki (52.5)
300/1
5g daliapour (IRE) x morning calm (AUS) (anabaa (USA))
7
5.5
300/1
T: J Saimee
R: M Nizar (50)
300/1
4g inuvik (AUS) x pretty angel (IRE) (dark angel (IRE))
8
7.3
100/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (51.5)
100/1
4g swiss ace (AUS) x show exhibit (AUS) (danehill (USA))
Race 6 - Hcp (C3) (1600m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:36.26 (38.40)
Prizemoney: $70,000
1
14/1F
T: D L Freedman
R: V Duric (57)
14/1F
5g fastnet rock (AUS) x sayuri san (AUS) (fuji kiseki (JPN))
Winning siblings: Badawiya, Roobeena, Saarim, Sign Of Ussuri,
This nick: 10 runners; 7 winners; 2 SW. Details
2
1.8
66/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (51)
66/1
5g mossman (AUS) x autumnconcerto (AUS) (hussonet (USA))
3
3.8
20/1
T: H W Tan
R: M Rodd (55)
20/1
6g tribal rule (USA) x stacie's smile (USA) (lemon drop kid (USA))
4
4.3
100/1
T: J Saimee
R: C C Wong (50)
100/1
7g nadeem (AUS) x lady nikolay (AUS) (stravinsky (USA))
5
4.5
100/1
T: S Baertschiger
R: D Moor (51)
100/1
6
6.5
40/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (53)
40/1
5g captain sonador (AUS) x luna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
7
7
16/1
T: S Baertschiger
R: A B Collett (53)
16/1
4h global hunter (ARG) x i'm a lady too (USA) (lemon drop kid (USA))
8
8.5
150/1
T: J Ong
R: N Zyrul (49.5)
150/1
Race 7 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:09.85 (36.39)
Prizemoney: $50,000
1
12/1F
T: S Gray
R: V Duric (56.5)
12/1F
4g pins (AUS) x j'lo (NZ) (unbridled's song (USA))
Winning siblings: Glamorous Girl, Libetto, So Elusive,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
20/1
T: J Peters
R: Ben Thompson (56)
20/1
5g exceed and excel (AUS) x yesterday (AUS) (red ransom (USA))
3
3.8
300/1
T: K S Tan
R: C C Wong (52)
300/1
4g super easy (NZ) x today not tomorrow (NZ) (occidental tourist (USA))
4
3.9
30/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
30/1
4g alamosa (NZ) x sheeza don (NZ) (don eduardo (NZ))
5
4.7
80/1
T: S Baertschiger
R: A B Collett (54.5)
80/1
4g fastnet rock (AUS) x mica's pride (AUS) (bite the bullet (USA))
6
6
150/1
T: J Tan
R: C S Chin (50)
150/1
6g the factor (USA) x seeking luck (USA) (seeking the gold (USA))
7
7
100/1
T: M W Walker
R: M Nizar (50)
100/1
4g minstrel court (AUS) x zabba (NZ) (zabeel (NZ))
8
7.5
40/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56)
40/1
4g o'reilly (NZ) x chorus (NZ) (danasinga (AUS))
9
10.8
200/1
T: D Kok
R: M Ewe (57)
200/1
7g hat trick (JPN) x tell it as it is (USA) (chester house (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:53.41 (39.94)
Prizemoney: $50,000
1
Golazo (7)
60/1
T: H Takaoka
R: L P Beuzelin (53)
60/1
7g screen hero (JPN) x fuji blue heart (JPN) (chief bearhart (CAN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
100/1
T: R Le Grange
R: V Duric (57)
100/1
8g kahal (GB) x sweet virginia (SAF) (casey tibbs (IRE))
3
3.8
40/1
T: J Saimee
R: D Moor (51.5)
40/1
7g holy roman emperor (IRE) x zoumie (IRE) (mark of esteem (IRE))
4
4.8
15/1F
T: S Burridge
R: S Noh (57)
15/1F
5g lemon drop kid (USA) x tustarta (USA) (trempolino (USA))
5
7.1
25/1
T: D L Freedman
R: M Rodd (59)
25/1
5g excelebration (IRE) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
6
7.6
50/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56)
50/1
7g sea the stars (IRE) x gipsy countess (IRE) (sadler's wells (USA))
7
8.4
50/1
T: L Khoo
R: J See (56)
50/1
6g al maher (AUS) x intralase (AUS) (spinning world (USA))
8
8.5
150/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (50)
150/1
6g king halo (JPN) x morning run (JPN) (manhattan cafe (JPN))
9
9.5
50/1
T: M W Walker
R: A B Collett (52)
50/1
6g fastnet rock (AUS) x gypsy dancer (NZ) (dance floor (USA))
10
11.5
100/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (50)
100/1
11
12.5
400/1
T: S Baertschiger
R: C S Chin (50)
400/1
7g o'reilly (NZ) x pinot gris (NZ) (pentire (GB))
12
13
300/1
T: D Meagher
R: Jessica Eaton (54)
300/1
* Nick figures are for Australasia.