Breednet Results

TOWNSVILLE - Saturday, January 25

Race 1 - Racing Into 2020 @ The Ttc Hcp (1300m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:17.55 (33.97)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: Leslie Gordy
R: S Sheargold (57)
5/4F
6g Stratum x Bullion Mansion (Encosta De Lago )
Winning siblings: Grace Augusta, Mighty Boss, Shiralee,
2
0.5
9/4
T: Georgina Bourke
R: Q Krogh (55.5)
9/4
5g Exceed And Excel x De Jetcat (Tale Of The Cat (USA))
3
1.0
9/2
T: Michael Geaney
R: P Cullen (56)
9/2
8g Medaglia D'Oro (USA) x Belcentra (Bel Esprit )
4
2.2
6/1
T: Michael Geaney
R: Adam Sewell (58)
6/1
6m Skilled x Lady Green (Grandera (IRE))
5
3.0
Zamex (1)
10/1
T: Andrew Cameron
R: M Elliott (59)
10/1
6g Cheval De Troy (NZ) x Extravagant (Telesto (NZ))
Race 2 - Carlton & United Breweries Hcp (1000m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 0:58.67 (34.28)
Prizemoney: $15,000
1
8/15F
T: T P Rowe
R: Ms C Jokic (58.5)
8/15F
2g Sidereus x Bittersweet (Ferocity )
2
3.0
20/1
T: Robert Kirkwood
R: J Felix (54.5)
20/1
2g Rothesay x Ruski Rose (USA) (Nureyev (USA))
3
3.2
5/1
T: T P Rowe
R: Ms B Thomson (54.5)
5/1
2f Sidereus x Risque (Lion Hunter )
4
6.0
15/1
T: J H Manzelmann
R: Adam Sewell (54)
15/1
5
6.8
30/1
T: J H Manzelmann
R: W D'Avila (54)
30/1
2f Canford Cliffs (IRE) x Latina Belle (Encosta De Lago )
6
8.1
7/2
T: Michael Geaney
R: P Cullen (54)
7/2
2f Spill The Beans x Kay Es Bee (General Nediym )
Race 3 - Follow The Ttc On Facebook Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:57.61 (33.83)
Prizemoney: $15,000
1
Mianu (4)
11/2
T: G W Dickson
R: Q Krogh (57)
11/2
3f Love Conquers All x Mata Mia (Lion Hunter )
2
2.0
9/2
T: A R Bailey
R: Emily Cass (55)
9/2
3g Real Saga x Grapevine (Denman )
3
3.0
11/4
T: A M Comerford
R: S Sheargold (58.5)
11/4
4
4.5
9/10F
T: J H Manzelmann
R: Adam Sewell (57)
9/10F
3f Spirit Of Boom x Military Bride (General Nediym )
5
5.8
20/1
T: Ben Williams
R: J Felix (54)
20/1
3f Better Than Ready x Ekka Ride (Ekraar (USA))
6
9.6
100/1
T: Ms L McCormack
R: M Elliott (54)
100/1
3g Fubu x Gunzoff (Irgun (USA))
7
12.9
40/1
T: Joao Campeao
R: P Romeo (57)
40/1
3f Bawaardi x Secret Bel (Bel Esprit )
Race 4 - Tab (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 0:57.02 (33.47)
Prizemoney: $15,000
1
2/1F
T: R Stagg
R: F Edwards (55)
2/1F
7m Hidden Dragon x Secret Beauty (USA) (Mt. Livermore (USA))
Winning siblings: Carracci, King's Beauty, Utsubo,
2
1.3
Hutcho (6)
5/2
T: Georgina Bourke
R: Q Krogh (56.5)
5/2
6g Congrats (USA) x Kylie (Danehill Dancer (IRE))
3
1.7
6/1
T: J H Manzelmann
R: Adam Sewell (56.5)
6/1
4
2.5
16/1
T: Joao Campeao
R: Ms C Jokic (57.5)
16/1
6m I Am Invincible x Morecora (More Than Ready (USA))
5
4.0
11/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: W D'Avila (60)
11/1
7g Medaglia D'Oro (USA) x Clean (Encosta De Lago )
6
4.5
100/1
T: Bill Dale
R: P Romeo (54)
100/1
8g Nothing To Lose (USA) x Ice Gold (Gilded Time (USA))
7
5.0
5/1
T: Jade Doolan
R: Ms B Thomson (54)
5/1
6g Real Saga x Talk To The Heart (Show A Heart )
8
7.3
11/1
T: J H Manzelmann
R: J Felix (55.5)
11/1
5g Golden Archer x Conquered (NZ) (Star Watch )
9
7.8
20/1
T: R A Nelson
R: Ms N Nelson (58.5)
20/1
9g Sequalo x Rapt In Swing (Celestial Dancer (IRE))
Race 5 - Townsvilleturfclub.Com.Au (55) (1200m)
Class: Restricted 55 Track: Soft(5) Time: 1:10.85 (35.02)
Prizemoney: $15,000
1
15/2
T: J E McConachy
R: W D'Avila (56)
15/2
4m Hidden Dragon x Northern Friends (Distinctly North (USA))
Winning siblings: Frequendly, Friendly Dragon, Sequends,
2
1.5
5/1F
T: Stacey Rowe
R: Q Krogh (55.5)
5/1F
6m Good Journey (USA) x Punchline (Distorted Humor (USA))
3
2.0
7/1
T: C C Parry
R: G Watson (55.5)
7/1
4
2.4
11/2
T: A R Bailey
R: Emily Cass (54.5)
11/2
5m Snippetson x Tessie Rossa (Testa Rossa )
5
3.4
7/1
T: E J Sewell
R: M Elliott (58)
7/1
5g Sea Zulu x Livada (Conatus )
6
3.6
Aguias (18)
50/1
T: Sharlee Hoffman
R: Rhiannon Payne (55)
50/1
5g Benfica x Iguazu Falls (Pure Theatre )
7
3.7
13/2
T: Robert Kirkwood
R: J Felix (59)
13/2
4g Real Saga x Cloudfree (Arena )
8
5.5
80/1
T: Ben Williams
R: Ms C Jokic (54)
80/1
4m Pluck (USA) x Zaripova (Testa Rossa )
9
5.7
20/1
T: Michael Geaney
R: Adam Sewell (59)
20/1
5g Bernardini (USA) x But One Regret (Redoute's Choice )
10
6.5
20/1
T: Michael Geaney
R: P Cullen (57)
20/1
5m Golden Archer x Trace Of Silver (War Trace (USA))
11
6.7
10/1
T: Ms O Cairns
R: S Sheargold (58)
10/1
4g Therock x Lago Rhythm (Encosta De Lago )
12
7.1
Clout (17)
11/1
T: Scott Cooper
R: F Edwards (55)
11/1
7g Clang x Shoved Out (Shovhog )
13
7.2
40/1
T: E J Sewell
R: P Romeo (59)
40/1
7g Red Arrow x Villa Albani (Mossman )
14
8.2
25/1
T: Ronald Finch
R: Ms B Thomson (55)
25/1
4m Spirit Of Boom x Regal Tier (Royal Academy (USA))
15
20.7
25/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: D Simmons (59)
25/1
7g Battle Paint (USA) x Carlita Miss (Suave Dancer (USA))
Race 6 - Happy Aus Day From The Ttc-60 (1400m)
Class: Restricted 60 Track: Soft(5) Time: 1:23.15 (35.66)
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: Ben Williams
R: J Felix (57.5)
6/1
6g Sequalo x Saminites (Nediym (IRE))
Winning siblings: Dansal,
2
1.3
Reagan (3)
9/4F
T: S Massingham
R: Adam Sewell (58.5)
9/4F
4g All American x Merlene De Lago (Encosta De Lago )
3
2.3
5/2
T: Ms J Hassett
R: Ms B Thomson (57.5)
5/2
5g Ferocity x Courallie Star (Pure Theatre )
4
3.8
Kanui (10)
14/1
T: Terry McGovern
R: P Romeo (54)
14/1
5m Real Saga x Kahui (Jet Spur )
5
4.0
20/1
T: Sharlee Hoffman
R: Rhiannon Payne (56.5)
20/1
7g Makfi (GB) x Silken Power (Woodman (USA))
6
4.5
Music (7)
5/1
T: Georgina Bourke
R: Q Krogh (57)
5/1
5m Delago Deluxe x Hot Show (Snitzel )
7
4.7
20/1
T: Scott Cooper
R: Emily Cass (55.5)
20/1
8
5.2
10/1
T: Stephen Potiris
R: M Elliott (56)
10/1
4m Turffontein x Mikeys Magic (Okawango (USA))
9
6.7
150/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: P Cullen (54)
150/1
8g Adam x Scarlet Rose (Kingston Seattle (USA))
10
6.8
66/1
T: C C Parry
R: G Watson (54)
66/1
6m Ready As x Gold Bouquet (Victory Prince )
11
7.3
20/1
T: Ms S Gabriel-Royes
R: D Simmons (59)
20/1
7g Testa Rossa x Miffy (Flying Spur )