Breednet Results

YEA - Saturday, January 25

Race 1 - Mdn Plate (2140m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 2:17.28
Prizemoney: $4,000
1
Veraj (7)
13/4
T: Mark Pegus
R: Ms T Johnson (63)
13/4
4m Skilled x Elvonn (Hold That Tiger (USA))
2
1.3
12/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (67)
12/1
3
2.1
13/4
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (65)
13/4
5m Bullet Train (GB) x Devotee (Encosta De Lago )
4
3.0
13/4
T: Ms A Vanderfeen
R: Mr C Kirkpatrick (67)
13/4
5g Pierro x Our Dancing Babe (USA) (Belong To Me (USA))
5
3.7
Oyster (5)
5/4F
T: Jack Laing
R: Ms M Morris (65)
5/4F
5m Bullet Train (GB) x Aphrodisiac (Zoffany (USA))
6
28.7
9/1
T: C J Davis
R: Mr L Taylor (67)
9/1
6g Shocking x Enchelle (End Sweep (USA))
Race 2 - Rst Trophy (1) (1200m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 1:14.46
Prizemoney: $3,800
1
1/1F
T: B J Goodwin
R: Ms M Morris (63)
1/1F
4m Ambidexter x Tureen (Keep The Faith )
2
0.1
11/2
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (69.5)
11/2
3
0.9
Rets (9)
15/1
T: A J Dudley
R: Shaun Cooper (63)
15/1
7m Testafiable x Win Zip (Sir Dapper )
4
1.6
4/1
T: A Fitzgerald
R: Jordan Sanders (62.5)
4/1
5
2.6
10/1
T: D P Dwyer
R: Ms C Pace (63)
10/1
4m Wanted x Desert Slew (Desert Style (IRE))
6
2.8
3/1
T: A W Keenan
R: Maxwell Keenan (67.5)
3/1
5m Danesis (IRE) x Sandgate (USA) (Giacomo (USA))
7
5.3
20/1
T: R Gillahan
R: Chelsea Heard (60)
20/1
6m Keep The Faith x Shahana (Danehill Dancer (IRE))
8
9.3
11/1
T: Ms U Clark
R: Ms T Johnson (66)
11/1
4g Bernardini (USA) x Jestemma (Rory's Jester )
Race 3 - Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:21.22
Prizemoney: $3,800
1
Anges (3)
10/9F
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (65)
10/9F
5m Husson (ARG) x Fly Like Angels (Fasliyev (USA))
Winning siblings: Destiny's Angel, Konkota, Winged Warrior,
2
0.4
7/1
T: C J Davis
R: Jordan Sanders (61)
7/1
3f Globetrotter (USA) x Bianan Angel (Bianconi (USA))
3
3.4
14/1
T: D B Elliot
R: Ms D Walker (65)
14/1
8m Aussie Rules (USA) x Little Dorrit (IRE) (Sadler's Wells (USA))
4
3.5
12/1
T: Keith Rawiller
R: Caitlin King (65)
12/1
5m Dash For Cash x Consensus (Commands )
5
5.2
13/2
T: G C Strang
R: Ms T Johnson (63)
13/2
6m Wanted x Danrego (Danzero )
6
5.4
11/4
T: Peter Mertens
R: Ms C Pace (65)
11/4
4m Dawn Approach (IRE) x Lost Horizons (At Talaq (USA))
7
7.7
30/1
T: Darryl Horner
R: Tim Grace (63)
30/1
3f Onemorenomore x Rosetti (Marmottan )
8
27.7
15/1
T: Andrew Dale
R: Mr G Seccombe (65)
15/1
3g Crowded House (GB) x Rafiya (Viscount )
Race 4 - Trophy Hcp (1300m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:19.88
Prizemoney: $3,800
1
15/8F
T: Craig Weeding
R: Tim Grace (63.5)
15/8F
6g Star Witness x Coast City (Carnegie (IRE))
Winning siblings: A Rare Old Time, Kikimora, Tiaconi,
2
1.3
7/2
T: P W Boag
R: Caitlin King (65.5)
7/2
8m Presence x Almoner (Zorro's Lad )
3
2.6
9/1
T: A Fitzgerald
R: Maxwell Keenan (64)
9/1
4
3.2
15/4
T: P F Maher
R: Shaun Cooper (65.5)
15/4
9g Keep The Faith x Ilgatto (Catbird )
5
4.0
9/2
T: G Salisbury
R: Ms C Pace (69)
9/2
6
4.7
16/1
T: C J Davis
R: Jordan Sanders (65)
16/1
7
5.7
14/1
T: Ms R Gane
R: Ms D Walker (63)
14/1
7m Henrythenavigator (USA) x Anaruby (Anabaa (USA))
8
5.8
8/1
T: John R Allen
R: Mr L Taylor (66.5)
8/1
10m Estambul (ARG) x Tilly Tumba (Archway (IRE))
9
8.8
9/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (63.5)
9/1
7m Lago Delight x Tina's Way (Quick Score )
10
28.8
14/1
T: D J Connors
R: J Eady (66)
14/1
9m Keep The Faith x Sea Frolic (Dolphin Street (FR))
Race 5 - Yea Cup (2140m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 2:15.21
Prizemoney: $6,000
1
12/1
T: B A Charry
R: Ms C Pace (69.5)
12/1
Winning siblings: Hot Ruby, Mr Coyne, Ruby Skye,
1
3/1
T: Anthony Barber
R: Mr C Kirkpatrick (69)
3/1
Winning siblings: Celabitofkandi,
3
0.8
8/1
T: R J Stephens
R: Shaun Cooper (63)
8/1
6g Henrythenavigator (USA) x Ouija Board (Elusive Quality (USA))
4
1.2
2/1F
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (65.5)
2/1F
6g Danesis (IRE) x Our Tintola (Show A Heart )
5
1.3
3/1
T: Ben Brisbourne
R: Ms T Johnson (62)
3/1
4g Helmet x Suffer In Silence (Beautiful Crown (USA))
6
8.3
9/2
T: T Kilgower
R: Caitlin King (65.5)
9/2
10g Danroad x Milly Molly (NZ) (Montjeu (IRE))
7
14.3
11/1
T: R Gillahan
R: Ms M Morris (65)
11/1
10g Kempinsky x Oh Joy (Ark Regal (NZ))
Race 6 - Rst Trophy (3) (1600m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 1:39.42
Prizemoney: $3,800
1
11/4
T: Chris Diplock
R: Maxwell Keenan (69.5)
11/4
4g Helmet x Sea Horse (Delzao )
2
1.0
16/1
T: Jody Thompson
R: Ms C Pace (69.5)
16/1
5g Teofilo (IRE) x Lost Horizons (At Talaq (USA))
3
1.4
1/1F
T: Ms D Clover
R: Mr L Taylor (67)
1/1F
5m Americain (USA) x Last Goodbye (Last Tycoon (IRE))
4
1.7
9/2
T: D P Dwyer
R: Jordan Sanders (65.5)
9/2
6g Snitzel x Tritium (Snippetson )
5
5.9
Maglev (7)
8/1
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (64.5)
8/1
5g Bullet Train (GB) x Cassandra's Choice (NZ) (Darci Brahma (NZ))
6
6.9
25/1
T: R A Hockley
R: Chelsea Heard (60)
25/1
7g Strategic Maneuver x Aanadel Star (King Of Prussia )
7
8.9
25/1
T: R A Hockley
R: Ms T Johnson (61)
25/1
11g Half Hennessy x Gold In The Till (Umatilla (NZ))
8
20.9
Falie (3)
9/2
T: Darren Stumpo
R: Mr C Kirkpatrick (68)
9/2
5m Harbour Watch (IRE) x Singing Adelaide (Encosta De Lago )