Breednet Results

ROSEHILL - Monday, June 20

Race 1 - Barrier Trial (1030m)
Class: Track: G Time: 1:02.04 (34.49)
Prizemoney:
1
T: Bjorn Baker
Rachel King
3g i am invincible (AUS) x averau (AUS) (stratum (AUS))
This nick: 11 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2021 Inglis Classic Yearling Sale
$280,000
Vendor: Yarraman Park Stud, Scone
Buyer: B Ho
2
3.5
T: G Ryan & S Alexiou
K Mc Evoy
3g star turn (AUS) x county cork (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
4.3
T: C J Waller
J Parr
4
5.3
T: M C Conners
Tom Sherry
4m dissident (AUS) x mossarama (AUS) (mossman (AUS))
5
5.5
T: C J Waller
J Bowman
4g press statement (AUS) x bearish (NZ) (high chaparral (IRE))
6
9.3
T: C J Waller
L Magorrian
5g australia (GB) x mohican princess (GB) (shirley heights (GB))
Race 2 - Barrier Trial (1030m)
Class: Track: G Time: 1:02.19 (34.79)
Prizemoney:
1
T: Richard & Will Freedman
K Mc Evoy
4g tapit (USA) x smokey's love (USA) (forestry (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
5
T: Edward O'Rourke
W Pike
4m artie schiller (USA) x ziya (IRE) (lion cavern (USA))
3
5.1
T: C J Waller
J Bowman
6g fast company (IRE) x portico (GB) (pivotal (GB))
4
5.3
T: Bjorn Baker
J Parr
5
8
T: C J Waller
S Clipperton
3g fastnet rock (AUS) x shawnee girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
8.4
T: C J Waller
C Schofield
4g free eagle (IRE) x trisara (GB) (exceed and excel (AUS))
7
9.9
T: C J Waller
L Magorrian
4g kitten's joy (USA) x lone tigress (USA) (tale of the cat (USA))
Race 3 - Barrier Trial (1030m)
Class: Track: G Time: 1:03.24 (36.03)
Prizemoney:
1
T: P & P Snowden
W Pike
Winning siblings: Hair Trigger, Titanium,
This nick: 2 runners; 0 winners; 0 SW. Details
2
0.5
T: G Waterhouse & A Bott
Jean Van Overmeire
2g pierro (AUS) x princess mia (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
2.5
T: G Waterhouse & A Bott
Tim Clark
2c sebring (AUS) x princess coup (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3
T: P & P Snowden
S Clipperton
2c hellbent (AUS) x reggie (NZ) (germano (GB))
5
5.1
T: P & P Snowden
J Bowman
2g capitalist (AUS) x casino club (AUS) (casino prince (AUS))
6
7.6
T: P & P Snowden
Tom Sherry
2f pride of dubai (AUS) x tycoon tara (AUS) (written tycoon (AUS))
7
15
T: P & P Snowden
K Mc Evoy
2c spirit of boom (AUS) x lovely jubly (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 4 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:53.09 (34.02)
Prizemoney:
1
T: Bjorn Baker
Tim Clark
3f rubick (AUS) x rose of mulan (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: SCALLOPINI, Red Rubi,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
5
T: G Ryan & S Alexiou
J Ford
4h snitzel (AUS) x miss jakeo (AUS) (unbridled's song (USA))
3
6.5
T: M, W & J Hawkes
W Pike
4m wandjina (AUS) x anakalinka (AUS) (anabaa (USA))
4
6.6
T: Edward Cummings
J Parr
5
6.7
T: G Waterhouse & A Bott
Jean Van Overmeire
3g savabeel (AUS) x nymph (NZ) (thorn park (AUS))
6
7.9
T: Richard & Will Freedman
K Mc Evoy
3g super one (AUS) x charleah (AUS) (myboycharlie (IRE))
7
9.1
T: C J Waller
C Schofield
4g sebring (AUS) x red tracer (AUS) (dane shadow (AUS))
Race 5 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:54.79 (35.24)
Prizemoney:
1
T: M, W & J Hawkes
W Pike
2g i am invincible (AUS) x zara bay (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Saucey Horsey,
This nick: 31 runners; 22 winners; 2 SW. Details
2
0.2
T: Richard & Will Freedman
K Mc Evoy
2g deep field (AUS) x sarong (NZ) (exceed and excel (AUS))
3
0.4
T: Bryce Heys
K Jennings
2c zoustar (AUS) x guelder (NZ) (o'reilly (NZ))
4
2.1
T: G Ryan & S Alexiou
J Parr
2g ocean park (NZ) x dubrovnik (AUS) (medaglia d'oro (USA))
5
2.4
T: G Waterhouse & A Bott
Tim Clark
2g deep field (AUS) x pearl congenial (AUS) (gio ponti (USA))
6
2.5
T: J A O'Shea
S Clipperton
2c merchant navy (AUS) x munhro (AUS) (lonhro (AUS))
7
3.5
T: Annabel Neasham
Tom Sherry
2c not a single doubt (AUS) x medaglia valore (AUS) (medaglia d'oro (USA))
8
4
T: C J Waller
J Bowman
2c capitalist (AUS) x kiss moon (USA) (malibu moon (USA))
9
5.3
T: C J Waller
L Magorrian
2g savabeel (AUS) x snowdrop (NZ) (pins (AUS))
Race 6 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:55.34 (35.53)
Prizemoney:
1
T: M, W & J Hawkes
W Pike
2g i am invincible (AUS) x first seal (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Naval Seal,
This nick: 31 runners; 22 winners; 2 SW. Details
2
2.3
T: C J Waller
J Bowman
2c american pharoah (USA) x ashley's kitty (USA) (tale of the cat (USA))
3
2.5
T: Richard & Will Freedman
K Mc Evoy
2c maurice (JPN) x arleigh (AUS) (smart missile (AUS))
4
2.8
T: C J Waller
J Ford
2c redoute's choice (AUS) x malala (JPN) (zenno rob roy (JPN))
5
3.4
T: G Ryan & S Alexiou
C Schofield
2g palentino (AUS) x balloons (AUS) (not a single doubt (AUS))
6
4.6
T: C J Waller
Tim Clark
2g caravaggio (USA) x secret silence (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
5.5
T: Bryce Heys
K Jennings
2c so you think (NZ) x martilago (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 7 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:55.22 (35.23)
Prizemoney:
1
T: P & P Snowden
Tom Sherry
2c super one (AUS) x cash first (AUS) (exceed and excel (AUS))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
T: Kacy Fogden
S Clipperton
3
1.8
T: M, W & J Hawkes
C Schofield
2c written tycoon (AUS) x pride rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2
T: C J Waller
J Ford
2g thunder fire (AUS) x dylana (AUS) (dylan thomas (IRE))
5
4
T: G Ryan & S Alexiou
K Mc Evoy
6
4.5
T: C J Waller
J Bowman
2c hellbent (AUS) x ammirata (AUS) (nadeem (AUS))
7
6.1
T: M, W & J Hawkes
W Pike
8
6.7
T: Edward Cummings
J Parr
2c outreach (AUS) x come fly with me (AUS) (more than ready (USA))
Race 8 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:54.58 (34.44)
Prizemoney:
1
T: Bjorn Baker
Rachel King
2g smart missile (AUS) x red beret (USA) (red ransom (USA))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
T: M, W & J Hawkes
W Pike
2g demerit (AUS) x riptide (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
0.9
T: C J Waller
J Parr
2c not a single doubt (AUS) x soleil brulant (AUS) (i am invincible (AUS))
4
1.7
T: G Ryan & S Alexiou
Tyler Schiller
2g rich enuff (AUS) x benteeny (AUS) (more than ready (USA))
5
3.1
T: G Ryan & S Alexiou
C Schofield
2g thronum (AUS) x probationary (AUS) (northern meteor (AUS))
6
8.1
T: Annabel Neasham
Tom Sherry
2c redoute's choice (AUS) x the hamptons (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 9 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:54.57 (34.85)
Prizemoney:
1
T: G Waterhouse & A Bott
Tim Clark
2f written tycoon (AUS) x sultry feeling (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Wholesome Delight,
This nick: 16 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.3
T: P & P Snowden
J Bowman
3
1.6
T: Kurt Goldman
K Mc Evoy
2f pierro (AUS) x golden fastnet (FR) (fastnet rock (AUS))
2021 MM June Online Sale
$90,000
4
1.8
T: C J Waller
L Magorrian
2f rubick (AUS) x rosie's halo (AUS) (al maher (AUS))
5
3.2
T: M J Dunn
S Clipperton
2f street boss (USA) x quick thinking (NZ) (starcraft (NZ))
6
5.9
T: C J Waller
C Schofield
2f capitalist (AUS) x laucala (AUS) (more than ready (USA))
7
6.3
T: Richard & Will Freedman
W Pike
2f snitzel (AUS) x shoot the breeze (AUS) (all american (AUS))
8
7.7
T: Richard & Will Freedman
J Parr
2f lonhro (AUS) x andrioli (AUS) (stryker (AUS))
9
8.4
T: Annabel Neasham
Tom Sherry
2f snitzel (AUS) x descent (AUS) (street cry (IRE))
Race 10 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:53.23 (33.98)
Prizemoney:
1
T: Bjorn Baker
Rachel King
2f winning rupert (AUS) x saunter (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Flying Season, Lim's Dream,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
8.5
T: C J Waller
J Ford
3
9
T: Mark Newnham
J Parr
2f lonhro (AUS) x ambereen (FR) (exceed and excel (AUS))
4
9.8
T: Annabel Neasham
Tom Sherry
2f smart missile (AUS) x erinys (AUS) (bernardini (USA))
5
10.4
T: Richard & Will Freedman
K Mc Evoy
2f not a single doubt (AUS) x lifesaver lady (AUS) (more than ready (USA))
6
10.5
T: Richard & Will Freedman
W Pike
7
14.1
T: Kurt Goldman
S Clipperton
2f pierro (AUS) x felicienne (AUS) (al maher (AUS))
8
16.3
T: M J Dunn
K S Latham
2f shalaa (IRE) x goodtime gal (NZ) (holy roman emperor (IRE))
9
18
T: C J Waller
Tim Clark
2f fastnet rock (AUS) x rostova (AUS) (testa rossa (AUS))
Race 11 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:54.69 (35.14)
Prizemoney:
1
T: P & P Snowden
K Mc Evoy
2f fastnet rock (AUS) x salma (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: SALATEEN, HILAL,
This nick: 93 runners; 66 winners; 4 SW. Details
2
0.1
T: G Ryan & S Alexiou
Zac Lloyd
2f press statement (AUS) x eurostar (AUS) (bullet train (GB))
2022 Inglis March (Early) Online Sale
$3,000
3
0.4
T: Kurt Goldman
S Clipperton
2f hellbent (AUS) x gloray (AUS) (street hero (USA))
4
1.2
T: C J Waller
J Bowman
2f i am invincible (AUS) x jade marauder (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
1.3
T: Mark Newnham
J Parr
2f deep field (AUS) x calaway cruizer (AUS) (high chaparral (IRE))
6
1.9
T: C J Waller
L Magorrian
2f caravaggio (USA) x jaipur princess (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
2.1
T: Bjorn Baker
Tim Clark
2f highland reel (IRE) x rokeby red (AUS) (artie schiller (USA))
8
4.6
T: Edward Cummings
W Pike
2f capitalist (AUS) x brook road (AUS) (god's own (AUS))
Race 12 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:55.18 (35.13)
Prizemoney:
1
T: G Waterhouse & A Bott
Tim Clark
2f snitzel (AUS) x catch a fire (AUS) (sebring (AUS))
This nick: 2 runners; 0 winners; 0 SW. Details
2
0.1
T: Mark Newnham
Tom Sherry
2f star witness (AUS) x mihiri (AUS) (more than ready (USA))
3
0.3
T: C J Waller
C Schofield
2f nicconi (AUS) x catch a wave (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.2
T: Kurt Goldman
S Clipperton
2f zoustar (AUS) x ringhals (AUS) (street cry (IRE))
5
2.9
T: Annabel Neasham
Rachel King
2f sebring (AUS) x miss hufflepuff (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
6.9
T: P & P Snowden
K Mc Evoy
2f pariah (AUS) x forward thinking (AUS) (charge forward (AUS))
7
10.3
T: Edward Cummings
J Parr
2f xtravagant (NZ) x graphic (AUS) (rubiton (AUS))
Race 13 - Barrier Trial (900m)
Class: Track: G Time: 0:54.35 (34.84)
Prizemoney:
1
T: G Ryan & S Alexiou
J Parr
3g brazen beau (AUS) x lady migaloo (AUS) (general nediym (AUS))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
T: R & M Freedman
J Bowman
3f savabeel (AUS) x bingo (NZ) (o'reilly (NZ))
3
0.9
T: G Ryan & S Alexiou
Tyler Schiller
3g flying artie (AUS) x kisses (NZ) (iffraaj (GB))
4
2.6
T: G Waterhouse & A Bott
Tim Clark
3g snitzel (AUS) x risk aversion (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3.7
T: M J Dunn
S Clipperton
3f choisir (AUS) x miss adelaide (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
4.7
T: Lee & Cherie Curtis
J Ford
3f capitalist (AUS) x sagaronne (AUS) (real saga (AUS))
7
6.3
T: M, W & J Hawkes
W Pike
3f so you think (NZ) x pixels (AUS) (zabeel (NZ))
8
6.8
T: M J Dunn
K S Latham
3f headwater (AUS) x starovski (AUS) (starcraft (NZ))
9
7.9
T: C J Waller
C Schofield
3g i am invincible (AUS) x joy of joys (AUS) (more than ready (USA))
* Nick figures are for Australasia.