Breednet Results

EAGLE FARM - Wednesday, December 28

Race 1 - Sky Thoroughbred Central Mdn (2237m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:22.88 (36.26)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: Peter Gardner
R: J Byrne (57.5)
4/1
4g Dubleo (USA) x Gwenive (Lance (USA))
2
0.2
7/2
T: L F Birchley
R: G Colless (56)
7/2
3g Rothesay x Eloise (Danewin )
3
3.2
9/10F
T: Melissa Leitch
R: M Cahill (55.5)
9/10F
4m Savabeel x Exilio (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
6.2
8/1
T: Ms W Bannerot
R: Ms T Harrison (57.5)
8/1
5g High Chaparral (IRE) x Sorestan (NZ) (Volksraad (GB))
5
8.0
9/1
T: J D Shelton
R: B Looker (55.5)
9/1
6
8.1
7/1
T: K M Devine
R: Geoffrey Goold (57.5)
7/1
4g Monaco Consul (NZ) x Solar Racer (Desert Sun (GB))
Race 2 - New Years Eve Raceday Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:14.44 (34.14)
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: Chris Munce
R: L V Cassidy (57)
5/1
2c Casino Prince x Petroica (Anabaa (USA))
Winning siblings: Hanna From Havana, Snow Robin,
2
0.2
9/2
T: David Vandyke
R: James Orman (55)
9/2
2f Sidereus x Ausvall (Redoute's Choice )
3
2.5
Cinzia (6)
3/1
T: S W Kendrick
R: J Lloyd (55)
3/1
2f Choisir x Donya Nene (Royal Academy (USA))
4
3.3
13/4
T: Chris Munce
R: R Wiggins (57)
13/4
2c Golden Archer x Colonial Lass (General Nediym )
5
3.5
Andrum (1)
6/4F
T: T J Sears
R: Ms S Bogenhuber (57)
6/4F
Race 3 - Hamilton Hotel Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 0:58.28 (33.86)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: Ms S Lawlor
R: J L Taylor (54)
9/1
3f Ad Valorem (USA) x Cone (Redoute's Choice )
Winning siblings: Joint Initiative, Mcgovern, Sagason,
2
0.2
5/4F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58)
5/4F
4m Drumbeats x Miss Argyle (Iglesia )
3
0.3
20/1
T: R L Tipper
R: R Wiggins (56.5)
20/1
5m Hidden Dragon x Wayne's Gold (Golden Snake (USA))
4
1.3
13/8
T: K M Schweida
R: G Colless (57)
13/8
3f Magic Albert x Millie Rose (Testa Rossa )
5
3.6
9/2
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (53.5)
9/2
3f Captain Sonador x Shezza Riches (Stromberg Carlson )
6
4.0
16/1
T: B J Lockwood
R: M Cahill (54)
16/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Fuss Me Long Time (Belong To Me (USA))
Race 4 - Ga Season Pass Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 0:58.18 (33.43)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: P Duff
R: Ms B Panya (51)
6/1
3c Sequalo x Forest Dawn (Shinko Forest (IRE))
Winning siblings: Cashinko, Dawn Magic,
2
0.8
5/2
T: T J Gollan
R: R Fradd (59.5)
5/2
5g Northern Meteor x Kondari (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
1.0
25/1
T: Ms K Purdy
R: J Byrne (54)
25/1
5g Kaphero x Sure To Sparkle (Suresh (NZ))
4
1.2
15/8F
T: David Vandyke
R: M Cahill (54)
15/8F
3g Myboycharlie (IRE) x In Harmony (Exceed And Excel )
5
1.5
9/2
T: K C Wood
R: L R Dittman (56.5)
9/2
6
1.6
Kapgun (4)
9/1
T: G R Duncan
R: J Lloyd (54.5)
9/1
4g Kaphero x Magela Dream (Rory's Jester )
7
4.4
12/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (56)
12/1
4g Magic Albert x Livonia (GB) (Polish Precedent (USA))
8
5.9
12/1
T: B J Dais
R: Matthew Palmer (54.5)
12/1
3c Nicconi x Chenar (Just Awesome )
Race 5 - Gallopers Sports Club Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 0:58.35 (33.60)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: K M Schweida
R: G Colless (56.5)
14/1
4g All Bar One x Saluting (Ferocity )
2
0.4
5/4F
T: Bradley Smith
R: J P Morris (57.5)
5/4F
4m Ferocity x Zerotami (Tsuimai )
3
0.6
2/1
T: B K Wakefield
R: J Lloyd (58.5)
2/1
5g Sequalo x Silver Thongs (Canadian Silver (CAN))
4
1.4
5/1
T: Steven O'Dea
R: Tiffani Brooker (56)
5/1
5g Jet Spur x Our Heather (NZ) (Centaine )
5
1.5
10/1
T: B J Lockwood
R: Anthony Allen (54)
10/1
3f Foxwedge x Moral Suasion (USA) (Pulpit (USA))
6
1.6
20/1
T: D K Munce
R: R Fradd (55.5)
20/1
5g Top Echelon x Tango Monet (Monashee Mountain (USA))
7
3.9
25/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (55)
25/1
Race 6 - Www.Brc.Com.Au Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.17 (34.92)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: Ben Hull
R: J Lloyd (55.5)
9/10F
4m Fastnet Rock x Second Sight (Fusaichi Pegasus (USA))
2
1.3
7/2
T: Darlene Duryea
R: L R Dittman (57.5)
7/2
3
4.6
6/1
T: D J Hansen
R: M Hellyer (56)
6/1
3g Monaco Consul (NZ) x Atom Angel (NZ) (Defensive Play (USA))
4
5.0
Yesido (8)
6/1
T: J W Zielke
R: Ms S Bogenhuber (56)
6/1
3g So You Think (NZ) x Fanfares (Redoute's Choice )
5
7.5
12/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (55.5)
12/1
4m Bradbury's Luck x Mindblower (Quest For Fame (GB))
6
7.6
12/1
T: R G Lipp
R: Tiffani Brooker (54.5)
12/1
4g Rothesay x Fortunair (Air Express (IRE))
7
9.9
50/1
T: B W Brown
R: A Spinks (57.5)
50/1
4g Hotel Grand x Emmas Folly (Twining (USA))
8
12.4
Eungai (6)
40/1
T: P J Balzen
R: Ms T Harrison (56)
40/1
9
14.9
66/1
T: Ms W Bannerot
R: J L Taylor (54)
66/1
3f Onemorenomore x Fuji Fantasy (Fuji Kiseki (JPN))
Race 7 - Brc Memberships Plate (C3) (1600m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:37.75 (35.74)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: S W Kendrick
R: James Orman (54)
9/2
4m More Than Ready (USA) x Tonzazip (NZ) (Kaapstad (NZ))
Winning siblings: Tonza Rossa, Ziprossa,
2
0.2
30/1
T: M A Kropp
R: J L Taylor (57.5)
30/1
5g Clang x Best Yet (Special Dane )
3
0.3
10/1
T: David Vandyke
R: M Cahill (59)
10/1
5g Fastnet Rock x Lirico (Rigoletto )
4
0.4
7/1
T: Steven O'Dea
R: Tiffani Brooker (56)
7/1
5g O'Reilly (NZ) x Vera's Pride (Youthful Legs (USA))
5
1.4
9/2
T: G R Duncan
R: R Fradd (59)
9/2
6g Snippetson x Siren Of The Nile (Desert King (IRE))
6
2.2
11/2
T: I A Livingstone
R: J Byrne (55.5)
11/2
4m Onemorenomore x Lady Hepburn (NZ) (More Than Ready (USA))
7
3.0
Kulaba (6)
16/1
T: J G Symons and S Laxon
R: M Hellyer (57.5)
16/1
4g Zupaone x Skiwi (NZ) (Prized (USA))
8
3.4
7/4F
T: T J Sears
R: D J Browne (57.5)
7/4F
4g Artie Schiller (USA) x La Signorina (Distorted Humor (USA))
9
4.4
8/1
T: B S Baldwin
R: J Lloyd (54)
8/1
4m Excites x Try This (Dangerous )
10
8.7
80/1
T: M G Arnold
R: Emma Ljung (56)
80/1
6g Alamosa (NZ) x Impassive Lady (NZ) (Defensive Play (USA))
Race 8 - Giddy Up Club (Bm75) (1200m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 1:11.17 (34.52)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (56)
7/2
5m Snippetson x Notadrama (Catbird )
Winning siblings: Mac's Addiction,
2
1.3
14/1
T: K R Kemp
R: Adam Sewell (56.5)
14/1
6g Nothing To Lose (USA) x Clear Run (Scenic (IRE))
3
2.1
7/1
T: L F Birchley
R: G Colless (55)
7/1
3f Falvelon x No Time (Barely A Moment )
4
2.4
7/2
T: B S Baldwin
R: Ms C Schmidt (56.5)
7/2
4g Snippetson x Wild Goose (Grandera (IRE))
5
3.7
15/1
T: L J Mayfield-Smith
R: Joshua Oliver (57.5)
15/1
7g Choisir x Schema (FR) (Anabaa (USA))
6
4.0
9/4F
T: Ms J Williams
R: Ms R Williams (57.5)
9/4F
7
4.2
16/1
T: M T Eggleston
R: Alannah Fancourt (55.5)
16/1
8g Mister Kwila x Shinko Fortune (Shinko Forest (IRE))
8
4.3
20/1
T: Donald Baker
R: Michael Murphy (56)
20/1
9
8.6
25/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: Ms T Harrison (56.5)
25/1
7g Choisir x Diva In Red (High Yield (USA))
10
10.6
16/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (56.5)
16/1
6m Zaha (CAN) x Meg's Ace (Buck's Pride )