Breednet Results

ECHUCA - Wednesday, December 4

Race 1 - Border Inn Mdn Plate (2100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:16.15 (37.64)
Prizemoney: $23,000
1
11/8F
T: M Price & M Kent Jnr
R: Jack Hill (57)
11/8F
3g Savabeel x Gracie Rose (NZ) (Montjeu (IRE))
Winning siblings: Monkey Shoulder,
This nick: 25 runners; 15 winners; 4 SW. Details
2
0.1
14/1
T: Claire Patterson
R: Dylan Dunn (58.5)
14/1
3
0.9
3/1
T: Ms B Dunn
R: H Coffey (56.5)
3/1
7m Host (CHI) x Tiki Tiger (Hold That Tiger (USA))
4
1.6
5/2
T: Robert Hickmott
R: Samuel Payne (58.5)
5/2
4g Fiorente (IRE) x Regimental Dance (General Nediym )
5
4.6
16/1
T: Ms H Burns
R: Lee Smith (56.5)
16/1
4m Americain (USA) x Cape Augusta (USA) (Cape Town (USA))
6
8.1
40/1
T: Ms J Duncan
R: Logan McNeil (55.5)
40/1
6g Host (CHI) x Fairbairn Lady (Desert King (IRE))
7
18.1
20/1
T: M & L Cerchi
R: B Mc Dougall (56.5)
20/1
4m Americain (USA) x Kimiko (Keep The Faith )
8
22.1
20/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (58.5)
20/1
5g Von Costa De Hero x Big Gal (Regal Shot )
Race 2 - Hygain Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:00.06 (35.71)
Prizemoney: $23,000
1
3/1
T: Russell Osborne
R: H Coffey (55)
3/1
3f Redente x Fast Impulse (Fastnet Rock )
Winning siblings: Get Stuck In, Red Rock Stella,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
14/1
T: C J Davis
R: B Mc Dougall (57)
14/1
3g Redente x Zamidget (Manton )
3
0.3
7/2
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (58.5)
7/2
4g Bel Esprit x La Tap (Lacryma Cristi (IRE))
4
1.8
5/2F
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (57)
5/2F
3c I Am Invincible x Cellini (More Than Ready (USA))
5
2.5
8/1
T: R D Griffiths
R: B Rawiller (58.5)
8/1
4g Stryker x Catastrophe (Tale Of The Cat (USA))
6
4.8
100/1
T: R K Challis
R: C J Parish (58.5)
100/1
7g Street Boss (USA) x Ascending (NZ) (Bigstone (IRE))
7
9.8
15/1
T: J E & C Ledger
R: Tyler Schiller (55.5)
15/1
8
11.3
150/1
T: Rodney Foster
R: J Lorensini (58.5)
150/1
5g Scandal Keeper (USA) x Sweet Dane (Danetime (IRE))
9
15.5
12/1
T: S A Dwyer
R: J Keating (58.5)
12/1
4g Dutch Harry x China Tang (Exceed And Excel )
99
0.0
8/1
T: M & L Cerchi
R: John Allen (58.5)
8/1
Race 3 - Echuca Newsagency Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:40.57 (37.80)
Prizemoney: $23,000
1
15/8F
T: T Busuttin & N Young
R: H Coffey (57)
15/8F
3g Redwood (GB) x Encosta De Nacre (Encosta De Lago )
Winning siblings: Swiss Military, Swiss Rock, Top Military,
This nick: 25 runners; 15 winners; 0 SW. Details
2
1.0
60/1
T: Declan Maher
R: Will Price (55.5)
60/1
6g Rebel Raider x Sazzana (NZ) (Savabeel )
112015 Inglis Great Southern Weanling Sale
Vendor: Claremont Thoroughbreds, Gatum
Buyer: Passed $ 9,000 / Reserve $ 10,000
3
2.5
9/4
T: C Maher & D Eustace
R: John Allen (57)
9/4
4
3.0
150/1
T: Ms J Duncan
R: Logan McNeil (54)
150/1
5m Musee D'Orsay x Lady Brolga (Devaraja (NZ))
5
4.0
150/1
T: C J Davis
R: Tyler Schiller (53.5)
150/1
5m Hinchinbrook x Ultimate Rock (Tale Of The Cat (USA))
6
4.4
30/1
T: Dean Larsson
R: Jarrod Fry (56.5)
30/1
4m Dr Doute's x Sabihah (Snippets )
7
5.6
5/2
T: C Maher & D Eustace
R: Matthew Cartwright (52.5)
5/2
5m Reset x Dame Helen (Honours List (IRE))
8
6.9
11/1
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: C J Parish (57)
11/1
3g Lonhro x Europium (Metal Storm (FR))
9
9.4
100/1
T: R A Hockley
R: Laura Lafferty (55.5)
100/1
7g Widden Valley x Amber Flush (King Of Roses )
10
11.6
10/1
T: S Fliedner
R: Josh Cartwright (57)
10/1
3g Hampton Court x Dancin Perfect (USA) (Pleasantly Perfect (USA))
Race 4 - Two Tarts Catering Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.79 (35.48)
Prizemoney: $23,000
1
8/11F
T: D & B Hayes & T Dabernig
R: B Mc Dougall (57)
8/11F
3f Nicconi x Quietzer (More Than Ready (USA))
This nick: 13 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
1.0
9/2
T: Logan McGill
R: W Gordon (57)
9/2
3f Turffontein x Art Of Deception (Artie Schiller (USA))
3
1.8
7/1
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (57)
7/1
3f Needs Further x Testamarriage (Testa Rossa )
4
3.7
20/1
T: M Ellerton & S Zahra
R: Alana Kelly (55)
20/1
5
5.5
11/1
T: Archie Alexander
R: Lucinda Doodt (55.5)
11/1
3f Unencumbered x Absolutelyfabulous (Langfuhr (CAN))
6
10.5
9/2
T: J M Cleary
R: H Coffey (57)
9/2
3f So You Think (NZ) x Secover (Danehill (USA))
7
10.6
100/1
T: C J Davis
R: Tyler Schiller (54)
100/1
3f Globetrotter (USA) x Bianan Angel (Bianconi (USA))
Race 5 - Perricoota Station (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:12.88 (36.45)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: E Jusufovic
R: Carleen Hefel (58.5)
7/2
5m Wanted x Rite Of Passage (Choisir )
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/1
T: L J Lake
R: Logan McNeil (57)
9/1
6m O'Lonhro x Arch Of Capri (Archway (IRE))
3
0.3
Wasabi (6)
11/1
T: Ms J Duncan
R: Tyler Schiller (57)
11/1
6m Dream Ahead (USA) x Fujisawa (GB) (Green Desert (USA))
4
0.8
2/1F
T: Matthew Cumani
R: Will Price (57.5)
2/1F
4m Testa Rossa x Vogalargo (Magnus )
5
1.0
12/1
T: Brian McGrath
R: Martin Harley (61.5)
12/1
4g Burgundy (NZ) x Paraiba (NZ) (Faltaat (USA))
6
3.5
40/1
T: A L Newton
R: Alana Kelly (55)
40/1
7
3.7
150/1
T: Adam O'Neill
R: C J Parish (54)
150/1
6g Hard Spun (USA) x Riviera Ripple (NZ) (Carnegie (IRE))
8
4.4
3/1
T: C Maher & D Eustace
R: H Coffey (60)
3/1
5m Street Cry (IRE) x Husskila (NZ) (Hussonet (USA))
9
6.9
10/1
T: Byron Cozamanis
R: Jarrod Fry (56.5)
10/1
3f Time For War x Grand Bird (Catbird )
10
16.9
25/1
T: Anthony Chibnall
R: Dylan Dunn (58)
25/1
6g Henrythenavigator (USA) x Rhythm And Green (Jade Robbery (USA))
11
24.9
150/1
T: N T Robb
R: Jessie Philpot (52)
150/1
10g Econsul (NZ) x Jest Paula (Rory's Jester )
Race 6 - Murphy's Turf & L'scaping-Bm58 (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:39.49 (37.07)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: Archie Alexander
R: Neil Farley (60)
11/4
4g Pierro x Snow Hero (True Hero (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
1/1F
T: Patrick Payne
R: B Rawiller (60)
1/1F
4m Not A Single Doubt x Sweet Talkin Woman (More Than Ready (USA))
3
6.1
12/1
T: Peter Smith
R: Will Price (51)
12/1
6m Moshe x Beautiful Brat (Blue Gum )
4
8.1
15/2
T: M Cornish & Ms D Gaskin
R: B Mc Dougall (55.5)
15/2
5g Denman x Dazzerdame (Danzero )
5
8.3
9/1
T: Ms T Davies
R: Logan McNeil (56)
9/1
6
9.0
11/1
T: S Fliedner
R: H Coffey (56)
11/1
6g All American x Prayers'n'promises (Encosta De Lago )
7
10.8
20/1
T: Nathan Hobson
R: Chelsea Macfarlane (54)
20/1
5g Host (CHI) x Classic Jewel (Rubiton )
8
15.0
66/1
T: Jarrod Robinson
R: J Keating (59)
66/1
4g Moshe x Scottawin (Monde Bleu (GB))
9
15.8
150/1
T: Anthony Cosgriff
R: Ms S Hunter (55)
150/1
6g Turffontein x Krupp Diamond (Starcraft (NZ))
10
21.8
80/1
T: Nathan Hobson
R: J Baldock (57)
80/1
3g Akeed Mofeed (GB) x She Can Skate (Bradbury's Luck )
Race 7 - Bet365 Odds Protector (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 0:59.78 (35.41)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: Jamie Edwards
R: Jack Hill (59)
5/1
4m Congrats (USA) x Regal Flute (Royal Academy (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
5/2F
T: S Morrish
R: B Rawiller (60)
5/2F
5m I Am Invincible x Tale Of Love (Tale Of The Cat (USA))
3
4.6
6/1
T: G A Osborne
R: Campbell Rawiller (58)
6/1
7g Kaphero x Dazzling Firebird (NZ) (Stravinsky (USA))
4
4.9
150/1
T: J D Pearson
R: Alana Kelly (54)
150/1
6m Kaphero x It'smeagain (Black Hawk (GB))
5
5.9
60/1
T: Lynette Hutchins
R: J Baldock (57.5)
60/1
5g Domesday x Curry King Prawn (Fasliyev (USA))
6
6.1
9/2
T: Russell Osborne
R: H Coffey (58)
9/2
4m Redente x Kaeduna (Johannesburg (USA))
7
6.6
12/1
T: Peter Williams
R: Logan McNeil (54.5)
12/1
5g Denman x Kiss Off (Encosta De Lago )
8
8.8
7/2
T: Dean Krongold
R: Matthew Cartwright (52.5)
7/2
5m Dream Ahead (USA) x Cheyne Walk (USA) (Royal Academy (USA))
9
10.3
8/1
T: J E & C Ledger
R: Tyler Schiller (55.5)
8/1
10
11.6
150/1
T: R A Hockley
R: Laura Lafferty (52)
150/1
7g Strategic Maneuver x Aanadel Star (King Of Prussia )
11
12.6
Ragtime (14)
150/1
T: N T Robb
R: Jessie Philpot (52)
150/1
9m Benicio x Evil Sisters (NZ) (Stravinsky (USA))
Race 8 - Independent Cranes (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:26.23 (37.88)
Prizemoney: $22,000
1
66/1
T: C V Kelly
R: Chelsea Macfarlane (57.5)
66/1
5g Hard Spun (USA) x Miss Timbertop (Royal Academy (USA))
This nick: 10 runners; 7 winners; 2 SW. Details
2
0.3
5/2F
T: L & T Corstens
R: Campbell Rawiller (58)
5/2F
4g Fastnet Rock x More Than Real (USA) (More Than Ready (USA))
3
0.4
40/1
T: Nathan Hobson
R: J Baldock (55.5)
40/1
4g Host (CHI) x Easy Virtue (Baryshnikov )
4
1.6
15/4
T: Robert Hickmott
R: Will Price (59)
15/4
5g Keeper x Merinda (NZ) (Faltaat (USA))
5
2.4
11/2
T: Archie Alexander
R: Neil Farley (62)
11/2
4g Redwood (GB) x Crown Tigress (Hold That Tiger (USA))
6
2.6
100/1
T: Ms E Haworth
R: C J Parish (54)
100/1
8g Casino Prince x Fastfilly (Royal Academy (USA))
7
2.9
30/1
T: John W Thomas
R: J Keating (56.5)
30/1
7m Haradasun x Danish Puss (Tale Of The Cat (USA))
8
3.9
16/1
T: Logan McGill
R: W Gordon (59.5)
16/1
4g Therock x Ginera Grand (Grandera (IRE))
9
6.1
50/1
T: J D Pearson
R: Alana Kelly (54)
50/1
7g Authorized (IRE) x Grey Gem (Exceed And Excel )
10
6.3
40/1
T: T G Williams
R: Samuel Payne (58)
40/1
7g Mossman x Marmoso (Marscay )
11
7.3
9/2
T: Robert Hickmott
R: Josh Cartwright (60.5)
9/2
4h Frankel (GB) x Deedra (Zabeel (NZ))
12
7.4
4/1
T: D J McCarthy
R: Dylan Dunn (60)
4/1
5m Keep The Faith x Blaze The Turf (Blazing Sword )
13
22.4
150/1
T: N T Robb
R: Jessie Philpot (52)
150/1
9g Bel Esprit x Tulla Lass (Danzero )