Breednet Results

ECHUCA - Saturday, June 13

Race 1 - Blaze Fire Protection Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 2:19.21 (37.40)
Prizemoney: $20,700
1
7/1
T: Michelle Payne
R: Ms Michelle Payne (56.5)
7/1
2
1.0
4/1F
T: Rhys Archard
R: Jarrod Fry (56.5)
4/1F
4m Ilovethiscity x So Super Quick (Octagonal (NZ))
3
2.0
20/1
T: T Busuttin & N Young
R: Beau Mertens (58.5)
20/1
3c Tavistock (NZ) x Zantelagh (Zabeel (NZ))
4
2.7
7/1
T: S A McIntosh
R: J Maskiell (58.5)
7/1
4g Helmet x Dollops (Generous (IRE))
5
3.7
12/1
T: Yassy Nishitani
R: A Darmanin (56.5)
12/1
4m Stryker x Etoile D'Cozzene (USA) (Cozzene (USA))
6
4.5
40/1
T: Kelvin Southey
R: W Gordon (58.5)
40/1
3g Elvstroem x Princess Of Oz (Starmaker )
7
4.8
4/1F
T: Richard Laming
R: Dylan Dunn (58.5)
4/1F
4g Ekraar (USA) x Serendipity (NZ) (Honor Grades (USA))
8
5.0
15/1
T: Tara Taggart
R: A Lynch (58.5)
15/1
6g Domesday x Sacred Rock (Rock Of Gibraltar (IRE))
9
5.2
12/1
T: T Busuttin & N Young
R: D Moor (58.5)
12/1
10
6.4
5/1
T: Brian McGrath
R: Campbell Rawiller (55)
5/1
4m Declaration Of War (USA) x Dianthus (Red Ransom (USA))
11
9.2
16/1
T: C J Davis
R: Jack Hill (56.5)
16/1
4m Fiorente (IRE) x Prizegiving (Galileo (IRE))
12
9.5
16/1
T: Ricky Maund
R: J Bowditch (58.5)
16/1
3g Pins x Romancing (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 2 - Moama Bowling Club Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:14.60 (35.97)
Prizemoney: $20,700
1
9/1
T: T Busuttin & N Young
R: Dylan Dunn (58)
9/1
3g Zoustar x Reinvent (More Than Ready (USA))
Winning siblings: Haramain,
2
0.2
Miltida (11)
3/1
T: Matthew Cumani
R: Fred W Kersley (56)
3/1
3
0.7
11/2
T: Patrick Payne
R: R Mc Leod (58)
11/2
4
2.2
11/1
T: K L Corstens
R: A Darmanin (58)
11/1
3g Kuroshio x Gold Hoffa (Bon Hoffa )
5
2.9
20/1
T: Mitchell Freedman
R: Ethan Brown (58)
20/1
3g Fruehling (IRE) x She's Fair Dinkum (Genuine (JPN))
6
4.2
20/1
T: Mark Ashby
R: Dean Holland (58)
20/1
3g Nicconi x Night And Day (Catbird )
7
4.6
50/1
T: Robert Hickmott
R: Campbell Rawiller (56.5)
50/1
8
4.8
9/4F
T: C Maher & D Eustace
R: H Coffey (56)
9/4F
3f Tavistock (NZ) x Pussy O'Reilly (NZ) (O'Reilly (NZ))
9
5.0
25/1
T: David Prior
R: Zac Spain (56)
25/1
3f Starspangledbanner x Karalli (Chateau Istana (GB))
10
5.3
12/1
T: Henry Dwyer
R: Beau Mertens (58)
12/1
3g Danerich x Seven Year Itch (Keltrice )
11
6.5
30/1
T: S A Lake
R: Will Price (54.5)
30/1
3f War x Made To Fly (Flying Spur )
12
7.8
Machali (16)
20/1
T: C Maher & D Eustace
R: Jack Hill (56)
20/1
3f Toronado (IRE) x Tigresque (Hold That Tiger (USA))
Race 3 - Murphy's Turf&Landscaping Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:06.79 (36.22)
Prizemoney: $20,700
1
5/1
T: L & T Corstens
R: Ethan Brown (57.5)
5/1
3f Brazen Beau x Super Swell (Danbird )
Winning siblings: Bel Chandon, Bella Mia,
2
0.5
11/2
T: A L Newton
R: Madison Lloyd (57.5)
11/2
3g Reward For Effort x Princess Sunshine (Encosta De Lago )
3
1.8
11/2
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (57.5)
11/2
4
4.0
7/4F
T: Daniel Kelly
R: Alana Kelly (57.5)
7/4F
5
5.2
100/1
T: D S Archard
R: Dean Holland (57.5)
100/1
4m Real Saga x Mosscedes (Mossman )
6
6.0
Glint (12)
7/2
T: M Price & M Kent Jnr
R: Zac Spain (55)
7/2
2f Zoustar x Leica Ding (Redding (NZ))
7
6.1
30/1
T: Adrian Corboy
R: Jarrod Fry (59.5)
30/1
4g Fighting Sun x Lady Phoebe (NZ) (Stravinsky (USA))
8
6.3
80/1
T: Ms B Dunn
R: J Maskiell (57.5)
80/1
3f Uncle Mo (USA) x Dontwaltzme (USA) (Afleet Alex (USA))
9
11.3
25/1
T: David Prior
R: A Darmanin (59.5)
25/1
3g Medaglia D'Oro (USA) x Gamble Me (Rock Of Gibraltar (IRE))
10
13.5
100/1
T: J D Pearson
R: Jaden Lloyd (55.5)
100/1
4m Stryker x Dashing Miss (Dash For Cash )
11
15.8
100/1
T: N J Dyer
R: J Keating (59.5)
100/1
3g Moshe x Miss Bec (Jugah (USA))
12
16.8
150/1
T: T G Williams
R: Samuel Payne (57.5)
150/1
5m Atomic x She's Got Wings (Tuscany Flyer )
Race 4 - Bourke Builders Hcp (58) (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(6) Time: 1:43.31 (36.52)
Prizemoney: $20,000
1
3/1F
T: S P Nichols
R: Will Price (58)
3/1F
3f Choisir x Takanori (Vital Equine (IRE))
Winning siblings: Tahitian Dancer,
2
2.0
4/1
T: Michelle Payne
R: Ms Michelle Payne (62)
4/1
3
2.3
Sebeat (5)
11/2
T: Charlotte Littlefield
R: J Maskiell (61)
11/2
5g Sebring x Tropical Beat (NZ) (Hurricane Sky )
4
2.4
11/2
T: Shea Eden
R: Zac Spain (62)
11/2
4g Anacheeva x Blithely (Torrential (USA))
5
2.5
11/2
T: Dan O'Sullivan
R: R Mc Leod (59)
11/2
3f Zoffany (IRE) x Peony Fairy (USA) (Mr. Greeley (USA))
6
2.7
14/1
T: Shawn Mathrick
R: Beau Mertens (62)
14/1
5g Helmet x She's A Bonus (Giant's Causeway (USA))
7
4.4
9/1
T: M Cornish & Ms D Gaskin
R: Dean Holland (59.5)
9/1
6m High Chaparral (IRE) x Suppose (USA) (Danehill (USA))
8
6.7
20/1
T: Rachel Samsonenko
R: J Duffy (60)
20/1
9m Rakti (GB) x Maccadons Dream (NZ) (Crested Wave (USA))
9
7.4
Elzinga (11)
40/1
T: E W Nichols
R: Jack Hill (61)
40/1
8g Red Arrow x Curzon Dancer (Danehill Dancer (IRE))
10
8.9
20/1
T: Ms T Davies
R: Clayton Douglas (60)
20/1
6m Sakhee's Secret (GB) x Herecomesthecat (Tale Of The Cat (USA))
Race 5 - Think Water Power Echuca (58) (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(6) Time: 1:42.35 (37.39)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: Scott Cameron
R: Zac Spain (61)
14/1
2
0.2
11/2
T: M Cornish & Ms D Gaskin
R: Dean Holland (60)
11/2
4m All Too Hard x Chalons (More Than Ready (USA))
3
0.4
11/2
T: Robert Kingston
R: B E Grylls (62)
11/2
4
0.6
7/4F
T: T Busuttin & N Young
R: Campbell Rawiller (60.5)
7/4F
3g Tavistock (NZ) x Ardeche (NZ) (Dehere (USA))
5
1.6
16/1
T: Peter Smith
R: Jarrod Fry (59.5)
16/1
5m Redente x Anglayse (NZ) (Beau Zam (NZ))
6
1.9
13/2
T: Brent Stanley
R: D Moor (60)
13/2
4m Snitzel x Fiesole (Fraar (USA))
7
6.1
25/1
T: D S Archard
R: R Mc Leod (61)
25/1
6g O'Reilly (NZ) x Ruby Lass (NZ) (Volksraad (GB))
8
6.2
9/2
T: Daniel Williams
R: Ethan Brown (60)
9/2
3f Turffontein x Zalmara (USA) (Exchange Rate (USA))
9
8.7
100/1
T: C J Davis
R: Madison Lloyd (57)
100/1
5m Mutawaajid x Wadeema (Secret Savings (USA))
10
11.0
40/1
T: B & A McKnight
R: Alana Kelly (57)
40/1
4m Foxwedge x Triple Latte (USA) (Medaglia D'Oro (USA))
Race 6 - Bet365 Odds Protector Hcp (58) (1400m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(6) Time: 1:27.22 (37.46)
Prizemoney: $20,000
1
15/1
T: Michael Gibson
R: Samuel Payne (61.5)
15/1
4g Akeed Mofeed (GB) x Conquering Queen (Invincible Spirit (IRE))
Winning siblings: Counterplay, Victory Parade,
2
0.3
10/1
T: Bryan Maher
R: J Duffy (61)
10/1
7g Sharkbite x Miss Tabitha (Tabkir (USA))
3
0.4
Mula (12)
7/1
T: D Binaisse
R: R T Tremsal (59.5)
7/1
5m Dash For Cash x Just A Mystery (Lake Coniston (IRE))
4
2.1
9/2
T: R F Donat
R: A Darmanin (59)
9/2
4m Redente x Highway Princess (King Of Prussia )
5
4.4
14/1
T: Jarrod Robinson
R: Jack Martin (59.5)
14/1
5m Magnus x Sinikka (Distant Music (USA))
6
5.6
12/1
T: Matthew Cumani
R: Jaden Lloyd (60)
12/1
7
5.9
3/1F
T: S P Nichols
R: Will Price (60.5)
3/1F
3c Iffraaj (GB) x Asterie (GB) (Sadler's Wells (USA))
8
6.0
15/1
T: G L Donaldson
R: J Maskiell (61)
15/1
4g Turffontein x My Hoaks (Manner Hill )
9
6.1
12/1
T: S S Cunningham
R: Ms A Bryan (58.5)
12/1
10
6.6
11/1
T: Daniel Williams
R: Beau Mertens (61.5)
11/1
3g Starspangledbanner x Juice (NZ) (Bertolini (USA))
11
10.1
14/1
T: Emma Church
R: Ethan Brown (59.5)
14/1
4m Zoffany (IRE) x Komodo Blue (Hidden Dragon )
12
10.3
20/1
T: K Hann
R: Zac Spain (60)
20/1
4m Zoustar x Carry On Beauty (More Than Ready (USA))
Race 7 - Hygain (Bm70) (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(6) Time: 1:19.96 (36.66)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: K M Keys
R: Clayton Douglas (58)
20/1
5m Anacheeva x Aprilia (West Quest (CAN))
Winning siblings: Source Code,
2
0.2
9/1
T: L J Lake
R: Jarrod Fry (58.5)
9/1
4g Reward For Effort x La Lady (Estambul (ARG))
3
2.5
15/1
T: M Cornish & Ms D Gaskin
R: Dean Holland (56)
15/1
5m Host (CHI) x Georgia Oh (Peintre Celebre (USA))
4
2.7
15/1
T: G A Osborne
R: B E Grylls (56)
15/1
4g Shamus Award x Miss Bernardini (Bernardini (USA))
5
2.9
11/4F
T: Mitchell Freedman
R: Ethan Brown (58)
11/4F
4g Rip Van Winkle (IRE) x Hukba (Shamardal (USA))
6
3.0
20/1
T: J P Salanitri
R: Will Price (59)
20/1
5m Animal Kingdom (USA) x Armed For Action (Exceed And Excel )
7
3.1
14/1
T: Patrick Payne
R: R Mc Leod (58)
14/1
4m Camelot (GB) x Tellora (Elusive Quality (USA))
8
4.9
11/1
T: Robert Hickmott
R: Jack Hill (58)
11/1
5g Roc De Cambes (NZ) x Bois De Boulogne (NZ) (Peintre Celebre (USA))
9
5.0
7/2
T: Richard Cully
R: Fred W Kersley (58.5)
7/2
10
7.2
11/2
T: T Busuttin & N Young
R: Dylan Dunn (58)
11/2
5g Reliable Man (GB) x Lumir (Encosta De Lago )
11
8.2
16/1
T: Brent Stanley
R: D Moor (60)
16/1
7g Exceed And Excel x Roses 'n' Wine (CAN) (Broken Vow (USA))
Race 8 - Independent Cranes Hcp (58) (1100m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(6) Time: 1:06.75 (36.61)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: S P Nichols
R: Will Price (58.5)
4/1
3f I Am Invincible x Wroclaw (Big Brown (USA))
2
0.8
9/1
T: Ms E Haworth
R: A Darmanin (60)
9/1
5g God's Own x Our Nic (Nickelmine )
3
1.0
25/1
T: Adam O'Neill
R: Dylan Dunn (59.5)
25/1
4
1.4
20/1
T: Joshua Julius
R: Jaden Lloyd (60)
20/1
5g Magnus x Fast Ruby (Desert Sun (GB))
5
1.8
5/2F
T: K Hann
R: Jack Martin (61.5)
5/2F
4g Written Tycoon x Royal Flirt (Royal Academy (USA))
6
2.6
15/2
T: Ms G Johnstone
R: J Duffy (61)
15/2
5g Haradasun x Theresnothinglycra (Lacryma Cristi (IRE))
7
4.3
8/1
T: C J Cassar
R: Campbell Rawiller (59.5)
8/1
4g Swiss Ace x Confidante (NZ) (Conatus )
8
5.1
Volere (17)
30/1
T: Andrew Dale
R: Dean Holland (56.5)
30/1
4m Wanted x Brocbel (Bel Esprit )
9
8.3
16/1
T: Mark Ashby
R: Ethan Brown (58.5)
16/1
3f Helmet x Katherine Gold (Made Of Gold (USA))
10
9.3
20/1
T: Ricky Maund
R: Beau Mertens (62)
20/1
4g Pins x Mary Ellen (NZ) (Colombia (NZ))
11
12.3
Kishida (12)
9/1
T: Lloyd Kennewell
R: Zac Spain (60)
9/1
3f Lord Kanaloa (JPN) x Classic Curl (JPN) (Jungle Pocket (JPN))
12
18.3
14/1
T: Brent Stanley
R: D Moor (61.5)
14/1
6g Pluck (USA) x Meritous (Danehill (USA))
Race 9 - Echuca Moama Print&Design (58) (1000m)
Class: Restricted 58 Track: Soft(6) Time: 1:00.85 (36.29)
Prizemoney: $20,000
1
Melway (5)
30/1
T: P W Burgun
R: Ms A Bryan (57)
30/1
3f Street Boss (USA) x Taaliah (Henrythenavigator (USA))
2
0.1
7/2
T: Shay Keating
R: Dean Holland (60)
7/2
3f Reward For Effort x Blue Light (Lago Delight )
3
0.6
7/2F
T: C J Davis
R: Madison Lloyd (59.5)
7/2F
3g Redente x Zamidget (Manton )
4
1.1
9/2
T: G A Osborne
R: Campbell Rawiller (60)
9/2
6g Floral Pegasus x Tiroliza (Not A Single Doubt )
5
2.6
8/1
T: G Tobias
R: Chelsea Hall (58.5)
8/1
5m O'Lonhro x Bent Zena (Rancho Ruler )
6
2.8
20/1
T: Ms L Tolson & Ms L Proctor
R: R Mc Leod (60)
20/1
4m Redente x Stella Delago (Delago Brom )
7
3.1
11/1
T: Dean Krongold
R: Beau Mertens (58)
11/1
5m Dream Ahead (USA) x Cheyne Walk (USA) (Royal Academy (USA))
8
3.5
66/1
T: T G Williams
R: J Keating (58)
66/1
6m Equiano (FR) x Rubellite (Rubiton )
9
5.0
10/1
T: Nathan Dunn
R: Clayton Douglas (58.5)
10/1
4m Harbour Watch (IRE) x My Daanah (Old Deuteronomy (USA))
10
8.5
9/1
T: C J Cassar
R: Will Price (56.5)
9/1
4m Kuroshio x Autumn Zest (King's Best (USA))
11
8.8
12/1
T: Russell Osborne
R: Ethan Brown (58)
12/1
4m Redente x Kaeduna (Johannesburg (USA))
12
14.8
100/1
T: T A Miles
R: A Lynch (61)
100/1
3g Kuroshio x Zonhro (Lonhro )