Breednet Results

GOLD COAST - Saturday, November 12

Race 1 - Austral Bricks Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:51.99 (35.00)
Prizemoney: $14,000
1
11/2
T: S B Lee
R: Daniel Griffin (59)
11/2
7g Home On The Grange x Flaming Bullet (Bite The Bullet (USA))
Winning siblings: Draw,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/2
T: Donald Baker
R: J Woodhouse (54)
9/2
5m Road To Rock x Verlei (NZ) (Blues Traveller (IRE))
3
1.6
3/1F
T: S B Laming
R: S Galloway (55)
3/1F
4g Postponed (USA) x Indovina (Elusive Quality (USA))
4
2.1
6/1
T: Kenneth Deacon
R: Brooke Ainsworth (56)
6/1
6m Casino Prince x Cheeky Grin (Lion Heart (USA))
5
2.3
4/1
T: P Kings
R: N Tomizawa (54.5)
4/1
5g Benicio x Miss Spot (Dodge )
6
2.4
7/1
T: Louise White
R: Ms S Lacy (53.5)
7/1
8g Hurricane Run (IRE) x Mountain Chain (USA) (Royal Academy (USA))
7
5.7
9/2
T: Bruce Hill
R: Jag Guthmann-Chester (54)
9/2
5m High Chaparral (IRE) x Michaux (Redoute's Choice )
Race 2 - Claypave Mdn Hcp (1800m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:52.09 (35.95)
Prizemoney: $14,000
1
5/2F
T: A J Edmonds
R: L P Rolls (59)
5/2F
4g O'Reilly (NZ) x Sweet Lady (Encosta De Lago )
Winning siblings: Sweet Leader, Swift Lady, Voodoo Lady,
This nick: 10 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
1.0
6/1
T: D D Schmidt
R: Ms C Schmidt (56)
6/1
6g Fastnet Rock x Extension Of Time (Dash For Cash )
3
1.1
5/1
T: P Kings
R: N Tomizawa (57.5)
5/1
4g Dubleo (USA) x Be Jay's Guru (NZ) (Gallant Guru )
4
3.1
20/1
T: S C Jones
R: Brooke Ainsworth (57)
20/1
5g Husson (ARG) x Plaza Suite (Perugino (USA))
5
3.9
10/1
T: B W Brown
R: A E Denby (56.5)
10/1
5m Show A Heart x Filuja (Redoute's Choice )
6
4.9
11/1
T: S B Laming
R: S Galloway (54.5)
11/1
7
5.2
9/2
T: P M Kalinowski
R: Daniel Griffin (56.5)
9/2
4g Artie Schiller (USA) x Elusive Magic (Elusive Quality (USA))
8
5.4
7/1
T: Darren Bell
R: N Day (56.5)
7/1
4g Nothing To Lose (USA) x Panchi (Send A Sign )
9
7.2
11/1
T: Ethan Ensby
R: J L Taylor (54)
11/1
4m Road To Rock x All In Riddles (NZ) (Postponed (USA))
10
37.7
100/1
T: Nicky Harrison
R: R Plumb (57.5)
100/1
3g Oratorio (IRE) x Soneria (Filante (NZ))
11
39.7
30/1
T: B J Dais
R: Matthew Palmer (58)
30/1
4g Street Boss (USA) x Repenting (Peintre Celebre (USA))
Race 3 - Pgh Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:23.49 (35.68)
Prizemoney: $14,000
1
10/1
T: J P Morrisey
R: Michael Murphy (52)
10/1
4m Magic Albert x Zigalong (NZ) (Danzighill )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.0
11/1
T: S B Lee
R: Daniel Griffin (57.5)
11/1
4g Fastnet Rock x Perfect Persuasion (Encosta De Lago )
3
1.3
5/1
T: L F Birchley
R: L P Rolls (54)
5/1
4m Big Brown (USA) x On Type (Zeditave )
4
1.5
4/1
T: S C Jones
R: Brooke Ainsworth (55)
4/1
3g Manhattan Rain x Apart (Rahy (USA))
5
2.5
5/4F
T: B Herne
R: B Looker (56.5)
5/4F
5m O'Lonhro x Fair Look (Bianconi (USA))
6
4.5
3/1
T: T J Gollan
R: J Mallyon (55)
3/1
4m Jet Spur x Suite Lioness (Lion Heart (USA))
7
9.8
50/1
T: David Scanes
R: Noriyuki Masuda (53)
50/1
8g Snitzel x Neon (Fantastic Light (USA))
Race 4 - Abc Brick Sales Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:25.91 (35.68)
Prizemoney: $14,000
1
11/1
T: J P Morrisey
R: J L Taylor (57.5)
11/1
3g Onemorenomore x Happy Hippy (Shamardal (USA))
Winning siblings: Spiritual Pursuit,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
8/1
T: Steve Field
R: Ms L G Cheshire (54.5)
8/1
3f Fired x Perrini (Loup Sauvage (USA))
3
2.7
Lyra (12)
2/1F
T: Marcus Wilson
R: M Shimodaira (51.5)
2/1F
3f Trusting x Etoile D'Cozzene (USA) (Cozzene (USA))
4
3.1
5/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: Ms C Schmidt (56.5)
5/1
4m Myboycharlie (IRE) x Madame Grange (Galileo (IRE))
5
3.3
11/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (55)
11/1
3g Pendragon (NZ) x Authoress (GB) (Singspiel (IRE))
6
5.3
14/1
T: J P Wallace
R: Noriyuki Masuda (53)
14/1
4m Magic Albert x Quite Astute (NZ) (Danske (NZ))
7
6.1
Mogul (7)
9/2
T: David Scanes
R: L P Rolls (56.5)
9/2
3c Uncle Mo (USA) x Astonish (GB) (Cape Cross (IRE))
8
7.6
12/1
T: Rochelle Smith
R: J Woodhouse (53)
12/1
3f Savabeel x Melodious (Lucky Owners (NZ))
9
11.1
15/1
T: S B Laming
R: R J Bishop (59)
15/1
10
11.9
40/1
T: P R Perkins
R: Matthew Palmer (56.5)
40/1
4m Host (CHI) x Little Angeleena (Croatian Hill )
11
15.4
16/1
T: J P Morrisey
R: Michael Murphy (55.5)
16/1
3g Husson (ARG) x Jet Past (SAF) (Jet Master (SAF))
12
15.8
9/1
T: B Herne
R: B Looker (55.5)
9/1
3f All American x Awase Ougi (Langfuhr (CAN))
100
0.0
50/1
T: K M Devine
R: Geoffrey Goold (55)
50/1
4g Monaco Consul (NZ) x Solar Racer (Desert Sun (GB))
Race 5 - Austral Masonry Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:11.66 (35.58)
Prizemoney: $14,000
1
10/9F
T: A J Edmonds
R: Brooke Ainsworth (55.5)
10/9F
3c Real Saga x Classic Covet (St. Covet )
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: Ms H Page
R: Geoffrey Goold (57)
4/1
3g Jet Spur x Power De Coops (Canadian Silver (CAN))
3
3.1
14/1
T: K M Schweida
R: Jag Guthmann-Chester (55)
14/1
3c Rothesay x Stepping Stones (GB) (Selkirk (USA))
4
3.9
15/1
T: L J Mayfield-Smith
R: N Day (55)
15/1
3f Northern Meteor x Kiss 'n Chase (Red Ransom (USA))
5
4.9
12/1
T: K R Kemp
R: J Woodhouse (54)
12/1
3g Red Dazzler x Darmala (NZ) (Danehill (USA))
6
5.7
40/1
T: D T Kelly
R: L P Rolls (57)
40/1
3g Husson (ARG) x Snip It Fast (Fastnet Rock )
7
6.5
16/1
T: D T Kelly
R: Matthew Palmer (57)
16/1
3c Echoes Of Heaven x Idea (Danewin )
8
6.8
5/1
T: H J Norman
R: J L Taylor (57)
5/1
9
7.0
14/1
T: L J Hatch
R: Daniel Griffin (57)
14/1
3c Captain Sonador x Pearly Way (Coolong Road (NZ))
10
7.1
40/1
T: S J Campbell
R: B Looker (55)
40/1
3f Pluck (USA) x Cassandra's Choice (NZ) (Darci Brahma (NZ))
11
9.4
12/1
T: M A Kropp
R: Ms S Lacy (53)
12/1
3f Red Dazzler x Beach Lady (NZ) (Scaredee Cat (NZ))
Race 6 - Adbri Masonry (Bm75) (900m)
Class: Benchmark 75 Track: Soft(5) Time: 0:51.47 (33.33)
Prizemoney: $15,000
1
9/4F
T: M T Eggleston
R: J Woodhouse (54.5)
9/4F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
15/2
T: K R Kemp
R: N Day (55)
15/2
6m Hidden Dragon x Poppycock (Raami (GB))
3
1.4
9/1
T: Philip Kimmet
R: S Galloway (55)
9/1
5m Delzao x Round Robin (Langfuhr (CAN))
4
1.5
11/1
T: D K Munce
R: Michael Murphy (52.5)
11/1
5g Top Echelon x Tango Monet (Monashee Mountain (USA))
5
2.8
Aderito (10)
15/4
T: K M Schweida
R: Jag Guthmann-Chester (52.5)
15/4
5g I Am Invincible x Kirin Lady (Luskin Star )
6
4.1
14/1
T: J P Wallace
R: Noriyuki Masuda (57)
14/1
7
4.6
4/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (55.5)
4/1
8
5.4
9/2
T: Ms H Page
R: Daniel Griffin (58)
9/2
5m Starcraft (NZ) x Miss Carolion (Lion Hunter )
Race 7 - National Masonry Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:10.65 (35.05)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: B S Baldwin
R: Ms C Schmidt (55)
4/1
4m Raheeb x Consciousness (GB) (Pivotal (GB))
Winning siblings: Onemoretwoless,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
13/2
T: J B Petersen
R: J L Taylor (56.5)
13/2
6m Charge Forward x Spuressence (Flying Spur )
3
2.0
11/4F
T: M J Dunn
R: S Galloway (56)
11/4F
4m Myboycharlie (IRE) x Swiss Alps (Scenic (IRE))
4
2.3
7/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: L P Rolls (57.5)
7/1
4g All Bar One x Line Of Credit (Loup Sauvage (USA))
5
4.1
20/1
T: Ben Currie
R: Jag Guthmann-Chester (52)
20/1
6g Southern Image (USA) x Abbey Tavern (Palace Music (USA))
6
4.3
Luxury (6)
7/2
T: S B Lee
R: Daniel Griffin (55.5)
7/2
5m Written Tycoon x Play A Hula (Brief Truce (USA))
7
4.5
16/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (57.5)
16/1
5m Bernardini (USA) x Mink (Redoute's Choice )
8
5.5
12/1
T: Kent Fleming
R: N Day (56.5)
12/1
5g Casino Prince x Fastfilly (Royal Academy (USA))
9
6.5
50/1
T: Carolyn Halliday
R: Ms L G Cheshire (54.5)
50/1
10
8.8
9/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (54)
9/1
Race 8 - Sky Racing Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:11.20 (34.91)
Prizemoney: $14,000
1
12/1
T: B J Dais
R: Matthew Palmer (55)
12/1
4m Snippetson x Run The Wind (King's Best (USA))
Winning siblings: Ashmore Lad, Strategic Weapon,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: Ms K Purdy
R: N Day (56)
3/1
4m Drumbeats x Cenotime (Gilded Time (USA))
3
0.9
16/1
T: J P Morrisey
R: A Dykes (57)
16/1
4g Casino Prince x Berriestoheaven (USA) (Smoke Glacken (USA))
4
1.2
20/1
T: Ms M Brosnan
R: C Small (55)
20/1
4g More Than Ready (USA) x Claws (Flying Spur )
5
1.3
St Remy (11)
15/4
T: N J Doyle
R: Jag Guthmann-Chester (52.5)
15/4
4m Star Witness x Stage Beauty (Desert Prince (IRE))
6
2.6
9/4F
T: G Heinrich and B Rodgers
R: L P Rolls (58)
9/4F
4m Charge Forward x Regimental Gal (General Nediym )
7
5.1
9/1
T: S W Kendrick
R: Daniel Griffin (55.5)
9/1
3c Dream Ahead (USA) x Desert Trick (GB) (Green Desert (USA))
8
5.6
Ponty (10)
5/1
T: L G Ross
R: J L Taylor (55)
5/1
9
5.7
Sanjay (5)
20/1
T: Kent Fleming
R: Brooke Ainsworth (54.5)
20/1
10
6.0
25/1
T: D K Munce
R: S Galloway (55.5)
25/1
5m Econsul (NZ) x Heavenscent (Lion Hunter )