Breednet Results

GOSFORD - Sunday, December 31

Race 1 - Tab.Com.Au Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:40.62 (35.67)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: J C Coyle
R: J R Collett (58)
5/2F
4g Sebring x Forward Love (Charge Forward )
2
1.3
9/2
T: G D Neale
R: B McDougall (53)
9/2
4m Nadeem x Ulfah (Encosta De Lago )
3
1.8
9/2
T: Nicole Hudson
R: G Buckley (54.5)
9/2
4m Skilled x Irreversible (Last Tycoon (IRE))
4
2.3
Forsox (3)
4/1
T: A Newing
R: S Lisnyy (55.5)
4/1
4g Pluck (USA) x Spurnof (Flying Spur )
5
5.1
7/2
T: G Portelli
R: D P McDonogh (58)
7/2
5g Rothesay x Texarcana (More Than Ready (USA))
6
5.5
10/1
T: P J Evans
R: J Ford (54.5)
10/1
7g Lonhro x Rocking Rhonda (Redoute's Choice )
Race 2 - Council Mayor's Cup (Bm68) (2100m)
Class: Benchmark 68 Track: Good(4) Time: 2:12.78 (35.79)
Prizemoney: $30,000
1
5/1
T: Tash Burleigh
R: R Bensley (57.5)
5/1
5g I Am Invincible x Flickering Fire (Forest Glow (USA))
2
0.5
9/4F
T: C J Waller
R: D P McDonogh (59)
9/4F
4g Show A Heart x Royal Green (NZ) (Bachelor Duke (USA))
3
2.0
5/1
T: W P Cave
R: Ms J Taylor (58)
5/1
4
2.4
11/2
T: Tess Wilkes
R: J Ford (59.5)
11/2
5g Kyllachy (GB) x Thousandkissesdeep (IRE) (Night Shift (USA))
5
4.8
13/2
T: K A Lees
R: C W Brown (57)
13/2
4m Zoffany (IRE) x Operetta Lass (Singspiel (IRE))
6
5.4
Ticked (7)
13/4
T: Joseph Pride
R: J R Collett (56.5)
13/4
Race 3 - Tooheys Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.31 (34.22)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: J C Coyle
R: J R Collett (57.5)
5/2
4m Magic Albert x So Gorgeous (Brief Truce (USA))
Winning siblings: More George, So Much Joy, Sterling City,
2
0.5
13/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (58)
13/4
3g Pierro x Mae Gone West (USA) (Gone West (USA))
3
0.8
15/1
T: B A Partelle
R: J Innes Jnr (55.5)
15/1
3f I Am Invincible x Danzanta (USA) (King Of Kings (IRE))
4
1.9
5/2F
T: A and E Cummings
R: C Reith (59)
5/2F
4m Snitzel x Cherokee Echo (USA) (Cherokee Run (USA))
5
4.4
20/1
T: J M Austin
R: Rachel King (55.5)
20/1
4m Pluck (USA) x Spinnawitch (Country Reel (USA))
6
6.6
11/1
T: James Cummings
R: C W Brown (55.5)
11/1
3f Lonhro x Classics (Commands )
7
8.0
7/1
T: James Cummings
R: D P McDonogh (55.5)
7/1
3f Street Cry (IRE) x Altar (Commands )
8
9.2
100/1
T: T J Bartley
R: Ms M Toms (55)
100/1
9
14.4
30/1
T: C E Conners
R: Ms J Taylor (57.5)
30/1
4m Swiss Ace x Kokkei (Fusaichi Pegasus (USA))
Race 4 - Central Coast Carnival Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.66 (36.30)
Prizemoney: $30,000
1
6/1
T: G W Moore
R: Jean Van Overmeire (55)
6/1
3g Hinchinbrook x Pipkin (Gallo Di Ferro (USA))
Winning siblings: Host Of The Party, Nipperkin, Wild Chap,
2
1.5
60/1
T: Stephen Schofield
R: S Lisnyy (57)
60/1
3g Street Cry (IRE) x Mink (Redoute's Choice )
3
1.7
Chavin (2)
13/2
T: James Cummings
R: D P McDonogh (57)
13/2
3g Street Cry (IRE) x Peruvian (GB) (Diktat (GB))
4
3.6
60/1
T: T S Howlett
R: G Buckley (57)
60/1
3g Dreamscape x Devilina (Anabaa (USA))
5
3.7
5/2
T: T R Martin
R: A Hyeronimus (57)
5/2
3g Arlington x Royal Bebe (Captain's Gold (USA))
6
5.1
12/1
T: John Thompson
R: J R Collett (57)
12/1
3c Roman Emperor (NZ) x Speedonice (Bradbury's Luck )
7
5.2
11/2
T: N R Ward
R: C G O'Brien (57)
11/2
3g Haradasun x War Empress (Buriton (NZ))
8
6.5
Korma (6)
15/8F
T: Ms A Willick
R: C W Brown (57)
15/8F
3g Exceed And Excel x Cajou (Encosta De Lago )
Race 5 - Takeover Target 11 Jan Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.58 (34.54)
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: Ms K Waugh
R: Jean Van Overmeire (55)
3/1
Winning siblings: Ahalf,
2
0.5
5/2F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (55)
5/2F
3f Sepoy x Tropicana Girl (Redoute's Choice )
3
1.5
10/1
T: M, W and J Hawkes
R: J Ford (55)
10/1
3f Snitzel x Grenada Road (Encosta De Lago )
4
2.5
8/1
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (53.5)
8/1
3f Exceed And Excel x Lisson Grove (Dehere (USA))
5
3.0
25/1
T: K A Lees
R: D P McDonogh (57)
25/1
6
3.2
11/1
T: A Stapleford
R: C G O'Brien (57)
11/1
7
4.0
50/1
T: G W Moore
R: G Buckley (57)
50/1
8
4.3
30/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
30/1
3g Sepoy x Dance With Her (Al Maher )
9
4.7
8/1
T: Ms K Buchanan
R: C W Brown (57)
8/1
3g I Am Invincible x La Capone (Untouchable )
10
5.3
100/1
T: R A Bailey
R: Ms J Taylor (55)
100/1
3f Mossman x Cortado (More Than Ready (USA))
Race 6 - Gosford Guineas 18 Jan Hcp-C1 (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:58.64 (33.79)
Prizemoney: $30,000
1
20/1
T: Andrew Macdonald
R: J Ford (56)
20/1
5m Time Thief x Hoonose (Ron Bon (USA))
Winning siblings: Nostril,
2
0.5
11/4
T: K A Lees
R: C W Brown (58)
11/4
4g Lonhro x Unswerving (Commands )
3
0.6
13/4
T: Ms J Bowen
R: G Buckley (54.5)
13/4
3g Roman Emperor (NZ) x Elle (General Nediym )
4
0.9
Atum (3)
8/1
T: B J Kelly
R: B McDougall (54.5)
8/1
4g Stratum x Khepri (NZ) (Faltaat (USA))
5
1.0
7/4F
T: Peter Robl
R: J R Collett (58)
7/4F
3g I Am Invincible x Lady Lexus (Success Express (USA))
6
1.4
25/1
T: G R Nickson
R: Deanne Panya (53)
25/1
4m Beneteau x La Petite Coquette (Invincible Spirit (IRE))
7
3.6
16/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (54.5)
16/1
8
4.0
30/1
T: S J Hodge
R: P King (54.5)
30/1
4m Excites x Joanne's Daughter (NZ) (Kaapstad (NZ))
Race 7 - Gosford Gold Cup 18 Jan (Bm66) (1200m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:11.93 (34.73)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: Ms K Waugh
R: Jean Van Overmeire (57.5)
7/2
4m Star Witness x Jesterchine (NZ) (Rory's Jester )
2
0.5
2/1F
T: A J Denham
R: A Gibbons (56.5)
2/1F
3g I Am Invincible x Knights Eagle (Encosta De Lago )
3
2.5
6/1
T: Patrick Sexton
R: C W Brown (59.5)
6/1
4g Street Cry (IRE) x Camarena (NZ) (Danehill (USA))
4
4.0
12/1
T: G M Brown
R: Ms J Taylor (59.5)
12/1
5g Tickets x Secret Walk (Secret Savings (USA))
5
4.3
11/2
T: Grant Allard
R: B McDougall (58)
11/2
5g Sebring x Jaes Jeune (Jeune (GB))
6
5.5
5/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (58.5)
5/1
4m Smart Missile x Fetes Galantes (Brave Warrior )
7
6.7
14/1
T: J and G Lee
R: D P McDonogh (57.5)
14/1
5g Darci Brahma (NZ) x Cats Whiskers (NZ) (One Cool Cat (USA))