Breednet Results

GOSFORD - Thursday, December 7

Race 1 - Breakers Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:39.23 (34.33)
Prizemoney: $30,000
1
8/15F
T: P and P Snowden
R: B Avdulla (59)
8/15F
4g Roman Emperor (NZ) x Laylia (Redoute's Choice )
Winning siblings: Itamay, Shamalia, Smiling City,
2
1.8
4/1
T: John Thompson
R: J Parr (60)
4/1
4g Redoute's Choice x Femina Fashion (Shamardal (USA))
3
2.8
11/1
T: Jason Attard
R: Jean Van Overmeire (54)
11/1
5g Sebring x Armanjena (Rock Of Gibraltar (IRE))
4
4.2
8/1
T: Lindsey Kennedy
R: S Lisnyy (55)
8/1
5g Domesday x Bella Stella (Danehill (USA))
5
4.3
10/1
T: A and E Cummings
R: D P McDonogh (58)
10/1
5g High Chaparral (IRE) x Mithila (Encosta De Lago )
Race 2 - Gilbert & Roach Mdn Plate (2100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:10.98 (35.03)
Prizemoney: $30,000
1
15/2
T: Glen Thompson
R: C W Brown (59)
15/2
4g Street Sense (USA) x Teralani (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Dankeshane, Dunlani, Kypreos, Sensing,
2
0.3
Strome (7)
4/7F
T: G Portelli
R: B Avdulla (54.5)
4/7F
3f Smart Missile x Lateral (Stratum )
3
0.4
11/4
T: Matthew Smith
R: Tim Clark (59)
11/4
6g Pins x Boundless (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
4
1.5
25/1
T: Ethan Ensby
R: J Penza (59)
25/1
4g Cape Blanco (IRE) x Klarissa (Anabaa (USA))
5
3.2
20/1
T: S J Hodge
R: C G O'Brien (59)
20/1
4g Star Witness x Silk And Money (Frisco View (USA))
6
4.2
30/1
T: A Rosolini
R: B McDougall (55)
30/1
3g Medaglia D'Oro (USA) x Tully Thunder (Thunder Gulch (USA))
Race 3 - Rinnai Australia Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:03.92 (34.19)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: A and E Cummings
R: D P McDonogh (57)
4/1
4m Uncle Mo (USA) x Snapdragon (IRE) (Galileo (IRE))
2
0.1
12/1
T: Mitch Newman
R: Josh Adams (54)
12/1
3
0.3
10/9F
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (58)
10/9F
4
0.6
2/1
T: David Pfieffer
R: C W Brown (57.5)
2/1
4g Smart Missile x Anadan (Anabaa (USA))
5
1.1
25/1
T: D Wagstaff
R: B McDougall (52.5)
25/1
7m Sharkbite x Rock The Media (Easy Rocking )
Race 4 - Rheem (Bm67) (1000m)
Class: Benchmark 67 Track: Good(4) Time: 0:57.98 (33.55)
Prizemoney: $30,000
1
Pedway (3)
11/8F
T: G A Ryan
R: Tim Clark (60)
11/8F
4g Not A Single Doubt x Walkway (Exceed And Excel )
Winning siblings: Happy Candy, Nicola,
2
1.8
12/1
T: Ms J Pracey
R: Jean Van Overmeire (59.5)
12/1
7g Ad Valorem (USA) x Reiby Royale (Desert Prince (IRE))
3
3.3
20/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (58)
20/1
8m Dubai Destination (USA) x Something Else (Bubble Gum Fellow (JPN))
4
3.6
15/2
T: Jamie Thomsen
R: Ms W Costin (57.5)
15/2
4m Mutawaajid x Canzero (Danzero )
5
3.7
Bonita (4)
5/1
T: J C Deamer
R: B McDougall (56.5)
5/1
4m Dubleo (USA) x Our Jen (Youthful Legs (USA))
6
3.9
20/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: Josh Adams (54)
20/1
6g Eavesdropper (USA) x Fiddley Dee (Opera Prince )
7
4.0
20/1
T: P M Perry
R: P King (60)
20/1
6g Red Element x Cinerama (Best Western )
8
5.6
Zither (7)
7/2
T: Clare Cunningham
R: B Avdulla (56.5)
7/2
Race 5 - B & K Revegitation Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.62 (34.74)
Prizemoney: $30,000
1
15/1
T: J G Sargent
R: Mitchell Bell (59)
15/1
3g Smart Missile x Mallard (NZ) (Falkirk (NZ))
Winning siblings: Aesop's Fable, Chicken Dance,
2
1.3
4/5F
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (56)
4/5F
3f Fastnet Rock x Star Satire (NZ) (Volksraad (GB))
3
4.3
5/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (58)
5/2
4
5.1
7/1
T: C J Waller
R: J Parr (57.5)
7/1
3g Snitzel x Angelic Smile (Dehere (USA))
5
5.3
50/1
T: G G Slattery
R: J Ford (55)
50/1
3f Snippetson x Hypnotize (Belong To Me (USA))
6
9.7
60/1
T: Stephen Schofield
R: S Lisnyy (56)
60/1
3g Street Cry (IRE) x Mink (Redoute's Choice )
7
12.0
150/1
T: P McVicar
R: Jean Van Overmeire (55.5)
150/1
3g Sepoy x Wowee (Choisir )
8
12.6
14/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (56)
14/1
3f Written Tycoon x Pride Of Africa (Desert Sun (GB))
9
14.5
30/1
T: Patrick Webster
R: C Reith (56)
30/1
3f Swiss Ace x Symphony (Fastnet Rock )
Race 6 - Coastwide Plumbing Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.23 (34.27)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: James Cummings
R: B Avdulla (55.5)
5/4F
3f Sepoy x Youthful Presence (Dehere (USA))
2
0.1
7/2
T: A and E Cummings
R: D P McDonogh (57.5)
7/2
4m Snitzel x Cherokee Echo (USA) (Cherokee Run (USA))
3
3.6
5/2
T: M, W and J Hawkes
R: C W Brown (55.5)
5/2
3f Snitzel x Grenada Road (Encosta De Lago )
4
4.6
13/2
T: Bjorn Baker
R: K S Latham (57)
13/2
3g Wanted x Donna Carina (Desert Sun (GB))
5
5.4
50/1
T: Stephen Schofield
R: Josh Adams (58)
50/1
6
8.8
Maudy (2)
60/1
T: S I Singleton
R: C Reith (57.5)
60/1
3g Time Thief x Kalinkamoiya (Beautiful Crown (USA))
7
12.0
30/1
T: Ms J Clement
R: J Ford (55)
30/1
3f Love Conquers All x Startle (Flying Spur )
Race 7 - Brian Hilton Toyota Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.80 (35.45)
Prizemoney: $30,000
1
13/2
T: J L Roberts
R: B McDougall (57.5)
13/2
4g Moshe x Sleek'n'sassy (Danehill Star )
Winning siblings: Feelin' Alright,
2
3.0
16/1
T: S J Gleeson
R: Rachel Hunt (56)
16/1
4g Ready's Image (USA) x Alli's Aria (Oratorio (IRE))
3
3.8
16/1
T: Wayne Seelin
R: Jean Van Overmeire (55)
16/1
4
5.0
4/9F
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (56)
4/9F
3g Medaglia D'Oro (USA) x Frontal (Charge Forward )
5
5.6
30/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: S Lisnyy (59)
30/1
5g Commands x Mezmar (Marwina )
6
5.7
150/1
T: Andrew Jenkyn
R: Ms N Burrells (54)
150/1
5m Shellscrape x Bonaire Beach (Grand Lodge (USA))
7
6.7
Nanpop (3)
200/1
T: Ms W Ings
R: Chelsea Ings (56)
200/1
5g Natural Destiny x Pimpala Lass (Frisco View (USA))
8
7.0
Gottogo (10)
12/1
T: Ms J Pracey
R: Josh Adams (55.5)
12/1
3f Sebring x Callista (Redoute's Choice )
9
9.2
50/1
T: Peter W Stanley
R: G Buckley (59)
50/1
4g Beautiful Crown (USA) x Catcha Rising Star (Catcher In The Rye (IRE))
10
10.1
100/1
T: T J Rae
R: J Penza (57)
100/1
6m Dylan Thomas (IRE) x Sugus' Song (Jan Murray (USA))
11
11.2
12/1
T: Peter Robl
R: B Avdulla (55.5)
12/1
3f Bradbury's Luck x Palawan Pearl (NZ) (Generous (IRE))
Race 8 - Robson Civil Projects (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:38.24 (34.36)
Prizemoney: $30,000
1
9/4F
T: Mitch Newman
R: Josh Adams (58)
9/4F
4g Arlington x Itsahit (Pure Theatre )
2
2.3
9/4F
T: A and E Cummings
R: B Avdulla (57.5)
9/4F
3c Uncle Mo (USA) x Anova Lass (Oratorio (IRE))
3
3.1
15/4
T: Carl Spry
R: Jean Van Overmeire (56.5)
15/4
5g I Am Invincible x Fasting (Anabaa (USA))
4
3.9
16/1
T: Stephen Schofield
R: J Penza (54.5)
16/1
5
4.8
5/1
T: D Lane
R: B McDougall (56)
5/1
7g Waterford Road x Comeinspina (NZ) (Spinning World (USA))
6
5.1
20/1
T: P M Perry
R: P King (60.5)
20/1
6g Testa Rossa x Capto (Octagonal (NZ))
7
5.8
20/1
T: J N Englebrecht
R: S Lisnyy (54)
20/1
8m Any Given Saturday (USA) x Expozay (Naturalism (NZ))
8
6.0
25/1
T: Marcus Wilson
R: C W Brown (56.5)
25/1
5m Ad Valorem (USA) x Another (Success Express (USA))