Breednet Results

IPSWICH - Sunday, May 12

Race 1 - Carlton Mid Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.37 (34.99)
Prizemoney: $21,000
1
7/4
T: Paul Butterworth
R: Taylor Marshall (58)
7/4
3g Eurozone x Sancha (God's Own )
Winning siblings: Eurotrip,
2
1.3
1/1F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58.5)
1/1F
3g Delago Deluxe x Jardaa (GB) (Pivotal (GB))
2018 MM National Weanling Sale
$1,500
Vendor: Rothwell Park Blandford NSW
Buyer: John Keys
3
5.1
60/1
T: Glen Petersen
R: Jordan Grob (56)
60/1
3g Oratorio x Supreme Sally (Is It True (USA))
4
6.1
6/1
T: Mark Renehan
R: M Hellyer (58)
6/1
5g Publishing x Blue Butterfly (Archregent (CAN))
5
9.4
150/1
T: K M Devine
R: Matthew Palmer (56)
150/1
4g Carrara x Noble Cuite (El Cuite (USA))
6
12.2
13/2
T: T B Thomas
R: S Cormack (58.5)
13/2
5g Solo Flyer x Mookatan (Mookta )
7
13.2
40/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (58)
40/1
5h Zoffany (IRE) x Calistoga (Fuji Kiseki (JPN))
8
18.2
40/1
T: Rochelle Smith
R: Leslie Tilley (58)
40/1
4g Sequalo x Silver Award (Canadian Silver (CAN))
Race 2 - Ipswich Cup Tix On Sale (C2) (1685m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:43.88 (35.36)
Prizemoney: $21,000
1
5/4F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (55)
5/4F
3f All Too Hard x Rosetta Stone (GB) (Sadler's Wells (USA))
Winning siblings: Cast In Stone, Danestone, Miej, Rasala, Rocksetta,
2
0.2
13/2
T: H R Richardson
R: Leslie Tilley (59)
13/2
4g Top Echelon x Stealing Kisses (Refuse To Bend (IRE))
3
1.5
13/4
T: S W Kendrick
R: James Orman (57)
13/4
3g Lonhro x Pamina (NZ) (Keeper )
4
3.0
50/1
T: T W McCarthy
R: Leah Kilner (55)
50/1
6m Onemorenomore x Starry Light (NZ) (Danehill Dancer (IRE))
5
3.5
13/2
T: A Ross and T Sweeney
R: Jake Bayliss (57)
13/2
3g Spirit Of Boom x Sweet Dragon (Hidden Dragon )
6
6.3
7/2
T: A J Edmonds
R: Ron Stewart (59)
7/2
4g Excelebration (IRE) x Miss Coolum (Lujain (USA))
7
10.3
25/1
T: L G Ross
R: Dale Smith (57)
25/1
Race 3 - Follow @ipswichturfclub Mdn (1685m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:44.99 (34.20)
Prizemoney: $21,000
1
8/11F
T: A W Pike
R: L G Innes (55)
8/11F
3f Blackfriars x Simply Wicked (Scenic (IRE))
Winning siblings: Delicacy, Universal Law,
2
2.8
7/2
T: J T Wigginton
R: Ron Stewart (55)
7/2
3f Albrecht x Brides Account (Secret Savings (USA))
3
3.8
50/1
T: C A Cousins
R: Clayton Gallagher (55.5)
50/1
4
4.3
20/1
T: Krystle Johnston
R: M Cahill (57)
20/1
3g Warhead x Craiglea Symphony (Waterford Road )
5
4.8
50/1
T: T B Thomas
R: S Cormack (57)
50/1
6
5.2
14/1
T: M J Lakey
R: J L Taylor (55)
14/1
3f Red Element x Justifier (Catbird )
7
6.5
11/2
T: J Wehlow
R: James Orman (55)
11/2
8
6.8
9/1
T: L D Kelly
R: Dale Smith (57)
9/1
3g Husson (ARG) x Oh So Stunning (Royal Academy (USA))
9
9.8
100/1
T: Matthew Dunn
R: Brooke Ainsworth (57)
100/1
3g Poet's Voice (GB) x Multiplication (Bernardini (USA))
10
13.8
100/1
T: Neil Hocking
R: N Day (57)
100/1
Race 4 - Ray White Ipswich Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.74 (34.22)
Prizemoney: $21,000
1
11/4
T: B S Baldwin
R: N Day (57.5)
11/4
3f Monashee Mountain (USA) x Anonymiss Kitty (Tale Of The Cat (USA))
2
0.8
11/4
T: R G Lipp
R: M Cahill (58)
11/4
3
3.1
10/1
T: Anderson Heathcote Racing
R: Jackson Murphy (55.5)
10/1
5m All American x Miss Love (Fastnet Rock )
4
3.6
5/2F
T: T J Gollan
R: B N Stewart (58.5)
5/2F
3f I Am Invincible x Dusty Grey (Singspiel (IRE))
5
3.8
11/1
T: Ms V Chalmers
R: J L Taylor (56.5)
11/1
5m Dane Shadow x Lady Frisco (Frisco View (USA))
6
4.3
5/1
T: M A Kropp
R: Ms T Harrison (57.5)
5/1
4m Animal Kingdom (USA) x Revidere (Redoute's Choice )
7
6.1
80/1
T: Chris Jordan
R: J Hodge (56.5)
80/1
3f Rebel Raider x Highland Mary (Hussonet (USA))
8
6.5
30/1
T: G R Schwenke
R: P Romeo (56.5)
30/1
4m Red Dazzler x Khaptrina (Flying Spur )
9
18.5
100/1
T: G Sitek
R: Brooke Ainsworth (54)
100/1
7m High Chaparral (IRE) x Tonality (Encosta De Lago )
Race 5 - Tab Plate (C3) (1100m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:04.34 (33.35)
Prizemoney: $21,000
1
5/1
T: Chris Munce
R: S Cormack (57)
5/1
4m Smart Missile x Star Of Pyrmont (Luskin Star )
Winning siblings: Deckfast, Jonny Ge, Nailed, Rosie's Reward,
2
2.0
6/1
T: Matthew Dunn
R: Brooke Ainsworth (59)
6/1
3
2.5
9/2
T: Ms G Heinrich
R: R Fradd (57)
9/2
4m Sidereus x Catalan Miss (Tale Of The Cat (USA))
4
2.6
2/1F
T: T J Gollan
R: B N Stewart (57.5)
2/1F
4g I Am Invincible x Greta's Yarn (Redoute's Choice )
5
4.4
11/1
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (55.5)
11/1
4m Hinchinbrook x Butterfly Club (Redoute's Choice )
6
7.4
Protest (11)
50/1
T: B and D Guy
R: M R Du Plessis (55.5)
50/1
4m Smart Missile x Quibble (Zabeel (NZ))
Race 6 - Channel Seven (Bm65) (1010m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 0:58.52 (34.37)
Prizemoney: $21,000
1
12/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (56)
12/1
2019 Inglis Melbourne Premier Yearling Sale Book 2
$8,000
Vendor: Stockwell Thoroughbreds, Diggers Rest
Buyer: K Hall
2
0.4
5/1
T: Ms G Heinrich
R: R Fradd (59.5)
5/1
3
0.9
9/1
T: Gregory Cornish
R: Jordan Grob (60.5)
9/1
4
1.7
30/1
T: B Witt
R: Carly Frater-Hill (59)
30/1
7g Magic Albert x Sri Lanka (Sri Pekan (USA))
5
2.0
5/1
T: L F Birchley
R: Ron Stewart (56.5)
5/1
3g Showcasing (GB) x Princess Amidala (NZ) (Don Eduardo (NZ))
6
3.8
13/2
T: T J Sears
R: James Orman (58.5)
13/2
3g Monashee Mountain (USA) x Tolart (Show A Heart )
7
4.3
4/1F
T: Ms H Page
R: J Hodge (58)
4/1F
4m Real Saga x Love's Great (Choisir )
8
5.6
15/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (55)
15/1
4m Mulaazem x Monaco Princess (King's Best (USA))
9
6.6
4/1F
T: J D Shelton
R: Leah Kilner (55.5)
4/1F
4m I Am Invincible x Miss Chaos (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
10
6.8
11/1
T: R K Mahon
R: Clayton Gallagher (55)
11/1
5m Dutch Harry x China Tang (Exceed And Excel )
Race 7 - Corona Infield Marquee Tix-C1 (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:21.97 (35.35)
Prizemoney: $21,000
1
10/1
T: Warren Morriss
R: Nicholas Keal (57.5)
10/1
5m Duporth x Patricia Joan (Flying Spur )
Winning siblings: Pat's Nipper, Time For Don,
2
0.5
5/1
T: Paul Robbins
R: R Fradd (58.5)
5/1
3f Bernardini (USA) x Chinese Pretty (Lion Heart (USA))
3
1.5
5/2
T: K A Lees
R: J L Taylor (58.5)
5/2
3f Time Thief x Hilldale (Beautiful Crown (USA))
4
1.6
11/2
T: B and D Guy
R: G Colless (59)
11/2
5m Show A Heart x Wabeel (Commands )
5
1.8
5/4F
T: Paul Butterworth
R: L V Cassidy (59)
5/4F
4m Hidden Dragon x Rainbow Express (Success Express (USA))
6
5.1
100/1
T: Ms J Aitkenhead
R: Jackson Murphy (57.5)
100/1
5m Onemorenomore x Orphelia (Catbird )
7
6.6
40/1
T: R Heilbronn
R: M Cahill (59)
40/1
5m Danesis (IRE) x Graciously (NZ) (Carnegie (IRE))
8
9.4
30/1
T: Josh Sweeney
R: Carly Frater-Hill (57)
30/1
6m Solo Flyer x Palace Fire (Palace Music (USA))
9
12.4
50/1
T: Ms K Geran
R: Ms S Lacy (59)
50/1
4m Foreplay x Imtops (High Rolling )
Race 8 - The Queensland Times Plate-C1 (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:21.42 (34.54)
Prizemoney: $21,000
1
30/1
T: Bruce Hill
R: J Hodge (57)
30/1
5g Rothesay x Shobelle (Show A Heart )
Winning siblings: Cobra Quick, You Did What,
2
1.3
11/4F
T: K M Schweida
R: James Orman (58.5)
11/4F
3g Hinchinbrook x Ultimate Rock (Tale Of The Cat (USA))
3
1.5
9/1
T: Steven O'Dea
R: Ron Stewart (59)
9/1
5g So You Think (NZ) x Heretis (Dehere (USA))
4
1.7
13/4
T: C J White
R: Leslie Tilley (58.5)
13/4
3g Love Conquers All x Final Joy (Flying Spur )
5
4.2
13/2
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (59)
13/2
4g Show A Heart x Fires (Forest Glow (USA))
6
4.4
13/4
T: Paul Butterworth
R: L V Cassidy (59)
13/4
4h Eavesdropper (USA) x Alzahra (USA) (Sir Cat (USA))
7
4.5
20/1
T: K R Kemp
R: Clayton Gallagher (57.5)
20/1
4g Bradbury's Luck x Faisande (Quest For Fame (GB))
8
7.0
25/1
T: James Hepworth
R: Adam Spinks (57)
25/1
4g Exceedingly Good x Cudlee Creek (Admiralty (USA))
9
12.8
8/1
T: J H Manzelmann
R: N Day (59)
8/1
4g Instinction x Neptunes Lass (Celestial Bounty (IRE))
10
17.6
40/1
T: Bradley Smith
R: Jordan Grob (57)
40/1
4g All Too Hard x Exquisite Art (Redoute's Choice )