Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, February 9

Race 1 - Illawarra Turf Club Plate (C1) (2000m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 2:11.05 (34.71)
Prizemoney: $35,000
1
15/4
T: A J Cummings
R: B El-Issa (54)
15/4
3f Fastnet Rock x Lady Of Spain (Encosta De Lago )
Winning siblings: Muleta,
2
2.3
5/2
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (57)
5/2
3
3.1
9/4F
T: David Pfieffer
R: C Lever (59)
9/4F
4
3.2
Sytus (7)
15/2
T: Adam Duggan
R: Mitchell Bell (56.5)
15/2
4g So You Think (NZ) x Union Street (Universal Prince )
5
3.3
13/4
T: G A Ryan
R: A Layt (57.5)
13/4
3g Redoute's Choice x Faint Perfume (Shamardal (USA))
Race 2 - Kembla Grange Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:59.04 (34.68)
Prizemoney: $35,000
1
5/1
T: J A O'Shea
R: Travis Wolfgram (56.5)
5/1
3f Foxwedge x Twelve Pack Shelly (USA) (Deputy Storm (USA))
Winning siblings: Kentucky Miss,
2
0.4
8/11F
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (58.5)
8/11F
3g Dalghar (FR) x Courtly Fashion (NZ) (Black Minnaloushe (USA))
3
0.9
20/1
T: Bryce Heys
R: Billy Owen (55.5)
20/1
3g Pins x Trephina (Last Tycoon (IRE))
4
1.4
40/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (58.5)
40/1
3g Salade x Minnisaw (Magic Albert )
5
1.6
100/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (57)
100/1
6m Choisir x Pussycat Doll (Tale Of The Cat (USA))
6
2.4
8/1
T: Clare Cunningham
R: Ms W Costin (56.5)
8/1
7
2.5
11/1
T: Matthew Smith
R: S Guymer (56.5)
11/1
3f Sepoy x Girls Night Out (Charge Forward )
8
3.0
Sonja (11)
16/1
T: James Cummings
R: G Buckley (56.5)
16/1
9
3.2
20/1
T: J and G Lee
R: R Brewer (59)
20/1
4g Bullbars x Speak Up (NZ) (Duelled )
10
8.2
16/1
T: Robert Anderson
R: Mitchell Bell (56.5)
16/1
3f Uncle Mo (USA) x Badger's Catch (Belong To Me (USA))
11
9.0
30/1
T: R and L Price
R: Ms J Taylor (56.5)
30/1
3f Shrapnel x Query (Old Deuteronomy (USA))
Race 3 - Aj Bert Lillye Lounge (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 0:57.96 (34.04)
Prizemoney: $35,000
1
7/4F
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (56.5)
7/4F
3f Excelebration (IRE) x Piccadilly Place (General Nediym )
2
1.5
40/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms W Costin (56.5)
40/1
3
3.5
5/2
T: Matthew Smith
R: S Guymer (55.5)
5/2
6g Reward For Effort x Palace De Lago (Encosta De Lago )
4
3.6
20/1
T: Ms L Dean
R: C Lever (56)
20/1
4m Turffontein x Crystal Cheval (Fastnet Rock )
5
4.6
12/1
T: G W Murray
R: G Buckley (54)
12/1
6g Alert (ARG) x Yeats' Magic (Yeats (USA))
6
5.9
10/1
T: R and L Price
R: Y Ichikawa (56)
10/1
7
7.2
11/1
T: Mark Gee
R: B P Ward (58.5)
11/1
5g Krupt x Vain Baroness (Imperial Baron )
8
7.3
13/4
T: A M Molloy
R: Billy Owen (56.5)
13/4
9g Zariz x Zahbowe (Lacryma Cristi (IRE))
Race 4 - Jro Services Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:11.30 (35.00)
Prizemoney: $35,000
1
2/1
T: J A O'Shea
R: S Guymer (56)
2/1
Winning siblings: Red Mary,
2
0.1
9/10F
T: Mark Newnham
R: Travis Wolfgram (58)
9/10F
3g Snitzel x Vaquera (NZ) (High Chaparral (IRE))
3
0.3
Ivira (10)
30/1
T: C E Conners
R: J Innes Jnr (55)
30/1
4
2.3
10/1
T: Bjorn Baker
R: A Layt (56.5)
10/1
3g Not A Single Doubt x Sister Bruce (Shamardal (USA))
5
3.6
50/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (55.5)
50/1
3f Dundeel (NZ) x Miss Pageantry (Viscount )
6
5.1
Arcane (6)
4/1
T: James Cummings
R: G Buckley (55.5)
4/1
3f Lonhro x Camarena (NZ) (Danehill (USA))
7
13.1
Seebix (12)
80/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: B P Ward (54)
80/1
4m Alert (ARG) x Minnisaw (Magic Albert )
8
17.4
100/1
T: R and L Price
R: J Grisedale (54)
100/1
3f Rock 'n' Pop x Blurred Vision (Half Hennessy )
Race 5 - Tiarn Warner Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:10.48 (34.57)
Prizemoney: $35,000
1
25/1
T: Bryce Heys
R: Y Ichikawa (55)
25/1
4g Savabeel x Vogue (NZ) (O'Reilly (NZ))
Winning siblings: Magazine,
2
0.8
Nuke (4)
13/2
T: G A Ryan
R: A Layt (57.5)
13/2
3g Smart Missile x Hoist (Zeditave )
3
1.0
Winch (10)
25/1
T: S I Singleton
R: Q Krogh (55)
25/1
5g Manhattan Rain x Hoist (Zeditave )
4
1.2
4/1
T: Anderson Heathcote Racing
R: C Lever (61.5)
4/1
4g Sebring x Truly Elegant (Scenic (IRE))
5
2.0
15/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: Ms W Costin (57)
15/4
3f Exceed And Excel x Grenada Road (Encosta De Lago )
6
2.1
100/1
T: Ms G Markwell
R: J Grisedale (54)
100/1
7g Reset x Diamond Studs (Encosta De Lago )
7
3.4
9/2
T: K J Parker
R: Ms J Taylor (55)
9/2
4m Stratum x Scarlet Charge (Charge Forward )
8
3.8
20/1
T: Joao Campeao
R: J Innes Jnr (60)
20/1
4g Bernardini (USA) x Dan Baroness (Statue Of Liberty (USA))
9
4.0
Napoli (6)
7/2F
T: Tash Burleigh
R: Mitchell Bell (57)
7/2F
4g Snitzel x City Of Song (Bel Esprit )
10
6.0
13/2
T: B N Molloy
R: Billy Owen (56.5)
13/2
4g Pierro x Bridal Veil (Haradasun )
11
9.8
100/1
T: Peter W Stanley
R: Ms K Adams (54)
100/1
4g Bel Esprit x Sienna Red (Testa Rossa )
Race 6 - Carrin Di Milia (Bm64) (1500m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:31.50 (34.98)
Prizemoney: $35,000
1
13/2
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (60.5)
13/2
8g Dane Shadow x Miraculous Lady (USA) (A.P. Indy (USA))
2
0.8
11/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Innes Jnr (61)
11/2
5g Wanted x National Anthem (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
0.9
Doosey (10)
15/2
T: Rick Worthington
R: B El-Issa (57)
15/2
7g Not A Single Doubt x Docherty Woods (Tale Of The Cat (USA))
4
1.3
5/2F
T: C J Waller
R: Y Ichikawa (59.5)
5/2F
4g Stryker x Ingham Magic (Magic Albert )
5
1.6
11/4
T: K J Parker
R: R Brewer (59.5)
11/4
6g Galileo (IRE) x Classic Music (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
6
4.6
20/1
T: Matthew Dale
R: Billy Owen (57)
20/1
8g Pentire (GB) x Noubeel (NZ) (Zabeel (NZ))
7
9.1
11/2
T: Dar Lunn
R: C Lever (58)
11/2
Race 7 - Shane Eades Transport Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:36.93 (35.65)
Prizemoney: $35,000
1
9/4
T: Ms G Markwell
R: C Lever (59)
9/4
3g Animal Kingdom (USA) x Scarletini (Bernardini (USA))
Winning siblings: Jetline,
2
1.8
4/1
T: G D Neale
R: A Layt (59)
4/1
6g Fastnet Rock x Chenchikova (IRE) (Sadler's Wells (USA))
3
4.1
11/1
T: Gregory Minns
R: J Grisedale (54)
11/1
4
4.2
10/9F
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (58)
10/9F
3g Warhead x Warlady (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
4.3
16/1
T: R and L Price
R: G Buckley (54)
16/1
5g Myboycharlie (IRE) x Ibis (Al Samer )
6
7.6
50/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (54)
50/1
5g Onemorenomore x Ashlee's Jewel (Easy Rocking )
7
10.1
20/1
T: Mark De Montfort
R: Ms W Costin (54)
20/1
4g Dreamscape x Anton (Antonius Pius (USA))
Race 8 - Wayne Harris Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.50 (35.71)
Prizemoney: $35,000
1
12/1
T: David Pfieffer
R: C Lever (55)
12/1
3f Camelot (GB) x Kvarena (Arena )
Winning siblings: De Kurnell, Kalvena, Kurnel Jaxon, Star Shine,
2
1.3
7/1
T: James Cummings
R: G Buckley (54.5)
7/1
3f Savabeel x Sitting Pretty (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
2.8
10/9F
T: J A O'Shea
R: Mitchell Bell (57.5)
10/9F
3f Snitzel x Music Review (GB) (Singspiel (IRE))
4
3.6
20/1
T: R and L Price
R: Y Ichikawa (55)
20/1
5
3.8
8/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Billy Owen (55.5)
8/1
3g Lonhro x Imananabaa (Anabaa (USA))
6
6.3
100/1
T: L J Bridge
R: B P Ward (54)
100/1
4g Denman x Wedlock (Giant's Causeway (USA))
7
8.3
11/1
T: W P Cave
R: Ms J Taylor (54)
11/1
3f Al Maher x Golden Weekend (Nine Carat (USA))
8
9.3
Vosti (2)
13/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Ms W Costin (58)
13/2
3c The Factor (USA) x Gunhilda (Holy Roman Emperor (IRE))
9
9.4
20/1
T: Nathan Doyle
R: J Grisedale (54)
20/1
4g Time Thief x May Expire (Twining (USA))
10
9.5
40/1
T: P and P Snowden
R: B El-Issa (55)
40/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Maidel (Ad Valorem (USA))
11
11.3
30/1
T: Brooke Somers
R: Travis Wolfgram (54)
30/1
4m Mastercraftsman (IRE) x Top Spot (NZ) (High Chaparral (IRE))
12
16.6
60/1
T: Ms O Cairns
R: J Innes Jnr (54)
60/1
3f Dawn Approach (IRE) x Gibraltar Moon (Rock Of Gibraltar (IRE))
13
23.6
30/1
T: L W Curtis
R: S Guymer (55.5)
30/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Imana (Thunder Gulch (USA))