Breednet Results

ORANGE - Friday, November 9

Race 1 - Inland Digital Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.92
Prizemoney: $22,000
1
4/11F
T: G K White
R: M A Cahill (59)
4/11F
4g Duporth x Danebeam (Danehill (USA))
2
2.3
4/1
T: M R Stitt
R: G Buckley (57.5)
4/1
3
2.4
11/1
T: R A Freedman
R: Rachel Hunt (59)
11/1
4g Pentire (GB) x Gin City (NZ) (Heroicity )
4
2.7
10/1
T: D R Mirfin
R: K Dunbar (59)
10/1
4g Time Thief x Aussie Val (Zeditave )
5
12.0
25/1
T: Danny Parsons
R: J Pracey-Holmes (59)
25/1
4g Excites x Pretty Belle (Lonhro )
6
14.5
40/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (55.5)
40/1
3g All Too Hard x Lady Paget (Testa Rossa )
Race 2 - On Trac Ag Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.45
Prizemoney: $22,000
1
8/11F
T: D R Mirfin
R: Ms E Webster-Hawes (58)
8/11F
4m Commands x Smoothie (Lacryma Cristi (IRE))
2
1.5
5/1
T: Ms A Smith
R: Ms K Adams (56.5)
5/1
3f Supreme Class x Sapphire Princess (King Cugat (USA))
3
2.0
5/2
T: T and P Vigouroux
R: Qin Yong (56)
5/2
5m Salade x Saginaw (Snippets )
4
5.2
10/1
T: Peter D Green
R: Simone Vella (55)
10/1
5m Lope De Vega (IRE) x Lucy's Cash (Dash For Cash )
5
6.5
30/1
T: Ms L Van Den Bos
R: Katelyn Jenkinson (56)
30/1
8m Stratum x Ilikecats (Hurricane Sky )
6
45.8
100/1
T: C P Thurston
R: A Banks (58)
100/1
5m Arlington x Royal Poser (Benicio )
Race 3 - The Oriana Orange Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.37
Prizemoney: $22,000
1
13/2
T: Cameron Crockett
R: J Pracey-Holmes (56)
13/2
4m Foxwedge x Geniemac (Al Maher )
Winning siblings: Another Weapon,
2
0.2
9/10F
T: G Portelli
R: G M Ryan (56.5)
9/10F
3f Testa Rossa x Cortado (More Than Ready (USA))
3
1.0
10/1
T: B A Gentle
R: S Guymer (58)
10/1
3g Shrapnel x Swift Gift (Flying Spur )
4
1.1
7/2
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (54.5)
7/2
4g Bon Hoffa x Nellie's Glen (Simonstad (NZ))
5
2.3
9/1
T: S I Singleton
R: Qin Yong (56)
9/1
3g Time Thief x Tabby (Tale Of The Cat (USA))
6
4.3
11/1
T: Bjorn Baker
R: G Buckley (58)
11/1
4g Choisir x French Elle (Honour And Glory (USA))
7
8.1
80/1
T: Michael Plummer
R: Ms E Webster-Hawes (55.5)
80/1
5m Tickets x Really Vexing (Charge Forward )
8
11.1
150/1
T: B W Draper
R: Ms K Adams (55.5)
150/1
5m Mosayter (USA) x Divine Destiny (Second Empire (IRE))
9
12.9
150/1
T: Leslie Bryant
R: D Pitomac (55.5)
150/1
5m Artie Schiller (USA) x Raffane (Danehill (USA))
Race 4 - Spanline Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:23.19
Prizemoney: $22,000
1
11/2
T: Ms C Crockett
R: J Pracey-Holmes (57)
11/2
5m Poet's Voice (GB) x Margherita (Encosta De Lago )
Winning siblings: Christo, Santa Margherita,
2
0.2
Mucker (3)
4/6F
T: Aaron Clarke
R: G Buckley (55.5)
4/6F
6g Nadeem x Hukba (Shamardal (USA))
3
0.7
5/1
T: M A Milton
R: G M Ryan (54)
5/1
7m Dubleo (USA) x Raise For Me (Belong To Me (USA))
4
1.2
8/1
T: D R Mirfin
R: K Dunbar (54)
8/1
5g Kaphero x Shartan (Alberato )
5
1.9
15/2
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (51.5)
15/2
5g Beautiful Crown (USA) x Catcha Rising Star (Catcher In The Rye (IRE))
6
5.2
30/1
T: J Khalifeh
R: Qin Yong (52)
30/1
5m Zoffany (IRE) x Larenco (Encosta De Lago )
Race 5 - Broadley & Haydon (Bm58) (2100m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:09.55
Prizemoney: $22,000
1
5/2
T: Lauri Wray
R: S Guymer (59.5)
5/2
5g Ready's Image (USA) x Thakawa (USA) (Dayjur (USA))
Winning siblings: Fancy Pants, Peggyichi, Westgrove,
2
0.4
16/1
T: Peter D Green
R: Simone Vella (52)
16/1
5g Helmet x Husson Circle (Hussonet (USA))
3
2.2
Douro (4)
6/1
T: Dar Lunn
R: Alena Skerritt (56)
6/1
7g Flying Spur x Morgalicious (NZ) (Stravinsky (USA))
4
2.3
2/1F
T: Kody Nestor
R: G Buckley (63)
2/1F
6g Dylan Thomas (IRE) x Pricey (Flying Spur )
5
2.4
12/1
T: Ms L Van Den Bos
R: G M Ryan (54)
12/1
5m Arlington x Fashion Star (Eagle Eyed (USA))
6
5.8
7/2
T: Ms K Outtrim
R: J Pracey-Holmes (55.5)
7/2
4g Pendragon (NZ) x Northbourne Avenue (Carnegie (IRE))
7
6.4
11/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (56)
11/1
6g Street Boss (USA) x Zachelle (NZ) (Zabeel (NZ))
8
11.9
100/1
T: G C Hook
R: K Dunbar (54)
100/1
Race 6 - Cwt Happy 50th Jen (Bm66) (1300m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:16.37
Prizemoney: $22,000
1
5/2F
T: Ms L Van Den Bos
R: G M Ryan (56.5)
5/2F
6g Husson (ARG) x Notinitforluv (Show A Heart )
2
0.8
5/2
T: M F Van Gestel
R: Jamie Gibbons (58.5)
5/2
4g Benfica x Brookton Dawn (Testa Rossa )
3
1.0
15/2
T: Craig Weeding
R: G Buckley (61)
15/2
4g Choisir x Polite (USA) (Elusive Quality (USA))
4
1.4
15/4
T: J M Austin
R: A Banks (59.5)
15/4
4g California Dane x Eyenar (Jetball )
5
3.7
15/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (54.5)
15/1
7m Mosayter (USA) x Go Tango (Rhythm (USA))
6
4.3
9/2
T: T and P Vigouroux
R: Ms W Costin (58)
9/2
6g Canny Lad x Dezhilla (Danehill Dancer (IRE))
7
7.9
15/1
T: Brett Thompson
R: Alena Skerritt (53.5)
15/1
4g Ad Valorem (USA) x Coasters (Covetous )
Race 7 - John Davis Motors Hcp (C1) (1280m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:15.52
Prizemoney: $22,000
1
5/2
T: J M Austin
R: G M Ryan (56.5)
5/2
4m Arlington x Royal Poser (Benicio )
Winning siblings: Dark Wanderer,
2
0.3
20/1
T: Craig Weeding
R: G Buckley (58.5)
20/1
5g Star Witness x Coast City (Carnegie (IRE))
3
1.1
5/1
T: Mitch Newman
R: Josh Adams (59)
5/1
4g Your Song x Belisarda (Fusaichi Pegasus (USA))
4
2.2
7/4F
T: T and P Vigouroux
R: Ms W Costin (59)
7/4F
4g Zariz x Scenic Review (Scenic (IRE))
5
3.0
15/1
T: A M Molloy
R: Ms E Webster-Hawes (56.5)
15/1
5m Snippetson x Schianto (Redoute's Choice )
6
3.7
6/1
T: D R Mirfin
R: B Griffiths (54)
6/1
5m Nicconi x Winter Chalet (Redoute's Choice )
7
5.3
30/1
T: Brett Thompson
R: R Brewer (58.5)
30/1
4g Ad Valorem (USA) x Ondine Belle (Bellotto (USA))
8
5.6
150/1
T: C P Thurston
R: Ms A Stanley (51)
150/1
5g Tickets x Luskette (Luskin Star )
9
6.3
16/1
T: Danny Parsons
R: J Pracey-Holmes (56.5)
16/1
5g Haradasun x Cherokee Ridge (USA) (A.P. Indy (USA))
Race 8 - Buckley's Carpet Court (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:57.56
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (58.5)
12/1
5g Kaphero x Fine Feelings (Monde Bleu (GB))
Winning siblings: Fine Dane,
2
0.8
11/2
T: M A Milton
R: Qin Yong (52)
11/2
6g Shellscrape x Imtops (High Rolling )
3
2.6
13/4
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (60.5)
13/4
5m Foxwedge x French (Nadeem )
4
2.7
13/8F
T: G Portelli
R: G M Ryan (61)
13/8F
3f Showcasing (GB) x Regalia (NZ) (Duelled )
5
2.8
3/1
T: D R Mirfin
R: Jamie Gibbons (58.5)
3/1
4m Nicconi x Rosie's Halo (Al Maher )
6
3.2
30/1
T: Craig Weeding
R: R Brewer (57.5)
30/1
7m I Am Invincible x Belves (Rock Of Gibraltar (IRE))
7
4.6
50/1
T: M R Mulholland
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
50/1
7g Not A Single Doubt x Royal Amarco (Royal Academy (USA))
8
6.3
100/1
T: Leslie Bryant
R: B Griffiths (54)
100/1
9
8.6
40/1
T: S I Singleton
R: Simone Vella (53)
40/1
3f Trusting x Silvery Sheila (Orientate (USA))
10
8.8
Kwanza (8)
100/1
T: C P Thurston
R: A Banks (56)
100/1
8g Snitzel x Macedon Lady (Filante (NZ))