Breednet Results

ROCKHAMPTON - Friday, November 10

Race 1 - Smw Group Hcp (C6) (1600m)
Class: Class 6 Track: Good(4) Time: 1:36.78 (34.44)
Prizemoney: $12,000
1
11/8F
T: T Button
R: Ashley Butler (59)
11/8F
8g God's Own x Empress Jade (Encosta De Lago )
2
0.8
15/4
T: David Micallef
R: D Simmons (54)
15/4
5g Sebring x Electrical (Redoute's Choice )
3
4.8
50/1
T: Ms A Stephens
R: P Romeo (54)
50/1
5g Publishing x Gladiatrix (NZ) (Spartacus (IRE))
4
6.8
3/1
T: Ricky Vale
R: Q Krogh (52.5)
3/1
6g Reset x Apple Express (Scenic (IRE))
5
8.6
7/2
T: C Smith
R: Natalie Morton (52.5)
7/2
6
9.0
25/1
T: R Stagg
R: C McIver (54)
25/1
6g Mossman x Richly Deserved (Carnegie (IRE))
Race 2 - Duggan Haulage Breeders Mdn (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:01.95 (33.71)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: T Button
R: C McIver (56.5)
4/1
Winning siblings: Golden Light,
2
0.3
5/4F
T: L V Rowe
R: Justin P Stanley (56.5)
5/4F
3
0.8
7/1
T: Mick Attard
R: S Sheargold (56.5)
7/1
4
3.3
10/1
T: Krystle Johnston
R: Anthony Allen (56.5)
10/1
2c Warhead x Craiglea Symphony (Waterford Road )
5
5.8
10/1
T: L D Wanless
R: P Romeo (56.5)
10/1
6
12.1
5/1
T: Krystle Johnston
R: D Simmons (56.5)
5/1
2c Warhead x Craiglea Milla (Falvelon )
7
13.1
30/1
T: L V Rowe
R: M J Barnham (56.5)
30/1
2c Hidden Dragon x Just You Ask (Knowledge )
Race 3 - 4ro Breeders Mdn Plate (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:01.88 (34.30)
Prizemoney: $30,000
1
4/9F
T: L V Rowe
R: Justin P Stanley (56.5)
4/9F
2f Spirit Of Boom x Lantern Court (USA) (Chester House (USA))
2
1.3
9/2
T: P J Fleming
R: Anthony Allen (56.5)
9/2
2f Top Echelon x Alexandra Gardens (Royal Academy (USA))
3
2.3
50/1
T: Ms A Stephens
R: C McIver (56.5)
50/1
2f Spirit Of Boom x Monkey Business (Key Business )
4
4.1
20/1
T: F E Smith
R: Elyce Smith (53.5)
20/1
2f Trusting x Take Hold (Tiger Hill (IRE))
5
8.1
11/2
T: James Rundle
R: S Sheargold (56.5)
11/2
2f Mahisara x Snuffbox (Get Square )
6
10.2
30/1
T: L D Wanless
R: P Romeo (56.5)
30/1
2f Drumbeats x Cheap And Nasty (Bianconi (USA))
7
10.3
20/1
T: Andrew Suli
R: Q Krogh (55.5)
20/1
2f Rothesay x Dubai Gal (Dubai Destination (USA))
Race 4 - Tropical Auto Group Hcp (1050m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:00.70 (32.59)
Prizemoney: $12,000
1
8/1
T: J T Wigginton
R: Anthony Allen (57)
8/1
7g Hussonet (USA) x Paris Plaits (Flying Spur )
2
0.2
11/4
T: Ms O Cairns
R: Justin P Stanley (61.5)
11/4
9g Written Tycoon x Desert Strike (NZ) (Straight Strike (USA))
3
0.3
5/4F
T: K E Hansen
R: N Day (57)
5/4F
5g Casino Prince x Saldiym (General Nediym )
4
0.7
10/1
T: J E McConachy
R: Q Krogh (52.5)
10/1
6g Alamosa (NZ) x Commendable (NZ) (The Commander (NZ))
5
0.9
7/2
T: F E Smith
R: Elyce Smith (53)
7/2
6g All Bar One x Hydeefleish (All Chatter (USA))
Race 5 - Diplock Collision & Repair Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.61 (34.19)
Prizemoney: $12,000
1
11/4F
T: Shane Sigvart
R: Q Krogh (56)
11/4F
3f El Nino (USA) x Marmillion (Choisir )
2
0.1
30/1
T: Dallas Hodge
R: M J Barnham (58.5)
30/1
3g Red Dazzler x Which Vault (Break The Vault )
3
0.9
8/1
T: A J McMahon
R: D Simmons (56)
8/1
4m Sidereus x Gai (Danehill (USA))
4
1.0
7/2
T: J P Caught
R: N Day (57.5)
7/2
5m Magnus x Shirl Pegasus (Fusaichi Pegasus (USA))
5
2.0
20/1
T: L D Wanless
R: Natalie Morton (54)
20/1
3f Excelebration (IRE) x Bewitch (NZ) (Bachelor Duke (USA))
6
2.1
30/1
T: Allan A Clark
R: Elyce Smith (54.5)
30/1
4m Ready Royal x Andar (Octagonal (NZ))
7
2.3
10/1
T: D W Gardiner
R: Lachlan Dodds (55)
10/1
4m Trusting x Satin Dream (Clang )
8
2.7
11/2
T: Ms A Stephens
R: Ashley Butler (59)
11/2
4m Man Of Illusion x Scotch Grey (Canadian Silver (CAN))
9
5.0
100/1
T: L D Wanless
R: P Romeo (54)
100/1
3c Teranaba x Lady Lindara (Flying Spur )
10
5.1
8/1
T: R B Bowen
R: C McIver (59)
8/1
4m Hidden Dragon x Floria (Success Express (USA))
11
5.2
9/1
T: Ms O Cairns
R: Justin P Stanley (59)
9/1
4m Helmet x Calm Smytzer (NZ) (Zabeel (NZ))
12
9.7
100/1
T: Ms K Mylne
R: S Sheargold (58.5)
100/1
3g Carrara x Bon Simone (Simonstad (NZ))
Race 6 - Laurel Glen Equine Centre (C1) (1050m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:00.89 (33.68)
Prizemoney: $12,000
1
13/4
T: Clinton Garland
R: Q Krogh (55.5)
13/4
2
1.3
12/1
T: Danielle Massingham
R: Justin P Stanley (57.5)
12/1
4g Fastnet Rock x Hamasat (GB) (Pivotal (GB))
3
1.8
9/1
T: Joao Campeao
R: N Day (55)
9/1
5g Kaphero x Holly Amanda (Interstellar (NZ))
4
1.9
13/4
T: P D Dillon
R: Anthony Allen (59)
13/4
5g Wanted x Gur (Lake Coniston (IRE))
5
2.7
14/1
T: T Button
R: Lachlan Dodds (55)
14/1
4m Written Tycoon x Honour Happy List (Honour And Glory (USA))
6
2.8
14/1
T: Ryan Ibbotson
R: Elyce Smith (53)
14/1
7
4.8
5/2F
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (57)
5/2F
4m Pluck (USA) x Dehere Or Not (Dehere (USA))
8
7.3
20/1
T: C Smith
R: S Sheargold (54)
20/1
3f Trusting x Grandmartin (Spectrum (IRE))
9
8.8
25/1
T: Darryl Johnston
R: P Romeo (54)
25/1
4m Bagger Vance x Val Or Nova (Val Royal (FR))
10
15.1
100/1
T: Ms A Stephens
R: C McIver (54)
100/1
5m Garrison Savannah (NZ) x Debbie's Pride (Kiwi Slave (USA))
Race 7 - Rcr-Haden-Air Cond. (Bm70) (1200m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:09.70 (34.23)
Prizemoney: $12,000
1
6/1
T: T Button
R: Lachlan Dodds (58)
6/1
2
0.3
3/1F
T: J T Wigginton
R: Justin P Stanley (54)
3/1F
4m Von Costa De Hero x Desatin (Desert Sun (GB))
3
1.3
5/1
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (59)
5/1
5g Beneteau x Flying Class (NZ) (Tuscany Flyer )
4
2.1
Gower (8)
11/2
T: P J Fleming
R: N Day (54.5)
11/2
8g Danbird x Cult Figure (NZ) (Ahonoora (GB))
5
2.3
30/1
T: Mick Attard
R: D Simmons (56.5)
30/1
5g Rothesay x Falcrest (NZ) (Faltaat (USA))
6
3.6
13/2
T: Geoff Elliott
R: Anthony Allen (54)
13/2
7m God's Own x Snowstream Lass (Black Hawk (GB))
7
3.9
6/1
T: D W Gardiner
R: Q Krogh (58)
6/1
5g Citiwyse x Saintly Trist (St. Covet )
8
4.7
10/1
T: Mick Attard
R: S Sheargold (57)
10/1
6g Sharkbite x Romalpa (Last Tycoon (IRE))
9
4.8
66/1
T: K E Hansen
R: P Romeo (54)
66/1
5g Markane x Sequently (Sea Road )
10
6.1
14/1
T: F E Smith
R: Elyce Smith (57.5)
14/1
6g Wonderful World x Caring (Show A Heart )